Mundury, serwis, kierownictwo drużyn wodnych, CWM i s/y Zaw

forum harcerskich drużyn wodnych i żeglarskich
akhsi
Użytkownik
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: akhsi » 14 sty 2009, 09:20

Dawno, dawno temu przeprowadzono w naszym Związku reformę mundurową. Tzw. "zieloni" mają nowe mundury - przyjmijmy założenie, że praktyczniejsze lub ładniejsze. Gdzieś w tedy przeczytałem, że są plany zreformowania również naszych, wodniackich mundurów. I na tym koniec...
I co teraz? Regulamin mówi, że obowiązuje nas w tej kwestii stary regulamin. A gdzie on teraz jest?
Z poważaniem
Smerf Maruda
pwd. Igor Sikora
50 Harcerska Drużyna Wodna
Hufiec Chorzów

Alek
Stały bywalec
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: Alek » 14 sty 2009, 12:55

Drogi Igorze - cieszę się że ktoś się tym interesuje bo myślałem że jestem sam :)

ja mogę powiedzieć że nie są znane mi żadne zespoły/działania/konferencje/projekty w tej sprawie

ale może skoro z kierownictwa drużyn wodnych w GieCe nic nie wypływa - albo przynajmniej doły nic o tym nie wiedzą - może nich z "dołu" wypłynie inicjatywa ;>??

tak prywatnie Igorze mogę Ci napisać że i ja i Jacek na pewno Ci pomożemy jeśli miałbyś chęć poprowadzić takie prace :) - piszę całkiem serio
Per Concordia Ad Victoria

akhsi
Użytkownik
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: akhsi » 14 sty 2009, 14:55

Może się w przyszłości podejmę - jak mi się uda zdać maturę. Dziwi mnie jednak to, że jakkolwiek Drużyny Wodne i Żeglarskie zapewne działają sobie, tak nie wiem, jakie jest wsparcie programowe z jakiegokolwiek kierownictwa drużyn wodnych. Może zawodzi system informacji - na stronie Wydziału Specjalności jako Pilot naszej Chorągwi widnieje osoba, która od jakichś 9 miesięcy już nim nie jest. Że pomarudzę jeszcze o stronie wodniacy.zhp.pl - która mnie niezmiennie wita "Marcową Odprawą Pilotów". Możliwe, że jeśli marudzę, to powinienem się sam w to zaangażować - ale chyba jakieś kierownictwo ogólnopolskie jest? I co ono robi?
pwd. Igor Sikora
Hufiec Chorzów

Alek
Stały bywalec
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: Alek » 14 sty 2009, 15:01

Igorze powiem Ci tak... na dobrą sprawę ja też nie wiem kto jest kierownikiem wodniaków bo... jak sam zauważyłeś info na stronie GKi jest mało aktualne - Talar złożył rezygnację dokładnie rok temu - w styczniu.... a do dzisiaj nic się nie zmieniło
zatem nie wiem czy instruktor wpisany na stronce GKi faktycznie jest jeszcze Kierownikiem

co do wsparcia to nie wiem czy jakieś jest - może Jacek mi jako swojemu zastępcy czegoś nie mówi ale.... na tyle na ile wiem jako Zespół Pilota działamy de facto w pewnej próżni - tzn nikt specjalnie się nami nie interesuje
Ostatnio zmieniony 14 sty 2009, 15:02 przez Alek, łącznie zmieniany 1 raz.
Per Concordia Ad Victoria

wroobel
Starszy użytkownik
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: wroobel » 16 sty 2009, 02:16

Odpowiadając na twoje pytania
1. Mundury żeglarskie
stan prac nad nowymi mundurami wodniaków został opisany na forum w czerwcu - i jest stanem typu constans, nie mam nic do dodania. Potrzebne są decyzje finansowo biznesowe, a wtedy to będzie wyglądać tak:
--> GK wybiera / wskazuje producenta --> on producent szyje prototypy --> my wodniacy nanosimy poprawki (kroju, koloru materiału) --> on producent szyje i sprzedaje --> my wodniacy je, nowe mundury kupujemy, nosimy, fotografujemy i wklejamy --> zajęcia jako załącznik graficzny regulaminu --> GK zatwierdza i wydaje nam taki regulamin -->koniec

