Co z CWM i ZAWISZĄ CZARNYM? [Zarządzanie i Ekonomia]

forum harcerskich drużyn wodnych i żeglarskich
Stanley46
Nowicjusz
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: Stanley46 » 12 kwie 2010, 05:27

Wiktor (wroobel) zachęca mnie do ponownej aktywności na forum.Wytłumaczyłem Mu, że nie można "kopać się z koniem, a pływanie pod prąd jest bardzo trudne (wychowałem się w klubie nad Odrą w jej środkowym biegu gdzie nurt jest dość silny i trzeba stosować szczególne sposoby halsowania) Jednak moja niepoprawna cecha pisania prawdy przeważa nad zdrowym rozsądkiem. Będę pisał więc "prosto z mostu" (tam gdzie pływałem był most na Odrze).
1.Czy ZWM (CWM i W) jest dalej harcerski? ( Można to pytanie zadać wpisując jeszcze kilka nazw ośrodków firmowanych przez władze ZHP)
2. Co stanowi o tym , że ośrodek jest ośrodkiem jakiejś organizacji.
(wielu kolegów, których spotykałem np. w Trzebierzy "przyznawało się do harcerstwa".)
kiedyś harcerstwo było prawdopodobnie organizacią, która szkoliła największą ilość żeglarzy w Polsce.
I tu jest BARDZO DUŻA rola ośrodków żeglarskich.
Ośrodki te powinny być połne młodych ludzi związanych z harcerstwem chcących przyjąć styl życia jakiego uczymy w harcerstwie. Jest problemem wychowanie młodego pokolenia.Nie chcą o tym zbyt wiele pisać , bo wystarczy poczytać prasę fachową.
Prowadziłem kiedyś pracę z dziećmi z "poprawczaka" nie jest to łatwa praca, bo wśród nich słowo harcerz jest pojęciem obraźliwym. Pływaliśmy też po morzu - właśnie na jachtach z CWM.
Teraz te jednostki "rozpadają się" na nabrzeżu.
Jeszcze jest kadra wychowana w harcerstwie.
Niestety coraz więcej naszych koleżanek i kolegów (ja też ) przyjmują podstawy obserwatorów, a niektórzy wręcz są już nie do "odzyskania"
SZkoda Szkoda - wielka SZKODA.
Wracając do tematu CWM. GKA jest formalnie "włascicielem" majątku tego ośrodka.
W czyim użytkowaniu i kto pływa na resztce jachtów ( Zawisza Czarny, Zjawa IV, Polski Len) to chyba większość użytkowników tego forum wie.( ja byłem w CWM w sierpniu ubiegłego sezony, ale chyba niewiele się tam od tego czasu zmieniło)
Trzeba więc zadać pytanie. U kogo "podpadne" pisząc to co piszę. Czy jestem w stanie cokolwiek "załatwić" u tych co mają z tytułu aktualnego stanu jakieś profity?
Nie piszę już więcej bo i tak za dużo już napisałem.
Proszę o głosy na te tematy.
Stanisław z Głogowa
Ostatnio zmieniony 12 kwie 2010, 05:29 przez Stanley46, łącznie zmieniany 1 raz.

Stanley46
Nowicjusz
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: Stanley46 » 13 kwie 2010, 06:07

Nie uchybię (mam nadzieję) Regulaminowi forum jeśli "zamieszczę komunikat HOM Puck na stronach Forum
"W związku z tragedią narodową, katastrofą samolotu, w której zginął prezydent RP Lech Kaczyński z małżonką oraz delegacja Polski na uroczystości w Katyniu, Komendant Harcerskiego Ośrodka Morskiego w Pucku hm. Sławomir Dębicki po konsultacjach z Komitetem Honorowym Obchodów podjął decyzję o odwołaniu uroczystości 50-lecia HOM w Pucku i 100-lecia Harcerstwa na Pomorzu zaplanowanych na 17 kwietnia 2010 r. oraz przełożeniu ich na 1 maja 2010 r.

Uroczystości jubileuszowe, które odbędą się 1 maja 2010 r., będą przebiegały zgodnie z programem podanym w zaproszeniu. Komendant HOM zwraca się równocześnie z gorącą prośbą o pomoc w rozpowszechnieniu powyższej informacji, aby z pewnością dotarła do wszystkich Gości, planujących swoje uczestnictwo w uroczystościach.

