zalecam nie korzystanie z RSS ZHP.PL

forum poświęcone tematyce harcerskiego internetu
Zablokowany
bobik
Stały bywalec
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: bobik » 21 lut 2005, 19:09

Ze względu na liczne awarie serwera zhp.pl albo baz danych albo padnięcie przynajmniej całego www ;-( zalecam nie pobieranie rss ze stron zhp.pl poniewarz mimo archwiizacji danych np. przez RSSall wasze stronki moga się zawiesiść mimo że stoją poza zhp.pl ;-(

proponuje dopisać inne "zasady" pobierania rss ze stron zhp.pl lub woogole to wyłaczyć ;-)

to nie złośliwośc ino słusza uwaga ;-)

ps. tyczy sie stron z poza zhp.pl zhp.org.pl zhp.net.pl bo jesli pada to już całośc wiec brak rss pewno wam nie zaszkodzi

caesar
Stały bywalec
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: caesar » 21 lut 2005, 21:24

okreslenie "liczne awarie serwera zhp.pl" to delikatnie rzecz ujmujac mocna przesada
nie zamierzam dyskutowac na ten temat bo to subiektywne odczucie autora tego postu, a z odczuciami sie nie dyskutuje - prezentuje jednak swoja opinie na ten temat
hm Marcin Wysmułek HR
www.wysmulek.pl

orcus
Stały bywalec
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: orcus » 21 lut 2005, 22:12

bobik_izhp napisał:
Ze względu na liczne awarie serwera zhp.pl albo baz danych albo padnięcie przynajmniej całego www ;-( zalecam nie pobieranie rss ze stron zhp.pl poniewarz mimo archwiizacji danych np. przez RSSall wasze stronki moga się zawiesiść mimo że stoją poza zhp.pl ;-(
Jestem zwolennikiem pisania skryptow choc troche inteligentnych... tzn. takich ktore nie wywalaja sie przy byle problemie.

Po pierwsze stronke wystarczy zabezpieczyc poprzez sprawdzenie tuz po probie nawiazania polacznia z serverem czy zostalo poprawnie nawiazane. Jesli nie to nie pobierac/sprawdzac aktualnosci.
Jesli nie ma mozliwosci sprawdzenia polaczenia(np. jak sie nie swoich skryptow uzywa) to www.zhp.pl bardzo ladnie na pingi odpowiada...

Po drugie tak mi sie nasowa troche OT: zawsze cachowac. Po to sa "If-Modified-Since" i "If-None-Match" zeby z nich korzystac. Jak nie zmienilo sie nic to z cache wrzucac - sznujemy cudze transfery poza tym jak mamy zcachowana zawartosc to jak jest przestuj i skrypt go wykryje mozemy wyswietlic wersje z cache, ktora w wiekszosci przypadkow bedzie nadal aktualna.

Po trzecie: latam po stronach zhp.pl bardzo czesto(zhp.pl, zi.zhp.pl, forum.zhp.pl) w roznych godzinach i ostatnio stalem sie szczesliwym administratoram pakietu... jakos mi sie nie zdarzylo trafic na okres przestoju servera.

Pozdr.
orcus
Pozdrawiam
orcus

.: Linux is like a wigwam - no gates, no windows and Apache inside :.

kojot
Stały bywalec
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: kojot » 21 lut 2005, 23:09

bobik_izhp napisał:
proponuje dopisać inne "zasady" pobierania rss ze stron zhp.pl lub woogole to wyłaczyć ;-)
to nie złośliwośc ino słusza uwaga ;-)
Jakoś nie widzę w tej uwadze słuszności.

Jednym z zadań twórcy skryptów jest stworzenie obsługi błędu.
RSSy są udostępniane poprzez pliki xml, stąd jedyna obsługa błędu leży po stronie pobierającego.
Kwestia sprawdzenia czy dany plik (w tym przypadku plik xml) istnieje (co jest tożsame ze sprawdzeniem czy serwer odpowiada) to temat z jednej z pierwszych paru stron najprostszego kursu php.

