serwer - pytanie

forum poświęcone tematyce harcerskiego internetu
Zablokowany
schmergiel
Użytkownik
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: schmergiel » 16 lis 2004, 11:39

mam takie pytanie, czy jakis administrator serwera albo ktos może mi usunąć pliki?
(mowa o stronie hufca)
problem w tym że ze strony zniknęło mi kilkanascie fotek w niewyjaśnionych okolicznościach, konfigurację do serwera mam tylko ja, a ja ostatnio mam problemy z netem dlatego też sie nie bawiłem tam nic czyli przypadkowe usunięcie przeze mnie jest wykluczone.
(pisząc o stronie mam na myśli ze znikneły z serwera bo na stronie jako takiej zostały tylko puste odnosniki)
pwd. Łukasz "Schmergiel" Szlachta
drużynowy 9 WDH "Kosmonautów"
...jedno warto znać, jedno tylko wiedz, że ważne są tylko te dni których jeszcze nie znamy, ważnych jest kilka tych chwil, tych na które czekamy...

caesar
Stały bywalec
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: caesar » 16 lis 2004, 11:56

nie, ZI nie ingeruje w zawartosc katalogow dopoki jest zgodna z prawem, a jesli ingeruje (w cokolwiek) to zawsze natychmiast informuje zainteresowane osoby co i dlaczego zrobiono

nie bylo tez wlamania, a admini SISCO tez nie maja powodow zeby cokolwiek kasowac

za malo mam szczegolow by wyrokowac o sytuacji, ale nikt z nas niczego nie usuwal
hm Marcin Wysmułek HR
www.wysmulek.pl

schmergiel
Użytkownik
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: schmergiel » 16 lis 2004, 12:37

hmm ciekawe, na początku myslałem ze moze ktos sie włamał na konto ale zazwyczaj hackerzy zostawiają jakis podpis, do tego zgineło 44 fotki (czyli 88 plików bo fotka duża wraz miniaturką)

w takim razie pytanie z innej beczki
jesli chce dodać baze mysql, lub np jak zapomne hasła do konta to musze wysłać maila z konta zhp.org.pl
czy jest mozliwosc "przerzucenia autoryzacji" na inne konto pocztowe? tj moje prywatne?
tak aby autoryzacja mogła sie odbywać wyłącznie z mojego konta a nie z konta zhp?
moge napisać wniosek z konta zhp.org.

chciałbym to zrobic bo w hufcu kilka osób ma dostep do tego konta i kazy moze sobie wystąpić o przesłanie tego hasła. I bez mojej wiedzy ingerować w to co jest na serwerze.
...jedno warto znać, jedno tylko wiedz, że ważne są tylko te dni których jeszcze nie znamy, ważnych jest kilka tych chwil, tych na które czekamy...

caesar
Stały bywalec
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: caesar » 16 lis 2004, 12:43

na razie nie, niestety
musimy opracowac system autoryzacji, ale to jeszcze potrwa - sa pilneijsze sprawy ciagle

ALE lada moment rusza pakiety (sa juz TUZ TUZ) i bedziesz sam zarzadzal wszystkim

po za tym haslo do poczty nie musi byc takie samo jak do FTP
hm Marcin Wysmułek HR
www.wysmulek.pl

schmergiel
Użytkownik
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: schmergiel » 16 lis 2004, 22:36

tak, nie musi i nie jest w tym przypadku, ale do poczty ma dostep kilka osób, i teoretycznie moga wysłać prośbe o przesłanie im hasła do ftp

nio ale bede czekał cierpliwie, a tą sprawe znikniecia plików mam nadzieje ze jakos wyjasnie ;)

Zablokowany
nowoczesne kuchnie warszawa

Wróć do „Harcerski Internet”