E-mail xxx@zhp.org.pl

forum poświęcone tematyce harcerskiego internetu
krawiec
Użytkownik
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: krawiec » 04 gru 2004, 16:07

NIe wiem czy jest to problem wynikający z poczty z której korzytsam czy z mailai zakończonych na @zhp.org.pl ale gdy próbuję wysłac maila na taki adres, po chwili dostaję wiadomość, że wiadomośc nie dotrała do adresata, została zakwalifikowana jako spam. (po angielsku)

Korzystam z poczty na o2.pl
Odkrywca Paweł Krawczyk
Szczecin-Dąbie 19DH Sokół
Szczecin Dąbie
--------------------------------------
"twoje oczy, rozwarte szeroko rozstaniem......"

caesar
Stały bywalec
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: caesar » 04 gru 2004, 19:48

krawiec napisał:
Korzystam z poczty na o2.pl
i to jest odpowiedz, serwer o2.pl "gosci" tlumy ludzi, ktorzy zachowuja sie w sieci delikatnie mowiac niestosownie i w zwazku z tym trafil na liste serwerow spamerskich, wiecej informacji tu:
http://www.zi.zhp.pl/index.php?do=faq&n ... 004&id=128
hm Marcin Wysmułek HR
www.wysmulek.pl

schmergiel
Użytkownik
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: schmergiel » 04 gru 2004, 19:59

hmm prorokiem nie jestem :P ale wydaje mi sie ze jeszcze troche i na poczte zhp.org bedzie mozna wysłac maila tylko z zhp.org ;]

na co komuś skrzynka pocztowa jak nie moze na nią otrzymywać poczty? a o2 to chyba obecnie jeden z popularniejszych serwisów dostarczających tą usługę i raczej wątpie zeby ktos specjalnie zakładał sobie gdzies poczte zeby wysłać jednego maila do hufca ;]

nio ale moze sie myle :P :P :P
pwd. Łukasz "Schmergiel" Szlachta
drużynowy 9 WDH "Kosmonautów"
...jedno warto znać, jedno tylko wiedz, że ważne są tylko te dni których jeszcze nie znamy, ważnych jest kilka tych chwil, tych na które czekamy...

caesar
Stały bywalec
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: caesar » 04 gru 2004, 20:11

no coz, moje wnioski nie siegaja tak daleko, listy serwerow spamerskich nie tworzymy my tylko niezalezne organizacje

mamy tu klasyczna sytuacje poszukiwania zlotego srodka, serwer nie potrafi sie domyslic, ze cos jest spamem a cos nie, wiec uzywa filtrow bazujacych na opinii ludzi, mozemy albo zlikwidowac (oslabic) filtry i godzic sie na zalew spamu, albo nie i godzic sie na fakt, ze serwery free zostan zakwalifikowane jako spamerskie

jest to kolejny dowod na poparcie tezy, ze nic w internecie nie jest za darmo i ze uslugi "free" kosztuja najwiecej ...

obecny "stan" filtrow jest wynikiem doswiadczen, osiagnelismy sytuacje, w ktorej w zasadzie spamu nie ma (ale sie zdarza), z drugiej jednak strony zdarzaja sie sytuacje odrzucenia listu wyslanego z "trefnego" serwera

my, uzytkownicy serwera ZHP takze nie jestemy bez winy, wszelkiego rodzaju bezplatne (?) wygaszacze, listy nisowe itd otwieraja nas na ataki spamerow, im wiecej atakow tym bardziej restrykcyjna (przepraszam za slowo) polityka ochory i bledne kolo sie zamyka, jakos trzeba z tego wybrnac, filtry zostaja ...
hm Marcin Wysmułek HR
www.wysmulek.pl

krawiec
Użytkownik
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: krawiec » 04 gru 2004, 20:28

No cóż czyli teraz, chcą c wyslać maila na adres wza@zhp.org.pl i by wysłać dodatkowe dane o które prosił mnie druh Paweł Smardz muszę załozyć nowe konto na przykład na wp.pl czy onet.pl ??

Odkrywca Paweł Krawczyk
Szczecin-Dąbie 19DH Sokół
Szczecin Dąbie
--------------------------------------
"twoje oczy, rozwarte szeroko rozstaniem......"

caesar
Stały bywalec
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: caesar » 04 gru 2004, 21:43

no i to jest wlasnie dyskusja ktora prowadzi donikad, jedyne co moge dodac to to, ze wszystko juz napisalem wyzej, przykro mi, ze nie mozesz wyslac listu z o2, ale do zadan ZI nalezy ochrona uzytkownikow serwerow ZHP takze przed spamem, a serwer o2 zostal zakwalisfikowany przez niezalezne organizacje jako spamerski
hm Marcin Wysmułek HR
www.wysmulek.pl

orcus
Stały bywalec
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: orcus » 04 gru 2004, 22:01

hmmm... a nie daloby sie tego wyposrodkowac? Tzn wiele serverow dodaje jakis tekst do wiadomosci zidentyfikowanych jako spam. Sam otrzymuje dziennie okolo 50 takich listow i program pocztowy mam ustawiony tak by przenosil je do oddzielnego katalogu gdzie przegladam je co kilka dni.

