[Mundur] Mundury wodniackie - gdzie kupić?

forum harcerskich drużyn wodnych i żeglarskich
szwejk10
Nowicjusz
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: szwejk10 » 15 lip 2010, 12:27

niestety ale mundur instruktorki nie będzie mnie jeszcze długo interesował

Bianka
Nowicjusz
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: Bianka » 15 lip 2010, 20:12

Cześć. Miło widzieć druhnę z Sochaczewa. Z której jesteś drużyny - 404 czy 34? :)

A tak do tematu, to polecam skontaktować się z kimś z 58lwdh.org - oni mają taaaanie bluzy mundurowe, gwarant, że najtaniej w Polsce. Jednak są trochę innego kroju niż standardowe (wszyty kołnierz.. no, przydałoby się zdjęcie, może zrobię, bo sama korzystam z takowej:) ).
Standardową bluzę mundurową podobnie jak i granatową spódnicę możesz dostać w 4Ż - nie wiem tylko czy bedą mieli rozmiar. Wtedy bluza kosztuje 65zł.
Harcerski Klub Żeglarski Hufiec Radom-miasto
"Woda nie stawia oporu. Woda płynie. Gdy zanurzasz w niej dłoń, jedynie czujesz pieszczotę. Woda to nie mur, nikogo nie zatrzyma. Lecz woda zawsze podąża tam, dokąd chce, i na koniec nic jej się nie oprze. Woda jest cierpliwa. Kropla wody drąży skałę." (Najada do swojej córki Penelopy)

szwejk10
Nowicjusz
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: szwejk10 » 16 lip 2010, 13:19

404 ;D i również miło spotka Druhnę z Sochaczewa ,wolała bym nie kupować nowej gdyż posiadam pełne nowe umundurowanie tyle że nie wodne (troszkę kasy poszło ), z tego co wiem 4żywioły już się nie zajmują sprzedażą tego typu mundurów pytałam wielu wodniaków i ciągle słyszę tylko Gdańsk;)

Bianka
Nowicjusz
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: Bianka » 16 lip 2010, 17:40

Cześć.

4 Żywioły mają nawet takowe na stanie - to, że nie ma w sklepie internetowym, to nie oznacza, że nie mają tego na miejscu, bo mają. Ostatnio sama brałam 5 - a jest ich tam więcej.
A ja druhna z Radomia, znajoma Twojego drużynowego ;).

Gdańsk owszem (ich bluzy są standarowego kroju, ale z tego co pamiętam mają paski w kołnierzu bardzo blisko siebie - tworzy wrażenie jakby był jeden pasek), ale Łódź na pewno tańsza. :) Z tym, że patrząc po kroju, to macie ten standardowy - więc faktycznie lepiej może szukać kogoś kto sprzeda, ewentualnie zarobić na mundur (może sprzedać tamten szary? :) wyjść jest sporo. Sama posiadam dwa umundurowania...)
"Woda nie stawia oporu. Woda płynie. Gdy zanurzasz w niej dłoń, jedynie czujesz pieszczotę. Woda to nie mur, nikogo nie zatrzyma. Lecz woda zawsze podąża tam, dokąd chce, i na koniec nic jej się nie oprze. Woda jest cierpliwa. Kropla wody drąży skałę." (Najada do swojej córki Penelopy)

panwac
Stały bywalec
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: panwac » 17 lip 2010, 11:40

Jakiś czas temu Chempik zamawiał interwencyjnie partię mundurów wodnych (harcerskich, nie instruktorskich) - zapewne to te są jeszcze dostępne w 4 Żywiołach. W lutym z kolei osobiście dostarczyłem mu mój stary mundur (bluzę) wedle kroju z przełomu lat 70-tych i 80-tych - miała posłużyć za szablon dla nowej, poprawionej serii, pozbawionej błędów, jakie pojawiły się w kroju od tamtego czasu.

Inna rzecz, to priorytety naszych władz - mimo początkowego optymizmu Pawła nie spodziewam się, by efekty pracy nad mundurami wodnymi dało się zobaczyć do Zlotu w Krakowie. Bo to koszulki na zlot potrzebne, a i menażki i inne takie... samo życie. ;)
hm. Piotr Nowacki kpt.j.
instruktor Zespołu Pilota Chorągwi Łódzkiej ZHP
instruktor Retmanatu Hufca Łódź-Polesie - HKW "Dal"
WODNIACY | SZANTOWIĄZAŁKA | WENECJA

Bianka
Nowicjusz
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: Bianka » 17 lip 2010, 16:53

Całkiem możliwe, że to właśnie z tej partii wzięłam moim harcerzom mundury (wygraliśmy kiedyś taki konkurs GK ZHP i ElektroEko, i w zamian mogliśmy wybrać sobie co chcemy ze składnicy za 1000zł, więc były w tym i mundury), aczkolwiek jak przychodziłam i moje zamówienie było częściowo zrealizowane, to zawsze nie było tych mundurów wodniackich - w sumie z nimi był największy problem, a potem z nich największa uciecha :)

A z finansami, to niestety ból jest znany ;) Ostatnio sama ledwo wyrabiam, dlatego rozumiem wszystkich jadących na zlot (chociaż sama wybieram się tylko na Open Day)

szwejk10
Nowicjusz
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: szwejk10 » 05 kwie 2011, 15:33

Interesuje mnie sztormiak damski na metr 165 ;)

ODPOWIEDZ
nowoczesne kuchnie warszawa

Wróć do „Wodniacy i Żeglarstwo”