poznajmy się ;-)

forum poświęcone tematyce harcerskiego internetu
Zablokowany
bobik
Stały bywalec
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: bobik » 16 kwie 2006, 15:03

Własnie wpdadłem na ciekawy pomysł co wy na to aby stworzyć serwiś w stylu "poznajmy się" na stronach ZHP każdy mógłby założyc sobie tak konto i umieść swoje zdjęcie opis itd...

czesto harcerze spotykają się na jakiś imprezach a kontakt miedzy nimi, drużynami środowiskami zanika... coś moze jak generacja.gadu czy tez znajomi.interia albo jeszcze tam jakies takie serwisy.

To nie ma być nic randkowe ;-)

orcus
Stały bywalec
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: orcus » 16 kwie 2006, 15:13

dobry pomysl kiedys ZHR stworzyl HS - HarcerskaSiec. Nie pamietam adresu ale jak na obecne mozliwosci internetu to projekt juz troche przestarzaly.

Ja bym jednak probowal projekt wkrecic do harcnetu i nie dorzucal na razie roboty dla ZI. Najpierw nalezy uporzadkowac to co jest, pozniej brac sie za tworzenie nowych rzeczy, inaczej to wszystko bedzie bez sensu.
Pozdrawiam
orcus

.: Linux is like a wigwam - no gates, no windows and Apache inside :.

bobik
Stały bywalec
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: bobik » 16 kwie 2006, 18:43

Jestem jak najbardziej za nie dokładaniem w obecnej sytacji nowych ficzersów ;-) poprostu taki pomysł miałem i tak na gorąco... ;-)

sigma
Stały bywalec
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: sigma » 16 kwie 2006, 22:32

pomysł jak najbardziej ciekawy. popieram swoimi wszystkimi kończynami;)
hm. Krzysiek Wojtas HR
Hufiec Ziemi Dzierżoniowskiej | Zespół Harcerski Chorągwi Dolnoślaskiej
www.dzierzoniow.zhp.pl | www.harcerski.dolnoslaska.zhp.pl

Daniel
Użytkownik
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: Daniel » 17 kwie 2006, 11:59

bobik_izhp pisze:Własnie wpdadłem na ciekawy pomysł co wy na to aby stworzyć serwiś w stylu "poznajmy się" na stronach ZHP każdy mógłby założyc sobie tak konto i umieść swoje zdjęcie opis itd...

czesto harcerze spotykają się na jakiś imprezach a kontakt miedzy nimi, drużynami środowiskami zanika... coś moze jak generacja.gadu czy tez znajomi.interia albo jeszcze tam jakies takie serwisy.

To nie ma być nic randkowe ;-)
Zasadniczo takie serwisy sa tworzone posrednio, przez grupy zainteresowane czyt. np. "spis latwopalnych".
pwd. Daniel Laskowski HO
59 Białostocka Wodna Drużyna Wędrownicza
"Czemu By Nie" im. Władysława Wagnera
Hufiec Białystok

Quality is important, not quantity.

KubaM
Starszy użytkownik
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: KubaM » 17 kwie 2006, 13:01

Z jednej strony nie przepadam za takimi serwisami... ale z drugiej strony, może to być całkiem ciekawe... cóż, jeśli nie spróbujemy to się nie przekonamy. I jeśli coś takiego ma powstać, to lepiej żeby to było coś ogólno związkowego, zrobionego przez kompetentne osoby, na poziomie, z odpowiednią moderacją, a nie przez młodych harcerzy tak tylko dla zabawy.

