Projekt regulaminu - wersja druga

forum poświęcone tematyce harcerskiego internetu
yama
Starszy użytkownik
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: yama » 29 maja 2006, 21:42

Qbku w jednym z postow odnioslem sie do niektorych punktow, napisalem watpliwosci, otrzymalem odpowiedz tylko na jedna z nich ze strony Jacka (przy utrzymaniu takiego podejscia do danych jesli to jest przyszla interpretacja a nie tylko wyjasnienie to nie podejme sie na pewno wykonywania czegokolwiek dla jakiekolwiek jednostki objetej tym regulaminem co nie pozwoli mi decydowac o tym czy moje dane maja byc publikowane czy nie) , trudno pisac dalej jak nie wie sie co zostalo zakceptowane z uwag, a ktore maja inne wyjasnienie.
.........................
# wedrownik.net

qbek
Użytkownik
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: qbek » 29 maja 2006, 22:02

Marcinie: jeśli chodzi o dane osobowe - Jacek odpowiedział Ci w kwestii wykazów (list imiennych, rozkazów itd.); pozostaje tu jeszcze kwestia podpisywania postów, tekstów, newsów, a idąc tym tropem zdjęć i wszystkiego co jest zamieszczane na stronach

ja w swoich postach wyjaśniałem czego powinny dotyczyć, jak widziałbym ich kształt - odnosząć się do postów pozostałych osób uczestniczących w dyskusji

padła propozycja powrotu do poprzedniego zapisu apropos minimów stron, ale tak naprawdę i tak w pewnym momencie minimalne treści będziemy mogli wyseparować do proponowanego schematu, przy takim podejściu możemy zrobić zalecenia do poszczególnych poziomów organizacji, i tu jest kwestia podlegająca dyskusji

zmienił się system zarządzania harcerskim internetem, ale temat wykorzystania internetu do promocji i przekazu informacji w aspekcie całej organizacji pozostaje otwarty - i bez regulaminu jest niemożliwy do wyjaśnienia.

czekam na pytania i/lub propozycje - zależy mi żeby to był "ludzki regulamin" - bez udziwnień, zrozumiały i czytelny

mamy jeszcze chwilę więc wykorzystajmy ją...

reasumując: potrzebujemy nowego, przyjaznego regulaminu mającego opisać rzeczywistość, pytanie czy "wersja druga" z poprawkami takim regulaminem będzie.

pozdrawiam
phm. Jakub Bobrowski
ZI

yama
Starszy użytkownik
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: yama » 29 maja 2006, 22:11

Chyba sie nie rozumiemy lub piszemy o innym poscie ;) chodzi mi o post 4 a odpowiedz Jacka zrozumialem jako odpowiedz na zadane pytanie dotyczace danych adminow, wykonawcow, a nie list czlonkowskich itp. a wiec odp na moje pytanie nr2. Na nr 1juz padla odpowiedz choc w mojej subiektywnej opinii za skrajnosci w skrajnosc czyli z nazw calkowicie obcych branzy na nazwy obce jezykowo skoro jednak juz wypracowano nazewnictwo "srodka". Pozostale watpliwosci bez zmian, czyli np dane wymagane od stron jednostek itd czyli od pkt 3 w gore, choc zaraz przejrze caly watek i sprawdze czy jednak nie padly gdzies w postach odpowiedzi.
# wedrownik.net

orcus
Stały bywalec
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: orcus » 29 maja 2006, 22:16

qbek pisze:dyskusję zamykam jutro o 15.00
mi sie wydaje ze tej dyskusji nei powinno sie zamykac. Tak samo jak regulaminu. Kilka rzeczy na pewno wyjdzie w praniu tak wiec radzilbm przygotowac sie na "nowelizacje" za kilka miesiecy.
Pozdrawiam
orcus

.: Linux is like a wigwam - no gates, no windows and Apache inside :.

kojot
Stały bywalec
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: kojot » 29 maja 2006, 23:32

Qbek - ja tak samo pisałem o kilku rzeczach - odpowiedz dostałem na nazwę funkcji oraz na kwestię praw do przedruku. A co z resztą? Piszesz o zamknięciu dyskusji...

