[prawo] Organizacja zajęć na wodzie

forum harcerskich drużyn wodnych i żeglarskich
ODPOWIEDZ
Ni
Nowicjusz
Posty: 3
Rejestracja: 17 gru 2008, 10:14
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: Ni » 09 lut 2009, 23:42

Jakie uprawnienia powinien posiadać drużynowy/opiekun, aby prowadzić na wodzie zajęcia - żeglarskie, kajakarskie itp., w czasie biwaku lub obozu?

Jeżeli jest to możliwe, to proszę o podanie podstawy prawnej.
pwd. Dominika Rogozińska
drużynowa 30 Drużyny Starszoharcerskiej "Feniks"

wroobel
Starszy użytkownik
Posty: 257
Rejestracja: 15 cze 2002, 01:34
Lokalizacja: HKW "DAL"
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: wroobel » 10 lut 2009, 01:04

Ni pisze:Jakie uprawnienia powinien posiadać drużynowy/opiekun, aby prowadzić na wodzie zajęcia - żeglarskie, kajakarskie itp., w czasie biwaku lub obozu?

Jeżeli jest to możliwe, to proszę o podanie podstawy prawnej.
(Dz. U. z 2001 Nr 135, poz. 1516) § 11. ust.4. – dotyczy rejsów (spływów) i biwaków drużyn działających przy szkole, gdy zgłoszenie imprezy następuje u (a raczej poprzez) dyrektora szkoły – wówczas wystarczy przewodnik turystyki żeglarskiej (lub kajakowej) PTTK lub instruktor sportu w dyscyplinie żeglarstwo lub kajakarstwo.
(Dz. U. z 2007 r. Nr 226, poz. 1675) Art. 53a. ust. 10 – dotyczy szkolenia żeglarskiego, czyli rejsów i biwaków, które przygotowują (w bliższej lub dalszej przyszłości) do egzaminu lub weryfikacji na kolejny patent żeglarski – instruktor żeglarstwa PZŻ.
(Dz. U. z 2001 Nr 71, poz. 738, z 2003 r. Nr 8, poz. 93, z 2006 r. Nr 124, poz. 864) – jeśli chodzi o przysłowiowe wożenie d*** po wodzie (które formalnie nie jest szkoleniem ani „szkolną” turystyką) są specjalne ministerialne kompetencje instruktora rekreacji ruchowej w specjalnościach żeglarstwo i kajakarstwo.

Więcej w -> Uchwała Głównej Kwatery ZHP nr 182/2005 z dnia 9 czerwca 2005 w sprawie zatwierdzenia instrukcji dotyczących organizacji imprez o charakterze specjalnościowym w ZHP

ODPOWIEDZ
nowoczesne kuchnie warszawa

Wróć do „Wodniacy i Żeglarstwo”