Dziwna Sprawa - TO NIE REKLAMA !!!!!

forum poświęcone tematyce harcerskiego internetu
bobik
Stały bywalec
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: bobik » 04 gru 2004, 16:38

Witam,
Jestem twórcą jak i współwłaścicielem serwera izhp.pl i to nie jest reklama !
Piszę dlatego że spotkała mnie dość sądze sytacja nie fer i może warto aby wszyła ona na jaw wtedty dowiem się jakie są Wasze głosy może mój osobisty jest mylny...

izhp.pl to serwer dla harcerzy jest komercyjny bo mnie niestety nie stać na oferowanie darmowych kont dla druzyn czy hufców jednak staram się to robić jak najtaniej a jednocześnie planować rozwój i zwiększeni usług dostępnych na serwerze które niestety czasem kosztuja... serwerem opiekuje sie częstochowska firma informatyczna DUNKA www.dunka.pl jakby kogoś interesowało, w kazdym bądź razie serwer jest DLA HARCERZY i ewnetalnie dla sponsorowania w zakresie hostingu imprez czy roznych wiekszych wydarzeń harcerskich jesli ktos zgłosi taki akces ;-) zapraszam

ale do tematu powracając niedawno na stronach ZHP.PL pojawił się dział "Artykluły Harcerskie" w których znalazły się adresy i nazwy interentowych składnich harcerskich czy księgarni wgl, harcerstwo.pl, hbw, druh.pl, skladnica.net itd...

No więc jako dostawca usług dla Harcerzy poprosiłem o zamieszczenie izhp.pl na tej szacownej liście, i tak też się stało ale tylko na godzine ;(

po około godzinie serwis link i dział "artykuły harcerskie" zniknoł !!! ;-( ku mojemu wielkiemu zaskoczeniu :(

Co się okazało już wiem dokładnie podobieństwo adresów izhp.pl do zhp.pl cały dział został usunięty, i teraz już go nie będzie przynajmniej narazie ;-( hmm wiec wiem ze izhp.pl było głównym motorem zamknięcia omawianej podstrony.

Co o tym sądzicie ? pragnę zaznaczyć że izhp.pl jest także partnerem karty zabatowej ZHP, jeśli ma to dla wypowiadających jakiekolwiek znaczenie,

Ten post niechcę aby ktoś odebrał jako atak na zhp.pl czy jakiś lanowe działania jedynie chciałbym poznać wasze zdanie ? czemu izhp jest gorsze od wgl czy harcerstwo.pl ?

Bo takie ja osobiscie odnioslem wrazenie ;(

jjesli ktos chcialby sie wypowiedziec na priv bobik@izhp.pl

HEJ !

P.S. przepraszam za ewentualne bledy...

orcus
Stały bywalec
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: orcus » 04 gru 2004, 16:56

Wiesz nie chce przyjmowac niczyjej strony nie znajac problemu ale strony zhp.pl sa caly czas aktualizowane i moga btyc modyfikowane z roznych pobudek.

Swoja droga harcerstwo.net a izhp.pl to sa totalnie rozne adresy ze wzgladu na to ze pierwszy identyfikuje sie z harcerzami a drugi z konkretna organizacja harcerska. Problem moga stnowic tresci nad ktorymi na Twoim serverze domyslam sie ze WPI GK ZHP nie ma zadnej kontroli a ktore moga byc identyfikowane ze Zwiazkiem Harcerstwa Polskiego i byc sprzeczne z zasadami przyjetymi przez WPI.

Oczywiscie nie zarzucam Ci ze tak musi byc ale roumiem tez ludzi ktorzy staja na glowie zeby poprawic wizerunek ZHP. Wszystko jest sprawa sensownego dogadania sie.

Pozdr.
orcus
Pozdrawiam
orcus

.: Linux is like a wigwam - no gates, no windows and Apache inside :.

caesar
Stały bywalec
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: caesar » 04 gru 2004, 20:05

to co powiem (napisze) to moja prywatna opinia - wystepuje tu jako osoba prywatna tym razem i nie reprezentuje w tej wypowiedzi GK co pragne podkreslic na tak zwany wszelki wypadek

moja wypowiedz oraz opinia nie maja tez zwiazku ze zniknieciem serwisu z wykazu (o czym dowiedzialem sie z tego forum - tak nawiasem mowiac)

serwis izhp.pl w domenie i wygladzie sugeruje (nie wazne czy zamierzenie czy tez nie) silne zwiazki z GK ZHP (w tym logo ZHP bedace niby na banerze, ale jednka nie widac ze to reklama), a zwiazkow takich nie ma, nie jest to dzialalnosc gospodarcza ZHP zatem taki stan rzeczy jest niedopuszczalny, moim zdaniem jesli juz wybrano tak niefortunna domene to na glownej stronie wielkimi literami powinno byc napisane, jak jest w istocie

uzywanie takiej domeny w takim kontekscie jest nie dopuszczalne w mojej skromnej opinii, fakt, ze Wydzial Pozyskiwania Srodkow podpisal umowe partnerska z reprezentantem tego serisu jest w mojej opinii powaznym bledem dowodzacem jedynie slusznosci tezy, ze powinien scislej wspolpracowac z WPI.

