www.skauting.pl Niezależny Portal Harcerski

forum poświęcone tematyce harcerskiego internetu
sikor
Stały bywalec
imię i nazwisko: Janusz Sikorski
stopień instruktorski: hm
stopień harcerski: HR
Hufiec: Ziemi Tyskiej
Chorągiew: Śląska
organizacja: ZHP
Kontakt:

Post autor: sikor » 08 maja 2006, 08:15

KubaM pisze:To, że Ty Druhu nie potrafisz... nie znaczy, że się nie da. :DDD

;)
Nie nie da się. Dlaczego ? Z prostej przyczyny, kod wynikowy nie spełnia standardów W3C. Panowie z microsoftu mają gdzieś standardy i inne przeglądarki. Używają dziwacznych deklaracji, a każdy kto popiera to coś niestety szkodzi rozwojowi internetu :/
. Dobra strona MUSI współpracować z różnymi przeglądarkami, niestety do wielu twórców stron nie dociera że duża ilość osób nie używa IE. Przykładowo w moim środowisku NIKT tego nie używa. Wszyscy pracujemy na Operze lub na Mozilli i często trafiamy na strony które nie bardzo chcą działać. W większości są pisane właśnie w FP lub mają wbudowane skrypty Java przeznaczone dla VJM from Microsoft.

Pozdrawiam
hm. Janusz Sikorski HR
Redaktor Naczelny czasopisma "Harcerz Rzeczypospolitej"
lesni.pl hr.bci.pl
Przewodniczący ŚKPW

hajder

Post autor: hajder » 08 maja 2006, 08:53

KubaM pisze:To, że Ty Druhu nie potrafisz... nie znaczy, że się nie da. :DDD
wybacz samochwalstwo, ale jeżeli ktoś tu kogoś może uczyć robić strony to na pewno ja - Ciebie

(żeby nie być gołosłownym zapraszam na js-jp.zhp.pl)

orcus
Stały bywalec
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: orcus » 08 maja 2006, 10:05

a pewnie ze sie da... tyle ze traktowanie FP jak notatnika to porazka, juz wole ten drugi bo jest tak samo przydatny a tyle nie bruzdzi.

FP daje mozliwosc tworzenia kodu zrodlowego i PHP i HTML i zadko zdarze mu sie ingerowac w takowy. Tak wiec sie da.

Ale to nie wzne bo wiekszosc i tak uzywa go jako edytor WYSIWYG olewajac wyjscie. W tkai sposob juz sie nie da.
Pozdrawiam
orcus

.: Linux is like a wigwam - no gates, no windows and Apache inside :.

yama
Starszy użytkownik
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: yama » 08 maja 2006, 10:14

hajder pisze:wybacz samochwalstwo, ale jeżeli ktoś tu kogoś może uczyć robić strony to na pewno ja - Ciebie

Skromnosc to zaleta ;) podobno ;) czasem jednak nie mozna w niej trwac ciagle stad rozumiem ten tekst, natomiat sugerowalbym jej zachowanie w temacie stopki tego serwisu, pojecie wolnego oprogramowania jest szerokie ale chyba nie az tak ;) czasem trzeba miec swiadomosc tego co i jak sie nazywa
.........................
# wedrownik.net

hajder

Post autor: hajder » 08 maja 2006, 11:22

nie rozumiem yama - powiedz szerzej.
Bardzo cenię sobiew joomla! i jestem silnie związany emocjonalnie ze społecznością, więc jeżeli dopuściłem się nadużyć to proszę wytłumacz mi to.
Napisałem engine, bo z oryginalnego kodu Joomla wykorzystuję "as is" w zasadzie tylko system newsów i artykułów. Cała reszta podlegała modyfikacjom z mojej strony. (przez modyfikację rozumiem oczywiście samodzielną zmianę kodu php)
Ostatnio zmieniony 08 maja 2006, 11:25 przez hajder, łącznie zmieniany 1 raz.

KubaM
Starszy użytkownik
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: KubaM » 08 maja 2006, 11:41

hajder pisze:wybacz samochwalstwo, ale jeżeli ktoś tu kogoś może uczyć robić strony to na pewno ja - Ciebie

Nie wątpię w to, że wiele byś mnie nauczył... nigdy nie napisałem, że ja UMIEM, co nie zmienia faktu, że są tacy którzy potrafią... jeśli Ty Druhu do niech nie należysz... coż, tak bywa. ;)
"Ruch rodzi organizację, organizacja się rozrasta, kostnieje, tłamsi Ruch... Ruch porzuca organizację!"

hajder

Post autor: hajder » 08 maja 2006, 11:56

Nie wątpię w to, że wiele byś mnie nauczył... nigdy nie napisałem, że ja UMIEM, co nie zmienia faktu, że są tacy którzy potrafią... jeśli Ty Druhu do niech nie należysz... coż, tak bywa. ;)
czytam ten post trzeci raz i nie łąpię o co chodzi - nie wiem czy mam się obrazić czy cieszyć? :D