Przestań szerzyć defetyzm.
hm. Krzysztof Kujawski

kociou
Nowicjusz
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: kociou » 01 mar 2005, 12:03

a ja mam propozycję: może ZI udostępniłby gdzieś kod php do udostępniania newsów z wybranych kategorii??
Myślę że taki "autoryzowany" kod z instrukcją mógłby rozwiązać wiele problemów, oraz byłby przydatny także tym którzy na php się nie znają :D

Fedajkin
Site Admin
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: Fedajkin » 01 mar 2005, 12:45

A to co już XML nie wystarczy?
Czuwaj!
phm. Sergiusz Papuga
Wydział Systemów Informatycznych
HelpDesk ESHD

caesar
Stały bywalec
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: caesar » 01 mar 2005, 14:05

przyznaje bez bicia, ze na rss znam sie miernie, ale ... http://zhp.pl/rss/zhp.pl/0001,0011.xml
hm Marcin Wysmułek HR
www.wysmulek.pl

kojot
Stały bywalec
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: kojot » 01 mar 2005, 14:33

Udostępnienie kodu php do odczytu rss-ów ze stron zhp jest nierealne - trzeba by napisać czytnik rssów do każdego cmsa czy innego systemu oddzielnie.
hm. Krzysztof Kujawski

sw_Mikolaj2
Starszy użytkownik
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: sw_Mikolaj2 » 01 mar 2005, 23:42

caesar napisał:
okreslenie "liczne awarie serwera zhp.pl" to delikatnie rzecz ujmujac mocna przesada
nie zamierzam dyskutowac na ten temat bo to subiektywne odczucie autora tego postu, a z odczuciami sie nie dyskutuje - prezentuje jednak swoja opinie na ten temat
podam na przykladzie dnia dizsiejszego - na okolo 10 prob otwarcia forum miejwiecej 5 sxkonczylo sie wyswietleniemstrony awarii

nie to nie jest wysoka awaryjnosc :D
hm. Zbigniew Paweł Skupiński HR
komendant 109 Szczepu "Wataha" w Jordanowie Śląskim
Hufiec Łagiewniki

puszkow
Nowicjusz
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: puszkow » 02 mar 2005, 00:01

no u mnie nie działało od 19.30 gdzie próbowałem po raz pierwszy do chyba +/- 23.00 gdzie wkońcu się udało.
Wczoraj chyba było coś podobnego (poniedziałek)

Nie wiem czy to nasi admini coś robią (w godzinach wieczornych - gdzie jest największy ruch)- a jak tak to mogliby coś zapodać wcześniej troszkę lub jak się da wstawić jakieś info na każdej stronie, że nieczynna w postaci np. jakiegoś okna typu pupapa :P
Dlaczego - bo dziś odpowiadałem jako admin strony chyba z 20 razy, że to nie ja......
hm. Andrzej Zawalski - Puszek
Hufiec Sosnowiec Kierownik Zespołu Internetowego

PO Kierownika Zespołu Internetowego Chorągwi Śląskiej

kociou
Nowicjusz
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: kociou » 02 mar 2005, 01:35

z tego co ja zauważyłem to chyba padł serwer sql na momencik :)
pojawiły mi się błędy że "too many connections" z bazą, ale trwało to kilkanaście minut w całej domenie zhp.pl zdaja się.

A co do transferów - hmmm... no faktycznie bywa że zhp.pl zwalnia niemożliwie.

caesar
Stały bywalec
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: caesar » 02 mar 2005, 08:15

mowimy o forum czy o serwerze?
hm Marcin Wysmułek HR
www.wysmulek.pl

kociou
Nowicjusz
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: kociou » 02 mar 2005, 16:20

mówimy o stronach:
www.zhp.pl
www.forum.zhp.pl
www.konne.specjalnosci.zhp.pl
oraz o panelu zarządzania projektami

bo tylko te starałem się odwiedzić, działo się to wczoraj między 19 a 20.30 (dokładnie nie pamiętam)

Dziś ok 30 minut temu było podobnie, nie mogłem się wbić na forum (nie błąd 404 ale po prostu biała strona), tak samo z zarządzaniem projektami (ładowało się okienko logowania ale juz nie logowało -> też biała strona a nie 404), strona zhp.pl działała ale baaaardzo mozolnie :)

A jako że forum nie służy do zgłaszanie to nie zgłaszam tylko się żalę :P :)

caesar
Stały bywalec
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: caesar » 02 mar 2005, 19:23

aha

problem jest w filtrach antyspamowych, zaordynowalismy sobei takie filtrowanie ze sie serwer zatkal - teraz jest lepiej, ale problem istnieje, pracujemy nad tym zeby nie bylo spamu (za duzo) i zeby nie bylo przestojow serwera (wcale)
hm Marcin Wysmułek HR
www.wysmulek.pl

Zablokowany
nowoczesne kuchnie warszawa

Wróć do „Harcerski Internet”