ZHP ma moim zdaniem swiete prawo wystapic z zadaniem zmiany nazwy przedsiewziecia, czego pewnie nie zrobi gdyz zlej woli pewnie nie ma i wszystko da sie zalatwic na spokojnie.

Nawet jesli pominiemy sprawy prawne (zastrzezony znak, nazwa, nawiazywanie stylistyka do ... itd) to taki stan rzeczy jest (znow w mojej opinii) nieetyczny i nie fair w stosunku do potencjalnych klientow firmy (znow podkreslam, ze nie wazne czy jest to dzialanie celowe czy nie)

uwaga - nie wartosciuje czy to dobrze ze ten serwis jest, czy zle, czy jest etyczny, fajny itd czy tez nie, nikomu nic nie zarzucam i nikogo nie osadzam, przedstawilem swoja opinie, jesli ktos sie z nia nie zgadza, ma prawo, ale moja opinia jest wlasnie taka, kropka.

hm Marcin Wysmułek HR
www.wysmulek.pl

bobik
Stały bywalec
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: bobik » 04 gru 2004, 22:19

Witam i dziękuje za te pierwsze dwa głosy, i dobrą rade Marcina W. w sprawie wyjaśnienia istnienia izhp na stronach głownych/startowych postaram sie to jakos ubrać i zatwierdzić w WPI aby nie było problemu.

Co do niefortunności domeny izhp.pl jest ona dlatego ze sadze iz moze byc atrakcyjna, i JEST DLA HARCERZY !

Wiem iż Marcin W. prowadzi harc.pl i ok dlatego dziekuje za wypowiedz, jednakze izhp.pl nie ma zamiaru nawiazywac do zhp.pl ani wiązać się z organizacją ! dlatego staramy się jak najbardziej ograniczyć harcerskość serwisu w sensie symboli np. lilika znajduje się jedynie w miejscu gdzie inforumuje o rabacie kart zhp za co serdeczne dzięki, już kilka osób skorzystało ;-)

na serwisie nie ma harcerek witających tylko moja wredna mordka w dziale BOK nigdzie nie użyliśmy słowa druh, druhna, a ze zględu na profil posłużyliśmy się jedynie hufiec, drużyna itd. ale chyba te nazwy nie są w jaki kolwiek sposób obwarowane "R"ką ?

Ostatnia sprawa LOGO IZHP hmm 1. nawiązuje do nazwy domeny, 2. głównym elementem jest kompas przynajmniej taki był zamiar, no chyba ze nam nie wyszlo ? ;-)

Oczywiście dzięki za wszelkie opinie te PRYWATNE także w pewnym sensie są słuszne i licze że jakoś się ten problem rozwiąże, bo Naszym celem nie jest kłutnia, ale wręcz pomoc jesli to możliwe.

Pozdrawiam i licze na kolejne głosy jakie mam nadzieje pomogą w pewnym stopniu rozwikłać ten MOIM PRYWATNYM ZDANIEM śmieszny KONFLIKT...

HEJ!

ps. sorka za błędy ;d

caesar
Stały bywalec
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: caesar » 05 gru 2004, 11:04

ja nie jestem Marcin W. tylko Marcin Wysmułek, jestem dumny ze swojego nazwiska i nie ukrywam go, a to ze prowadze harc.pl nie ma najmniejszego znaczenia w kontekscie mojej opinii na temat izhp.pl bo harc.pl jest hobistycznym programem nie majacym zadnego zwiazku z jakakolwiek dzialalnoscia komercyjna wiec nie ta liga

dyskusja czy kompas nawiazuje do ZHP czy nie - nie ma sensu, podkreslalem, ze to moja prywatna opinia i podtrzymuje ja, w moim odbiorze dzialanie serwisu w ksztalce obecnym jest niedopuszczalna
hm Marcin Wysmułek HR
www.wysmulek.pl

bobik
Stały bywalec
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: bobik » 05 gru 2004, 11:10

Przepraszam najmnocniej Kolege Marcina Wysmułka poprostu niechciałem pisać ciągle nazwiska a wiedziałem że w poście użyje go kilkakrotnie, jeśli cię to uraziło to przepraszam.

Co do izhp.pl to z mojej strony w dużej mierze także jest to hobbistyczny projekt ale jednak prowadzony komercyjnie bo nie stać mnie aby był za darmo, i tyle... a nawet gdyby było stać to chyba by trzeba mieć ogromne środki aby bez reklam i niczego oferować darmowe konta dla harcerzy, ale fakt faktem miałem takie doświadczenia w oferowaniu skrzynek e-mail harcerz.net i harcerka.net za posrednictwem skrzynka.pl niestety owa firma wymówiła mi umowe no i skrzynki poszły do kosza :-( wiec wiem że lepiej wziąść pare złotych i zrobić to lepiej i pewniej niż oferować coś za zupełną darmowche, a harc.pl daje jedynie domene oczywiście ja nie twierdze że coś ma ale jest to podobnego tematu, moim PRYWATNYM zdaniem... w każdym bądź razie czekam na kolejne propozycje. ;-)

