serwer w holandii

forum poświęcone tematyce harcerskiego internetu
schmergiel
Użytkownik
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: schmergiel » 19 kwie 2005, 22:01

tak sie zastanawiam co serwer w holandii ma do działania naszych stron? czy nie ma zadnych polskich serwerów i musimy korzystac z holenderskiego??
tak dla mnie i dla kilku znajomych adminów ten mail był bardzo śmieszny wiec moze kilka słów wyjaśnienia bo to moze bardziej powazne niż smieszne??
pwd. Łukasz "Schmergiel" Szlachta
drużynowy 9 WDH "Kosmonautów"
...jedno warto znać, jedno tylko wiedz, że ważne są tylko te dni których jeszcze nie znamy, ważnych jest kilka tych chwil, tych na które czekamy...

caesar
Stały bywalec
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: caesar » 20 kwie 2005, 07:27

no to posmiejmy sie razem, moge prosic o ten zarcik?

o tym dlaczego serwer jest w Holandii precyzyjnie informowalem jak do Holandii go przenosilismy
hm Marcin Wysmułek HR
www.wysmulek.pl

schmergiel
Użytkownik
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: schmergiel » 20 kwie 2005, 08:48

No to z przykrością stwierdzam iż nic o tym nie wiem i zapewne przynajmniej kilku innych adminów.

cos z tym przepływem informacji nie tak
...jedno warto znać, jedno tylko wiedz, że ważne są tylko te dni których jeszcze nie znamy, ważnych jest kilka tych chwil, tych na które czekamy...

kociou
Nowicjusz
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: kociou » 20 kwie 2005, 11:39

Normalnie śmieszne nieco to.
Ja się zastanawiam jak to możliwe że w wyniku awarii serwera (serwerowni) coś się o tydzień opoznilo... nie wiem co to za serwerownia w ktorej naprawa serwera trwa tydzień, ale szybko zrezygnowałbym z jej usług.
Administruję kilkunastoma wirtualnymi serwerami, większość z nich jest na serwerach strefa.pl, awarię serwera przeżyłem dwa razy - raz miałem włam na www, raz padł serwer baz danych. Za każdym razem przywrócenie serwera do pracy trwało nie dłużej niż godzinę, za każdym razem dostawałem emila z kulturalną informacją że przepraszają i że moje konto zostało przywrócone z kopii bezpieczeństwa i że straciłem dane które wprowadziłem w ciągu ostatniuch 6 godzin (w przypadku bazy danych)..
W epoce macierzy RAID tydzień na naprawę serwera to strrrasznie długo :)

orcus
Stały bywalec
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: orcus » 20 kwie 2005, 12:39

bez przesady Panowie(i Panie jak jakies sie zapodzialy)...

Szczerze mowiac to nie rozumiem czemu macie pretensje o to ze ludzie ktory na codzien pracuja gdzies indziej i w tej organizacji robia mase dobrej roboty zupelnie za darmo moga nie miec czasu zeby rzucic wszystko i zajac sie tylko updatem softu(bo chyab do tego sie to sprowadza) na serverze ZHP.PL, zwlaszcza jesli sa z tym jakies problemy techniczne.

Co do tygodniowej naprawy servera - to chyba nie do konca o to chodzi. IMHO chodzi o czas i o to zeby to co bedzie po przeniesieniu na nowy system sprawnie dzialalo. Bedac adminem zapewne wiesz ze wszystko co chce sie udostepnic w necie najpierw trzeba dobrze sprawdzic - przynajmniej ja to tak odebralem czytajac tego maila.

Pozdr.
orcus
Pozdrawiam
orcus

.: Linux is like a wigwam - no gates, no windows and Apache inside :.

caesar
Stały bywalec
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: caesar » 20 kwie 2005, 14:57

informacja o lokalizacji serwera byla podawana, ale nawet gdyby nie byla to i coz z tego, jakie znaczenie ma w gruncie rzeczy gdzie stoi serwer

przenosiny zostaly przesuniete o tydzien bo jakos nam tak przyszlo do glowy, ze przelaczanie wszystkiego w srodku tygodnia to moze nie byc najlepszy pomysl i moze lepiej przelaczac sie w weekend kiedy na przyklad sluzbowa poczta jest znacznie mniej potrzebna

a odnosnie zmiany uslugodawcy - sprawa podnoszona nie po raz pierwszy - zawsze odpowiadam, ze poprosze o oferte, czyjakolwiek byle lepsza, pewniejsza itd i jak dotad wszystkie dysputy na tym sie konczyly ...
hm Marcin Wysmułek HR
www.wysmulek.pl

caesar
Stały bywalec
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: caesar » 20 kwie 2005, 15:19