Odnośnie innej części: propozycje punktów regulaminu w dyskusji nie mają większego sensu dopóki nie ustali się filozofii regulaminu, np. kwestii odpowiedzialności za publikację.

Ale jeżeli uwagi zgłaszane teraz będą miały taki sam wpływ na kolejną wersję regulaminu jak te zgłaszane do wersji pierwszej to chyba czas rzeczywiście zakończyć tę dyskusję.
Ostatnio zmieniony 29 maja 2006, 23:45 przez kojot, łącznie zmieniany 1 raz.
hm. Krzysztof Kujawski

yama
Starszy użytkownik
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: yama » 29 maja 2006, 23:48

I jeszcze jedna sprawa, w informacji po spotkaniu w Chorzowie jest fragment:
Podczas spotkania pracowano m.in. nad polityką bezpieczeństwa, instrukcjami zarządzania systemami informatycznymi oraz regulaminem wykorzystania internetu.
Czy moglibysmy zapoznac sie gdzies z wynikami pracy nad regulaminem? Bo wnioskuje ze byly tam osoby z poziomu choragwianego ktore odpowiadaja za te tematyke w choragwiach skoro zostal ten temat poruszany, a wiec byc moze juz wiekszosc poprawek i ustalen zostalo wyprostowanych i dostosowanych do potrzeb i spojrzenia poziomu "nizszego".
# wedrownik.net

yama
Starszy użytkownik
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: yama » 30 maja 2006, 01:39