Z poważaniem
Janosz Józefczyk, specjalista ds. komunikacji i promocji
Harcerski Ośrodek Morski
ul. Żeglarzy 1, 84-100 Puck
Tel./fax: +48 58 673 21 50
tel. kom. +48 604 135 578
e-mail: hom@hompuck.org
http://www.hompuck.org/"
Jak więc z komunikatu "widać" żeglarstwo uprawiane przez harcerzy ma długą i piękną tradycię. Nie pozwólmy więc na to, aby żeglarskie ośrodki będące w gestii harcerstwa ( a myślę o CWM-CWMiW?) przestały szkolić harcerzy w tym pięknym i dającym bardzo dobre wzorce sporcie.
Stanisław z Głogowa
Ostatnio zmieniony 15 kwie 2010, 12:56 przez Stanley46, łącznie zmieniany 1 raz.

Stanley46
Nowicjusz
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: Stanley46 » 27 kwie 2010, 18:51

Co z CWM i ZAWISZĄ CZARNYM?

wroobel
Starszy użytkownik
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: wroobel » 28 kwie 2010, 14:10

Stanley46 pisze:Co z CWM i ZAWISZĄ CZARNYM?
Do października bez zmian, ani personalnych, ani organizacyjnych zmian przed tym sezonem nie będzie jak zadeklarował druh skarbnik na nardzie pilotów w Funce 10 kwietnia 2010. Od strony bezpieczeństwa ekonomicznego CWM i Zawisza Czarny nie stanowią zagrożenia dla organizacji a obecny dyrektor cieszy się zeufaniem nowej GK zapewniał dalej skarbnik.

Od listopada br. będą zmiany i organizacyjne i programowe – natomiast jaki będzie kierunek przekształceń gospodarczo-prawnych czy CWM pozostanie samodzielnym zakładem gospodarczym, czy będzie przekształcony w fundację, czy jeszcze inną formę prawną o tym zadecyduje skarbik osobiście i na własną (przed Bogiem i historią) odpowiedzialność. Piloci jako kadra programowo-żeglarska nie są w ocenie druha skarbnika parterami do podejmowania tej (prawnej) decyzji. Przy czym w jednej sprawie druh skarbnik przyznał rację zebranym wodniakom, że dzierżawa nie jest dobrym rozwiązaniem i będzie jej unikał jako rozwiązania dla CWM.
Druh skarbnik rozważa dwa rozwiązania – albo rozpisanie nowego konkursu, albo w oparciu o najlepszą, w jego ocenie, programowo ofertę, złożoną przez druha Stanisława Teicherta – zaprosić do negocjacji pozostałych oferentów już w trybie niekonkursowym.
Niezależnie od wyboru trybu druh skarbnik oczekuje od nas wodniaków określenia potrzeb szkoleniowych – złożenia swego rodzaju zamówienia programowego, które będzie jednym z elementów przyszłego ogłoszenia konkursowego lub przedmiotem negocjacji z oferentami.
Także można pisać na adres skarbnik[małpa]zhp.pl
– druh deklarował, że nawet jeśli nie odpowiada to całą pocztę czyta, choć często z nawet 4 dniowym opóźnieniem. Aby nie przeciągać sprawy takie zamówienie powinno wyjść od środowisk wodniackich jeszcze w tym miesiącu.

Co do Zawiszy Czarnego – remont klasowy trwa, cegiełki w ramach zbiórki publicznej są sprzedawane – powinny być dostępne w chorągwiach.

Stanley46
Nowicjusz
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: Stanley46 » 30 kwie 2010, 13:48

Kiedyś ktoś obudził się z ręką w nocniku.

wroobel
Starszy użytkownik
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: wroobel » 05 maja 2010, 14:13

Stanley46 pisze:Kiedyś ktoś obudził się z ręką w nocniku.
eee tam. Popatrz:
Uchwała GK ZHP nr 7/2010 z dnia 29 marca 2010 r. w sprawie zatwierdzenia budżetu Centrum Wychowania Morskiego ZHP – Z.A. „Zawisza Czarny”
na rok 2010

