[Mundur] Nowe mundury wodne -> zmiany i ekonomia

forum harcerskich drużyn wodnych i żeglarskich
ODPOWIEDZ
remik
Nowicjusz
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: remik » 03 mar 2007, 20:55

Fajnie jest poczytać dyskusję Czesia z Goorkiem, ale to chyba nie to forum i nie ten temat...
Czytających ten konkretny wątek bardziej od stwierdzeń Goorka: bo wodniakow zawsze sie olewało, interesuje - czy to się zmieni.
Coś mi przeczucie mówi, że nie, i że nawet jak ta reforma po latach przybierze formę regulaminów, to drużyny tak jak dotąd będą chodzić w "piratach" bo wersji oryginalnej po prostu nie będzie.
phm. Remigiusz Pękala

Szczep 58. ŁWDH www.58lwdh.org

g00rek
Stały bywalec
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: g00rek » 11 kwie 2007, 19:23

remik pisze:Fajnie jest poczytać dyskusję Czesia z Goorkiem, ale to chyba nie to forum i nie ten temat...
Czytających ten konkretny wątek bardziej od stwierdzeń Goorka: bo wodniakow zawsze sie olewało, interesuje - czy to się zmieni.
Coś mi przeczucie mówi, że nie, i że nawet jak ta reforma po latach przybierze formę regulaminów, to drużyny tak jak dotąd będą chodzić w "piratach" bo wersji oryginalnej po prostu nie będzie.
Remik, ja wodniaków na pewno nie olewam. Zresztą sam się nim czuję. Mam patent od ponad 10 lat, zorganizowałem dwa obozy żeglarskie. Wystarczy? :P

Z premedytacją reformę mundurów wodnych przesunięto na później, bo po prostu nie było na to pieniędzy. A dyskusja z tego co wiem toczy się, a dowodzi nią niejaki Wiktor Wróblewski.
hm. Michał "g00rek" Górecki
I love BP

remik
Nowicjusz
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: remik » 12 kwie 2007, 08:26

Michale, nie mówiłem że Ty olewasz, tylko szeroko rozumiany dostawca.
Miałem na myśli Twoją wypowiedź:
g00rek pisze:Bluz żeglarskich nigdy nie było w ciągłych dostawach w Warszawie. Może to się zmieni, ale na razie nic na to nie wygląda.
Poza tym mundur to nie tylko bluza, to także spódnice, spodnie, berety odznaki i oznaki, a tego jakoś nigdy nie było w nadmiarze.

I właśnie o to chodzi żeby się zmieniło, żebym mógł kupić sobie mundur instruktorski, żeby dziewczyny miały spódnice, żeby były mundurowe spodnie.

Będą?
phm. Remigiusz Pękala

g00rek
Stały bywalec
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: g00rek » 12 kwie 2007, 09:22

A z dostępnością to jest tak - jak jest popyt to będzie podaż. Tylko ten popyt strasznie mały... Ale postaram się żeby były :] Jak już będa nowe (które pewnie jakoś straszliwie różnić się nie będą).

Natomiast pewnie marynarka będzie strojem galowym a nie mundurem galowym, tak jak w wersji lądowej (brak leśników). Mundurem instruktorskim pozostanie koszula. Trochę grubsza niż dotychczasowa i być może granatowa. Tu wspólnych ustaleń nie ma, Musza pokazać się prototypy.

Ze swojej strony dodam, że biała to masakra w praktyce. A jakby ta granatowa się pojawiła to przerzucam się na stałe na mundur wodniacki :)
I love BP

peshoo
Stały bywalec
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: peshoo » 12 kwie 2007, 15:09

Popyt jest tylko często podaż realizowana jest gdzie indziej :P Ale ktoś zapracował na to, że niektóre środowiska same sobie robią mundury.
Moje środowisko nie ma takiej opcji... póki co.
Ostatnio zmieniony 12 kwie 2007, 15:12 przez peshoo, łącznie zmieniany 1 raz.
pwd. Michał Pesz HO
Żeglarski Krąg Akademicki
Harcerski Ośrodek Wodny STANICA

"Życie jest o wiele bardziej skomplikowane niż belka swobodnie podparta" dr hab. inż. R. K.

remik
Nowicjusz
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: remik » 12 kwie 2007, 16:24

g00rek pisze:A z dostępnością to jest tak - jak jest popyt to będzie podaż.
Czyli i spodnie, i spódnice w rozmiarówce pełnej będą?
g00rek pisze:Natomiast pewnie marynarka będzie strojem galowym a nie mundurem galowym
Ale ujętym w regulaminie, czyli kupić będzie można bez problemów?
g00rek pisze:Mundurem instruktorskim pozostanie koszula. Trochę grubsza niż dotychczasowa i być może granatowa. Tu wspólnych ustaleń nie ma, Musza pokazać się prototypy.
Mówisz o białej LETNIEJ koszuli?
phm. Remigiusz Pękala

