Nowy mundur wodniacki

forum harcerskich drużyn wodnych i żeglarskich
ODPOWIEDZ
cypis94
Nowicjusz
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: cypis94 » 05 wrz 2010, 14:07

W sierpniowym czuwaju szef zespołu mundurowego hm. Paweł Chempiński wypowiedział się na temat reformy umundurowania wodniackiego, która podobno zbliża się ku końcowi. Czy ktoś bardziej zorientowany mógłbym mi powiedzieć o szczegółach tej reformy?

Bianka
Nowicjusz
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: Bianka » 05 wrz 2010, 23:51

Słyszałam coś o poprawianiu kroju bluzy mundurowej harcerskiej. Podobno ze względu na znaczną ilość wypaczeń popełnianych w szwalniach zatraciła ona właściwości bluz sprzed dwudziestu czy trzydziestu lat. Nie wiem czy dokładnie o to chodzi, ale myślę, że nie będzie radykalnej zmiany kroju. :)
Harcerski Klub Żeglarski Hufiec Radom-miasto
"Woda nie stawia oporu. Woda płynie. Gdy zanurzasz w niej dłoń, jedynie czujesz pieszczotę. Woda to nie mur, nikogo nie zatrzyma. Lecz woda zawsze podąża tam, dokąd chce, i na koniec nic jej się nie oprze. Woda jest cierpliwa. Kropla wody drąży skałę." (Najada do swojej córki Penelopy)

hubcio
Starszy użytkownik
imię i nazwisko: Hubert Piotr Mika
stopień instruktorski: hm
stopień harcerski: HR
Hufiec: Warszawa-Centrum
Chorągiew: Stołeczna
organizacja: ZHP
Kontakt:

Post autor: hubcio » 06 wrz 2010, 14:08

Polecam prześledzić http://forum.zhp.pl/viewtopic.php?id=3419

oraz w kwestii koszul instruktorskich http://forum.zhp.pl/viewtopic.php?pid=85011#p85011

Nasze środowisko Akademickie i Starszyźniane dzielnie od przedwiośnia testuje nowe koszule instruktorskie i są fantastyczne :)
hm. Hubert Mika HR
-----------------------------------
"I am working on my ticket if I can"

hobbit
Nowicjusz
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: hobbit » 08 wrz 2010, 01:11

hubcio pisze:Polecam prześledzić http://forum.zhp.pl/viewtopic.php?id=3419
oraz w kwestii koszul instruktorskich http://forum.zhp.pl/viewtopic.php?pid=85011#p85011
Hubercie, śledziłem te tematy już dłuższy czas i nie ma w nich konkretnych informacji kiedy w końcu wodniackie mundury doczekają się reformy, a o to właśnie pytał Damian..
Leon w tym temacie przedstawił ciekawą opcję reformy, ale to jedynie Jego propozycja, a jakieś konkrety?
hubcio pisze:Nasze środowisko Akademickie i Starszyźniane dzielnie od przedwiośnia testuje nowe koszule instruktorskie i są fantastyczne :)
A wiesz może jak długo macie je jeszcze testować? Może to wskaże termin wejścia reformy mundurowej dla wodniaków..
phm. Mateusz Kremel HO
Drużynowy 21 KDW www.zhpbudowlani.pl
Członek ZI Hufca www.krakowkrowodrza.zhp.pl
Członek ZI Chorągwi www.krakowska.zhp.pl

leon01
Stały bywalec
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: leon01 » 08 wrz 2010, 21:33

Nie przejmuj się nikt tych "bzdur" nie czyta. I tak zrobią co uważają za słuszne. Chociaż moim zdaniem wszystkie moje propozycje powinny być jednogłośnie przyjęte :)
Oczywiście dodając swetry i polary -jednolite dla całej drużyny. Na zlocie w 4Ż widzieliśmy fajne kurtki przeciwdeszczowe (mamy zamiar kupić 50 dla naszej drużyny)
No i na białej koszuli te czarne pagony szeregowca faktycznie wyglądają beznadziejnie (wyglądamy jak by ktoś nas zdegradował, albo jak pracownicy firmy ochroniarskiej, która u mnie za blokiem pilnuje złomowiska- też mają białe koszule i czarne pagony bez obszyć). Przychylając się do propozycji Michała powinniśmy zastosować na nich oznaczenia takie jak ma Marynarka Handlowa, czyli złote paski i nasza wodniacka lilijka. Nie wiadomo dokładnie jakie będą stopnie żeglarskie po reformie ale proponuję pod lilijką wodniacką na naramienniku KJ 4 paski, MSJ 3 paski, SJ 2paski ŻJ 1 pasek. Po wersji reformy którą znam ŻJ 2 paski, SJ 3.
10 HDŻ Katowice
Zło dobrem zwyciężaj.

Alek
Stały bywalec
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: Alek » 09 wrz 2010, 07:58

jedna uwaga Leonie - to że zmienią się patenty nie oznacza że MORSY znikną - póki co będą mieli swoje stopnie tylko nowi nie będą mogli go zdobywać - więc kp 4 paski, morski 3, sternik dwa no i żeglarz jeden

moja jedynie sugestia jest taka - tak to w 50tce jest odkąd pamiętam - że nie ma samych belek - pierwsza to ten "kapitański zawijas" - no bo same paski też są mało marynarskie :)

ale to już do dogadania - byleby "jednolicie w środowisku"
Per Concordia Ad Victoria

panwac
Stały bywalec
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: panwac » 09 wrz 2010, 19:27

Pozwoliłem sobie spisać to, co wiem "do dziś": klikajcie i czytajcie do woli ;)
Ostatnio zmieniony 09 wrz 2010, 19:27 przez panwac, łącznie zmieniany 1 raz.
hm. Piotr Nowacki kpt.j.
instruktor Zespołu Pilota Chorągwi Łódzkiej ZHP
instruktor Retmanatu Hufca Łódź-Polesie - HKW "Dal"
WODNIACY | SZANTOWIĄZAŁKA | WENECJA

cypis94
Nowicjusz
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: cypis94 » 09 wrz 2010, 21:37

Dzięki za informację, myślę że ten temat można już zamknąć i ewentualnie ciągnąć go na wodniacy.eu.

ODPOWIEDZ
nowoczesne kuchnie warszawa

Wróć do „Wodniacy i Żeglarstwo”