Ciągłe zmiany

forum poświęcone tematyce harcerskiego internetu
sigma
Stały bywalec
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: sigma » 03 maja 2006, 14:22

a o które zmiany Tobie konkretnie chodzi? zresztą na ten temat już było chyba kilka dyskusji.
hm. Krzysiek Wojtas HR
Hufiec Ziemi Dzierżoniowskiej | Zespół Harcerski Chorągwi Dolnoślaskiej
www.dzierzoniow.zhp.pl | www.harcerski.dolnoslaska.zhp.pl

Speedy
Użytkownik
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: Speedy » 03 maja 2006, 15:39

Nie są.
Zmiana była jedna - serwisy przeniesione. Teraz chorągwie i hufce same zajmują się swoim hostingiem i jest on niezależny od GK. Wszelkie aktualne zmiany są dokonywane w obrębie serwisów GK, więc nie wiem dlaczego miałoby to być uciążliwe dla administratorów stron chorągwi i hufców.
pwd. Piotr Wittchen
Wydział Systemów Informatycznych GK ZHP

bobik
Stały bywalec
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: bobik » 03 maja 2006, 17:46

hmm Speedy zmian było kilka ;-)

euromedia -> sisco
sisco -> sisco (zmiana domen z zhp.org.pl na zhp.pl oraz panelu zarządzania na DA)
sisco -> sisco (przeniesienie serwera holandii do niemczech)
sisco -> home (już bez hufców i chorągwi)

A czy były trudne zmiany, sądze że nie jeśli tylko administrator strony wiedział co robi i potrafił się dogadać z zespołem internetu oraz był na bierząco to przyznam że ja nie miałem problemów...

Speedy
Użytkownik
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: Speedy » 03 maja 2006, 18:03

Ok - dobra, to widać nie byłem dobrze zorientowany :P. Tak czy inaczej ja osobiście lekko odczułem te zmiany ;)
pwd. Piotr Wittchen
Wydział Systemów Informatycznych GK ZHP

hajder

Post autor: hajder » 15 maja 2006, 20:37

Absolutnie nie masz racji krytykując ostatnią zmianę. Informacje o niej były już od kilku miesięcy. Za to, że administratorzy nie czytają newsów na zhp.pl, nikt poza nimi nie może odpowiadać.
BTW, jeszcze przed oficjalna decyzją o zniesieniu hostingu dla hufców mozna to było przewidzieć. Były ku temu spore powody.

orcus
Stały bywalec
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: orcus » 15 maja 2006, 20:57

JohnyBravo pisze:nie mogą odzyskać plików własnych www i baz bo niestety kontaktować można się wyłącznie przez maila - nazwa@zhp.pl - jednak i do tego maila należy miec haslo, które tak naprawde nasza chorągiew zapodziala.
to niby jest wina ZI ze zgubiliscie haslo?
JohnyBravo pisze:Co zrobic w takiej sytacji??? Osoby odpowiedzialne za Harcerski internet również nie podadzą nam odpowiednich haseł, ba, nawet nie oddadzą plików, bo mają swoje określone PRECEDURY!! !! !! CHORE !! !! !!
nie wierze ze gdy komendant zadzwoni do dh. Jakuba Bobrowskiego nie otrzyma pomocy.

A co do plikow - nie wiem czy ZI jest w stanie je Wam oddac bo jak mozna oddac cos czego samemu sie _juz_ nie posiada.

Informacja byla ogolniedostepna i IMHO akurat ZI nie ponosi tu zadnej winy.
Pozdrawiam
orcus

.: Linux is like a wigwam - no gates, no windows and Apache inside :.

hajder

Post autor: hajder » 15 maja 2006, 21:00

akurat tu się orcus mylisz - ZI ma pliki i jest je w stanie oddać, o ile zadziała się szybko - wiem, bo sprawdziłem na własnej skórze.

panwac
Stały bywalec
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: panwac » 15 maja 2006, 22:26