2. Internetowy serwis wodniacki:
stan prac w serwisie i jego powody jest opisany na forum. Przykro tak mówić o „własnym dziecku”, ale to „żywy trup”. Plany na przyszłość:
- ARCHIWUM.wodniacy.zhp.pl wspomniany wcześniej „żywy trup” czyli mauzoleum społeczności wodniackiej z lat 2003-2007 – termin już jest zmumifikowany, stopień zalania formalina 100%
- WODNIACY.zhp.pl oficjalna wizytówka Kierownictwa Drużyn Wodnych GK ZHP w oficjalnym korporacyjnym systemie CMS ZHP i oficjalnej domenie zhp.pl – stan treść 40% grafika 0% termin... w zależności od ilości wolnego czasu parę tygodni.
- NET.pl – serwis społecznościowy drużyn wodnych umożliwiający interakcje – logowanie użytkowników, komentarze, dodawanie treści itd. w oparciu o nowszy i bardziej rozwojowy otwarty CMS na podstawie lat doświadczeń z starym serwisem – stan prac: przeniesienie treści 80% układ i hierarchia treści 10-20% wygląd 5% - terminy – prace zawieszone od października 2007 (z powodów różnych częściowo opisanych w podanym wcześniej wątku) – najbliższy możliwy termin wznowienia prac kwiecień 2009 czas potrzebny na uruchomienie w wersji podstawowej – jak dobrze powieje to jeszcze przed wakacjami.

3. tzw. „Ta Góra”
- kierownictwo drużyn wodnych nie ma żadnego zawodowego pracownika zajmującego się programem – jako wolontariusze stworzyliśmy lepiej-gorzej m.in. takie „produkty programowe” jak:
--- serwis WODNIACY – stan znasz, informacja zwrotna – w ostatnim czasie jedyna „stała” korespondentka to dh. Marysia ze Śląska podsyłająca info o spływach wiślanych i odrzanych... jedyni, którzy zauważyli „smierć” serwisu to Wy, a półtora roku po zgonie! tak to nikomu nie przeszkadzało... więc motywacja dwóch wolontariuszy do dalszej pracy... odpowiedz sobie.
--- trzy konferencje wodniackie w Łodzi w latach 2004, 05 i 06 w Łodzi przy okazji targów żeglarskich Boatshow – stan sukcesywnie malejąca ilość uczestników 40, 20pare... kilkanaście... brak zapytań od ludzi w 2007, a w 2008 przeniesienie targów z Łodzi do Poznania... spowodowało że jest, jak jest... do tego zacietrzewienie przedstawicie środowisk, przekonanie o swojej wyjątkowości itd.... motywacja wolontariuszy... wyobraź sobie.
--- papierowa broszura „Harcerskie drużyny wodne” 32strony, format ścięte A5 w kolorze, kreda, miękka okładka ma zszywkę. Zawierająca najbardziej podstawowe info co to jest i czym się zajmuje drożyna wodna. Stan wydrukowano ok 2k egz. w marcu 2008 we wrześniu czy październiku na naszą specjalną prośbę GK przekazała po 1egz. dla każdego hufca i 3 dla chorągwi w ramach większej 5 tomowej Biblioteczki specjalności... informacja zwrotna – absolutny brak, cisza nikt sam z siebie nawet się nie odezwał ze zły papier, brzydkie zdjęcia, albo że jest literówka – nic, absolutne nic... motywacja autora wolontariusza – chcesz to poczuć?
--- znak służby wodzie nowy instrument metodyczny dla wędrowników – stan: regulamin gotowy, brak tylko projektu graficznego samego znaczka. Zainteresowanie – było kilka pytań „o legalność”, w odpowiedzi info jak powyżej i prośba o wykonanie projektu przez pierwszy patrol wędrowniczy zdobywający ten znak i... brak odzewu, brak informacji robimy, nie robimy super, bez sensu... nic cisza.
---projekt sprawności wodniackich zintegrowanego systemu instrumentów metodycznych dla harcerzy i harcerzy starszych porządkującego podstawowe elementy wyszkolenia żeglarskiego – stan projekt „ukręcony” przez środowisko śląskie... bo oni mają lepsze... możliwe że lokalnie w gdańsku coś tam sobie zdobywają...
---promocja stopni (patenciku) Junga&Kadet – prostego w użyciu, taniego ogólnopolskiego instrumentu metodycznego dla harcerzy, który dzięki oficjalnemu patronatowi PZŻ może być przez harcerza realizowany po trosze w drużynie wodnej, po trosze w jacht klubie a także na obozie z prywatnej agencji żeglarskiej, gdzie każdy instruktor lub sternik prowadzący zajęcia na bieżąco zalicza opanowane umiejętności. Zainteresowanie na samym początku były pytania z gdańska odebrali pakiety startowe i żadnej informacji zwrotnej, w Łodzi zorganizowaliśmy serie 3 warsztatów animatorów programu J&K dzięki czemu na letnich obozach dzieciaki zamiast być „męczone” na żeglarza świetnie się bawiły w jungów :-) z innych chorągwi absolutny brak odzewu, ale możliwe, że środowiska kontaktują się bezpośrednio z PZŻtem?

