[Mundur] Spódnice -> jakie? -> na jacht? -> Blezer

forum harcerskich drużyn wodnych i żeglarskich
Przemek
Nowicjusz
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: Przemek » 18 mar 2006, 22:58

Witam. Spotkałem się oststnio z małym problemem.
Wreszcie po dość długim okresie działania drużyny, druhny postanowiły, że chcą mieć spódnice do munduru (wszyscy druhowie ucieszeni:D). Napotkaliśmy na problem, bo nigdzie nie można było kupić odpowieniego materiału. Gdy znaleziono wreszcie materiał biały, podobny do mundurowego, okazało się, że jest bardzo słabej jakości, i pani krawcowa miałą sporo problemów żeby coś z nim zrobić.
W hufcu jesteśmy jedyną drużyną wodną, i nie mamy do kogo się zwrócić o jakieś rady. Czy spódnice żeglarskie sie kupuje? Czy drużyny same sobie robią? Gdzie można kupić materiał odpowieni na spódnice? Jaki ten materiał powinien być?

Pozdrawiam
Przemek

Alek
Stały bywalec
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: Alek » 20 mar 2006, 15:18

druhu po pierwsze to nie sugeowałbym białych spódnic ze względów praktycznych

w naszj drużyni (50 HDW Chorzów) nosi się czarne (choć mogą być i granatowe) spódnice i każda z harcerek sama kupuje sobie najzwyklejszą i najprostszą w kroju spódnicę jaką możńa chyba kupić w niejednym sklepie - takie podejście znacznie ułatwia sprawę

trzeba tylko pamiętać o kroju żeby był ztonowany (miniuwy raczej odpadają choć ich wyglą czasami... :) )
Per Concordia Ad Victoria

Przemek
Nowicjusz
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: Przemek » 21 mar 2006, 12:45

Yhy :) nie wiadomo :) nasze druhny same sobie wymyślają, jak mają wyglądać:)
Białem są piękne:) niepraktyczne, szybko się brudzą, ale na uroczystaści, jakieś większe apele - poprostu super :) wg mnie:)

Daniel
Użytkownik
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: Daniel » 21 mar 2006, 19:46

U mnie tez padlo na kolor bialy, bardziej ze wzgledow nazwijmy to prezenatcyjnych niz praktycznych, jednakze to byl wybor dziewczyn z druzyny a to jako druzynowy musze juz uszanowac. Podczas normalnych zbiorek w uzyciu sa spodnie bo nie trzeba mowic ze sa praktyczniejsze. ;]

Zycze wytrwalosci.
pwd. Daniel Laskowski HO
59 Białostocka Wodna Drużyna Wędrownicza
"Czemu By Nie" im. Władysława Wagnera
Hufiec Białystok

Quality is important, not quantity.

Alek
Stały bywalec
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: Alek » 22 mar 2006, 08:04

i właśnie dlatego nie powinny być białe

po pierwsze można ich używac od pierwszego maja do końca września - bo tak trwa sezon
w zimie nie powinno sie nosić białych spódnic mundurowych (każdy kto zna ceremoniał morski wie dlaczego)

poza tym białe nosi się tylko w "galowych" sytuacjach a na zwykłych zbiórkach to bida a jak byłyby czarne lub granatowe to druhenki moga je mieć na każdej zbiórce (jak u mnie :) )

akhsi
Użytkownik
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: akhsi » 22 mar 2006, 18:08

Coś niecoś wiem o 50 HDW - być może dlatego, że doń należę... I większość druhen z naszej druzyny i tak nosi spodnie - i nie da się ukryć, że jest to bardziej praktyczne na zbiórkach. A biały kolor mimo wszystko dość efektownie by wyglądał z mundurem wodnym... Ale i tak wolę nasz (50-tki) czarny kolor spódniczek - tak samo jak lubię Czarne Berety (to brzmi dumnie)
pwd. Igor Sikora
50 Harcerska Drużyna Wodna
Hufiec Chorzów

Alek
Stały bywalec
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: Alek » 28 mar 2006, 11:02

nie wiem jak u druha Igora ale u mnie jak tylko nie jest zbyt zimnoi na zbiórkach chodzą w spódniczkach :)
Igorze ale to już taka załoga z nas - "indywidualna"