postaram sie ujac kilka uwag w formie jaka przyjal Kuba:
II. Minima zawartości stron internetowych w ZHP
1. Wszystkie strony internetowe powinny zawierać:
1. Pełną nazwę organizacji – „Związek Harcerstwa Polskiego” lub jej skrót literowy „ZHP”.
2. Logo ZHP oraz odnośnik do strony głównej ZHP lub logo ZHP będące odnośnikiem do strony głównej ZHP.
3. Dane osób odpowiedzialnych za zawartość merytoryczną i obsługę techniczną serwisu.
pkt.2 mam wraznie ze wystarczyloby logo bedace odnosnikiem
III. Zalecana zawartość stron internetowych ZHP
Wskazane jest, aby strony internetowe zawierały:
1. Kontakt e-mail w domenie zhp.pl.
2. Dni i godziny otwarcia siedziby, godziny urzędowe władz (przyjęcia interesantów itd.) o ile zostały ustalone.
3. Wykaz jednostek podrzędnych wraz z nazwiskami osób prowadzących jednostki i odnośnikami do stron tych jednostek, o ile istnieją.
4. Znaki WOSM i WAGGGS publikowane według wzorów dostępnych na stronie WP oraz odnośniki do odpowiednich stron.
5. Aktualny wykaz władz (imię i nazwisko, stopień).
6. Dane osoby odpowiedzialnej za kontakty z mediami i kontakt do niej.
7. Odnośnik do strony „abc.zhp.pl” – ważne informacje o ZHP.
8. REGON, NIP, numer konta bankowego, wypis z KRS.
jak dla mnie ewidentnie te punkty wymagaja podzialu na jednostki, np druzyna i szczep to tylko pkt 5 moglby byc wymagany, w dalszym ciagu nikt nie probowal mnie nawet przekonac do sensu znakow WOSM i WAGGGS
IV. Zasady publikacji treści
1. Osobą odpowiedzialną za publikację treści w rozumieniu regulaminu jest kierujący daną jednostką lub inna osoba upoważniona.
2. Serwisy ZHP służą do publikacji treści związanych z funkcjonowaniem ZHP - jego jednostek organizacyjnych. Tworzą wizerunek ZHP, dlatego powinny być przygotowane z dbałością i starannością o poziom zawartości merytorycznej.
3. Każda informacja (artykuł, aktualność, itp.) publikowana na stronach ZHP musi być podpisana przez autora imieniem, nazwiskiem i informacją o pełnionej funkcji.
4. Treści przedrukowywane z innych serwisów powinny być opatrzone stosowną informacją o autorze i źródle przedruku oraz zawierać dodatkową informację, jeśli serwis źródłowy lub autor wymaga takiego działania.
5. Reklama i tekst sponsorowany powinny być wyraźnie oznaczone i oddzielone od innych tekstów.
pkt 3 byl juz omawiany przez rozne osoby, osobisie tez uwazam ze wymaganie tego od kazdej tresci w takiej formie jest na wyrost i to ostro, ewentulanie prosze o przyklady takiego rozwiazania w innych serwisach o podobnym profilu
pkt 4 zdaje sie orcus i kojot sie wypowiedzieli w podobnym tonie do mojego pomyslunku
V. Zasady publikacji znaków ZHP na stronach internetowych
1. Znaki „Logo ZHP” i znak krzyża harcerskiego z napisem „Czuwaj” są chronionymi prawem znakami towarowymi Związku Harcerstwa Polskiego.
2. Znaki ZHP mogą być używane przez wszystkie jednostki ZHP wyłącznie do celów statutowych zgodnie z ich przeznaczeniem.
3. Dla znaków ZHP dozwolone jest stosowanie podcieni oraz zabiegów graficznych powodujących lepszą kompozycję z treścią strony, z wyłączeniem przekształceń i deformacji geometrycznych.
4. Dozwolone jest tworzenie znaków regionalnych z wykorzystaniem „Logo ZHP”.
5. Znaki regionalne (zarówno nowo utworzone jak i istniejące) wymagają zgłoszenia, zatwierdzenia i opublikowania na stronie przez WP.
pkt 2 nalezaloby w takim ujeciu zapisu wskazac gdzie znajde opis przeznaczenia znakow, nie wiem czy jest sens dzielic cele statutowe i promocje (propozycja kuby), dla mnie ogolnie to sformulowanie jest lekko metne, rozumiem ze gdy na poczatku jest info o mieszczenieu sie w prawie polskim, PH itd to zarowno tresci, loga itp itd musza byc i tak realizowane zgodnie z wszelka zgodnoscia.
VI. Zasady delegacji oficjalnych domen ZHP
...
3. Inne podadresy mogą być stworzone i/lub delegowane po ich zatwierdzeniu przez szefa ZI.
4. W podadresach hufców mogą być (w miarę możliwości technicznych) zakładane podadresy drużyn, szczepów, kręgów i innych jednostek podległych.
5. Decyzję o oddelegowaniu domeny lub o zmianie delegacji domeny podejmuje szef ZI na wniosek zainteresowanej jednostki.
6. Delegacja podadresu może zostać zawieszona lub usunięta, jeśli serwis nie spełnia regulaminu lub narusza przepisy prawa.
7. Zawieszenie delegacji podadresu może nastąpić po znalezieniu znaczących uchybień uniemożliwiających dalsze funkcjonowanie strony w podadresie do czasu usunięcia uchybień, o czym informowana jest jednostka, której sprawa dotyczy.
8. W ramach podadresów jednostka może zakładać własne podadresy, np. wydarzenie.nazwa.zhp.pl i konta pocztowe w postaci funkcja@nazwa.zhp.pl lub imie.nazwisko@nazwa.zhp.pl, wszelkie konta jak i przypisane im aliasy, a także podadresy, np. wydarzenie.nazwa.zhp.pl itp., nie mogą natomiast mieć postaci np. pseudonim@nazwa.zhp.pl.
9. Zarządzanie - tworzenie, usuwanie kont, zmiany haseł, ustawienia aliasów itp. - pozostaje w gestii dysponenta podadresu. ZI nie zajmuje się administracją wewnątrz podadresów jednostek, z wyłączeniem oficjalnych serwisów GK.
10. Działania osób zajmujących się wszystkim, co jest związane z danym podadresem, muszą być zgodne z postanowieniami niniejszego regulaminu.
11. Tworzenie adresów i aliasów imiennych w adresach zhp.pl jest niedozwolone, z wyjątkiem przypadków uzgodnionych z szefem ZI.
12. ZI kontroluje wykorzystanie podadresów i w przypadku znalezienia uchybień podejmuje stosowne kroki.
uwage do pkt 3 i 4 pisalem w jednym z wczesniejszych postow zdaje sie nr 4, pkt 8 w tym brzmieniu jesli chodzi o adresy mailowe spowoduje bajzel w adresach i komunikacji, jedne hufce beda zakladaly konta jan.kowalski@.. inne komendant@.. itd, nie bedzie czytelnego, jednolitego systemu/klucza zeby ktos mogl w ciemno znajac miejscowosc hufca wpisac adres do komendanta, biura czy czegos, byc moze nalezy okreslic minimum adresowe jakie powinno istniec i forme? pisze byc moze bo pomimo, ze jestem przekonany do slusznosci takiego rozwiazania to watpie w moc sprawcza, ktora moglaby przekonac jednostki do sensu takiego zalozenia.