Alek
Stały bywalec
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: Alek » 24 cze 2007, 19:52

co do zasdy typowo zethapowskich nikt nie pordukuje - trzeba sobei zakupić typowo kapitańską - np. z marybarki wojennej czy cywilnej i wymienić emblemat na emblemat instruktora drużyny wodnej

biuro@pwazet.com.pl

to adres firmy szyjącej nakrycia głowy w tym czapki oficerskiem dla MW (tzw. garnizonowe) wystarczy w nich zmienić embloemat - zawsze można sobie zmineić daszek żeby nie był to typowy "kaczor" jak to jest w MW czy również cywilnej

koszt czpaki to ok. 100zł i to chyba jest argument który sprawia że zwykły czarny beret od razu lepiej leży na głowie instruktora

czapki z firmy której podawąłem adres NIGDY nie widziałem na oczy i nie kupowałem od nich więc nie mogę powiedzieć że polecam- jedynie że je produkują
Per Concordia Ad Victoria

g00rek
Stały bywalec
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: g00rek » 25 cze 2007, 08:24

remik pisze:Mówisz o białej LETNIEJ koszuli?
Tak, mówię o szczycie praktycznośco - letniej koszuli, która po 4 dniach obozu staje się biała z czarnym kołnierzykiem. :]
I love BP

akhsi
Użytkownik
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: akhsi » 25 cze 2007, 10:53

Ale prawidłowo zadbana jest najefektowniejszym i (jeżeli chodzi o lato) najpraktyczniejszym możliwym mundurem instruktorskim. Poza tym współczuję instruktorowi, który stałby na apelu w słońcu w tej granatowej koszuli.
pwd. Igor Sikora
50 Harcerska Drużyna Wodna
Hufiec Chorzów

panwac
Stały bywalec
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: panwac » 25 cze 2007, 17:34

g00rek pisze:Mundurem instruktorskim pozostanie koszula. Trochę grubsza niż dotychczasowa i być może granatowa. Tu wspólnych ustaleń nie ma, Musza pokazać się prototypy.
A to ciekawe. jak pmietam, dotad mundurem instruktorskim byla olimpijka, a koszula w opcji na lato... i chyba tak zostalo to zapisane po debatach naszego zespolu nad nowym umundurowaniem w Lodzi. Czy cos sie zmienilo?

P.S. Pamietam nawet kwestie noszenia koszuli: jesli pod olimpijke zamiast golfa (polgolfa) lub czarnego podkoszulka, to z krawatem, jesli latem sama, to bez, z rozpietym guzikiem przy kolnierzu...

Przepraszam za brak polskich liter - pozdrawiam z rejsu HKW z Cyklad.
Ostatnio zmieniony 25 cze 2007, 17:34 przez panwac, łącznie zmieniany 1 raz.
hm. Piotr Nowacki kpt.j.
instruktor Zespołu Pilota Chorągwi Łódzkiej ZHP
instruktor Retmanatu Hufca Łódź-Polesie - HKW "Dal"
WODNIACY | SZANTOWIĄZAŁKA | WENECJA

g00rek
Stały bywalec
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: g00rek » 27 cze 2007, 08:17

akhsi pisze:Ale prawidłowo zadbana jest najefektowniejszym i (jeżeli chodzi o lato) najpraktyczniejszym możliwym mundurem instruktorskim. Poza tym współczuję instruktorowi, który stałby na apelu w słońcu w tej granatowej koszuli.
A nie współczujesz harcerzom którzy stoją w granatowych "workach" ? :)
I love BP

g00rek
Stały bywalec
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: g00rek » 27 cze 2007, 08:19

panwac pisze:A to ciekawe. jak pmietam, dotad mundurem instruktorskim byla olimpijka, a koszula w opcji na lato... i chyba tak zostalo to zapisane po debatach naszego zespolu nad nowym umundurowaniem w Lodzi. Czy cos sie zmienilo?

P.S. Pamietam nawet kwestie noszenia koszuli: jesli pod olimpijke zamiast golfa (polgolfa) lub czarnego podkoszulka, to z krawatem, jesli latem sama, to bez, z rozpietym guzikiem przy kolnierzu...

Przepraszam za brak polskich liter - pozdrawiam z rejsu HKW z Cyklad.
Piotr, miałem uszyć granatowa koszulę na wzór, kiedy pojawią sie prototypy letnich lądowych. Tak też uczynię. Co będzie potem - zobaczymy jak wszyscy będa mogli obejrzeć granatowa koszulę. Tak umawiałem się z wrooblem.
I love BP

ODPOWIEDZ
nowoczesne kuchnie warszawa

Wróć do „Wodniacy i Żeglarstwo”