Pozdrawiam. :-)
"Ruch rodzi organizację, organizacja się rozrasta, kostnieje, tłamsi Ruch... Ruch porzuca organizację!"

yama
Starszy użytkownik
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: yama » 17 kwie 2006, 18:56

Bralismy pod uwage taki projekt, zwlaszcza ze robilismy cos takiego dla pewnego przesiewziecia inernetowego, jednak realnie od strony prawnej moze zrealizowac to tylko GK lub inna jednostka ZHP za zgoda GK, powod - dane osobowe, przechowywanie ich i wykorzystywanie. Dopoki sa tam dane tylko czlonkow ZHP i wykorzystywane sa "organizacyjnie" to GKa nie musi tego zglaszac do GIODO, my musielibysmy od razu wraz z wszystkimi konsekwencjami, w momencie gdy pojawi sie nawet jeden uzytkownik spoza ZHP GKa ma obowiazek zglosic taka baze i zdecydowanie GKa ma podstawy i mozliwosci do wywiazania sie z wymagan ustawy, dla nas jak i kazdego innego tego typu przesiewziecia to juz powazne obciazenie. Tym wymogom podlegaja zreszta wszystkie zbiory danych, od for po serwisy z rejestrowaniem, dlatego m.in. na naszym forum nie poszerzamy zakresu wymaganych danych. Na spotkaniu adminow choragwianych temat byl nakreslany przez czlonka WBiA. Wiecej mozecie znalezc przez google szukajac GIODO, dane osobowe, polityka bezpieczenstwa itp. Na tym temacie wywalila sie kiedys koncepcja serwisow profilowanych czyli "moje ZHP" jeszcze w wersji Zespolu ZHP on-line, wtedy w GKa nie bylo partnera do rozmow ktory rozumialby o czym mowimy nie wspominajac o tym ze ktos mialby zmierzyc sie z Ustawa o danch osobowych.
.........................
# wedrownik.net

orcus
Stały bywalec
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: orcus » 17 kwie 2006, 19:09

yama - a serwisy w ktorych sami dopisujemy swoje dane i wyrazamy "wirtualna" zgode na ich przetwarzenie sa naruszeniem tejze ustawy?

w sumie slyszalem o tym ze juz podanie Daniel Dobrijałowski(miejsce zameldowania: Suwałki) może być jej naruszeniem bo jest tam tylko jeden taki i umozliwia to jednoznaczna identyfikacje mojej osoby, ale zeby dane ktore podajemy sami?

Zaraz siegne do googla i poczytam bo to co piszesz dla mnie jest przerazajace... a bardziej przerazajace jest to ze do tej pory nie zdawalem sobie z tego sprawy.

Ale przeciez rownie dobrze GK moze "zlecic"(znaczy ladnie poprosic) harcnet o wykonaie takiego projektu na jej potrzeby i zostac "Administratorem zbioru".
Ostatnio zmieniony 17 kwie 2006, 19:17 przez orcus, łącznie zmieniany 1 raz.
Pozdrawiam
orcus

.: Linux is like a wigwam - no gates, no windows and Apache inside :.

yama
Starszy użytkownik
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: yama » 18 kwie 2006, 09:40

Orkus, nie chcialbym wypowiadac sie w tym temacie w sposob zobowiazujacy, siedze w nim mimowolnie caly czas ale nie uwazam sie za eksperta, a staram sie pisac w istotnych sprawach gdy na 100% wiem co pisze, a nie gdy..bam. Ale mam propoyzcje, utworze nowy watek o tym i poprosze Kasie zeby zeby zaprosila do niego Jacka Kaflowskeigo ktory wlasnie danymi i ich ochrona zajmuje sie zawodowo a takze w WBiA. Mysle ze on takze bedzie zainteresowany wyprostowaniem tego tematu w internecie harcerskim. Osobiscie uwazam ze w naszych serwisach nie unikniemy drobnych uchybien w aktualnym brzmieniu ustawy, ale dobrze zeby byly drobne i jeszcze lepiej zeby jednak przynajmniej centralne oficjalne serwisy spelnialy te wymogi calkowicie. Choc oczywiscie jestem gotowy zawsze dac sie przekonac ze moze byc inaczej.

A oto i on:
http://www.forum.zhp.pl/viewtopic.php?pid=40267#p40267
Ostatnio zmieniony 18 kwie 2006, 09:47 przez yama, łącznie zmieniany 1 raz.
.........................
# wedrownik.net

Zablokowany
nowoczesne kuchnie warszawa

Wróć do „Harcerski Internet”