Nie widze tutaj informacji o przyznawaniu certyfikatu poddomenom na roznych serwerach, brak tez informacji tak kluczowych jak elementy polityki bezpieczenstwa przekazywanej na szkoleniu/spotkaniu w Chorzowie, oczywiscie te ktore dotycza internetu. Brakuje mi informacji ktore wynikaja z wymagan czyli przekierowania do zrodel, informacji, manuali, przepisow regulujacych itp; przyklad podawalem w poscie chyba tradycyjnie 4.
Ogolnie gdy to czytam mam ogolnie delikatny metlik, wrazenie ze proba uproszczenia spowodowala tylko zamieszanie zamiast uczynic tekst czytelnym. Raczej nie da sie wrzucic do jednego worka stron realizujacych organizacje jak GK/choragiew/hufiec i tych odzwierciedlajacych bardziej ruch czyli druzyny/szczepy, z wielu wzgledow. Nie wiem natomiast gdzie jest problem zeby strone glowna ZHP potraktowac tak samo jak inne strony GKi, chyba ze ma sie cos na niej drastycznie zmienic i my o tym jeszcze nie wiemy. Dlatego tym bardziej chetnie zapoznalbym sie z materialem wypracowanym przez zespol ludzi z choragwi i ZI w Chorzowie.
Ostatnio zmieniony 30 maja 2006, 01:43 przez yama, łącznie zmieniany 1 raz.
# wedrownik.net

qbek
Użytkownik
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: qbek » 30 maja 2006, 06:37

odpowiadam po kolei:

1. druga wersja została wypracowana jako kompromisowe rozwiązanie dyskusji z Chorzowa; to tam padł pomysł żeby wprowadzić minima i zalecenia

2. propozycje i sens umieszczania konkretnych punktów opisywałem w kolejnych postach odnosząc siętakże do waszych pomysłów

3. dyskusja na forum jest właśnie po to aby wasze zdanie poznać, ale pierwsza wersja byłą na tyle niespójna (co zresztą stwierdziliście sami), że opracowano drugą uwzględniając także częśćwypowiedzi na tym forum.

4. dyskusja = topic; nie szukajcie jakiegoś głębszego sensu, GKa musi wreszcie przyjąć regulamin mający opisać sytuację harcerskiego internetu, a ja muszę przedstawić projekt, jeżeli będzie taka potrzeba, a jestem tego prawie pewien, znowelizujemy go...