Martyna
Użytkownik
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: Martyna » 02 kwie 2006, 19:27

u nas w szczepie sa granatowe spódnice. znalazłyśmy krawcową i ona nam je szyje. regulamonowe- 4-klinowe. z materiału pod tytułem tropik garniturowy czy cos w ten deseń
58. ŁWDH "Rzeka"
Szczep 58. ŁWDH

Anarin

Post autor: Anarin » 17 cze 2006, 14:49

a moim skromnym zdaniem spódnice są kompletnie nie praktyczne, co prawda panowie mają się za czym obejrzeć ale nie powinno być takiego podziału a może by tak druhowie je włożyli i zobaczymy czy im będzie wygodnie.... :P

dominik jan domin
Stały bywalec
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: dominik jan domin » 17 cze 2006, 19:02

Spódnice są bardzo kobiece. Więc tym bardziej kobiety winny się cieszyć ze spódnic i częsciej je nosić.

A panowie... no cóż, nasza kultura raczej nie przewiduje spódnic. Nie zyjemy w Szkocji.

A praktyczne? Nie raz chodziłem w ... nazwijmy to czymś o kroju sukni do ziemi - i nie narzekam. Wygodne.
phm. Dominik Jan Domin HR

Klerycki Krąg Harcerski WICEK im. bł. ks. phm. Stefana Wincentego Frelichowskiego
Hufiec ZHP Toruń

Daniel
Użytkownik
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: Daniel » 17 cze 2006, 20:42

http://bialostocka.zhp.pl/photo,780,175,413.html

tak wygladaja moje dziewczyny na Bialej Sluzbie w Krakowie. Gdzies na kompie mam wiecej, jak znajde to podrzuce.
Ostatnio zmieniony 17 cze 2006, 20:45 przez Daniel, łącznie zmieniany 1 raz.
pwd. Daniel Laskowski HO
59 Białostocka Wodna Drużyna Wędrownicza
"Czemu By Nie" im. Władysława Wagnera
Hufiec Białystok

Quality is important, not quantity.

Anarin

Post autor: Anarin » 18 cze 2006, 12:05

A czy phm. Dominik załorzył by coś takiego na łajbę?
Ja podziękuje postoje... są bardzo nie praktyczne na wszelkiego rodzaju zajęciach terenowych itp.itd. może wyglądają efektownie na zbiórkach czy podczas Białej Służby, ale miedzy teorią a prawdą na wiele więcej są nie przydatne... do munduru galowego tak, do terenowego ee nic z tego (powinno byc bardzo widoczne rozróżnienie) wszyscy powinni miec wybór w życiu na łajbę nie założyłabym spódnicy. Podchodzę poprostu bardzo praktycznie i z doświadczenia wiem, że to mało wygodne i czasami nawet niebezpieczne.
A jak chcecie to przytocze bardzo ciekawą sytuację a propo spódnic na łajbie...

Ciekawi mnie jedno czemu na temat spódnic wypowiadają się w większości druhowie, a w mniejszości druhny (czyli osoby najbardziej zainteresowane)?

Pozdrawiam
Ostatnio zmieniony 18 cze 2006, 12:07 przez Anarin, łącznie zmieniany 1 raz.

zaleska
Nowicjusz
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: zaleska » 18 cze 2006, 13:19

O ile pamiętam, to tu było pytanie o materiał na spódnicę, a nie o jej kolor czy przydatność.
W mojej drużynie szyłyśmy spódnice z białego drelichu. Zdecydowanie polecam, mocne, dobrze się szyje i dobrze pierze, nie ma ryzyka przy odplamiaczach.
Pozdrawiam :)
zuza
phm. Zuzanna Zaleska
Hufiec Warszawa Żoliborz
Z-ca szefa Harcerskiej Szkoły Ratownictwa
Redakcja Magazynu Wędrowniczego "Na Tropie"

ODPOWIEDZ
nowoczesne kuchnie warszawa

Wróć do „Wodniacy i Żeglarstwo”