a jeszcze dodam, ze ostatnie przygotowania trwaly trzy tygodnie, samych aliasow trzeba bylo zalozyc 1500 przeszlo, ktos to kiedys musial zrobic, a jeszcze pakiety, ftpy, bazy danych itd

porzadkowanie danych ZHP trwa od wrzesnia i jeszcze potrwa, lwia czesc prac zostala wykonana i zblizamy sie do ich konca

najwygodniej dla nas byloby wylaczyc wszystko, uporzadkowac, a potem kazac wszystkim hufcom i choragwiom nauczyc sie nowego systemu i zrobic strony i wszystko od poczatku, tylko ze jest to pomysl srednio swietny i robimy to to na raty, dodajac sobie z dziesiec razy wiecej roboty po to, zeby kosztow przenosin i porzadkow nie ponoslili uzytkownicy na tyle na ile to wogole jest mozliwe

i jesli okaze sie to lepszym rozwiazaniem przenosiny zostana przesuniete o kolejny tydzien i tak do skutku

przepraszam, za moze nieco zbyt emocjonalna wypowiedz, ale sam przyjalem zasade nie wypowiadania sie na tematy o ktorych wiem zbyt malo i dopytywania sie zanim wydam osad i moze nieslusznie oczekuje tego samego od swiata
hm Marcin Wysmułek HR
www.wysmulek.pl

kociou
Nowicjusz
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: kociou » 20 kwie 2005, 17:11

Ok - rozumiem że można przełożyć wdrażanie nowego systemu z powodów które podałeś, są to bardzo dobre powody :) Ale co do nich ma awaria serwerowni??

Nie neguję tego co robi ZI, doceniam i rozumiem że pracujecie za darmo. Jednak jak widzę w mailu tekst "z powodu awarii serwerowni przesuwamy start o tydzien" to traktuje to jako zastepcze usprawiedliwienie tego ze po prostu zabraklo czasu na ukonczenie dziela. A czasu - jak pisaliscie zabraknac mogło bo i pracy jest sporo.

Co do zmiany usługodawcy 1 - dzisiaj znowu miedzy 16 a 17.30 wszystkie strony zhp byly niedostepne, po raz kolejny. Ja nie wiem czy to ja mam takiego pecha że jak wchodze na zhp.pl to ono od razu pada (na szczescie robie to niezbyt czesto), czy po prostu wchodzi tak wiele ludzi ze serwer sie zatyka... jak to pierwsze to ja moge nie odwiedzac stron zhp.pl :P ale jak drugie to już coś tu nie gra :)

Co do zmiany usługodawcy 2 - to o oferte nie nalezy prosic na tym forum jeno powysyłać zapytania ofertowe do usługodawców... może w odpowiedzi przyjdzie coś sensownego :)

caesar
Stały bywalec
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: caesar » 21 kwie 2005, 07:02

kociou napisał:
Ok - rozumiem że można przełożyć wdrażanie nowego systemu z powodów które podałeś, są to bardzo dobre powody :) Ale co do nich ma awaria serwerowni??
nie awaria serwerowni tylko w serwerowni
nie rozuemiem czego ne rozuemiesz prawde mowiac, jak cos sie zepsulo to trudno na tym pracowac
kociou napisał:
zastepcze usprawiedliwienie tego ze po prostu zabraklo czasu na ukonczenie dziela
innymi slowy klamiemy, zeby ukryc swoja nieporadnosc - nie, nie klamiemy, bylismy gotowi, ale nie bede ot ym przekonywal, zarzut klamstwa mnie dotyka w imieniu wlasnym i Zespolu
hm Marcin Wysmułek HR
www.wysmulek.pl

Fedajkin
Site Admin
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: Fedajkin » 21 kwie 2005, 09:44

Harcerz - harcerzowi zadaje kłam... LOL - dla kotła.... jesteś super druhu...
Czuwaj!
phm. Sergiusz Papuga
Wydział Systemów Informatycznych
HelpDesk ESHD

caesar
Stały bywalec
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: caesar » 22 kwie 2005, 08:18

nie, serwer nie moze dzialac lepiej (zreszta watpie, zeby byl holenderski)
tak jak ratlerek nie moze byc psem strozujacym
za duzo od niego chcemy i uprzedzajac kolejne pytanie - tak, pracujemy nad tym, zeby serwer byl mocniejszy

ale to nie jest tylko kwestia maszyny i jej zasobow, to jest takze kwestia nazwijmy to - dyscypliny organizacyjnej i beztroski niektorych uzytkownikow

