[Mundur] Jakie spodnie i buty?

forum harcerskich drużyn wodnych i żeglarskich
ODPOWIEDZ
yogi6661
Nowicjusz
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: yogi6661 » 11 sty 2008, 13:59

Mam pytanie, waszym zdaniem, czy spodnie takie czarne jak ma policja i do tego buty tzw. desantówki bez wywijek a na górę normalny mundurek wodniacki pasuje na galowo??

hubcio
Starszy użytkownik
imię i nazwisko: Hubert Piotr Mika
stopień instruktorski: hm
stopień harcerski: HR
Hufiec: Warszawa-Centrum
Chorągiew: Stołeczna
organizacja: ZHP
Kontakt:

Post autor: hubcio » 11 sty 2008, 14:13

a czarne zwykłe dżinsy bądź struksy nie byłyby lepsze,

a desantówki można zastąpić dowolnymi trekami :-)
hm. Hubert Mika HR
-----------------------------------
"I am working on my ticket if I can"

yogi6661
Nowicjusz
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: yogi6661 » 11 sty 2008, 14:25

no tak ale jak ktos ma desantowki i do tego spodnei takie jak policja wkladane do butów to moim zdaniem powinno byc ok nawet na apele itd a co wy o tym myslicie

leon01
Stały bywalec
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: leon01 » 11 sty 2008, 21:53

skrzyżowanie marynarza z ZOMOwcem. Na polowo ewentualnie może być, ale na galowo każdy rasowy wodniak wstydził by się pokazać.
10 HDŻ Katowice
Zło dobrem zwyciężaj.

Alek
Stały bywalec
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: Alek » 11 sty 2008, 22:03

a propos "galowych" występów - mam pytanie do śląskich wodniaków bo podejrzewam że nigdzie indziej to nie wystąpiło

jak się nosiło białe pasy jako proporcowi do mundurów - bo widziałem starą fotografię z OSW z proporcowym ale miał on biały pas do granatowej bluzy (wpuszczonej w spodnie) i dwie koalicyjki założone przez ramię pionowo a nie jak się powinno nosić koalicyjkę na ukos...
czy ktoś może pamięta jak się to nosiło - wiem że obecnie nikt tego niestosuje - nie w tym rzecz - raczej jako ciekawostkę pytam
Per Concordia Ad Victoria

wroobel
Starszy użytkownik
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: wroobel » 12 sty 2008, 13:45

yogi6661 pisze:Mam pytanie, waszym zdaniem, czy spodnie takie czarne jak ma policja i do tego buty tzw. desantówki bez wywijek a na góre normalny mundurek wodniacki pasuje na galowo??
Są 3 sprawy:
Pierwsza – kolor – czarne spodnie do bluzy żeglarskiej (marynarskiej) to tradycja u nas obca, występująca we flocie rosyjskiej. W Polsce zawsze nosiło się spodnie granatowe (no latem czy w tropikach białe).

Dwa – spodnie w czy na buty – owszem jak jesteś na budowie albo idziesz do obory wpuszczasz spodnie w buty, żeby nogawki się w błocie lub gnoju nie ubrudziły. Natomiast na jachcie nawet w najcięższych warunkach nawet nosząc kalosze spodnie od sztormiaka wypuszczasz na buty, żeby woda nie ciekła za cholewki ;)

Trzy – nogawki z kieszeniami czy bez – to już trudniejszy dylemat, albowiem spodnie z kieszeniami po bokach a’la bojówki są na jachcie bardzo wygodne i przydatne. W kieszenie (zwłaszcza zamykane na rzepy albo ekspres), można schować: bezpiecznie telefon, szybko szekle... itd. Więc na co dzień, na zbiórkę na łódkach kieszenie po bokach nogawek są więcej niż OK. Natomiast jeśli mówisz o sytuacji „galowej” rozumiem, że masz wyglądać poważnie. To bardziej poważne są spodnie bez dodatkowych kieszeni.

Jak już koniecznie chcesz się posiłkować wyglądem jakiś służb mundurowych polecam szukać inspiracji w ubiorze eleganckim naszych marynarzy a czasem także w stroju roboczym.

panwac
Stały bywalec
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: panwac » 25 sty 2008, 14:46

wroobel pisze:Jak już koniecznie chcesz się posiłkować wyglądem jakiś służb mundurowych polecam szukać inspiracji w ubiorze eleganckim naszych marynarzy a czasem także w stroju roboczym.
Z jedną uwagą - mundur naszych marynarzy ma tylko granatowy kołnierz (kolor zbliżony do naszych mundurów). Bluza i spodnie były praktycznie czarne (bardzo ciemny granat, na pierwszy rzut oka czarny). Mam kilka par spodni mundurowych podchorążówki MarWoj i niestety, z naszym mundurem całość idzie jednak wyglądem w kierunku wzoru "wschodniego".
hm. Piotr Nowacki kpt.j.
instruktor Zespołu Pilota Chorągwi Łódzkiej ZHP
instruktor Retmanatu Hufca Łódź-Polesie - HKW "Dal"
WODNIACY | SZANTOWIĄZAŁKA | WENECJA

ODPOWIEDZ
nowoczesne kuchnie warszawa

Wróć do „Wodniacy i Żeglarstwo”