spotkanie w Chorzowie

forum poświęcone tematyce harcerskiego internetu
Zablokowany
yama
Starszy użytkownik
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: yama » 15 maja 2006, 19:37

http://internet.zhp.pl/article,17,4,1.html

Moze ktos kompetentny wyjasnic mi logike dzialania??
W szkoleniu biorą udział 2 osoby z każdej chorągwi — osoba, która odpowiada za ochronę danych osobowych oraz informatyk.
dobor osob na tle tematyki:
Tematyka zajęć obejmuje:
- Ochronę Danych Osobowych - zakres prac i obowiazków
- Ochronę Danych Osobowych - a internet
- Ochronę Danych Osobowych - wymagana dokumentacja
- aktualne zagadnienie związane z Internetem w ZHP
- zagadnienia związane z ewidencją członków ZHP
temat drugi i czwarty, zwlaszcza czwarty.

Skad moja watpliwosc? Skoro odbylo sie niedawno tak spotkanie osob odpowiedzialnych za internet w choragwi mozna zalozyc (a wnioskuje ze takie zalozenie organizacyjne przyswieca GK patrzac na tok spotkan) ze osoby nazywane lub bedace w choragwiach informatykami nie sa tozsame z osobami zajmujacymi sie internetem.
Podejrzewam ze osobami ktore na pewno uczestniacza w choragwiach w procesie tematu drugiego to wlasnie webmasterzy, temat czwarty to tym bardziej oni. Czy informatycy beda dowiadywali sie innych rzeczy o Internecie w ZHP niz osoby za niego odpowiedzialni w choragwiach? I inne konkluzje ktorych nawet nie chce mi sie pisac, kto myslacy sam je wysnuje.
Natomiast mam jedna podstawowa, spotkania organizuja w ramach swoich dzialek odpowiedzialni za nie czlonkowie GKi, i wpychaja w to co im do glowy przyjdzie, a przyjsc raczej duzo nie moze ze wzgledu na brak kompetencji w temacie, a ZI lata miedzy nimi bez wlasnej swiadomosci celow i sensu, bez konkretnego okreslenia gdzie jest jego miejsce i do kogo kierowane dzialania.
Nie jest to niestety konstruktywny post, ale za konstruktywnosc dzialan, a dzieki temu szanse na konstruktywne uwagi do nich odpowiedzialne sa osoby na konkretnych funkcjach, w ramach ktorych swiadomie podjely sie sluzby/pracy, moze czas zaczac sie wywiazywac z tych wyborow?
Ostatnio zmieniony 15 maja 2006, 22:26 przez yama, łącznie zmieniany 1 raz.
.........................
# wedrownik.net

jotkaf
Użytkownik
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: jotkaf » 16 maja 2006, 08:44

Druhu – trochę wiary miej

Nie wszystko co inni planują jest straszliwie nie przemyślane. Spotkanie jest w dwóch grupach, których zadania zarówno są zbiorem łącznym i rozłącznym. Szefowie biur mają bowiem na głowie ochronę danych osobowych jak i HAL. O ile w przypadku HAL informatyk jest zupełnie fakultatywny, to trudno mi sobie wyobrazić rzetelne przygotowanie ochrony danych osobowych bez wsparcia informatycznego. I stad konieczność spotkania się z informatykami. Oczywiście można założyć, z dużym prawdopodobieństwem, że informatycy w chorągwiach zajmują się też Internetem, a więc być może jest to dobre miejsce by kontynuować zaczęty na spotkaniu w warszawie temat i może przejść z nim trochę dalej. Jeżeli będą też nowe osoby to być może wniosą trochę innego spojrzenia. Praca będzie się odbywała głównie w dwóch grupach i choć tematyka jest zbieżna w większości to podejście i zakres do rozwiązania spraw jednak różny. Osobiście nie wyobrażam sobie, by ktoś w chorągwi nie mógł (sam nie będąc informatykiem) liczyć na pomoc informatyka, a mam nadzieję, że po naszym spotkaniu informatykom będzie łatwiej pomóc szefom biur. Tak więc zapraszam.
hm. Jacek Kaflowski
Szef Zespołu ESHD

yama
Starszy użytkownik
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: yama » 16 maja 2006, 09:10