5. strona główna ma zostać przebudowana do września w sposób umożliwiający szybki dostęp do informacji dla różnych grup użytkowników (ale pozwólcie, że nie będziemy rozwijać teraz tego wątku - najpierw regulamin).

w przypadku dodatkowych pytań zapraszam

phm. Jakub Bobrowski
ZI

yama
Starszy użytkownik
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: yama » 30 maja 2006, 07:29

;( po co pisac skoro i tak nie ma odpowiedzi lub ustosunkowania sie do postow, w dalszym ciagu nie mam odpowiedzi na swoje uwagi, inni tez nie maja, ten post tez nie byl ustosunkowaniem sie
qbek pisze:odpowiadam po kolei:

1. druga wersja została wypracowana jako kompromisowe rozwiązanie dyskusji z Chorzowa; to tam padł pomysł żeby wprowadzić minima i zalecenia
no to rece mi opadaja, mialem nadzieje ze chociaz admini choragwiani maja jakis olej, ale jesli to o czym dyskutujemy jest wynikiem dyskusji ZI i ludzi zajmujacych sie internetem w choragwiach to chyba trzeba zaczac edukacje internetowa od adminow druzyn, moze to da nadzieje na przyszlosc, rozumiem takze brak wypowiedzi tychze adminow skoro swoje zdanie juz wypowiedzieli i teraz przeklikiwuja sie ludzie ktorym wlasciwie ten regulamin nic nie robi bo ich nie bedzie dotyczyl, chociaz nie, trzech z dyskutantow bedzie dotykal bezposrednio, no ale jak sie ich czyta to oni wlasnie mysla inaczej niz ich koledzy z Chorzowa ;)
qbek pisze:2. propozycje i sens umieszczania konkretnych punktów opisywałem w kolejnych postach odnosząc siętakże do waszych pomysłów
skoro sie odnosiles to w takim razie tym bardziej czuje ze na darmo sie naklepalem bo nie zauwazylem odpowiedzi na swoje watpliwosci, wlasciwie mogles rowniez napisac: opisalem odnioslem sie do tego co chcialem zamykam dyskusje za 15 min ;)
qbek pisze:3. dyskusja na forum jest właśnie po to aby wasze zdanie poznać, ale pierwsza wersja byłą na tyle niespójna (co zresztą stwierdziliście sami), że opracowano drugą uwzględniając także częśćwypowiedzi na tym forum.
no wlasnie czesc, nie wiem czy ktos was tego uczyl druhowie z ZI ze podejmujac taka forme konosultacji nalezy odniesc sie do kazdej wypowiedzi, wyjasnic to z czym sie nie zgadzacie, co uwazacie za niepotrzebne a co uwzgledniliscie, inaczej budujecie zniechecenie do wspolpracy z Wami w takiej formie i nie dziwcie sie ze rzucacie cos do konsultacji a z CALEGO zwiazku konsultuje to mniej niz 10 osob, po co skoro i tak wezma co im wygodnie, ustala co im wygodnei i nawet nei odpisza dlaczego czegos nie uwzglednili, bo to ze pojawia sie tez nieciekawe pomysly jest konsekwencja przyjecia konsultacji otwartych, ale formula obowiazuje obie strony. Mnie w kazdy mrazie udaje sie skutecznie zniechecic do dyskusji na tym forum, jest marnowaniem czasu.
qbek pisze:4. dyskusja = topic; nie szukajcie jakiegoś głębszego sensu, GKa musi wreszcie przyjąć regulamin mający opisać sytuację harcerskiego internetu, a ja muszę przedstawić projekt, jeżeli będzie taka potrzeba, a jestem tego prawie pewien, znowelizujemy go...
kontynuacja beznadziei z wczesniejszego punktu, cos trzeba przyjac, taki czy owaki regulamin bedzie
qbek pisze:5. strona główna ma zostać przebudowana do września w sposób umożliwiający szybki dostęp do informacji dla różnych grup użytkowników (ale pozwólcie, że nie będziemy rozwijać teraz tego wątku - najpierw regulamin).
w dalszym ciagu nie widze powodu dla ktorego w takim razie wymagania maja byc inne od innych serwisow GKowskich, przeciez te minimalne wymagania dla nich wszystkich i tak beda spokojnie miescily sie w tej koncepcji.
qbek pisze:w przypadku dodatkowych pytań zapraszam
Kuba jezeli to Twoja stopka to zmien ja ;) chyba ze sensem jest tylko zadawanie pytan bez oczekiwanie na ustosunkowanie sie drugiej strony
# wedrownik.net