-CWM O stanie CWM i powodach było na forum. Jak widać od lat nie ma tam już zawodowego instruktora zajmującego się programem. Zespół jest nastawiony na utrzymanie materialnego status quo. Więc nie ma ani wolontariusza, ani nawet sezonowego KWŻta ośrodka. Niemniej pojawiło się w paru ostatnich latach kilka „produktów programowych” dla harcerzy:
--- 4 tygodniowe, tanie rejsy POLSKIM LNEM tuz przed i tuz po szkolnych wakacjach 2004 – na rejsy był komplet, ale w praktyce załogi rekrutowały się ze środowiska łódzkiego i gdyńskiego... może ze 3 osoby były z innych okolic... akurat Łódź i Gdynia posiadają samodzielne możliwości kadrowe i organizacyjne takich rejsów więc w kolejnych lach były już tylko czartery... więc te środowiska nie odczuwają ich braku... a inne? też się nie skarżą głośno przynajmniej.
---miejsca na przystawkach w rejsach organizowanych przez ZA Zawiszy – oferta zabrania na pokład po 4 harcerzy w 3 wytypowanych rejsach w sezonie 2005 po kosztach wyżywienia, została wysłana przez dh Wabika do sześciu wodniacko wiodących chorągwi... odpowiedź i wysłani drużynowi zostali tylko z Łódzkiej... pozostałe chorągwie nie były zainteresowane... a wysłanie najaktywniejszych naszych liderów zaowocowało w następnym sezonie tym, że Zawisza miał harcerza-wnolontariusza bosmana i pomocnika kucharza... a współpraca łódzko-zawiszowa zastała przypieczętowana udziałem dwu pełnych harcerskich załóg z Łodzi i Zduńskiej woli w okolicznościowych rejsach 45lecia w 2006.
---rejs na Jamboree2007 – dh dyrektor Teichert wysłał zaproszenie do organizacji okolicznościowego rejsu do trzech najaktywniejszych środowisk w Polsce. Odpowiedź - niestety żadne z nich nie dało rady udźwignąć tematu organizacyjnie i/lub finansowo. W efekcie operacja-chaos wolny nabór ZAWISZA idzie w nie pełnej obsadzie. Wyobraź sobie motywacje wolontariusza umawiającego spotkania z europejskim skautami wodnymi, darmowe postoje itd. nie mówiąc o innych „kwiatkach” wychodzących na styku z innymi projektami realizowanymi w stylu operacja-chaos.

