wodniacy.zhp.pl

forum harcerskich drużyn wodnych i żeglarskich
ODPOWIEDZ
akhsi
Użytkownik
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: akhsi » 23 gru 2008, 21:21

Tak tego... Nie chcę być marudny, ale co się dzieje z tym portalem?
pwd. Igor Sikora
50 Harcerska Drużyna Wodna
Hufiec Chorzów

P.Tom
Użytkownik
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: P.Tom » 24 gru 2008, 22:25

pewnie nic i długo tak będzie znając życie.
A szkoda.
Tomasz Niewolin
drużynowy 32 Harcerskiej Drużyny Wodnej "Baszta" im. TOW "Gryf Pomorski"
Komenda Hufca ZHP Lębork

Alek
Stały bywalec
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: Alek » 25 gru 2008, 19:38

z tego co pisał Wróbel to "trwają" prace nad nowym serwisem ...... ale jak widać "trwają"....

za czasów starego serwisu był zarZut że wodnicay nic nie piszą i nie ma czego tam umieszczać... ale jak w marcu tego roku prosiłem o dodanie zaproszenia na Odrzański Spływ to nie umiałem się tego doprosić o wrzucenie tego na serwis...
Per Concordia Ad Victoria

panwac
Stały bywalec
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: panwac » 26 gru 2008, 00:36

alek pisze:z tego co pisał Wróbel to "trwają" prace nad nowym serwisem ...... ale jak widać "trwają"....

za czasów starego serwisu był zarzut że wodnicay nic nie piszą i nie ma czego tam umieszczać... ale jak w marcu tego roku prosiłem o dodanie zaproszenia na Odrzański Spływ [...]
Panowie, od pewnego czasu (chyba 2005 r.) na prośbę wroobla odpowiadałem za techniczną stronę działania "wodniaków", zaktualizowaliśmy CMS na najnowszy dostępny wówczas w tamtej grupie systemów (nuke, post nuke, md-pro) open source. I przygotowaliśmy przeniesienie całej zawartości do innej, dynamicznie rozwijającej się gałęzi systemów CMS, która dawałaby w przyszłości więcej narzędzi „społecznościowych” niż tylko komentarze pod newsem. I tak było do czerwca 2007 (konwersję skończyliśmy w sierpniu). Ale...

Po pierwsze w październiku 2007 zostało uznane, że wszystkie "centralne serwisy" nie mogą stać na cms oddzielnych od CMS ZHP.

Po drugie zapowiedziano wtedy, że w okresie maj-czerwiec 2008 zostanie wdrożony nowy CMS ZHP (znany jako beta.zhp.pl). Liczyliśmy, że do tego momentu stara wersja będzie w pełni aktywna, ale z różnych przyczyn rok temu (grudzień 07 / styczeń 08) jej funkcjonalność została ograniczona, a następnie zastąpiona przez zespół internetu GK ZHP zbiorem statycznych stron html (zakładam, że tam musiało być).
Więc to co dziś widzicie pod adresem wodniacy.zhp.pl - to już tylko kopia, STATYCZNA - tam nic się nie dopisze.

Po trzecie, w teorii można by uruchomić wodniaków "po nowemu" od ręki*, z kompletem dawnych newsów, komentarzy i bazą użytkowników... ale obiecaliśmy zespołowi internetu podjąć decyzję po sprawdzeniu możliwości nowego CMS ZHP. No to czekam - na razie wroobel badał jego możliwości... tego, co można było zbadać.

Po czwarte i ostatnie: wyjaśnienie gwiazdki przy "od ręki" czasem oznacza "po skończeniu pewnych okresowych prac"... w pracy. To, co mamy jest efektem miesiąca przerzucania danych i drugiego miesiąca uzupełniania materiałów przez wroobla, ale to zrobiliśmy 1,5 roku temu. Teraz jest czas bilansu rocznego (w pracy zawodowej). Jeśli będzie zgoda co z tym robić dalej, to po uporaniu się z obowiązkami zawodowymi po prostu odświeżymy oprogramowanie tam, gdzie trzeba i udostępnimy "stary-nowy" serwis, albo pójdzie coś od zera na nowym CMS ZHP - ale tu musi być wreszcie jasność.
hm. Piotr Nowacki kpt.j.
instruktor Zespołu Pilota Chorągwi Łódzkiej ZHP
instruktor Retmanatu Hufca Łódź-Polesie - HKW "Dal"
WODNIACY | SZANTOWIĄZAŁKA | WENECJA

ODPOWIEDZ
nowoczesne kuchnie warszawa

Wróć do „Wodniacy i Żeglarstwo”