[Mundur] Mundury instruktorskie - gdzie kupić?

forum harcerskich drużyn wodnych i żeglarskich
hugson
Nowicjusz
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: hugson » 19 sty 2008, 20:19

Szukałem, szukałem i nie znalazłem.
Czy może ktoś mi podsunąć pomysł gdzie można szukać munduru instruktorskiego ? wystarczy jak znajdę marynarkę ze spodniami i olimpijkę.
Jedyny sklep (póki co) to wojsko.com.pl mundury niestety MW czyli zdecydowanie ciemniejsze niż te harcerskie...

Lolek_Gliwice
Użytkownik
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: Lolek_Gliwice » 20 sty 2008, 10:51

a czemu nie zwykły harcerski??

hugson
Nowicjusz
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: hugson » 20 sty 2008, 11:10

wydaje mi się, że instruktor w swoim mundurze będzie się bardziej wyróżniał i dla "świeżych" wodniaków będzie łatwiejszy do odszukania, jeśli jeszcze wszyscy w drużynie się nie znają. Albo na obozach gdzie jest bardzo dużo harcerzy z daleka będzie taką personę widać :)

wroobel
Starszy użytkownik
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: wroobel » 20 sty 2008, 12:33

O koszulach letnich białych było na tym forum już kilka razy:
http://www.forum.zhp.pl/viewtopic.php?id=2745
http://www.forum.zhp.pl/viewtopic.php?id=3020
Koszule letnie z krótkim rękawem w kolorze bardziej praktycznym – granatowym obiecała produkować nasza składnica 4Ż, za razie (na zlot w Kielcach) wyprodukowano 3szt. testowe.

O czapkach:
http://www.forum.zhp.pl/viewtopic.php?id=5253

O olimpijkach:
Olimpijki granatowe instruktorskie ZHP produkuje SH Dziupla w Gadńsku.
Niektórzy adaptują również olimpijki produkowane dla pracowników OSP, PKP, Urzędów Żeglugi Śródlądowej, czy Urzędu Morskiego

O marynarkach.
Marynarek granatowych w ZHP nie produkuj się :(.
Są to adaptacje z marynarki handlowej, Urzędów Morskich... itp.
Znany producent obsługujący urzędy i flotę to „Modus” w Bydgoszczy. A na wybrzeżu w Gdyni – Dom Mody „Gusto” – czapki białe też są u jednych i drugich.
Ponieważ marynarka kosztuje parę ładnych złotych... to jest idea, żeby nie robić z niej munduru-munduru (tj nie wieszać sznurów, plakietek, wszystkich odznak itd.) tylko używać jako żeglarski oficjalny tzw. „ubiór klubowy”. Tak żeby inwestując w marynare ze 3 stówy można było w niej pójść „do cioci na imieniny”, albo na egzamin maturalny, i nie wyglądać ja radziecki generał ;)
„ubiór klubowy” – granatowa marynarka, szare spodnie, biała koszula czarny krawat... na lewej piersi emblemat „klubowy”...

hugson
Nowicjusz
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: hugson » 01 mar 2008, 21:29

wszystko bardzo pięknie, dzięki za pomoc ale pojawił się jeden problem - kieszeń na olimpijce jest chyba ciut za wysoko, co za tym idzie Krzyż też się przesunie w górę... a może jest jakieś inne cudowne miejsce na jego umiejscowienie ?

Vandrey
Użytkownik
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: Vandrey » 04 mar 2008, 23:27

miniaturka w butonierke o ile się orientuję

hugson
Nowicjusz
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: hugson » 09 mar 2008, 13:46

ale na normalnym mundurze (tylko że instruktorskim) miniaturkę nosić ? troszku to dziwne :)

panwac
Stały bywalec
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: panwac » 22 mar 2008, 17:07

hugson pisze:wszystko bardzo pięknie, dzięki za pomoc ale pojawił się jeden problem - kieszeń na olimpijce jest chyba ciut za wysoko, co za tym idzie Krzyż też się przesunie w górę... a może jest jakieś inne cudowne miejsce na jego umiejscowienie ?
Tylko na tych przerabianych z MarWoj (letnich, czy zimowych, bez znaczenia). Krój olimpijki opracowany w ZHP przewidywał miejsce na krzyż nad kieszenią...
hm. Piotr Nowacki kpt.j.
instruktor Zespołu Pilota Chorągwi Łódzkiej ZHP
instruktor Retmanatu Hufca Łódź-Polesie - HKW "Dal"
WODNIACY | SZANTOWIĄZAŁKA | WENECJA

hugson
Nowicjusz
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: hugson » 27 mar 2008, 20:25

czyli trzeba improwizować :-)

Siara
Użytkownik
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: Siara » 16 kwie 2008, 22:08

Wiktorze - nie popieram twojej wypowiedzi odnośnie nie obszywania munduru instruktorskiego. Tzn. oczywiście rozumiem jej zamysł natomiast uważam, że jednak na mundurze pewne rzeczy po prostu MUSZĄ być. Inaczej to wszystko się mija z celem.

W kwestii "dwurzędówek" czyli mundurów galowych:
Można je uszyć, ale warto po to sięgać dopiero kiedy inne opcje zawiodą.

1. Mundury można kupić w demobilu wojskowym i to bardzo czesto nieużywane. Mój kolega nabył marynarkę wraz ze spodniami za 30 zł (albo i mniej). Warto się za tym rozglądać. W Łodzi przynajmniej nie było problemu.