JohnyBravo pisze:[...] Kolejna sprawa to taka, że informacja o nadejściu zmian była niedostatecznie rozprowadzona! W wielu znanych mi hufcach nastąpił następujący problem: nie mogą odzyskać plików własnych www i baz bo niestety kontaktować można się wyłącznie przez maila - nazwa@zhp.pl - jednak i do tego maila należy miec haslo, które tak naprawde nasza chorągiew zapodziala. Co zrobic w takiej sytacji??? Osoby odpowiedzialne za Harcerski internet również nie podadzą nam odpowiednich haseł, ba, nawet nie oddadzą plików, bo mają swoje określone PRECEDURY!! [ciach]
Informacja była podana wystarczająco wcześnie (czas liczony miesiącami, a nie dniami), a to, że zmiany będą było sygnalizowane jeszcze przed Zjazdem.
Instruktorzy ZI (i osoby ich wspomagające), którzy wcześniej starali się zapanować nad błędami konfiguracyjnymi serwera i serwisów centralnych (i zrobili to) podczas przenosin służyli pomocą w każdej chwili, bez znaczenia czy to święto, czy dzień powszedni (przenosiłem dwa serwisy, więc coś o tym wiem).
Z tego co widzę, nawiązując kontakt z szefem ZI GK pominąłem wszelkie procedury (ma się ten budzący zaufanie sznaps-baryton) - za pierwszym razem po prostu zadzwoniłem do Kuby, podałem swoje dane oraz ewentualne dane kontaktowe mojej jednostki, gdyby chciał mnie sprawdzić. Jednocześnie podałem problem, jaki wtedy był aktualny - od tamtej pory koordynowaliśmy swoje prace poprzez mail, GG, telefon - ważne było, by praca przebiegała sprawnie.

P.S. Jeśli odzyskasz swoje zasoby i nie zaczniesz o nie dbać jak Administrator, to najdalej po kilku miesiącach znów je stracisz - ale wtedy pewnie nikt Ci nie poda ręki.

Pozdrawiam
Ostatnio zmieniony 16 maja 2006, 08:24 przez panwac, łącznie zmieniany 1 raz.
hm. Piotr Nowacki kpt.j.
instruktor Zespołu Pilota Chorągwi Łódzkiej ZHP
instruktor Retmanatu Hufca Łódź-Polesie - HKW "Dal"
WODNIACY | SZANTOWIĄZAŁKA | WENECJA

orcus
Stały bywalec
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: orcus » 15 maja 2006, 23:18

JohnyBravo pisze:orcus - powiedz mi w którym fragmencie napisałem że zgubiłem hasło ???
przepraszam - zeczywiscie zle Cie zrozumialem.
JohnyBravo pisze:Zasugerowałeś żeby zadzwonić do dh. Jakuba - wydaje mi się (może mi się źle wydawać) że akurat ta sprawa mogłaby być załatwiona szybko już na niższym szczeblu - nawet po podaniu swoich danych osobowych i innych, w celu sprawdzenia i wiarygodnośći.
Jakim nizszym szczeblu? Przeciez to ZI odpowiadala za uslugi hostingowe i nizszego szczebla chyba nie bylo?
JohnyBravo pisze:Mhm... teraz dla przykładu, jeśli takich osób jak ja jest 100 (pewnie nie ma), albo i więcej, im też poradzicie zadzwonic do dh. Jakuba ???
hufcow mamy ok 450 + 16choragwi - z tego oklo 50% korzystalo z hostingu GK ZHP czyli mamy 230 z tego 10% sobie nie poradzilo to daje 23 jednostki - to naprawde nie jest duzo a % i tak zawyzalem.
JohnyBravo pisze:Ostatecznie: radzicie skontaktowac się z dh. Jakubem tak ??? (to powinno rozwiązać wszystko, tak to rozumiem)
Nie - nie twierdze ze to rozwiaze od razu 100% Twoich problemow. Twierdze ze na pewno postara sie Ci pomoc.
Pozdrawiam
orcus

.: Linux is like a wigwam - no gates, no windows and Apache inside :.

qbek
Użytkownik
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: qbek » 16 maja 2006, 01:38

witam
na początek kilka faktów:
- 9 marca zestawienia nowych kont poszły do chorągwi
- informacje o zmianach były dostępne:
- u komendantów, którzy dostali stosowny pakiet informacji
- na stronach internetowych (jako newsy -> zhp.pl)
- w nocy z 30.04. / 1.05 wyłączyliśmy konta dla jednostek, które nie przeniosły danych jednocześnie je archiwizując i informując o tym w stosownym komunikacie
- skopiowaliśmy backupy jako kopie zapasowe i udostepniać je będziemy do dnia 25.05.

a teraz pytania...
1. dlaczego "najbardziej poszkodowany" do tej pory sięnie zgłosił po swoje dane?
2. dlaczego zaczyna się dziwną dyskusję bez elementarnego kontaktu z 2-gą stroną?
3. po co produkuje się kolejne posty zamiast odpowiedzieć sobie na poprzednie dwa pytania?

w przypadku dodatkowych pytań zapraszam
moje dane kontaktowe są ogólnie dostępne

pozdrawiam
phm. Jakub Bobrowski
ZI

Zablokowany
nowoczesne kuchnie warszawa

Wróć do „Harcerski Internet”