orcus
Stały bywalec
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: orcus » 30 maja 2006, 07:44

yama pisze:uwage do pkt 3 i 4 pisalem w jednym z wczesniejszych postow zdaje sie nr 4, pkt 8 w tym brzmieniu jesli chodzi o adresy mailowe spowoduje bajzel w adresach i komunikacji, jedne hufce beda zakladaly konta jan.kowalski@.. inne komendant@.. itd, nie bedzie czytelnego, jednolitego systemu/klucza zeby ktos mogl w ciemno znajac miejscowosc hufca wpisac adres do komendanta, biura czy czegos
Zgadzam sie z yama z tym ze trzebaby wprowadzic jeszcze przymus odbierania tej poczty raz na jakis czas(tydzien, miesiac). Bo inaczej to traci sens.

Tylko nie wiem jak go wprowadzic...
Pozdrawiam
orcus

.: Linux is like a wigwam - no gates, no windows and Apache inside :.

19kldh
Stały bywalec
imię i nazwisko: Czesław Przybytek
stopień instruktorski: hm
stopień harcerski: HR
Hufiec: Kraków-Krowodrza
Chorągiew: Krakowska
organizacja: ZHP
Kontakt:

Post autor: 19kldh » 30 maja 2006, 08:05

orcus pisze:
yama pisze:uwage do pkt 3 i 4 pisalem w jednym z wczesniejszych postow zdaje sie nr 4, pkt 8 w tym brzmieniu jesli chodzi o adresy mailowe spowoduje bajzel w adresach i komunikacji, jedne hufce beda zakladaly konta jan.kowalski@.. inne komendant@.. itd, nie bedzie czytelnego, jednolitego systemu/klucza zeby ktos mogl w ciemno znajac miejscowosc hufca wpisac adres do komendanta, biura czy czegos
Zgadzam sie z yama z tym ze trzebaby wprowadzic jeszcze przymus odbierania tej poczty raz na jakis czas(tydzien, miesiac). Bo inaczej to traci sens.

Tylko nie wiem jak go wprowadzic...
W kryteriach hufca
http://dokumenty.zhp.pl/org/download_81 ... hufiec.rtf
skorygować zapis:
- d) istnieje możliwość odbioru poczty elektronicznej,
na np.
- d) istnieje możliwość systematycznego, conajmniej cotygodniowego, odbioru poczty elektronicznej,
Ostatnio zmieniony 30 maja 2006, 08:08 przez 19kldh, łącznie zmieniany 1 raz.
hm. Czesław Przybytek HR
http://19kldh.pl
tel. 519-160-185

qbek
Użytkownik
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: qbek » 30 maja 2006, 08:12

czasami zastanawiam się co dyskutujący na tym forum chcą osiągnąć...

może regulamin opisujący działania harcerskie w interencie nie jest nam do życia potrzebny?
może naprawdę niepotrzebnie klikamy i dyskutujemy o czymś co jest nieistotne?

a że gdybnie niczego nie przynosi to skupmy się nad tym co istotne, najpierw mówimy o swobodzie dla jednostek które są hostowane na właśnych serwerach, potem o restrykcyjnej kontroli więc jak mamy dojśc do jednego wniosku?

zakaz stosowania nicków już wprowadzono, jeśli zakażemy stosowania imiennych adresów na serwerach których nie utrzymujemy to sami wiecie jaki będzie skutek...

co do beznadziei... zostawię to bez komentarza...
zaproszenia do chorzowa wysłano do wszystkich chorągwi... ile odpowiedziało? kolejny raz...

konsultacje: nie po to się gimnastykuję z "poprawnie sformułowanymi" odpowiedziami żeby poszły w komin... wydaje mi się, że dyskusja zmierzaćpowinna do ustalenia pewnych zapisów, i tak się dzieje, chyba że jedynie ja to zauważam...

