XLVII OSW - to już 47 raz!!!

forum harcerskich drużyn wodnych i żeglarskich
ODPOWIEDZ
Alek
Stały bywalec
Posty: 524
Rejestracja: 10 lip 2004, 20:35
Lokalizacja: Pilot Chorągwi
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: Alek » 19 sty 2009, 09:53

Poniżej zamieszaczam zaproszenie na tradycyjny OSW


Odrzański Spływ Wiosenny

"Niech Odrzański Spływ Wiosenny dostarczy Wam dużo nowych, mocnych i radosnych przeżyć! Niech Wam na biwakach najpiękniej śpiewają do snu odrzańskie słowiki!"
hm. Paweł Krawczyk


W środowiskach Drużyn Wodnych Śląskiej Chorągwi trwa mobilizacja do tegorocznego Odrzańskiego Spływu Wiosennego (OSW). Spływ, jak co roku zgromadzi na szlakach Odry i jej kilkunastu dopływach liczne harcerskie łodzie zwiadowcze, a udział w Spływie będzie dla jego uczestników nie tylko wspaniałą przygodą, ale także prawdziwą lekcją patriotyzmu.
Odrzański Spływ Wiosenny to już 47 lat tradycji programu AMAR-WęDRÓWKA (Akcja Małych Akwenów i Rzek). Od pół wieku w trzecim tygodniu maja wodniacy z Górnego Śląska, ale nie tylko, bo również członkowie innych chorągwi harcerskich, a także innych organizacji skautowych – spotykają się, aby przeżyć wspólną odrzańską przygodę.
Spływ organizowany jest w formie wodnego zloty gwieździstego na szlaku rzeki Odry, Rudy oraz Kanału Gliwickiego oraz kilkunastu ich dopływach. Po trzech dniach spływania odbywa się biwak wszystkich uczestników w miejscowości Mechnica (niedaleko Zdzieszowic).
Harcerze, harcerze starsi, wędrownicy i instruktorzy czterdziesty siódmy raz, pragną oddać hołd Powstańcom Śląskim, poznać swój region i jego charakterystykę, a szczególnie uwarunkowania śródlądowych szlaków żeglugowych oraz poznać liczne budowle hydrotechniczne jakie na trasie poszczególnych szlaków napotykają.
Jest to jedyne takie miejsce w Polsce, gdzie możesz spotkać ponad 300 granatowych mundurów marynarskich, nie tylko ze Śląska, nie tylko z Polski. OSW to także prawie 100 łodzi – od kanadyjek po duże kilkunastoosobowe szalupy typu DZ. Wielka defilada wodna na łodziach na starorzeczu Odry, wodniacka defilada lądowa z pokazem musztry czy harcerskie ogniska bez wątpienia pozwolą młodemu człowiekowi na przeżycie czegoś niewiarygodnego.

Co: Odrzański Spływ Wiosenny
Kiedy: 17-24 maja 2009 (różne terminy na poszczególnych szlakach)
Gdzie: Rzeka Odra i jej dopływy (woj. Śląskie i Opolskie)-w zależności od wybranego szlaku
Kto: głównie harcerze wodni Chorągwi Śląskiej – ale nie tylko - Spływ ma charakter otwarty na wszystkie chętne środowiska – w tym niewodniackie oraz z innych organizacji harcerskich
Kontakt i wszelkie szczegóły: pwd. Maciej Palka – Komodor OSW osw@slaska.zhp.pl (kom. 666 042 401)
Ostatnio zmieniony 19 sty 2009, 09:55 przez Alek, łącznie zmieniany 1 raz.
Per Concordia Ad Victoria

ODPOWIEDZ
nowoczesne kuchnie warszawa

Wróć do „Wodniacy i Żeglarstwo”