Dziwna Sprawa - TO NIE REKLAMA !!!!!

forum poświęcone tematyce harcerskiego internetu
Fedajkin
Site Admin
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: Fedajkin » 20 gru 2004, 11:42

Niestety, dla autora tego wątku, popieram strone Marcina... sama domena bardzo wskazuje na ścisły związek z GK i niestety może zostać źle odczytana.

Co do dalszych dywagacji i kłutni to mam jedno zdanie: harcerz harcerzowi wilkiem czy bratem?

Gadajcie ile chcecie, miło, że znalazł się następny hoster dla stron harcerskich, ale jak dla mnie cena tego hostingu jest zbyt wygórowana.
Czuwaj!
phm. Sergiusz Papuga
Wydział Systemów Informatycznych
HelpDesk ESHD

19kldh
Stały bywalec
imię i nazwisko: Czesław Przybytek
stopień instruktorski: hm
stopień harcerski: HR
Hufiec: Kraków-Krowodrza
Chorągiew: Krakowska
organizacja: ZHP
Kontakt:

Post autor: 19kldh » 20 gru 2004, 12:23

Fedajkin napisał:
... sama domena bardzo wskazuje na ścisły związek z GK i niestety może zostać źle odczytana.
Pytanie wyłącznie "techniczne".
Dlaczego "zwiazek z GK" ? Raczej z ZHP, jako całością.
W przyszłości drużyny będą mogły (chyba ?) mieć adresy w domenie www.zhp.net.pl
To taki sam "zwiazek".
hm. Czesław Przybytek HR
http://19kldh.pl
tel. 519-160-185

royas
Stały bywalec
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: royas » 20 gru 2004, 13:25

Mnie również dziwi kojarzenie napisu 'ZHP' z GK ZHP. Jeżeli dobrze rozumiem problem polega na tym, że izhp.pl które nie jest częścią ZHP używa nazwy podobnej do 'zhp'. Dlatego są problemy z reklamowaniem jej na oficjalnych stronach ZHP. Problemem natomiast nie jest zawarcie 'zhp' w adresie jakiejś jednostki należącej do ZHP np. http://zhp.zdb.tanihost.com/ (tak mi się rzuciło w oczy). Może izhp.pl mogłoby zmienic nazwę i prznieść stronę z ofertą pod inny adres (bez 'zhp'), ale nadal oferować adresy w domenie izhp.pl, która jest dosyć atrakcyjna. Nie sądzę aby harcerze związani z innymi organizacjami chcieli mieć 'zhp' w adresie.
Tomasz Rojek

kojot
Stały bywalec
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: kojot » 20 gru 2004, 14:26

19kldh napisał:
Fedajkin napisał:
... sama domena bardzo wskazuje na ścisły związek z GK i niestety może zostać źle odczytana.
Pytanie wyłącznie "techniczne".
Dlaczego "zwiazek z GK" ? Raczej z ZHP, jako całością.
W przyszłości drużyny będą mogły (chyba ?) mieć adresy w domenie www.zhp.net.pl
To taki sam "zwiazek".
Nazwa izhp stanowi jasne nawiązanie do skrótu ZHP.

Według mojej oceny rozważyć należy kto ma prawo zarabiać na nazwie ZHP - Związek Harcerstwa Polskiego czy jakaś prywatna firma?

Sformułowanie może twarde, ale do tego sprowadza się wg mnie problem.
hm. Krzysztof Kujawski

19kldh
Stały bywalec
Kontakt:

Post autor: 19kldh » 20 gru 2004, 15:27

kojot napisał:
Według mojej oceny rozważyć należy kto ma prawo zarabiać na nazwie ZHP - Związek Harcerstwa Polskiego czy jakaś prywatna firma?
Zaraz, zaraz...
Ależ przykładowa 123 Bałtycka Gromada Zuchów to też ZHP.
I jeśli korzysta ona z tanszej i lepszej domeny np. "eZHP"
to też jest forma "zarabiania dla ZHP" (danej części)
bo przecież oszczedzanie to najlepsza forma "zarabiania".
kojot napisał:
Sformułowanie może twarde, ale do tego sprowadza się wg mnie problem.
Hmmm... To trochę zaczyna przypominać problem "uchwały nr 45" ;)

Żeby było jasne, uznaję prawo GK ZHP, w sytuacji planowanej domeny zhp.net.pl
do unikania ułatwiania życia potencjalnej konkurencji. Oczywiście na uczciwych zasadach.
hm. Czesław Przybytek HR
tel. 519-160-185

caesar
Stały bywalec
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: caesar » 20 gru 2004, 15:38