jotka pisze:Oczywiście można założyć, z dużym prawdopodobieństwem, że informatycy w chorągwiach zajmują się też Internetem, a więc być może jest to dobre miejsce by kontynuować zaczęty na spotkaniu w warszawie temat i może przejść z nim trochę dalej.
Jacku, nie neguje spotkania informatykow, w zadnym przypadku, nie mam braku wiary. powiedzmy ze to nie kwestia braku wiary tylko wiedzy o podlozach i sposobie organizacji, w swojej odpowiedzi odpowiedziales na cos czego nie podnioslem i do czego nie mam uwag (zaznaczylem co budzi moje watpliwosci, oczywiscie jestem w stanie uwierzyc bez problemu ze tylko moje, juz sie do tego przyzwyczajam) w tych zagadnieniach, choc otarles sie o temat w zacytowanym wyzej fragmencie, jednoczesnie nie zauwazajac tego drobnego niuansu jaki w nim wystepuje, nie oczekuje zreszta zebys to zauwazyl zajmujac sie tylko pewnym zakresem tej dzialki w ZHP i ta dzialka akurat na tym spotkaniu pewnie sie realizuje.
W kazdym razie Jacek nie opieram sie na emocjach i braku wiary w cos tylko na tym ze wiem jak to sie odbywalo i odbywa i mysle ze Ty tez wiesz ze wiem ;)
A co do zaproszenia, formalnie moglbym sie pojawic tam tylko jako administrator stron, logicznie patrzac na program mam wrazenie ze ja i moi koledzy po funkcji powinnismy tam byc, ale jakos tak sie stalo ze nie bedziemy, przynajmniej nie wszyscy, wiec domyslam sie ze za chwile powinnismy wydac w choragwiach pieniadze na fakultatywne spotkanie dla tych ktorzy nie zmiescili sie w definicji ogolnosci, a powinni dowiedziec sie tego co przy okazji dowiedza sie inni ;)
Ostatnio zmieniony 16 maja 2006, 09:25 przez yama, łącznie zmieniany 1 raz.
# wedrownik.net

jotkaf
Użytkownik
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: jotkaf » 16 maja 2006, 14:43

Marcinie

Jeżeli faktycznie jest tak, że w chorągwiach informatycy obsługujący biuro i Internet to dwie osoby, to dla mnie powinny jechać dwie. Nie widzę przeszkód dla których KCH nie może zgłosić takowego zapotrzebowania. Zakres zadań i zajęć jest przecież znany już od miesiąca.
Planując to szkolenie zakładałem, że gównie opierać się ono będzie na temacie danych osobowych. Zakres działań w tym zakresie dla informatyków jest trochę mniejszy i dlatego warto temat rozszerzyć o bieżące problemy. Uzgodniłem przed chwilę z Naczelniczką Kwapińską, że jeżeli w jakieś chorągwi fuknie administratora stron i sprzętu są rozłączne to na spotkanie należy zaprosić oczywiście obie osoby. Co niniejszym czynię. Należy się tylko skontaktować z Kierownikiem ZI i on powinien dalej sprawę załatwić. Myślę z resztą, że on już o całej się wie i sam powinien się do tych osób odezwać. Myślę, że stosowanie zasady nic o nas bez nas jest jak najbardziej słuszne. Tak więc, mam nadzieję, że uda nam się tam zobaczyć i omówić kilka spraw.
hm. Jacek Kaflowski
Szef Zespołu ESHD

yama
Starszy użytkownik
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: yama » 16 maja 2006, 15:48

Chyba raczej nie, bo jak sam zapewne wiesz wsrod osobmocno zapracowanych planowanie czasu zawczasu to podstawa, a przynajmnie ja naleze do tych ktorzy rzadko moga definiowac takie spotkania na kilka dni przed. Ale milo ze zweryfikowano zalozenia w stosunku do zawartosci nawet jesli tak pozno. Pozostaje zyczyc zeby jednak okazalo sie ze w pozostalych przypadkach informatyk choragwi bedzie tozsamym z administratorem stron;)
# wedrownik.net

Zablokowany
nowoczesne kuchnie warszawa

Wróć do „Harcerski Internet”