co do podpisu marcinie...
chyba wiesz jak to wygląda na tym forum, więc nie wiem po co to złośliwość (no chyba że jestem przeczulony)

pozdrawiam
JB

yama
Starszy użytkownik
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: yama » 30 maja 2006, 09:13

qbek pisze:a że gdybnie niczego nie przynosi to skupmy się nad tym co istotne, najpierw mówimy o swobodzie dla jednostek które są hostowane na właśnych serwerach, potem o restrykcyjnej kontroli więc jak mamy dojśc do jednego wniosku?
zakaz stosowania nicków już wprowadzono, jeśli zakażemy stosowania imiennych adresów na serwerach których nie utrzymujemy to sami wiecie jaki będzie skutek...
?? chyba sie nie bardzo zrozumielismy w tym temacie, i niestety trzeba znalezc srodek miedzy restrykcjami a sensownym istnieniem, bo restrykcyjne to zapisy tutaj niektore sa, ale porzadek w wykorzystywaniu nazw domenowych to chyba troszke inny temat, zreszta juz rozpoczety zdaje sie bo np adresy stron sa uporzadkowane ;)
qbek pisze:co do beznadziei... zostawię to bez komentarza...
zaproszenia do chorzowa wysłano do wszystkich chorągwi... ile odpowiedziało? kolejny raz...
dalej uwazam ze nieuwaznie czytujesz posty, zdaje sie ze przed spotkaniem w jednej z dyskusji sugerowalem ze podnoszenie tematow internetowych w przypadku gdy w grupie docelowej zabraklo osob ktore zajmuja sie internetem tylko na zasadzie ze pewnie czesc zajmuje sie internetem bo zajmuje sie komputerami uwazam za bledne lub nieprzemyslane. Wyniki tego spotkania w kontekscie regulaminu sa tego tylko potwierdzeniem. Dla jasnosci na spotkanie poszlo zaprosznie dla osob zajmujacych sie danymi osobowymi i do informatykow choragwianych, jakoby po mojej interwencji zaproszono tez adminow, 2-3 dni przed spotkaniem, troche pozno, wiec prosze daruj sobie taka argumentacje dla malo zorientowanych, chyba ze sam sie do tej grupy piszesz przez niezrozumienie systemu przyczynowo-skutkowego
qbek pisze:konsultacje: nie po to się gimnastykuję z "poprawnie sformułowanymi" odpowiedziami żeby poszły w komin... wydaje mi się, że dyskusja zmierzaćpowinna do ustalenia pewnych zapisów, i tak się dzieje, chyba że jedynie ja to zauważam...
no coz pisalem o doborze formuly do tresci, w takiej mozna sie tylko zapetlic, zreszta jesli ktos "zlewa" czyjes wypowiedzi to moze oczekiwac czegos innego? na marginesie w swoim poscie odnioslem sie do watkow z Twoich wypowiedzi z ktorymi w jakis sposob sie nie zgadzam
qbek pisze:co do podpisu marcinie...
chyba wiesz jak to wygląda na tym forum, więc nie wiem po co to złośliwość (no chyba że jestem przeczulony)
niestety w tym przypadku nie jestes, niestety bo tylko juz chyba to zostalo, Kuba po prostu meczycie a nie tworzycie, niestety nic nowego niestety pozytywnego nie moge w tym temacie napisac. Nic sie nie zmienia, uwazam ze taki zapis powinen trafic do konsultacji ogolnej po konsultacjach wewnetrzych, prawnych, czyli byc spojna i konkretna propozycja polegajaca na doswiadczeniu i wiedzy regulatora, wtedy jest szansa ze koncowa konsultacja to beda konkretne szlify, a to co ciagle otrzymujemy to jak sam piszesz cos do zatwierdzenia. Nikt tego za Was nie napisze tak jak nalezy, bo to ZI jest od tego zeby to robic na odpowiednim poziomie.
Co do samego regulaminu przedstawilem kilkukrotne wczesniej konkretne uwagi, w dalszym ciagu nie wiem czy uznane zostaly za ZI za uzasadnione czy nie (naprawdfe nie walcze o to zeby ktos MI odpowiadal, tylko o sens i sposob dyskusji, bo pozostale osoby ze swoimi pytaniami i uwagami przeszly bez echa), natomiast udalo sie ponownie przeniesc dyskusje na boczne tory. Kuba tu nie dyskutuje 180 osob zeby byl problem z posunieciem dyskusji do przodu przez odpowiedzi na watki... Poza tym w swoich watkach nie odpowiadasz na watpliwosci i nie regulujesz zapisow na podstawie dyskusji, Ty sam wprowadzasz poprawki do tekstu na zasadzie ze go przemyslales i proponujesz pewne zmiany, to najlepszy dowod w jakim stanie dostajemy cos do konsultacji...
W dalszym ciagu widze tylko dwie drogi sesnownego rozwazania, albo utrzymuje sie aktualna formule ale ZI ktore przedlozylo pewna propozycje zacznie ustosunkoywac sie do tego co ludzie pisza i elementy wydyskutowane bedzie wprowadzalo do regulaminu informujac o fakcie ze dany etap przeszlismy, albo zmieni sie formula np na wypowiedzi wolne do kazdego punktu.
Albo zamknijcie temat dzisiaj o 15-tej bo COS trzeba zatwierdzic.
Ostatnio zmieniony 30 maja 2006, 09:20 przez yama, łącznie zmieniany 1 raz.
# wedrownik.net