KubaM
Starszy użytkownik
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: KubaM » 08 maja 2006, 12:05

Obrazić… na pewno nie! :) Ucieszyć... może tak a może i nie. ;) A co do podanej strony JŚ JP... znalazłem tam drużynę od siebie ze Szczepu… jak to wiele można się dowiedzieć o swoim środowisku z dyskusji o oprogramowaniu. ;)

Pozdrawiam serdecznie. :))))
Ostatnio zmieniony 08 maja 2006, 12:05 przez KubaM, łącznie zmieniany 1 raz.
"Ruch rodzi organizację, organizacja się rozrasta, kostnieje, tłamsi Ruch... Ruch porzuca organizację!"

yama
Starszy użytkownik
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: yama » 08 maja 2006, 12:20

hajder pisze:Napisałem engine, bo z oryginalnego kodu Joomla wykorzystuję "as is" w zasadzie tylko system newsów i artykułów. Cała reszta podlegała modyfikacjom z mojej strony. (przez modyfikację rozumiem oczywiście samodzielną zmianę kodu php)
wlasnie dlatego zwracam uwage na fakt zeby uzywac ze zrozumieniem ;) dla pewnosci wyslalem to sformulowanie do kilku adminow i programistow pracujacych w raczej duzych firmach, zeby miec pewnosc ze sie nie czepiam i cos mi sie ubzduralo ;) ale w 100% odpowiedzi od nich wyszlo ze jednak nie ubzduralo dlatego pozwolilem sobie na te drobna uwage, co do wykorzytania joomla to widze tam takze kilka komponentow, pojecie modyfikacja jest wzgledne ;), ale nawet gdybys napisal samodzielnie od podstaw pojedynczy komponent to przynajmniej w mowim odczuciu i podejrzewam takze srodowiska na podstawie dotychczaswoych dyskusji nie uprawnia to do takigo podpisu w stosunku do calego serwisu. Ogolnie nalezy pochawlic za przyjemne i sensowne wdrozenie. I zaznaczam ze nie pisze zeby wymusic usuniecie tego wpisu, po prostu skoro poucza sie innych to warto moze z tej dyskusji wyniesc tez drobna nauke dla siebie ;)
# wedrownik.net

hajder

Post autor: hajder » 08 maja 2006, 12:23

yama - niewątpliwoie ustepuje Ci doświadczeniem w kwestii joomla. I wcale nie wymusiłeś tego na mnie. Po prostu jak człowiek zrobi swój pierwszy duży projekt to go duma rozpiera i się czasem trochę zapomina. Napiszę to zaraz inaczej.

btw - robienie bezsensownych wdrożeń jest z założenia bez sensu - dlatego zrobiłem sensowne ;)
Ostatnio zmieniony 08 maja 2006, 12:25 przez hajder, łącznie zmieniany 1 raz.

yama
Starszy użytkownik
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: yama » 08 maja 2006, 12:25

w przypadku tego serwisu masz prawo byc dumny, w koncu ktos przysiadl, a nie sklepal standardowa templatke i ustawienia komponentow.
# wedrownik.net

hajder

Post autor: hajder » 08 maja 2006, 12:28

zmieniłem "design & engine" na "projekt i wykonanie"
dla 90% internautów to i tak to samo :)

Speedy
Użytkownik
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: Speedy » 08 maja 2006, 13:56

Ale waśnie sobie urządzacie :P. Nikt mi nie odpisał na moje pytanie, a szkoda...
hajder, najbardziej adekwatnie byłoby napisać, że strona jest powered by Joomla, a modyfikacje systemu i layout są by you. Tego typu zapis się praktykuje najczęściej w takich przypadkach. Design owszem można napisać, ale nie powinieneś pisać, że engine i projekt jest Twój, bo Joomli nie napisałeś :P.
btw. zrób coś z tym znacznikiem <noscript> , bo gdyby nie on, to miałbyś stronę "valid xhtml". ;)
pwd. Piotr Wittchen
Wydział Systemów Informatycznych GK ZHP

hajder

Post autor: hajder » 08 maja 2006, 13:58

jakbym wiedział co z tym noscriptem jest i gdzie go znaleźć... ale jakoś nie mam czasu przebijać się przez 2 MB kodu
w czwartek matura z matmy

/edit
dobra - poprawiłem!
Ostatnio zmieniony 08 maja 2006, 14:18 przez hajder, łącznie zmieniany 1 raz.

orcus
Stały bywalec
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: orcus » 08 maja 2006, 15:02

hajder pisze:dobra - poprawiłem!
W takim badz razie gratulacje. Szkoda tylko ze wiekszosc internautow a co gorsza webmasterow nie wie co to valid XHTML:/
Ostatnio zmieniony 08 maja 2006, 15:03 przez orcus, łącznie zmieniany 1 raz.
Pozdrawiam
orcus

.: Linux is like a wigwam - no gates, no windows and Apache inside :.

Zablokowany
nowoczesne kuchnie warszawa

Wróć do „Harcerski Internet”