Anonimowość

forum poświęcone tematyce harcerskiego internetu
dominik jan domin
Stały bywalec
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: dominik jan domin » 04 maja 2006, 11:09

Bacha pisze:moim zdaniem taki podpis pod treścią służy do napisania jakieś swojej dewizy ulubionej sentencji albo czegoś w tym stylu a nie że ja jestem phm albo hm albo nie wiem co bo to naprawdę nie ma znaczenia bo każdy jak jest członkiem ZHP to chyba może wyrazić swoje zdanie a jeśli ktoś nie chce ujawniać skąd jest to nie znaczy że się tego wstydzi
Dla mnie słowo "podpis" oznacza "podpis" a nie "dewiza". Ale jestem starym piernikiem, nie chwytającym "nowoczesnego świata internetu" i klasycznie uważającym ANONIMY za odznake tchórzostwa, zasługujące jedynie na śmietnik.

Nie kazdy zas na forum musi być członkiem ZHP. Osobiście bywam na forum ZHR, jak też innych organizacji, których nie jestem członkiem. A nawet nie mam takiego samego światopoglądu.

A przykład z naszego forum hufcowego - dopóki była możliwość anonimów, pisali posty jakies osobniki dla zabawy, zaśmiecając forum.
phm. Dominik Jan Domin HR

Klerycki Krąg Harcerski WICEK im. bł. ks. phm. Stefana Wincentego Frelichowskiego
Hufiec ZHP Toruń

dominik jan domin
Stały bywalec
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: dominik jan domin » 04 maja 2006, 11:22

Ja:) pisze:Kurcze dlaczego tak wam na tym zależy czy z kimś anonimowym nie mozecie prozmawiać ??to coś złego ??
Bo jesteśmy wychowani wg starych tradycyjnych zasad, gdzie anonima uważało się za tchórza, a "postepować po rycersku" oznaczało także robienie wszystkiego pod swoim imieniem.

No, ale cóż. Obecnie "Harcerz postepuje po rycersku" juz tego nie oznacza. Zastanawiam się tylko co obecnie to ma oznaczać... poza tym, że jest zakutym łbem. :)

* po zwróconej mi przez Olę (z Gdańska, lat 22) uwadze na GG, śpieszę wyjasnic, że okreslenie "zakuty łeb" jest uzyte tylko jako ironia i nie miało zamiaru nikogo obrażać.
Ostatnio zmieniony 04 maja 2006, 18:43 przez dominik jan domin, łącznie zmieniany 1 raz.

Klerycki Krąg Harcerski WICEK im. bł. ks. phm. Stefana Wincentego Frelichowskiego
Hufiec ZHP Toruń

dalkow
Starszy użytkownik
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: dalkow » 04 maja 2006, 20:26

oj, mocne słowa, mocne zarzuty - nie wiem czy o rozpętanie tu i teraz wojny chodzi

nieładnie tym bardziej kryć się za czapką niewitką

eni_a
Użytkownik
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: eni_a » 04 maja 2006, 23:15

tak wiem to znou ja- anonim eni_a :) wybaczcie sarkazm , ale muszę coś dodać:

jestem ZA anonimowością z prostej przyczyny (jeśli nadal mówimy o anonimowości na forum?!)- jak wszystko będzie jawne (bo ten fakt też musi moim zdaniem się tu przewinąć) to forum to umrze... nie mówię, że napewno, ale znam przykład z własnego środwiska, gdzie właściwie jest zamknięte forum dla osób spoza naszego okręgu.... po czasie wiem, że to jest zły pomysł- dodam, że komendzie hufca również zależało na usunięciu przypadkowych "anonimów", lecz to niestety ma złe skutki...forum zamiera...

Ludzie jak są zmuszani do ujawniania się (pomimo, że nikt nikogo nie widzi!) to nie chce sie tak wypowiadać- zrozumcie dla człowieka w każdym wieku ważna jest akceptacja<-- i to jest słowo klucz--> AKCEPTACJA
osoba raz odrzucona ma właściwie małe szanse na powrót do "wspólnoty osób z forum", zostanie w pewien sposób naznaczona a tak pod swoim nick'iem raz jak bedzie odrzucona to spróbuje się wskupić w łaski grupy pod innym... i tu MOIM zdaniem kryje sie cały pic... nie wiemy tak naprawdę kto jest po drugiej stronie ekranu i nie wiemy czy jeżeli ja teraz skrytykuję czyjąkolwiek wypowiedź czy tej osoby nie spotkam chciażby na jakimś wyjeździe i czy ta osoba w kontakcie ze mną od początku nie będzie miałą do mnie urazu.. kto wie?? ja nie wiem... a chciałabym...

również sama wiem po swoim przykładzie, że jak ktoś będzie chciał dowiedzieć sie z kim rozmawia to znajdzie na to sposób... :)

