Wiek? -> drużyny wodne w Wa-wie?

forum harcerskich drużyn wodnych i żeglarskich
Anarin

Post autor: Anarin » 27 maja 2006, 17:20

Jestem w wieku(24l.) którym raczej nie wstępuje się do harcerstwa, a jednocześnie chciała bym się dowiedzieć co trzeba zrobić i gdzie szukać rady i drużyny. Najbardziej jestem zainteresowana drużyną wodniacką, gdyż wiąże się z moją pasją czyli białym płutnem. Nie wiem czy w Warszawie są takie drużyny i gdzie ich szukać, nie wiele dowiedziałam się na stronach głównych ZHP.
Więc zwracam się tutaj z prośbą o pomoc i powiedzenie czy to jeszcze ma sens?
Pozdrawiam

wroobel
Starszy użytkownik
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: wroobel » 28 maja 2006, 08:36

Witaj!
24 lata to dużo i mało...

...dużo - gdy spojrzymy na to z perspektywy harcerza. Program stopni, program sprawności mamy opracowny i przygotowany w ZHP dla osób do 25 roku życia. Więc w tym sensie, faktycznie harcerstwo nie ma już dla Ciebie programu wychowawczgo - jesteś dorosłą, dojrzałą osobą i faktycznie już nikt nie będzie Cię wychowywać.

...mało - gdy spojrzeć na to z perspektywy potrzeb naszych drużyn. Koniec liceum i pierwsze lata studiów to najlepszy okres aby zostać instruktorem lub przyjacielem drużyny stale wspierającym jej działania. Młodych instruktorów, ambitnych przewodników, chętnych do działania wolontariuszy w naszych drużynach – nigdy dosyć.

Mam nadziej, że lada dzień odezwie się na forum ktoś z Warszawy by Cię przygarnąć.

Jeszcze nim zaprzyjaźnisz się z którąś z warszawskich drużyn wodnych chciałbym żebyś wiedziała, że harcerskie żeglarstwo różni się trochę od żeglowania w klubie lub z rodziną - >>polecam artykuł<< oraz że żeglarstwo jest tylko jedną z wielu aktywności drużyn wodniackich >>proszę spojrzeć<<.
Ostatnio zmieniony 28 maja 2006, 08:37 przez wroobel, łącznie zmieniany 1 raz.

Anarin

Post autor: Anarin » 28 maja 2006, 12:57

Dzięki wielkie za odpowiedz.
Niestety nie dane mi było być harcerzem więc niewiele wiem o stopniach i możliwościach, jednocześnie jeśli chodzi o harcerskie żeglarstwo zdaje sobie sprawę, że różni się od tzw."rodzinnego pływania". Wodniacy zajmują się wieloma dziedzinami które również są dla mnie ważne chociażby samo pływanie.
Może powinnam dodac jeszcze, że posiadam patent i trochę tras mazurskich też znam.

Ps. dorzucam jeszcze kontakt gg:9461387
Ostatnio zmieniony 31 maja 2006, 21:41 przez Anarin, łącznie zmieniany 1 raz.

Anarin

Post autor: Anarin » 31 maja 2006, 21:41

Heh chyba chętnych brak.... cóż wiek chyba gra największą rolę jednak.

grzesiek
Stały bywalec
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: grzesiek » 31 maja 2006, 22:42

Anarin,nie zrażaj się tak szybko. Wszak żeglarz twardym jest! A może nikt z interesującej Cię okolicy nie czytał tego,a Ty już chcesz na starczy wiek to zrzucić...
Wejdź na - www.stołeczna.zhp.pl
Zapewne znajdziesz tam w menu głównym hasło: HUFCE. I zapewne w którym z nich znajdziesz środowisko żeglarskie /pod hasłem:drużyny/,może całkiem blisko Twojego domu. Spróbuj...