kiedy prosilem o to, zeby nie wysylac niespakowanych zalacznikow pakietu office i to do setek uzytkownikow jednoczesnie, zeby nie wysylac mailingu z zalacznnikami, tylko zalaczniki umiescic na stronie do pobrania to podniosly sie oburzone glosy, ze to zamach na wolnosc uzytkownikow serwera ZHP

kiedy wprowadzilem ograniczenia w przestrzeni dyskowej i transferze, takze zostale odsadzony od czci i wiary, tymczasem mamy co mamy i musimy radzic sobie z tym czym dysponujemy, a zakres uslug dla uzytkownikow serwera i wogole sieciowa aktywnosc rosnie (i dobrze)

oczywiscie dobrze byloby miec klaster czterech serwerow na Xeonach, czy wogole DeepBlue ale chwilowo nie mamy

po przelaczeniu na nowy system administracyjny, kiedy zacznie sie egzekwowanie limitow serwer troche odetchnie, a my wraz z nim, ale to dalej bedzie ten sam serwer
hm Marcin Wysmułek HR
www.wysmulek.pl

schmergiel
Użytkownik
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: schmergiel » 22 kwie 2005, 16:57

hmm a ja czytałem kiedys ze hufce nie mogą korzystac z innych serwerów jak ten ZHPowski. konkretnie chodzi o to że np oficjalny adres musi być w domenie zhp. a jesli ktos chce swój to musi pytac o zgode i takie tam.

Skoro serwer i wszystko co związane (sprzetownie oczywiście ;) ) z funkcjionowaniem stron i kont pocztowych nie dają rady, to nie wprowadzać takich ograniczeń? Każdy postawi sobie strone na swoim własnym serwerze i juz. Albo jeszcze lepiej wprowadzić domeny i aliasy - kazdy wtedy sobie zrobi taką domene lub alias i bedzie po problemie? Czesc uzytkowników posiadających własne serwery odpadnie i transwer czy cos tam sie zmniejszy i tak dalej i tak dalej

a z reszta moze trzeba było o tym wczesniej pomyslec bo teraz to juz kto miał przejsc to przeszedł a kto nie to nie.

sigma
Stały bywalec
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: sigma » 24 kwie 2005, 15:40

hm.. coz nasz uslugodawca ma czesc swoich serwerow w holandii no i miedzy innymi ten ktory dzierzawi zhp jest w tej holenderskiej serwerowni. nie wiem o co chodzi z ta holandia. niebardzo tez rozumiem awari w serwerowni i co to ma do serwera zhp? jesli chodzi o porzadki na serwerze to osobiscie bylbym za tym aby wstrzymac swiadczenie uslug na tydzien i zrobic to co jest do zrobienia. niestety zdaje sobie sprawe z tego jaka fale zlosci by to wywolalo i rozumiem ze jednak trzeba wszsytko robic powoli i stopniowo.
hm. Krzysiek Wojtas HR
Hufiec Ziemi Dzierżoniowskiej | Zespół Harcerski Chorągwi Dolnoślaskiej
www.dzierzoniow.zhp.pl | www.harcerski.dolnoslaska.zhp.pl

caesar
Stały bywalec
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: caesar » 28 kwie 2005, 13:34

schmergiel napisał:
hmm a ja czytałem kiedys ze hufce nie mogą korzystac z innych serwerów jak ten ZHPowski. konkretnie chodzi o to że np oficjalny adres musi być w domenie zhp. a jesli ktos chce swój to musi pytac o zgode i takie tam.

Skoro serwer i wszystko co związane (sprzetownie oczywiście ;) ) z funkcjionowaniem stron i kont pocztowych nie dają rady, to nie wprowadzać takich ograniczeń? Każdy postawi sobie strone na swoim własnym serwerze i juz. Albo jeszcze lepiej wprowadzić domeny i aliasy - kazdy wtedy sobie zrobi taką domene lub alias i bedzie po problemie? Czesc uzytkowników posiadających własne serwery odpadnie i transwer czy cos tam sie zmniejszy i tak dalej i tak dalej

a z reszta moze trzeba było o tym wczesniej pomyslec bo teraz to juz kto miał przejsc to przeszedł a kto nie to nie.
nie ma i nigdy nie bylo zakazu uzywania serwerow innych niz ZHP, jest natomiasy nakaz uzywania oficjalnych adresow. Do niedawna wiazalo sie to z obowiazkiem utrzymywania chociaz glownej strony na serwerze ZHP. kilka dni temu GK jednak na moja prosbe wyrazila zgode na delegowanie subdomen ZHP na inne serwery - i niebawem umozliwimy to technicznie, czekamy tylko na odpowiedni dokument z GK
hm Marcin Wysmułek HR
www.wysmulek.pl

Zablokowany
nowoczesne kuchnie warszawa

Wróć do „Harcerski Internet”