To by bylo chyba rosadne rozwiazanie. Wielu harcerzy korzysta i bedzie korzystac z darmowych kont mailowych bo nie stac ich lub nie sa im potrzebne komercyjne adresy.

Sorki chyba znowu podpadam ZI - proszac po raz kolejny o zmiany w konfiguracji...

Pozdr.
orcus
Pozdrawiam
orcus

.: Linux is like a wigwam - no gates, no windows and Apache inside :.

kociou
Nowicjusz
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: kociou » 04 gru 2004, 23:20

mysle ze w dobie wirusow i spamerow fałszujących nagłówki maila (w tym również adres nadawcy) blokowanie domeny nie jest najlepszym pomysłem...

caesar
Stały bywalec
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: caesar » 05 gru 2004, 11:06

orcus napisał:
hmmm... a nie daloby sie tego wyposrodkowac? Tzn wiele serverow dodaje jakis tekst do wiadomosci zidentyfikowanych jako spam. Sam otrzymuje dziennie okolo 50 takich listow i program pocztowy mam ustawiony tak by przenosil je do oddzielnego katalogu gdzie przegladam je co kilka dni.
teraz wlasnie jest wyposrodkowane :D
pisalem wyzej - niestety nie mozemy sobie pozwolic na przeniesienie obowiazku filtrowania spamu n uzytkownikow programow pocztowych.
hm Marcin Wysmułek HR
www.wysmulek.pl

caesar
Stały bywalec
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: caesar » 05 gru 2004, 11:06

kociou napisał:
mysle ze w dobie wirusow i spamerow fałszujących nagłówki maila (w tym również adres nadawcy) blokowanie domeny nie jest najlepszym pomysłem...
a kto mowi, ze blokowane sa domeny?
hm Marcin Wysmułek HR
www.wysmulek.pl

Dominium
Użytkownik
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: Dominium » 06 gru 2004, 19:49

nie to zeby cos.. ale sam wiem jak bardzo uciazliwe jest dostawanie 200 maili dziennie.. z czego 180 to spam. Wiem natomiast jedno. o2.pl to jeden z bardziej spamowych serwerow w polsce. wszystkie programy typu spyware, keyloger, czy wshelakie odmianty trojanow wysylaja sie za pomoca o2.pl a to dlatego ze jest to jeden z nieliczniejszych serwerow gdzie nie wymagana jest autoryzacja. A teraz cos o spamie.
Spam jest niechcianym mailem który przy wykozystaniu duzej wiedzy i umiejetnosci nie jest latwym przeciwnikiem. pozbycie sie neichcianej poczty graniczy z cudem. A wiem ze nie kazdy ma czas na wypisywanie sie z list mailowych tylko poto zeby za jakies 2-4 dni znowu miec pelno spamu.
Pozdrawiam..

predek
Stały bywalec
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: predek » 07 gru 2004, 08:04

A może by tak ... (chociaż to pewnie utopia) stworzyć możliwość zakładania skrzynek mailowych harcerzom na zhp.pl za "free" lub jakąś symboliczną cenę np. 10zł(50zł ?) za rok? Nie każdego stać na komercyjną skrzynkę, chociaż są nie drogie (ok 100zł/rok) ale uważam, że jeśli ktoś naprawdę potrzebuje to uzbierałby te 10-50zł w roku. Przekładając to na kilkanaście/kilkaset użytkowników można zebrać całkiem niezłe fundusze na rozbudowanie serwera zhp.pl.
A tak z innej beczki, sam jestem drużynowym i webmasterem strony www mojej drużyny. Osobiście wolałbym aby ta strona posiadała adres w stylu www.153bdh.zhp.pl a nie www.153bdh.prv.pl lub jeszcze dłuższy www.predek.bezduszni.net/153bdh/ :> (chodzi mi o to, żeby udostępnić konta poczta/www/ftp/shell za opłatą - ja chętnie bym się w takie konto zaopatrzył.)
Ale to tak na marginesie.

Tymczasem pozdrawiam i życzę owocnej pracy :-)
Czuwaj
pwd. Kamil Mirowski HR
drużynowy 137 BDW "Agrikola"
hufiec Białystok
[B11]

caesar
Stały bywalec
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: caesar » 07 gru 2004, 09:47

hm Marcin Wysmułek HR
www.wysmulek.pl

kociou
Nowicjusz
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: kociou » 07 gru 2004, 20:42

caesar napisał:
[a kto mowi, ze blokowane sa domeny?
Z dwóch pierwszych wypowiedzi w tym temacie wnioskuję że blokowane są min. wszystkie maile wysyłene z kont o2.pl czyli z DOMENY o2.pl :)
Może niezbyt jasno się wyraziłem :)

caesar
Stały bywalec
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: caesar » 08 gru 2004, 08:27

nie sa blokowane domeny tylko serwery (IP) do jednego ipka moze byc multum domen podpietych
hm Marcin Wysmułek HR
www.wysmulek.pl

Zablokowany
nowoczesne kuchnie warszawa

Wróć do „Harcerski Internet”