ALE zdaję sobie sprawę z tego, że na wielu forach znajdują sie osoby całkowicie przypadkowe, które chcą tylko wzniecić wojnę... jest to niestety ta "gorsza" natura człowieka.. na to nie mam pomysłu... niestety...

pomimo moich końcowych wachań to i tak jestem za anonimowością- bo kiedy ludzie są bardziej skłonni do zwierzeń i do wyznania prawdy (??) - gdy jest ciemno i osoby jej słuchające czasem nie do końca sobie zdają sprawę kto wypowiada dane zdanie...
a na forum powinno tak być- trochę ciemno, trochę tajemniczo... wtedy jak sie wsłuchamy to usłyszymy zdania, które powinny nam pomóc w lepszej pracy z naszymi środowiskami i lepszej i wydajniejszej pracy nad samym sobą...

dominik jan domin
Stały bywalec
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: dominik jan domin » 05 maja 2006, 09:57

Droga Olu, podpisująca się jako JA:)

Do wczorajszego twojego posta z godziny 21.15 nie wiedziałem, z kim rozmawiam na GG. Bowiem nie raczyłaś się przedstawić. Długo z toba rozmawiałem na argumenty. Jesli uznałaś, że obraża cie tekst:
* po zwróconej mi przez Olę (z Gdańska, lat 22) uwadze na GG, śpieszę wyjasnic, że okreslenie "zakuty łeb" jest uzyte tylko jako ironia i nie miało zamiaru nikogo obrażać.
(dane zaczerpnąłem z katalogu GG z numeru, z którego jakiś anonim zaczął ze mną rozmawiać)

to trzeba było po prostu poprosić o zdjęcie, a nie najpierw zwymyślać mnie. Bowiem "anonimowo" łatwo jest zwymyślać ludzi od "guwniarzy" (pisownia oryginalna), czyż nie?

To jedna z przyczyn, dla których nie szanuję anonimów.

Do anonima eni_a:
Nasze forum hufcowe wymaga podpisywania się - i jakoś nie zmniejsza to liczby użytkowników. Mamy też gości z innych hufców. Co zyskaliśmy? Przestały się pojawiać głupie teksty i wyssane z palca oskarżenia. Wszystkie były one bowiem wypisywane przez tchórzy, kryjących sie pod anonimowością.

Anonimowość - może być przydatna tylko przy spowiedzi, gdy ludzie zeznają swoje grzechy z własnej woli. Jaka prawdę chcesz tutaj słyszeć, enia_a, do której człowiek boi się przyznać? Czy aby nie raczej wyssane z palca oskarżenia, które łatwo napisać bez nazwiska?

Hufiec ZHP Toruń

dalkow
Starszy użytkownik
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: dalkow » 05 maja 2006, 10:06

Pat pisze:Po pierwsze podczas rejestracji nie ma obowiązku sie podpisywać, więc nie ma o czym dyskutować
a no o tym Pat, że regulamin to nie rzecz święta i zawsze można go zmienić - to jest dyskusja m.in. nad zmianą regulaminu

a skoro nie ma tego przy rejestracji, to uświadamianie wszystkich nowych uzytkowników, że zwyczaj jest taki, że należy się podpisywać to zaczyna być przysłowiową walką z wiatrakami

tym bardziej zobacz na merytoryczne rozłożenie głosów w dyskusji

Ci którzy są za anonimowością nie mają tak wielu argumentów

tutaj gwoli sprawiedliwości dziejowej, mimo iż jestem przeciwnikiem anonimowości, przyznaję że rzeczowe argumenty przytoczyła eni_a

jednak trzeba wykonać rachunek zysków i strat ( plusów i minusów ) i zobaczyć co przeważy

dominik jan domin
Stały bywalec
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: dominik jan domin » 05 maja 2006, 10:16

dalkow pisze:
Pat pisze:Po pierwsze podczas rejestracji nie ma obowiązku sie podpisywać, więc nie ma o czym dyskutować
a no o tym Pat, że regulamin to nie rzecz święta i zawsze można go zmienić - to jest dyskusja m.in. nad zmianą regulaminu

a skoro nie ma tego przy rejestracji, to uświadamianie wszystkich nowych uzytkowników, że zwyczaj jest taki, że należy się podpisywać to zaczyna być przysłowiową walką z wiatrakami
Przy poprzednim regulaminie był wymóg i wielu anonimów i tak się nie podpisyywało. Mimo, że na dole był jeszcze tekst: oswiadczam, ze podane dane są zgodna z prawdą.
Ci którzy są za anonimowością nie mają tak wielu argumentów

tutaj gwoli sprawiedliwości dziejowej, mimo iż jestem przeciwnikiem anonimowości, przyznaję że rzeczowe argumenty przytoczyła eni_a
Jakie argumenty? Bo ja nie zauwazyłem? O tym, ze łatwiej jest mówić prawdę w mroku? Wybacz, ale... jedynie przy zeznawaniu swych grzechów. A forum nie temu służy. A w mroku o wiele łatwiej niż prawde łatwiej jest rzucać kłamstwa - bo nie widać - kto to powiedział.

