Szkoła pod Żaglami kapitana Baranowskiego

forum harcerskich drużyn wodnych i żeglarskich
ODPOWIEDZ
Alek
Stały bywalec
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: Alek » 16 lis 2009, 15:08

w najnowszym komunikacie GKi czytamy o nowym pomyśle ktp. Baranowskie
m. in.
"Informuję, że Biuro GK ZHP wysłało do każdej chorągwi hasła stattowe do kont e-mail,
które należy uruchomić w celu umożliwienia kontaktu chętnym do udziału w projekcie
harcerzom . Adresy nadane są według wzoru szkolapodzaglami.choragwiew@zhp.pl"

do mojej chorągi nic takiego nie dotarło - tylko ogólne materiały infromujące o projekcie ale nic o tym co mianoby robić

na pewno nie dotarła też informacje "Po ch.... znaczy po co" mamy sie angażować w projekt - czyli krótko acz treściwie co my z tego mieć będziemy

jesli ktos ma takowe infromacje to z chęcią poczytam
Per Concordia Ad Victoria

panwac
Stały bywalec
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: panwac » 16 lis 2009, 15:23

Jesteśmy "lepsi" - dostaliśmy wspomniane hasła do skrzynki, także wersję papierową informacji o przedsięwzięciu Pana kpt. Baranowskiego. Niestety, poza tym żadnych informacji, ani kto w ZHP odpowiada za projekt (jakiś zespół, skład, klucz doboru), ani na czym on polega (ten projekt, po naszej stronie), ani wreszcie, jaki ma być przebieg, organizacja pracy, kto na poziomie niżej GK ma to robić i dlaczego... bo jeśli mój zespół, to dodam kolejne, ostatnie pytanie: kto ma tak dobre samopoczucie, by wykluczając kadry chorągwiane z rozmów o projekcie w czasie jego powstawania (podobno projekt trwa od czerwca, ponoć kpt. Baranowski był na spotkaniu z "naszą kadrą" 4.07 itd.) teraz, w połowie roku harcerskiego narzucać chorągwiom "plany pracy"... mało, nawet nie narzucać - wyrażać przekonanie, że coś już pewnie u nas trwa. ;)

Pewnie gdzieś koło kwietnia dostaniemy kolejne pytanie "jakie mamy efekty tego czegoś, o czym nie mówiono?"... a później, że swoim brakiem zaangażowania zaprzepaściliśmy piękną ideę i świetlaną myśl. :D
Kocham ZHP... a Andrzeja pozdrawiam serdecznie :)
Ostatnio zmieniony 16 lis 2009, 15:26 przez panwac, łącznie zmieniany 1 raz.
hm. Piotr Nowacki kpt.j.
instruktor Zespołu Pilota Chorągwi Łódzkiej ZHP
instruktor Retmanatu Hufca Łódź-Polesie - HKW "Dal"
WODNIACY | SZANTOWIĄZAŁKA | WENECJA

Alek
Stały bywalec
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: Alek » 16 lis 2009, 15:47

no cóż - jak na "śląską" skrzynkę takie pytanie spłynie.... to nikt nanie nie odpowie :) więc problemu nie będzie

a tak już serio mówiąc/pisząc czy wiesz może (przepraszam że tak na forum-ale jak już tu jestem, a odpowiedź może być ciekawa także dla innych) czy Sławomir Dębicki coś wie na ten temat i tylko poziom chorągwiany "nie uczestniczył" w ustaleniach czy też na poziomie centralnym brak takiej wiedzy jak nam?
Per Concordia Ad Victoria

panwac
Stały bywalec
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: panwac » 16 lis 2009, 20:18

Alek pisze:...czy wiesz może (przepraszam że tak na forum-ale jak już tu jestem, a odpowiedź może być ciekawa także dla innych) czy Sławomir Dębicki coś wie na ten temat i tylko poziom chorągwiany "nie uczestniczył" w ustaleniach czy też na poziomie centralnym brak takiej wiedzy jak nam?
Hmm, nie pamiętam, czy w informacji o spotkaniu 4.07 było coś o obecności Sławka... natomiast o pozostałych spotkaniach wiem tyle, co o składzie i pracy zespołu koordynującego projekt po stronie ZHP, czyli kompletnie nic.

Szczerze, nie sądziłem, że do Festiwalu Szantowiązałka i narady Pilotów cokolwiek się pojawi w temacie, dlatego czekałem na okazję bezpośredniej rozmowy ze Sławkiem.
hm. Piotr Nowacki kpt.j.

michalsadowski
Starszy użytkownik
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: michalsadowski » 17 lis 2009, 16:00

Osobą odpowiedzialną za projekt z ramienia ZHP jest Hm. Artur Sarnowski z Wydziału Nowych Techonoligii.
Miąłem okazjęspotkać się z druhem w Pucku. Niestety wydaje mi się, że druh ma zbyt wiele innych obowiązków i na wspartcie liczyć nie można.
Kapitan Baranowski również jest bardzo zapracowany, proponowałem mu swego czasu udział w zborce komendnatów hufców naszej Chorągwi, ale akurat wtedy był zajęty. Pod koniec września miał być obecny na spartakiadzie drużyn wodnych w Pucku, akurat zachorował i nie dojechał.
Do Komendy Chorągwi dotarły jedynie papierowe materiały informacyjne, nic więcej.

Chciałem w tym kierunku coś zrobić, ale niestety, pewne osoby nie rozumieją, że pewne decyzje trzeba podejmwować odpowednio wcześnie, jeśli chcemy mieć fundusze.
W tym momencie mimo , że sam projekt mi się bardzo podoba, nie mam specjalnie ochoty działać w tym kierunku!
Druhu Piotrze, może warto poruszyć ten temat na spotkaniu w Łodzi?

panwac
Stały bywalec
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: panwac » 17 lis 2009, 16:14

Pewnie się pojawi - aktualne sprawy zawsze są na tapecie.
hm. Piotr Nowacki kpt.j.

ODPOWIEDZ
nowoczesne kuchnie warszawa

Wróć do „Wodniacy i Żeglarstwo”