E-mail xxx@zhp.org.pl

forum poświęcone tematyce harcerskiego internetu
cadfael
Stały bywalec
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: cadfael » 10 gru 2004, 12:26

A dlaczego nie ma możliwości ustawienia opcji, po stronie użytkownika nawet, o dopisaniu pewnych adresów do listy zaufanych (trusted) i umożliwienie otrzymywania poczty z takowych?

Troszke by to ułatwiło sprawę....
"Chciałem, by Warszawa była wielka. Wierzyłem, że wielką będzie. (...) dziś Warszawa broniąca honoru Polski jest u szczytu swej wielkości i sławy." Stefan Starzyński, 23 września 1939 r.

caesar
Stały bywalec
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: caesar » 10 gru 2004, 17:03

nie barzo widze sensownosc takiego rozwiazania, skoro serwer zostal uznany za spamowaty i ablokowany to dlaczego go odblokowac?
hm Marcin Wysmułek HR
www.wysmulek.pl

cadfael
Stały bywalec
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: cadfael » 12 gru 2004, 15:11

Hmmm...
Ja widzę powodów co najmniej kilka.

1. Serwer o2, z całym szacunkiem dla serwera zhp.pl, jest nieco większy i nieco więcej harcerzy korzysta z poczty na o2
2. Duża ilość harcerzy i instruktorów ma pocztę na o2 a w momencie kiedy wymagane jest, przez różne jednostki zhp, wysyłanie zgłoszeń etc. drogą mailową nie mają na to szans.
3. Dużej ilości harcerzy/instruktorów nie stać na płacenie za skrzynkę pocztową. Mimo, iż dla niektórych opłata w granicach kilkunastu (a częściej kilkudziesięciu) PLN za skrzynkę to niewiele, jestem przekonany, że dla ogromnej większości może stanowić to problem.

Ale to moje, osobiste odczucia. Moim zdaniem troszkę nie fair jest powiedzieć harcerzom zgłaszajcie się mailem, ale załóżcie sobie płatną skrzynkę, bo serwer zhp nie przyjmuje wiadomości z największego w Polsce serwera pocztowego.

Oczywiście mogę się mylić.

Pozdrawiam!
"Chciałem, by Warszawa była wielka. Wierzyłem, że wielką będzie. (...) dziś Warszawa broniąca honoru Polski jest u szczytu swej wielkości i sławy." Stefan Starzyński, 23 września 1939 r.

caesar
Stały bywalec
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: caesar » 13 gru 2004, 08:57

odpowiadalem juz na taka argumentacje,

tak, byloby dobrze zeby nie bylo takich problemow,

nie, nie zlikwidujemy ochrony antyspamowej

nie, nie my decydujemy o kwalifikowaniu serwera jako spamowego, korzystamy z rankingow niezaleznych organizacji

tak, jestem przekonany, ze wsrod serwerow oferujacych 'bezpltane' skrzynki pocztowe sa takie, ktore nie zostaly zakwalifikowane jako spam
hm Marcin Wysmułek HR
www.wysmulek.pl

Zablokowany
nowoczesne kuchnie warszawa

Wróć do „Harcerski Internet”