-Wydział Specjalności GK Dziś w wydziale nie ma żadnego zawodowego instruktora. Wydział jest zażądany przez wolontariusza pełniącego jeszcze kilka innych funkcji w organizacji od drużynowego po szefa inspektoratu, a prywatnie męża ojca, pracownika, który to robi w tak zwanym wolnym czasie... Więcej sąsiedni połączony Wydział Programowo-Metodyczny też ma tylko jedną wolontariuszkę. Tak czy inaczej w Wydziale Specjalności też powstały produkty takie „produkty” jak:
---ogólne Zasady pracy specjalności harcerskich – przyjęte w 2004, ale popsute od razu przez odgórną poprawkę wynikającą z idiotycznej doktryny że omnipotencję władzy nad drużyną ma komendant hufca i inspektorat (ani chorągwiany, ani centralny) nie ma prawa żądać weryfikacji miana drużyny... jaki był odzew i zainteresowanie możesz sprawdzić w archiwum forum specjalności. Do września 2005 miały powstać kryteria dla wszystkich specjalności i w zasadzie my swoje merytorycznie zrobiliśmy – jest w archiwum tyle, że wtedy to związek żył zjazdem, strategią potem planami operacyjnymi... generalnie demokracja i nowoczesność w domu i zagrodzie – więc na takie drobiazgi jak zebranie i spójna redakcja kryteriów od wszystkich specjalności nikt na górze nie miał głowy... gdy tylko udało się ogarnąć te czkawkę... to rewolta, przewrót zmiana i od nowa – związek ma do wykonania ważniejsze czyny rewolucyjne niż organiczna praca... nad tak nudnymi rzeczami jak kryteria...
--- instrukcje organizacyjne imprez specjalnościowych w 2005 r. jeszcze przed zjazdem zostały wypchnięte na GKę i uchwalone instrukcje organizacji rejsów, spływów, obozów wędrownych i coś tam jeszcze...
--- programy sprawności dostani lifting tego instrumentu metodycznego - sprawności też był chyba w 2005
--- program Harcerskiego Znaku Spadochronowego na wniosek lotników w 2007 został zaktualizowany spadochronowy instrument metodyczny - HZS... a i ratownicy też poprawiali choćby jakoś ostatnio wykreślali drażliwe słowo "medyczny" ze swoich odznak.
--- SASy indywidualnie w inspektoratach organizowana latem Specjalnościowa Akcja Szkoleniowa (no u nas to konkretnie był MAS robiony przez lata w CWMie – i jak się skończył było wcześniej).
--- konferencja przygotowywana przez szeroki zespół przez pół roku w 2008 roku wyjazdowa, z atrakcjami na 120-150 osób... i odzew ze środowiska – zgłasza się 28osób
--- biblioteczka harcerskich specjalności seria już wydanych 5 broszur o specjalnościach, wodniakach, spadochroniarzach, jeździectwie i wspinaczce – skutek opisałem wcześniej przy wodnej.

-GK czy potrafisz sobie wyobrazić, że 100tysięczna organizacja wychowawcza nie ma członka zarządu odpowiedzialnego za program? Przez moment po tej rewolucji była dziewczynka-wolontariuszka no, ale się zmęczyła potem już jej się znudziło bycie ważną druhną i sobie poszła... jak to bywa z wolontariuszami... ;-)

Więc jak chcesz być nowym instruktorem, czy nawet kierownikiem drużyn wodnych to proszę... ale już zacznij ćwiczyć techniki automotywacji przy braku informacji zwrotnej ze środowisk oraz przy kierowaniu z doskoku z góry. ;-)

* * *

Czy wyjaśniłem wszystkie wątpliwości? Piszę szybko i z głowy więc mogę o czymś zapomnieć. Przepraszam, że tak długo czekałeś na odpowiedź, ale to jest moja służba społeczna więc realizuję wtedy kiedy mam wolny czas, więc właśnie specjalnie dla ciebie zarywam nockę, żeby napisać tę notatkę. ;-)

PS. A nie...
kierownikiem harcerskich drużyn wodnych i żeglarskich jest od 2003 roku Sławek tak jak jest napisane i kontakt telefoniczny i mailowy do HOMu Puck jest aktualny to raz.
A dwa Wasz pilot na stronie – a zapytam inaczej czy Ty albo Twój pilot przysłaliście maila na adres wodniacy[małapa]zhp.pl lub specjalnosci[małpa]zhp.pl prosty jednoakapitowy tekst dzień dobry nazywam się tak i tak od dziś jestem pilotem i poproszę o zmianę w wykazie na stronie? Sorry szklanej kuli nie mam! Z Wojtkiem Czarnotą przynajmniej czasem dzwoniliśmy do siebie, jak któryś z nas od siebie na wzajem coś chciał.

leon01
Stały bywalec
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: leon01 » 16 sty 2009, 11:07