1. Główna Kwatera ZHP na podstawie § 70 ust. 3 pkt 12 lit. e-f Statutu ZHP:
1) zatwierdza budżet Centrum Wychowania Morskiego ZHP – Z.A .„Zawisza Czarny” na rok 2010, który po stronie przychodów wykazuje kwotę 1.712.000 zł, po stronie kosztów kwotę 1.592.000 zł, oraz zamykający się zyskiem bilansowym w wysokości 120.000 zł.
2) postanawia zysk bilansowy w wysokości 120.000 zł przeznaczyć na działalność statutową ZHP.

panwac
Stały bywalec
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: panwac » 05 maja 2010, 14:18

Czytaliśmy... ;)
A w wolnej chwili trzeba będzie się dopytać, ile po stronie kosztów jest przeznaczone na inwestycje w CWM i ZA, o których druh skarbnik mówił w Funce odpowiadając na moje o nie pytanie. Przy okazji, notatka z tej części spotkania "się pisze" (tak deklaruje autor) i niebawem powinna trafić do serwisu WODNIACY.
hm. Piotr Nowacki kpt.j.
instruktor Zespołu Pilota Chorągwi Łódzkiej ZHP
instruktor Retmanatu Hufca Łódź-Polesie - HKW "Dal"
WODNIACY | SZANTOWIĄZAŁKA | WENECJA

Alek
Stały bywalec
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: Alek » 05 maja 2010, 14:29

ja rozumiem że te 120. tys. to jest przez GKe odkładane na przyszły remont kalsowy :)
właśnie po to żeby nikt sie nie obudził z ręką w czymkolwiek za kolejne kilka lat...

czemu sam w to nie wierzę ;>
Per Concordia Ad Victoria

Rafal
Stały bywalec
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: Rafal » 05 maja 2010, 16:42

Alek, to zysk bilansowy, a nie zysk netto.

Ta informacja wcale nie oznacza, że na koncie CWM zostało 120 tys. wolnych pieniędzy...

Rafał
Hufiec ZHP Radom - miasto
Centrum Wychowania Morskiego ZHP w Gdyni

Alek
Stały bywalec
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: Alek » 05 maja 2010, 21:46

oj tego to jesteśmy pewni - to raczej oczekiwanie na kolejny rok - jak CWM ma zakończyć finansowo budżet....
Per Concordia Ad Victoria

Stanley46
Nowicjusz
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: Stanley46 » 08 maja 2010, 10:24

Czyżby CWM, CWMiW? miał za zadanie przynosić zysk finansowy?

panwac
Stały bywalec
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: panwac » 08 maja 2010, 18:45

Stanley46 pisze:Czyżby CWM, CWMiW? miał za zadanie przynosić zysk finansowy?
W założeniach konkursowych był to jeden z najmocniej zaznaczanych punktów, a i na spotkaniu w Funce taka opinia została podtrzymana.
Więcej jest w spisanej przez Piotra drugiej części notatki z Funki.
Ostatnio zmieniony 08 maja 2010, 18:46 przez panwac, łącznie zmieniany 1 raz.
hm. Piotr Nowacki kpt.j.
instruktor Zespołu Pilota Chorągwi Łódzkiej ZHP
instruktor Retmanatu Hufca Łódź-Polesie - HKW "Dal"
WODNIACY | SZANTOWIĄZAŁKA | WENECJA

rudzik
Nowicjusz
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: rudzik » 20 maja 2010, 20:33

kiedy zanosi się na jakieś kolejne spotkanie (typu Funkowego) w sprawie CWM i tego co niby nasz skarbnik czyta i oczekuje (tzw. potrzeby szkoleniowe) ...
Retmanat Zgierz

michalsadowski
Starszy użytkownik
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: michalsadowski » 21 maja 2010, 11:24

nie prędko... póki co. Ale na stronie wodniacy.eu na forum można zgłaszać swoje uwagi odnośnie CWM, i myślę że z czasem warto by było przesłać wydruki Skarbnikowi i Dyrektorowi CWM

exit111
Nowicjusz
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: exit111 » 24 maja 2010, 09:44

Czy ktoś wie, co się dzieje z Zawiasem? Na początku maja ster Zawiasa zepsuł się i ciekaw jestem, czy został już naprawiony, czy potrzebne było dokowanie...

ODPOWIEDZ
nowoczesne kuchnie warszawa

Wróć do „Wodniacy i Żeglarstwo”