Pakiet jest OK.

forum poświęcone tematyce harcerskiego internetu
Zablokowany
ArkadyT
Użytkownik
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: ArkadyT » 17 gru 2004, 16:02

Witam.
Właśnie skończyłem pierwszą zabawę z pakietem i muszę pochwalić ZI. Jest super. Bardzo fajnie się tym zarządza.
hm. Arkadiusz Arkady Tomczuk
Skarbnik Hufca Legnica
www.legnica.zhp.pl

sigma
Stały bywalec
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: sigma » 18 gru 2004, 14:58

hm.. no panel administracyjny jest calkiem przyjazny uzytkownikowi. ale sadze ze pakiety sa jeszcze w trakcie wdrazania i jak juz wszystko bedzie smigalo to bedzie mozna ocenic jak to dziala. na razie jest bardzo pozytywnie;-)
hm. Krzysiek Wojtas HR
Hufiec Ziemi Dzierżoniowskiej | Zespół Harcerski Chorągwi Dolnoślaskiej
www.dzierzoniow.zhp.pl | www.harcerski.dolnoslaska.zhp.pl

schmergiel
Użytkownik
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: schmergiel » 20 gru 2004, 11:10

to ja pozwole sobie zadać tu kilka pytan bo nie chce mi sie tworzyć tematu :P

1. poczta, czy koniecznie adres mail musi być komendant@domena czy może być np. hufiec@domena bo ten byłby w przypadku mojego hufca wygodniejszy

2. pisałem juz o tym w mailu ale jeszcze tu zapytam. W PA jest zakładka "ustawienia konta" tam wyświetlane są wykorzystane zasoby pakietu, ale u mnie jedyne co sie zmienia to ilosć posiadanych kont pocztowych, rozmiar zajety sie nie zmienia, wykorzystany transfer, posiadane bazy danych czy tak powinno być?

3. hosted by, szukam szukam i jeszcze nie znalazłem (jak jest to pewnie znajde :P) czy na stronie musi być umieszczony hosted by Sisco a jeśli tak to czy są jakieś specjalne wytyczne odnośnie tego

4. Logo ZHP będące odnośnikiem do strony głównej ZHP - czy to ma być w banerze strony czy obojętnie gdzie na stronie? i czy to logo to chodzi o to zielone ZHP jak wyżej obok napisu FORUM?

5. Wykaz jednostek z osobami prowadzącymi (pełna nazwa jednostki, imię, nazwisko, stopień harcerski i instruktorski osoby prowadzącej) - czyli to ma być np. 9 DH Kosmonautów - drużynowy HR pwd. Łukasz Szlachta ?

to chyba wszystko, jak sobie przypomnę cos jeszcze to zapytam :D
pwd. Łukasz "Schmergiel" Szlachta
drużynowy 9 WDH "Kosmonautów"
...jedno warto znać, jedno tylko wiedz, że ważne są tylko te dni których jeszcze nie znamy, ważnych jest kilka tych chwil, tych na które czekamy...

schmergiel
Użytkownik
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: schmergiel » 20 gru 2004, 11:45

acha :P pisze jeszcze w minimach ze na stronie ma być odnośnik do statutu, mógłbym prosić o ten odnośnik?
...jedno warto znać, jedno tylko wiedz, że ważne są tylko te dni których jeszcze nie znamy, ważnych jest kilka tych chwil, tych na które czekamy...

caesar
Stały bywalec
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: caesar » 21 gru 2004, 10:13

1. poczta, czy koniecznie adres mail musi być komendant@domena czy może być np. hufiec@domena bo ten byłby w przypadku mojego hufca wygodniejszy

moze byc, nie moze byc jas.nowak@ (z wyjatkami opisanymi) ani supergosc@

2. pisałem juz o tym w mailu ale jeszcze tu zapytam. W PA jest zakładka "ustawienia konta" tam wyświetlane są wykorzystane zasoby pakietu, ale u mnie jedyne co sie zmienia to ilosć posiadanych kont pocztowych, rozmiar zajety sie nie zmienia, wykorzystany transfer, posiadane bazy danych czy tak powinno być?

nie, cos jest nie tak - sprawdzimy, ale moze po prostu zmainy sa na razie zbyt male zeby system je odnotowa?