qbek
Użytkownik
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: qbek » 30 maja 2006, 09:29

proponuję zawieszenie broni - bo inaczej nie ustalimy niczego...

w Chorzowie byli administratorzy chorągwiani i osoby zajmujące się internetem, pomimo niefortunnego zapisu na zaproszeniu... chorągwie zinterpretowały to jednoznacznie (dane osobowe - ktoś od internetu), stało się - czasu nie cofniemy...

otwórzmy więc temat, ja dzielę wątki na forum i dyskutujemy nad każdym oddzielnie...
najwyżej regulamin będziemy zatwierdzać chwilę dłużej...

pozdrawiam
JB

yama
Starszy użytkownik
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: yama » 30 maja 2006, 09:35

I jeszcze jedna juz luzna uwaga do dyskusji. Jakie sa wyniki tego spotkania w Chorzowie i wczesniejszego faktycznie adminow, jak wyglada praca ZI z adminami choragwianymi skoro nie ma ich w tej dyskusji??? Bo uczestniczy tylko kilka osob, nie znam tylko jednej wiec moge zalozyc w ciemno ze stronami jakichs choragwii zajmujesz sie Ty Kubo, Kojot i ja, moze zaraz dolaczy sie bobik ze slaskiej ale on jest jednoczesnie w ZI wiec trudno go uznac za osobe z choragwi do wspolpracy. Byc moze jeszcze ta osoba ktorej nie znam jest nastepna. Co z pozostalymi? Ze mna "nie parcuje " nikt wiec moge zalozyc ze tak samo wyglada to w innych przypadkach, wiec o co chodzi w tych konsultacjach i wspoltworzeniu regulaminu dla wszystkich? Kto pozniej bedzie pilnowal wdrozenia? Logiczne ze Ci co wspoltworzyli, uczestniczyli i utozsamiaja sie, hmm niewielu nas, a tych co beda sie utozsamiac jeszcze mniej bedzie byc moze. I dziwic sie ze nawet gdy to bedzie dobre znaczna czesc ludzi uzna to i tak za wrzut z gory i zamordyzm.
Ostatnio zmieniony 30 maja 2006, 09:39 przez yama, łącznie zmieniany 1 raz.
# wedrownik.net

Zablokowany
nowoczesne kuchnie warszawa

Wróć do „Harcerski Internet”