19kldh napisał:
Żeby było jasne, uznaję prawo GK ZHP, w sytuacji planowanej domeny zhp.net.pl
do unikania ułatwiania życia potencjalnej konkurencji. Oczywiście na uczciwych zasadach.
zeby bylo jasne :D
+ zhp.net.pl w zaden sposob konkurowac nie zamierza z podmiotami jak np. izhp.pl, hosting bedzie oferowany WYLACZNIE harcerzom (druzynom....) ZHP, odplatnosci beda mialy charakter symboliczny, celem nie jest zarabianie tylko utrzymanie dodatkowego serwera (wraz z kosztami towarzyszacymi)
+ moje watpliwosci i wypowiedzi nie maja zadnego zwiazku z planowanym uruchomieniem platformy zhp.net.pl, maja tylko i wylacznie zwiazek z nazwa i wygladem stron izhp.pl

hm Marcin Wysmułek HR
www.wysmulek.pl

19kldh
Stały bywalec
Kontakt:

Post autor: 19kldh » 20 gru 2004, 16:30

caesar napisał:
zhp.net.pl w zaden sposob konkurowac nie zamierza z podmiotami jak np. izhp.pl, hosting bedzie oferowany WYLACZNIE harcerzom (druzynom....) ZHP, odplatnosci beda mialy charakter symboliczny, celem nie jest zarabianie tylko utrzymanie dodatkowego serwera (wraz z kosztami towarzyszacymi)
A kiedy będzie można "zapisywać" się na "adresy" w domenie zhp.net.pl ? :D
hm. Czesław Przybytek HR
tel. 519-160-185

caesar
Stały bywalec
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: caesar » 21 gru 2004, 10:16

soon wkroce niedlugo
trwaja ustalenia z uslugodawca i prace natury logistycznej (trzeba jakos obsluzyc tych co sie zglosza i beda chcieli dac 2.50 na Matke Organizacje :D )

sadze ze to kwestia stycznia, ale pisze to nieoficjalnie ;)
hm Marcin Wysmułek HR
www.wysmulek.pl

DooRsiK
Nowicjusz
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: DooRsiK » 21 gru 2004, 12:36

bobik_izhp napisał:

Co do niefortunności domeny izhp.pl jest ona dlatego ze sadze iz moze byc atrakcyjna, i JEST DLA HARCERZY !

Wiem iż Marcin W. prowadzi harc.pl i ok dlatego dziekuje za wypowiedz, jednakze izhp.pl nie ma zamiaru nawiazywac do zhp.pl ani wiązać się z organizacją ! dlatego staramy się jak najbardziej ograniczyć harcerskość serwisu w sensie symboli np. lilika znajduje się jedynie w miejscu gdzie inforumuje o rabacie kart zhp
Ja chyba się mało znam na tej technicznej stronie usług internetowych mimo wykształcenia (technik telekominikacji), ale udezyl mnie ten post. Jezeli nie macie zamiaru naiwazywac do zhp.pl to czemu macie prawie identyczna domene? A po drugie to ja np. nie mam nic przeciwko, zeby na portalu skierowanym do harcerzy nie bylo zadych harcerskich grafik, to chyba normalne, ze grafika nawiazuje do tresci strony prawda? ale nazwa mi sie jednoznacznie kojazy z ZHP i mysle ze to zagrywka marketingowa ta "przypadkowa" zbierznosc skrutów Związku Harcerstwa Polskiego i Internetowych Zwariowanych Harc Promocji. No nie powiesz chyba, ze najpierw zrobiliscie te nazwe, a pozniej sie zorietowaliscie ze jest bardzo podobna do ZHP, a to jest nie wporzadku w koncu nie macie zamiaru sie wiązac z nami ???
pwd. Tomasz Sidor
drużynowy 21 WDH "Samii Swoii"
Hufiec GOŁDAP
ch. war-maz
http://www.samiiswoii.prv.pl

Marecki
Stały bywalec
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: Marecki » 28 gru 2004, 01:40

bobik_izhp napisał:

jednakze izhp.pl nie ma zamiaru nawiazywac do zhp.pl ani wiązać się z organizacją !
bobik_izhp napisał:
nazwa miala się wiązać z harcerzami bo o to chodziło, projekt wlasnie ma by DLA HARCERZY
W tych dwóch wypowiedziach sam sobie przeczysz kolego bo z tego co wiem już nie druhu.

Pozdrawiam
Marecki
phm. Marek Jędrzejek H.O
Inspektorat Ratowniczy Śląskiej Chorągwi ZHP
http://www.hsr.slaska.zhp.pl

Zablokowany
nowoczesne kuchnie warszawa

Wróć do „Harcerski Internet”