3. hosted by, szukam szukam i jeszcze nie znalazłem (jak jest to pewnie znajde :P) czy na stronie musi być umieszczony hosted by Sisco a jeśli tak to czy są jakieś specjalne wytyczne odnośnie tego

jet o tym na tym forum, nie mam teraz czasu zeby szukac gdzie - nie, nie musi byc, musi byc tylko w CMSie centralnym na innych stronach nie

skoro nie ma czegos w minimach to dobrze jest przyjac zalozenie, ze nie jest to wymagane ...
:D

4. Logo ZHP będące odnośnikiem do strony głównej ZHP - czy to ma być w banerze strony czy obojętnie gdzie na stronie? i czy to logo to chodzi o to zielone ZHP jak wyżej obok napisu FORUM?

logo ma byc na stronie, najlepiej w winiecie, ma byc nie jakies tylko publikowane zgodnie z zasadami publikowania logo ZHP, byc moze wydamy "rzepisy wykonawcze" regulujace rozmiar kolor i polozenie, ale poki co liczymy na webmajstrow, ktorzy (mam nadzieje) nie wsydza sie swojej przynaleznosci organizacyjnej :D

5. Wykaz jednostek z osobami prowadzącymi (pełna nazwa jednostki, imię, nazwisko, stopień harcerski i instruktorski osoby prowadzącej) - czyli to ma być np. 9 DH Kosmonautów - drużynowy HR pwd. Łukasz Szlachta ?

ma byc pełna nazwa jednostki, imię, nazwisko, stopień harcerski i instruktorski osoby prowadzącej
normalnie nie wiem jak to napisac precyzyjniej ... :D
hm Marcin Wysmułek HR
www.wysmulek.pl

caesar
Stały bywalec
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: caesar » 21 gru 2004, 10:14

schmergiel napisał:
na stronie ma być odnośnik do statutu, mógłbym prosić o ten odnośnik?
moglbys, ale moglbys tez sam poszukac nie?
http://www.dokumenty.zhp.org.pl/index_serie.html

UWAGA, po uruchomeiniu nowego serwisu dokumnetow link sie zmieni - wiec CZUWAJ!
hm Marcin Wysmułek HR
www.wysmulek.pl

schmergiel
Użytkownik
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: schmergiel » 21 gru 2004, 15:52

caesar napisał:
ma byc pełna nazwa jednostki, imię, nazwisko, stopień harcerski i instruktorski osoby prowadzącej
normalnie nie wiem jak to napisac precyzyjniej ... :D
mozna podac przykład jak to ma wygladac :D :P

caesar
Stały bywalec
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: caesar » 21 gru 2004, 16:51

np.: 123 Burgundzka Druzyna Harcerzy Utrudzonych, druzynowy pwd Jan Janowski HO

hm Marcin Wysmułek HR
www.wysmulek.pl

giqusek
Site Admin
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: giqusek » 02 sty 2005, 22:40

caesar napisał:
moze byc, nie moze byc jas.nowak@ (z wyjatkami opisanymi) ani supergosc@
Rozumiem że ZI GK jest wyjątkiem w tej kwesti jeżeli adresy mejlowe są składnią imie.nazwisko@zhp.pl ??? Czy może Hufce też mogą sie dogadać z Biurem GK bądź WPI ??

Nowe procedury określają że mamy wysyłać zapytanie do WPI o zgodę na umieszczenie banerów reklamowych na stronie w domenie zhp - wysłałem takie zapytanie na początku grudnia do dzisiaj nie otrzymałem żadnej decyzji (o informacji nie wspomnę!!!)

Dlaczego nie wprowadzono tych pakietów później lecz kompletnie gotowych? Widać gołym okiem że nie wszystko działa jak należy.
Hufiec ZHP Toruń im. Mikołaja Kopernika

caesar
Stały bywalec
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: caesar » 03 sty 2005, 09:52

giqusek napisał:
Rozumiem że ZI GK jest wyjątkiem w tej kwesti jeżeli adresy mejlowe są składnią imie.nazwisko@zhp.pl ??? Czy może Hufce też mogą sie dogadać z Biurem GK bądź WPI ??
zapraszam do lektury dokumentow
http://zi.zhp.pl/index.php?do=standard&navi=0003,0001
giqusek napisał:
Nowe procedury określają że mamy wysyłać zapytanie do WPI o zgodę na umieszczenie banerów reklamowych na stronie w domenie zhp - wysłałem takie zapytanie na początku grudnia do dzisiaj nie otrzymałem żadnej decyzji (o informacji nie wspomnę!!!)
przykro mi to slyszec (czytac) ale proponuje skontaktowac sie z WPI
giqusek napisał:
Dlaczego nie wprowadzono tych pakietów później lecz kompletnie gotowych? Widać gołym okiem że nie wszystko działa jak należy.
taka podjelismy decyzje, uznalismy ze lepiej wprowadzic je juz niz czekac az juz wszystko bedzie ok
a tak na marginesie co nie dziala jak nalezy?
hm Marcin Wysmułek HR
www.wysmulek.pl

Zablokowany
nowoczesne kuchnie warszawa

Wróć do „Harcerski Internet”