2. Dalej idąc tropem demobili wojskowych - na allegro często pojawiają się te mundury sprzedawane w dużych ilościach...

Mundury z demobilu mają jedną wadę - nie ma ich w dużych rozmiarach, i nie mam tu na myśli obwodu ;) tylko po prostu wzrost. Mnie osobiście po długich polowaniach udało się kupić marynarkę na 186 cm wzrostu i 110 w klatce.

Podsumowując - WARTO poszukać bo jednak jeśli jest się instruktorem to powinno się nosić MUNDUR INSTRUKTORSKI i to w pełnym wymiarze!

W razie potrzeby służę pomocą :)
pwd. Grzegorz Matysiak
58 ŁWDH "Rzeka" im. Obrońców Westerplatte
www.58lwdh.org

panwac
Stały bywalec
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: panwac » 13 wrz 2009, 15:53

Siara pisze:W kwestii "dwurzędówek" czyli mundurów galowych:
Można je uszyć, ale warto po to sięgać dopiero kiedy inne opcje zawiodą.

1. Mundury można kupić w demobilu wojskowym i to bardzo czesto nieużywane. Mój kolega nabył marynarkę wraz ze spodniami za 30 zł (albo i mniej). Warto się za tym rozglądać. W Łodzi przynajmniej nie było problemu.

2. Dalej idąc tropem demobili wojskowych - na allegro często pojawiają się te mundury sprzedawane w dużych ilościach...

Mundury z demobilu mają jedną wadę - nie ma ich w dużych rozmiarach, i nie mam tu na myśli obwodu ;) tylko po prostu wzrost. Mnie osobiście po długich polowaniach udało się kupić marynarkę na 186 cm wzrostu i 110 w klatce.

Podsumowując - WARTO poszukać bo jednak jeśli jest się instruktorem to powinno się nosić MUNDUR INSTRUKTORSKI i to w pełnym wymiarze!
[...]
Ostatnio sprawdzałem ceny wspomnianych przez wroobla granatowych dwurzędówek (to już u nas nie mundur, a tylko cywilny garniak wyjściowy instruktora wodnego, ale znajomy chce mieć). Z demobilem jest jak wyżej - rozmiarówki innej niż na karła prawie nie można znaleźć. Z kolei nowe są w porażających cenach - nie wiem, czy warto inwestować.

Z kolei w kwestii letnich koszul instruktorskich coś na temat świeżutkiej serii pilotażowej można znaleźć tu: http://forum.zhp.pl/viewtopic.php?pid=85011#p85011

Aktualnie są testowane w "warunkach bojowych", uwagi skrzętnie spisywane - za kilka tygodni wszystko powinno już być zebrane w jedną całość. ;)
hm. Piotr Nowacki kpt.j.

michalsadowski
Starszy użytkownik
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: michalsadowski » 05 paź 2009, 19:11

Polecam dwóch Gdyńskich krawców:
droższy Dom Mody Gusto Adres: Legionów 13, 81-378 Gdynia
Telefon: (058) 661-78-65
tańszy P.P.H. TOMAG
ul. Kopernika 55
81-411 Gdynia

tel./fax: (058) 622 13 92
tel.kom. 501 524 878

Obydwie firmy mają bogate doświadczenie w szyciu mundurów marynarskich.
Osobiście zamawiam tam swoje mundury (jestem oficerem PMH).
Polecam

Czternastak
Nowicjusz
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: Czternastak » 05 kwie 2010, 12:44

poszukuje czapki instruktorskiej.. sprawa jest tego typu ze na allegro sa ale w kosmicznych cenach i mam zapytanie bo czapki nosi sie z plakietkami z lilijka wodniacka ktore jeszcze trudniej dostac... pisalem do kilku osob z forum i nie otrzymalem odpowiedzi.. gszie mozna te plakietki kupic i czy ktos ma czapke instruktorka na sprzedaz??
Komandor HKW w Przemyślu, XIV Przemyska Harcerska Drużyna Wodna im.hm. Edwarda Heila

panwac
Stały bywalec
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: panwac » 05 kwie 2010, 20:54

Hej,
1. W zeszłorocznych rozmowach z 4Ż oraz w gronie pilotów ustaliliśmy, że zapotrzebowanie na czapki jest i będzie niewielkie, a wzór istnieje na rynku, dlatego takie zamówienia będą robione indywidualnie.
2. na rynku jest kilku głównych producentów czapek. Wcześniej ich nazwy były wymienianie. u jednego z nich właśnie było składane zamówienie, łącznie na kilkanaście sztuk dla kilku chorągwi - to pokazuje znikomość skali.
3. Emblematy miał Wiktor Jędrzejewski z Warszawy. Pewnie jest u niego jeszcze jakiś zapas. Ja właśnie zamówiłem wykonanie poprawionego projektu emblematu (poprzedni - też robiony w Łodzi - był odrobinę za duży i źle układał się na czapce) i w najbliższych tygodniach będę zamawiał kilkadziesiąt sztuk dla chorągwi łódzkiej... ot, taki drobny zapas na jakieś 5-10 lat. :)
Ostatnio zmieniony 05 kwie 2010, 20:54 przez panwac, łącznie zmieniany 1 raz.
hm. Piotr Nowacki kpt.j.

Czternastak
Nowicjusz
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: Czternastak » 05 kwie 2010, 21:10

wiec bylbym sklonny odkupic 5 sztuk od was :D jak juz je dostaniecie to prosze o wiadomosc na maila: czternastapwdh@wp.pl
a co do czapki to musle ze nie ma innego wyjscia jak wybulic ta kase dla swietego spokoju..
Komandor HKW w Przemyślu, XIV Przemyska Harcerska Drużyna Wodna im.hm. Edwarda Heila

ODPOWIEDZ
nowoczesne kuchnie warszawa

Wróć do „Wodniacy i Żeglarstwo”