Pozdrawiam ciepło - czuwaj!

wroobel
Starszy użytkownik
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: wroobel » 01 cze 2006, 01:48

grzesiek pisze:Anarin,nie zrażaj się tak szybko. [..] Wejdź na - www.stołeczna.zhp.pl
Zapewne znajdziesz tam w menu głównym hasło: HUFCE. I zapewne w którym z nich znajdziesz środowisko żeglarskie /pod hasłem:drużyny/,może całkiem blisko Twojego domu. Spróbuj...
To może ja jeszcze ułatwie ze spisu - stan na 1.01.2006 w Choragwi Stołecznej ZHP drużyny wodne i żeglarskie:

Hufiec ZHP Grodzisk Mazowiecki
GZ PRÓBNA Grodzisk Mazowiecki
HARCERSKI KLUB ŻEGLARSKI CZYSTY WIATR Grodzisk Mazowiecki

Hufiec ZHP Karczew
165 ŻEGLARSKA DH - Warszawa
KLUB NURKOWY WANDA - Warszawa

Hufiec ZHP Legionowo
10 ORLE ŻAGLE - Legionowo

Hufiec ZHP Pruszków
98 PKHDŻ ZJAWA - PRUSZKÓW
121 PHDŻ HORN - Pruszków
61 PHDŻ TSUNAMI - Pruszków
92 PHDŻ TSUNAMI - Pruszków

Hufiec ZHP Wołomin
6 WHD WACHTA - WOŁOMIN

Hufiec ZHP Warszawa Centrum
166 ŚWIATŁO FAROS - WARSZAWA
166 DRAKKAR - WARSZAWA
166 BIAŁY ŻAGIEL im.MARCO POLO - WARSZAWA

Hufiec ZHP Warszawa Ochota
1 RWDH - Raszyn
1 RWDH "DESMANY" - Raszyn

Hufiec ZHP Warszawa Praga Południe
112 WWDH RÓŻA WIATRÓW - Warszawa
67 WWDH im. mjr. HENRYKA DOBRZAńSKIEGO "HUBALA" - Warszawa

Hufiec ZHP Warszawa Praga Północ
82 AWANGARDA - WARSZAWA

Hufiec ZHP Warszawa Żoliborz
128 WESOŁA RYBITWA - WARSZAWA
293 (PODWODNA) WODNIK - WARSZAWA
Ostatnio zmieniony 01 cze 2006, 01:50 przez wroobel, łącznie zmieniany 1 raz.

Anarin

Post autor: Anarin » 01 cze 2006, 12:07

Dzięki za podpowiedź.
Zgardzam się, że żeglarz twardym jest, zresztą samo życie tego uczy.
Nie zrażam się szybko tylko poprostu szkoda, że nie ma chętnych do "wykorzystania" :P mojej wiedzy i umiejętności (a trochę ich jest - no nie teraz przemawia skromnośc :P ).
Co do linku który podał Grzesiek to heh wrzuca mnie na stronę główną ZHP z której niestety nie ma przejścia na str. Stołecznej Chorągwi(chyba, że już mi na oczy padło - to też możliwe :P ). Dużą dozą kombinatoryki udało mi się jednak wejś na str. Stołecznej CHorągwi.
Widzę phm. Witorze masz lepsze informacje niż są one na stronach www. Niestety większośc stron Hufców czy Drużyn jest albo bardzo nie aktualna albo nie działa(większośc :( ).
Najbardziej interesuje mnie właśnie Hufiec W-wa Centrum (ale w sumie to wszystko jedno), ale po informacje o nim musiała bym się przejśc do Komendy Głównej bo strona (nie pamiętam dokładnie przerzuciłam ich tyle) nie działa (tzn. to co wcześniej wrzuca na stronę główną ZHP).