No i żale wylane. Ale to bardzo dobrze, bo przynajmniej coś się ruszyło :)
Może tym razem nie skończy się na użalaniu.
10 HDŻ Katowice
Zło dobrem zwyciężaj.

akhsi
Użytkownik
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: akhsi » 16 sty 2009, 11:11

A ja odpiszę publicznie. Dziękuję za odpowiedź, bo z Maćkiem to się widzę średnio dwa razy w miesiącu, to se możemy o takich sprawach pogadać.
Ogólnie wywnioskowałem z maila, że brak jest motywacji. Temu nie mogę nic zarzucić - w tym roku zacząłem swoją karierę i jeszcze się nie przejechałem za bardzo, ale słyszę jak to jest i nie mogę temu zaprzeczać.
Odniosę się tylko do kilku spraw.
Zawisza - ten miecz jest obosieczny. Harcerze na niego nie jeżdżą - ale ten jacht w ogóle nie jest harcerski! Jak byłem w roku 2005 na rejsie mojej Drużyny na Zawiszy, to całe grono oficerskie było spoza ZHP i się zastanawiało, czy wywieszać banderę ZHP. Poza tym totalne 0 jakiegoś kontaktu, atmosfery. Być może są to tylko jakieś moje wyobrażenia, ale kapitan nie snuł żadnych opowieści ani się nie starał o jakąś atmosferę, ale cały czas siedział na achterdecku i gadał albo z I oficerem, albo z inna starszyzną, która była na jachcie. Może i powinniśmy se sami jakiś program zorganizować... To było jedno Zobowiązanie Instruktorskie. Żeby podsycic atmosferę, kapitan pod koniec podał parę ogłoszeń organizacyjnych dotyczących sprzątania jachtu.
Po półtora roku - bo czekałem, może coś się pojawi. Wcześniej też się pojawiało raz na parę miesięcy.
Patent Junga&Kadet będziemy wprowadzać u nas w Drużynie.
Ogólnie większość moich wątpliwości wynika zapewne z braku serwisu Wodniaków - bo o niczym się nie mogłem dowiedzieć.
Nie wysłałem maila, że Pilot Chorągwi się zmienił, bo byłem wtedy zwykłym wędrownikiem i myślałem, jak skombinować kasę na rejs albo czy Watra Wędrwonicza to dobry pomysl.
Może więc problem leży w kontakcie między poziomem drużyn, chorągwi i centralnym?
pwd. Igor Sikora
Hufiec Chorzów

leon01
Stały bywalec
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: leon01 » 17 sty 2009, 12:34

wroobel pisze:---rejs na Jamboree2007 – dh dyrektor Teichert wysłał zaproszenie do organizacji okolicznościowego rejsu do trzech najaktywniejszych środowisk w Polsce. Odpowiedź - niestety żadne z nich nie dało rady udźwignąć tematu organizacyjnie i/lub finansowo. W efekcie operacja-chaos wolny nabór ZAWISZA idzie w nie pełnej obsadzie. Wyobraź sobie motywacje wolontariusza umawiającego spotkania z europejskim skautami wodnymi, darmowe postoje itd. nie mówiąc o innych „kwiatkach” wychodzących na styku z innymi projektami realizowanymi w stylu operacja-chaos.
Listopad 2006 targi w Lodzi. Prosimy o zarezerwowanie calego Zawiszy na trasie Gdynia- Londyn. W grudniu chcieliśmy zapacić zaliczkę 50% wartości. Odpowiedź : o tym decyduje GK.
Grudzień 2006 pismo do GK z prośbą o zezwolenie poplynięcia Zawiszą na Jamboree. Odpowiedź : o tym decyduje dh dyrektor Teichert.
Grudzień 2006 ponowna rozmowa z dh dyrektor Teichertem. Odpowiedź :przd wami zglosily sie inne ekipy i oni mają pierwszeństwo. Poczekajcie może zrezygnują.
Styczeń 2007 zarezerwowaliśmy 2 jachty dobraliśmy zalogę (40 osób) i plyniemy!!!
Czerwiec 2007 telefon od dh dyrektor Teicherta: mamy dla was 17 wolnych miejsc.
Jak widać miejsca znalazly się jak już nie znalazl się nikt lepszy od nas.
Po takim traktowaniu to troszkę w nosie mieliśmy "operację chaos"
Wyslanie instruktorów na staż na Zawiszę. Chyba jesteś śmieszny. 2 razy w portach mialem okazję wejść na Zawiszę. Ilość Harcerzy=0. Zaopatrzenie robione przez zalogę w porcie zdecydowanie nie nadawao się do konsumpcji przez szanującego się instruktora ZHP.
Poza tym nie jest to żaglowiec tylko jacht motorowy niekiedy wspomagany żaglami. O harcerskości tej jednostki wspomina wcześniej kolega.
Mam nadzieję że nigdy nie będę musial nim plynąć z moimi harcerzami. Wolę wynająć Fryderyka Chopina. Tam przynajmniej nikt nie robi mi Łaski tylko plywa gdzie chcę i wieczorami na deku czy w świetlicy poproszony opowiada morskie opowieści.
Przepraszam, że tym razem ja swoje żale wylaem ale kiedyś musialem to zrobić.
10 HDŻ Katowice
Zło dobrem zwyciężaj.