sigma
Stały bywalec
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: sigma » 05 gru 2004, 12:31

hm.. moim skromnym zdaniem dobrze ze jest jakas propozycja dla druzyn, szczepow etc. stwarza to przecierz jakas jakosc dla tych podmiotow. jest to dobry projekt, moze nazwa troche niefortunna, ale jako druzynowy ktory chce aby jest druzyna zaistnaiala w necie jest dosc atrakcyjna bo przeciez posrednio wskazuje na zhp...
hm. Krzysiek Wojtas HR
Hufiec Ziemi Dzierżoniowskiej | Zespół Harcerski Chorągwi Dolnoślaskiej
www.dzierzoniow.zhp.pl | www.harcerski.dolnoslaska.zhp.pl

caesar
Stały bywalec
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: caesar » 05 gru 2004, 14:17

bobik_izhp napisał:
harc.pl daje jedynie domene
harc.pl nie daje jedynie domeny o czym przekonalo sie niemal 500 osob, ale tu nie jest miejsce na takie dywagacje
hm Marcin Wysmułek HR
www.wysmulek.pl

bobik
Stały bywalec
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: bobik » 05 gru 2004, 17:43

sigma - nazwa miala się wiązać z harcerzami bo o to chodziło, projekt wlasnie ma by DLA HARCERZY tu nie chodzi o ogromne finansie ale za darmo nie da się tego zrobić,

cesar - oczywiście to nie miejsce na tego typu dywagacje a co daje ... to ja wiem ukruciłem to jesli to bląd to jestem winny,

pozdrawiam i czekam na koleje głosy ;-)

sikor
Stały bywalec
imię i nazwisko: Janusz Sikorski
stopień instruktorski: hm
stopień harcerski: HR
Hufiec: Ziemi Tyskiej
Chorągiew: Śląska
organizacja: ZHP
Kontakt:

Post autor: sikor » 05 gru 2004, 18:15

sigma napisał:
hm.. moim skromnym zdaniem dobrze ze jest jakas propozycja dla druzyn, szczepow etc. stwarza to przecierz jakas jakosc dla tych podmiotow. jest to dobry projekt, moze nazwa troche niefortunna, ale jako druzynowy ktory chce aby jest druzyna zaistnaiala w necie jest dosc atrakcyjna bo przeciez posrednio wskazuje na zhp...
dokładnie tak
hm. Janusz Sikorski HR
Redaktor Naczelny czasopisma "Harcerz Rzeczypospolitej"
lesni.pl hr.bci.pl
Przewodniczący ŚKPW

zuchmistrz
Użytkownik
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: zuchmistrz » 06 gru 2004, 16:05

sigma napisał:
Dokładnie o to chodzi... :)

Katarzyna Paszkowska
zuchmistrz.zuch.org

19kldh
Stały bywalec
imię i nazwisko: Czesław Przybytek
stopień instruktorski: hm
stopień harcerski: HR
Hufiec: Kraków-Krowodrza
Chorągiew: Krakowska
organizacja: ZHP
Kontakt:

Post autor: 19kldh » 06 gru 2004, 16:16

Taka rolę podobno ma pełnić domena
zhp.net.pl
Tak przynajmniej wynika z zapisów na stronie:
http://www.zi.zhp.pl/index.php?do=stand ... ,0001,0003
Domena net.pl zostanie np. wykorzystana w platformie hostingowej dla jednostek harcerskich obecnie nieuprawnionych do otrzymania hostingu w domenach ZHP.
hm. Czesław Przybytek HR
http://19kldh.pl
tel. 519-160-185

bobik
Stały bywalec
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: bobik » 06 gru 2004, 17:23

19kldh napisał:
Taka rolę podobno ma pełnić domena
zhp.net.pl
Tak przynajmniej wynika z zapisów na stronie:
http://www.zi.zhp.pl/index.php?do=stand ... ,0001,0003
IZHP.PL nie ma nic wpólnego z ZHP.PL dlatego sądzę że ta wypowiedź niebałdzo wiąże się z tematem ?

Tak ZHP pewno kiedyś wporowadzi konta dla drużyn i harcerzy, ale narazie oferujemy to my i dlaczego za to spotyka Nas dyskryminacja ?

caesar
Stały bywalec
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: caesar » 06 gru 2004, 21:08

a pytales WPI dlaczego strona zniknela z wykazu?
ja nie wiem jaki byl bezposredni powod, ale tak sobie mysle ze moze niekoniecznie chodzi o dyskryminacje
hm Marcin Wysmułek HR
www.wysmulek.pl

bobik
Stały bywalec
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: bobik » 06 gru 2004, 23:06

Sądzę że w pierwszym poście tego tematu napisałem powód i jest on poprarty odpowiedzią z wpi lecz nie będę jej cytował, bo nie widze takiego sensu ;-)

mam nadzieje ze wystarczająco nakreśliłem prawe, chyba że Ty caesar masz inne powody bardzo porsze napisz co takiego znajduje się na izhp.pl że może być potraktowane gorzej ?

Zablokowany
nowoczesne kuchnie warszawa

Wróć do „Harcerski Internet”