Pozdrawiam i jeszcze raz wielkie dzieki wasze odpowiedzi dają mi nadzieję, że wszytko jeszcze możliwe.
Ostatnio zmieniony 01 cze 2006, 12:18 przez Anarin, łącznie zmieniany 1 raz.

wroobel
Starszy użytkownik
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: wroobel » 01 cze 2006, 20:40

Anarin pisze:Niestety większośc stron Hufców czy Drużyn jest albo bardzo nie aktualna albo nie działa(większośc :( ).
Najbardziej interesuje mnie właśnie Hufiec W-wa Centrum (ale w sumie to wszystko jedno), ale po informacje o nim musiała bym się przejśc do Komendy Głównej [..]
Tu na forum są druhy z Wa-wy Centrum - tylko nie wiemem czemu milczą ;) pewnie siedzą w HOWie na Cyplu Czerniakowskim i szlifuja łódki do sezonu :)
witekj - komendant szczepu 166 Wodnych Warszawskich Druzyn Harcerskich
paszczurka - drużnowa 166 Gromady Zuchowej
bulon - drużnowy 166 (męskiej) harcerskiej...

Anarin

Post autor: Anarin » 02 cze 2006, 15:06

No ba... nie dziwie im się :D. Sama z chęcią bym siedziała nad łajbą :P ...heh :( . A tak wogóle na boku co oznacza numer szczepu czy jest z czymś związany? A może phm. Wiktor wie gdzie 166 ma siedzibę???

Pozdrawiam
Ostatnio zmieniony 02 cze 2006, 15:07 przez Anarin, łącznie zmieniany 1 raz.

grzesiek
Stały bywalec
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: grzesiek » 02 cze 2006, 16:03

- pytasz: "... co oznacza numer szczepu,czy jest z czymś związany?..."
Numer szczepu /lub drużyny/,to nic innego niż,kolejna liczba porządkowa nadawana przez macierzysty hufiec swoim rozkazem nowej swojej jednostce. To trochę tak,jak w dzienniku szkolnym,gdzie każdy uczeń,po kolei... Z czasem i ten numer,i nazwa,i bohater szczepu /drużyny/ staje się częścią jej tradycji. Zaczyna być rozpoznawalnym nie tylko przez swoich harcerzy,ale też tych spod innych numerów.
- no,za chwilę obiadek i wypad do HOW-u na "okręty",choć pogoda za oknem taka z końca października! Ale,nic tak!

Pozdrawiam ciepło - czuwaj!

Anarin

Post autor: Anarin » 02 cze 2006, 22:55

No tak mogłam się domyślec...
Farciarz....:P

Pozdrawiam

Anarin

Post autor: Anarin » 05 cze 2006, 19:14

Heh no i ucichło totalnie.... flauta...
nie ma widac chętnych na przygarnięcie takiej staruszki ;)...
szkoda...
Pozdrawiam...
Ostatnio zmieniony 06 cze 2006, 12:33 przez Anarin, łącznie zmieniany 1 raz.

panwac
Stały bywalec
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: panwac » 06 cze 2006, 20:14

Każda metoda poszukiwań dobra - wybrałem dwa wskazane wyżej profile i wysłałem do ich posiadaczy list ze wskazaniem tego wątku. Jeśli ich adresy mail są nadal aktualne, to powinno zadziałać.

A jakby co, zawsze możesz wpaść do Łodzi - jest tu trochę środowisk wodniackich.

Pozdrawiam
hm. Piotr Nowacki kpt.j.
instruktor Zespołu Pilota Chorągwi Łódzkiej ZHP
instruktor Retmanatu Hufca Łódź-Polesie - HKW "Dal"
WODNIACY | SZANTOWIĄZAŁKA | WENECJA

bulon
Stały bywalec
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: bulon » 06 cze 2006, 20:18

bulon melduje sie :)
Braci się nie traci

Paszczurka
Nowicjusz
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: Paszczurka » 07 cze 2006, 12:34

Anarin pisze:Najbardziej interesuje mnie właśnie Hufiec W-wa Centrum
to sie dobrze składa. Biały Żagiel też się melduje :)

ps. napisalam na gg
Ostatnio zmieniony 07 cze 2006, 12:35 przez Paszczurka, łącznie zmieniany 1 raz.
Monika Sadowska
drużynowa 166 WWGZ "Biały Żagiel"

Zablokowany
nowoczesne kuchnie warszawa

Wróć do „Wodniacy i Żeglarstwo”