leon01
Stały bywalec
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: leon01 » 17 sty 2009, 12:42

Jeśli chodzi o kontakt Pilota ZHP ze środowiskami to moim zdaniem najlepiej uzyskać go przez kontakt z pilotami. Zamiast konferencj wodniackich raz na jakiś czas zrobić spotkanie w kilka osób i określić cele. Zrobić wspólzawodnictwo. Podzielić się doświadczeniami innych. W środowiskach przecież wiele się dzieje.
10 HDŻ Katowice
Zło dobrem zwyciężaj.

akhsi
Użytkownik
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: akhsi » 17 sty 2009, 12:47

Stąd pytanie - czy nie było by na przykład sensu zorganizowania rejsu, w którym całą kadrę oficerską i załogę stanowiliby harcerze i instruktorzy? Nawet jeśli ten rejs byłby deficytowy. Albo opchnijmy ten jacht komuś, kto go kupi. I z głowy.
Nota bene - będąc na rejsie przystanęliśmy w Bergen, gdzie spotkaliśmy byłego kapitana Zawiszy (nie pamiętam, jak się nazywał - być może stracę przez to trochę wiarygodności) - który kiedyś wychodził Zawiszą z portu NA ŻAGLACH (!). Nic dodać nic ująć.
Chciałem jeszcze tylko powiedzieć, że na Zawiszy podczas 14 dni rejsu tylko raz mieliśmy postawionego grota i foka.
pwd. Igor Sikora
Hufiec Chorzów

Trzeci
Stały bywalec
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: Trzeci » 17 sty 2009, 17:56

Ludziska a może sprzedajmy to truchło o dumnie brzmiącej nazwie , skoro i tak jest tylko harcerskim z nazwy. Kasa która ucieka na utrzymanie tego "Żaglowca" niech idzie dla wodniaków na nowe jachty .
phm. Michał Michalski HR
Zespół Biura GK ZHP ds. spójności dokumentów
Inspektorat Harcerskiej Służby Porządkowej GK ZHP

leon01
Stały bywalec
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: leon01 » 17 sty 2009, 18:58

a kto go kupi??
Stary kuter rybacki z masztami do wieszania żagli.
Jedyną wartość jaką on ma to stary silnik z UBOTA (Wartość historyczną).
10 HDŻ Katowice
Zło dobrem zwyciężaj.

Trzeci
Stały bywalec
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: Trzeci » 17 sty 2009, 19:14

No niestety taka smutna prawda i jeszcze nie dosyć że stary to jeszcze jaka kasiora na Niego idzie.....
phm. Michał Michalski HR

StaryWilk
Stały bywalec
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: StaryWilk » 18 sty 2009, 14:03

Michale, po raz kolejny mi "podpadasz" na tym forum :D
Używaj może jakiegoś oględniejszego języka "kurka wodna" i nieco przewietrz swoją wiedzę na temat Zawiszy. To jest NIESTETY odrębny "byt ekonomiczny", i stąd się biorą kłopoty z Jego wątpliwą harcerskością, natomiast nie z "kasiorą". Pamiętam harcerskich kapitanów Zawiszy i normalne na Nim rejsy, nie było źle. Trzeba pamiętać, że ten stary "żaglowiec" wielce sobie zasłużył na poważanie, choć Jego przyszłość o tyle ma sens, o ile by stać NAS było na Zawiszę III.
/ Ten silnik z U-bota "na chodzie" stanowi jakąś muzealną wartość, mogą być zainteresowani, w razie budowy nowego Zawiszy :D/
Ostatnio zmieniony 18 sty 2009, 14:39 przez StaryWilk, łącznie zmieniany 1 raz.