Hufiec ZHP Toruń

dominik jan domin
Stały bywalec
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: dominik jan domin » 05 maja 2006, 10:46

Ja:) pisze:Mam Wrażenie Ze Internetowi Uczestniczy Forum-skupisko Ludzi Których Jedyną Radością Jest Obrzucanie Błotem Innych.to Przykre Ze Ktoś Nie Nawidzi Cie Za To Ze Smiałeś Sie Urodzić.
Że się tak zapytam - jesteś trzeźwa? Bo nie wiem, jak zrozumieć twoją wypowiedź, i do czego ona się tu odnosi.

Hufiec ZHP Toruń

orcus
Stały bywalec
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: orcus » 05 maja 2006, 10:49

eni_a pisze:nie wiemy tak naprawdę kto jest po drugiej stronie ekranu i nie wiemy czy jeżeli ja teraz skrytykuję czyjąkolwiek wypowiedź czy tej osoby nie spotkam chciażby na jakimś wyjeździe i czy ta osoba w kontakcie ze mną od początku nie będzie miałą do mnie urazu.. kto wie?? ja nie wiem... a chciałabym...
nie za bardzo rozumiem. Krytykujesz kogos i sa dwa wyjscia:
1. Dobrze wiesz ze masz racje i ciagle uwazasz krytyke za uzasadniona. Jesli wiec ta osoba ma Ci za zle to co piszesz na forum to swiadzczy to tylko i wylacznie o niej.
2. W koncu dochodzisz do tego ze moze i krytyka byla niasluszna. Wtedy wystarczy przerosic a nie zmieniac nicka/nieprzyznawac sie do swoich slow.

Tak wiec jeszcze raz apaluje - bierzmy na siebie odpowiedzialnosc swoich slow. Naprawde ludzie inteligentnii potrafia przyznac sie do bledu i przeprosisc ale tez wybaczyc komus to ze dal sie poniesc emocjom.

A co do odniesien do regulaminu - wlasnie o to walczynmy by sie zmienil, na taki jaki byl kiedys. Nie wiem czy zauwazyliscie ze wiekszosc anoimow na forum pojwilo sie tu niedawno. Wierzcie mi Ci ktorzy obserwowali forum kiedys zostali zrazeni do anoimowych form wypowiedzi. Ale coz pozostaje nam tylko czekac na rozpetanie sie naprawde duzej, kolejnej juz afery na forum z udzialami anonimow.

Olu(Ja;)) - przeciez tu chodzi o merytoryczna dyskusje, przynajmnie ja kiedy mam cos napisac pod wplywem emocji staram sie powstrzymac. I radzilbym to samo bo jakos tak co raz czesciej uciekamy sie do wyceczek personalnych co nie jest milym nawykiem.

Co do umieralnosci forum - ono ie umrze tylko dlatego ze ludzie nie beda anonimowi. Jest wielu ludzi ktorzy rozmawiaja ze soba wprost. Ja np. nie moge patrzec jak staje polityk przed kamera i mowi: "Panie X... blablabla" i kieruje swoje slowa do inego piltyka. Jakby nie mozna bylo wprost tego powiedziec. Z anonimami mamy do czynieia z forma blizszej tej pierwszej a kiedy wiemy kto jest kto blizej jestesmy realnej rozmowy w pokoju.
Pozdrawiam
orcus

.: Linux is like a wigwam - no gates, no windows and Apache inside :.

orcus
Stały bywalec
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: orcus » 05 maja 2006, 10:51

dominik jan domin pisze:
Ja:) pisze:Mam Wrażenie Ze Internetowi Uczestniczy Forum-skupisko Ludzi Których Jedyną Radością Jest Obrzucanie Błotem Innych.to Przykre Ze Ktoś Nie Nawidzi Cie Za To Ze Smiałeś Sie Urodzić.
Że się tak zapytam - jesteś trzeźwa? Bo nie wiem, jak zrozumieć twoją wypowiedź, i do czego ona się tu odnosi.
DJ sznauje Cie mimo czestej roznicy pogladow ale cos strasznie Ci sie jezyk zaostrzyl - proponuje stonowac troche i poczekac az emocje mina.
Troche delikatniej przdeciez mozna prawda?

Wypowiedz poczatkowo miala byc skierowana tylko do Dominika ale tak czytam i czytam i chyba wszystkim przyadloby sie troche ochlonac. Bo inaczej strasznie sie rozjedxzie watek i znowu skonczy sie zamknieciem przez moderatora(bo jak sama nazwa wskazuje ma on hamowac zbyt ostre dyskusje)
Ostatnio zmieniony 05 maja 2006, 10:53 przez orcus, łącznie zmieniany 1 raz.
Pozdrawiam
orcus

.: Linux is like a wigwam - no gates, no windows and Apache inside :.

Zablokowany
nowoczesne kuchnie warszawa

Wróć do „Harcerski Internet”