Socjalizm - TAK, wypaczenia NIE

forum poświęcone tematyce harcerskiego internetu
Zablokowany
mirekgrodzki
Nowicjusz
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: mirekgrodzki » 24 sie 2004, 09:36

Ktoś gdzieś powiedział, że "jeżeli ciało A działa na ciało B siłą F, to ciało B działa na ciało A siłą F, o takim samym kierunku i wartości jak FAB, ale przeciwnym zwrocie". Czy jakoś tak.
I boję się tego, że możemy mieć w wyniku tych dokonanych przez "Wielkiego Brata" sytuację, że będą funkcjonowały "Dwa (internetowe) Światy" - jeden uporządkowany, ale ubogi i drugi -"podziemny" - bogaty w treści, ale nieuporządkowany.
I to by chyba było gorsze od tego, co mamy teraz.

Jestem ZA ZMIANAMI, ale dziwi mnie SPOSÓB ich wprowadzania.
Mamy chyba w ZHP sporo wiedzy menadzerskiej, żeby wiedzieć jak to zrobić.
Wzorem są tu dla mnie zmiany metodyczne.

Teoria zarządzania zmianami mówi, że aby ludzie zaakceptowali zmiany, trzeba ich przekonać, że nowe rozwiązanie przyniesie im więcej korzyści niż strat.
Jestem pewien, że lepiej by było pozwolić zainteresowanym wziąć udział w tym procesie. Dzięki temu na pewno by wzrósł poziom identyfikacji ze zmianami i lepiej je można było przystosować do dobrze znanych im realiów centralnych serwisów.

Trochę czuję się jakby ktoś mi na urodziny zafundował talon na 1000 litrów benzyny do zrealizowania na dowolnej stacji benzynowej. Fajnie, doceniam, że ktoś o mnie pomyślał. Super prezent.
Szkoda tylko, że wcześniej nie zapytał, bo ja jeżdżę na ropę...

MG

caesar
Stały bywalec
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: caesar » 24 sie 2004, 11:00

masz racje
hm Marcin Wysmułek HR
www.wysmulek.pl

byolo
Starszy użytkownik
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: byolo » 24 sie 2004, 11:30

mirekgrodzki napisał:
Trochę czuję się jakby ktoś mi na urodziny zafundował talon na 1000 litrów benzyny do zrealizowania na dowolnej stacji benzynowej. Fajnie, doceniam, że ktoś o mnie pomyślał. Super prezent.
Szkoda tylko, że wcześniej nie zapytał, bo ja jeżdżę na ropę...

MG
Coś mi się zdaje, że trochę przesadzasz. Co do zmian zgadzam się ale nie jest tak że nikt nas o zdanie nie pytał. Z tego co mi wiadomo zmiany w pierwszej kolejności obejmą "internet" na szczeblu GK czyli wydziałów i ZI za pośrednictwem Biura GK zadał nam pytanie odnośnie naszych oczekiwań co do tych zmian. Pewnie niektórzy skorzystali inni nawet o tym nie wiedzą, dla wszystkich będzie to ciężkie - przecież wydziały metodyczne mają dopieroco powstałe strony. Jednak nie jest tak że nikt nas o zdanie nie pytał.
Aleksander Gogół
przyboczny 166 WWGZ Biały Żagiel im. Marco Polo

Zablokowany
nowoczesne kuchnie warszawa

Wróć do „Harcerski Internet”