Trzeci
Stały bywalec
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: Trzeci » 18 sty 2009, 15:41

Pamiętasz rejsy i harcerskich kapitanów to dobrze .. ale to już czas przeszły.
Zasłużył sobie na poważanie też "Stefan Batory " i poszedł...... na żyletki. Schowajmy nostalgie w kieszeń i zacznijmy myśleć ekonomicznie.
sens istnienia jednostki która nie przynosi zysku...?? Odrębny byt ?? to chyba nie ekonomiczny ...

A dokładnie chodzi mi o 2007 rok i o ten dokument: http://dokumenty.zhp.pl/pliki/glowny_20 ... 0_2008.doc

Na podstawie § 70 ust. 3 pkt 5, w związku z § 67 ust. 4 pkt 8 Statutu ZHP,
po zapoznaniu się z opinią biegłego rewidenta, Główna Kwatera ZHP:
1. przyjmuje sprawozdanie z działalności za rok 2007, w tym sprawozdanie finansowe, Centrum Wychowania Morskiego ZHP - Zespół Armatorski „Zawisza Czarny” którego aktywa i pasywa wykazują sumę bilansową w wysokości 2 626 606,59 zł oraz zamyka się stratą bilansową w kwocie 102 879,38 zł.
2. przedkłada Radzie Naczelnej ZHP do zatwierdzenia sprawozdanie z działalności za rok 2007, w tym sprawozdanie finansowe, Centrum Wychowania Morskiego ZHP- Zespół Armatorski „ Zawisza Czarny” oraz wnioskuje stratę bilansową
w wysokości 102 879,38 zł pokryć z funduszu statutowego.

Nie mówcie mi o historyczności tego "jachtu motorowego" ----- 103 tysiące złotych ??? straty gdy wszyscy wokół liczą grosze by coś dla dzieci zrobić.

i Piotrze co powiesz na to...: http://dokumenty.zhp.pl/pliki/glowny_20 ... 1_2006.doc

Decyzja Naczelnika ZHP i Skarbnika ZHP nr 1/2006
z dnia 2 stycznia 2006 r.
w sprawie przekazania środków pieniężnych
Zespołowi Armatorskiemu ZHP ,,Zawisza Czarny”

W związku z potrzebą przekształceń ośrodka i zakładu prowadzących działalność żeglarską, w tym rozliczenia kosztów remontu jachtu ,,Zawisza Czarny” w 2000r., Główna Kwatera ZHP przekazuje Zespołowi Armatorskiemu ,,Zawisza Czarny” 1 360 000 zł (słownie: jeden milion trzysta sześćdziesiąt tysięcy) uzyskane na działalność statutową ZHP na:
1. na pokrycie strat z lat ubiegłych kwotę w wysokości 986 246,15 zł (słownie: dziewięćset osiemdziesiąt sześć tysięcy dwieście czterdzieści sześć tysięcy złotych 15/100),
2. na zwiększenie funduszu statutowego kwotę w wysokości 373 853,85 zł (słownie: trzysta siedemdziesiąt trzy tysiące osiemset pięćdziesiąt trzy 85/100).

No to kalkulatory w dłoń ile to obiadów dla dzieci , wycieczek koloni i i obozów.

A tak BTW to "podpadzioch" to moje drugie imię.
Pozdrawiam

P.S jeżeli ktoś nie wie co ma CWM z ZHP to polecam : http://dokumenty.zhp.pl/pliki/zalcznik_ ... k_2006.doc
Ostatnio zmieniony 18 sty 2009, 15:45 przez Trzeci, łącznie zmieniany 1 raz.
phm. Michał Michalski HR

ODPOWIEDZ
nowoczesne kuchnie warszawa

Wróć do „Wodniacy i Żeglarstwo”