XXII Zlot HDW Mamry 2005 - wspomnienia

forum harcerskich drużyn wodnych i żeglarskich
Zablokowany
DooRsiK
Nowicjusz
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: DooRsiK » 05 maja 2005, 12:50

Czuwaj.
W pierwszym majowym weekendzie odbył sie Zlot HDW w Węgorzewie. Była to moja pierwsza wodniacka impreza i musze przyznać, że organizacja była spoko. Po pierwsze była to moja pierwsza impreza organizowana od początku do końca przez "dorosłych" instruktorów. Chyba dla tego wszystko co było planowane się odbyło. No poza regatami ale to wina flauty a nie organizatorów. Tu dla nich wielki ukłon.
Ale za to środowiska które tam się pojawiłyu wydały mi się paskudnie zamknięte w sobie. Po przyjściu do portu więkoszść ciśgle siedziała na swoich łódkach i nie interesowała się że tak powiem integracją. Byłem zdziwiony, że ludzie przypływaja na zlot, żeby ciąge być w tym samym swoim towarzystwie. Czy tak jest wszędzie? Jeżeli tak to myślę, że nigdy nie będę wodniakiem :) Może dla tego to minie tak boli, bo nie wyobrażam sobie np. rajdu hgarcerskiego na którym przychodze na nocleg, rozbijam namiot i wbijam sie do niego i śpie.
Bardzo fajnie zapowiadał się drugi wieczór zlotu w którym to przy ognisklu był zorganizowany festwial szant. po 32 godzinach trwania zlotu nareszcie zobaczyliśmy się chyba wszyscy (mimo że cumowaliśmy w jednym porcie tylko przy dwóch kejach!). Po wszystkich prezentacjach (każda drużynka 2 szanty) zaczeliśmy se grać non stop. I sądziłem, że rozkręci sie nie zla impreza do pozna, a tu zonk: większość rozeszła się gdzieś (można się tylko domyślać że do łódek). Przy ognisku zostało niewiele osób za co bardzo dziękuje, bo dzięki wam nie straciłem do końca humoru.
Czy oto chodzi w wodniackich zlotach? żeby sobie popływać i siedzieć na łajbie ?
Może mnie ktoś oświecić jak to znieść?
Pozdrawiam wszystkich uczestników zlotu i może dozobaczenia na następnym
pwd. Tomasz Sidor
drużynowy 21 WDH "Samii Swoii"
Hufiec GOŁDAP
ch. war-maz
http://www.samiiswoii.prv.pl

utia

Post autor: utia » 11 maja 2005, 13:31

Czuwaj
nie moge sie zgodzić z Tobą, moi podopieczni byli na tym zlocie( ja mam mature wiec pojechali pod opieka przybocznego i zaprzyjaznionej druzynowej) i sa kachwyceni.Bylam na Mamrach 2003 a znajomosci ( pozdrawiam szczep wodny z ostroleki) pozostaly nam do dzis.Sadze ze to kontakty zaleza od obydwu stron. Latwiej chyba bylo do kogos podejsc niz czekac na akcje ze strony innych. Badz zdrow i silnych wiatrow zycze..
Do zobaczenia na szlaku

Daniel
Użytkownik
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: Daniel » 22 lut 2006, 01:04

A cos wiadomo o tegorocznym zlocie ?
pwd. Daniel Laskowski HO
59 Białostocka Wodna Drużyna Wędrownicza
"Czemu By Nie" im. Władysława Wagnera
Hufiec Białystok

Quality is important, not quantity.

wroobel
Starszy użytkownik
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: wroobel » 21 mar 2006, 01:57

Daniel pisze:A cos wiadomo o tegorocznym zlocie?
Tak wiadomo - bedzie :)

XXIII Zlot Harcerskich Drużyn Wodnych "MAMRY 2006"
29.04-02.05.2oo6

Więcej info będzie wkrótce w zaproszeniach na wodniakach.

Zdanie przedzlotowe (praca marynistyczna: makrama, model, rysunek etc.) + zgłoszenie + wpisowe (30zł/os.) do 10.04.2oo6
Zlot organizuje tradycyjnie - KH ZHP Węgorzewo tel. 0 874 273 166

Daniel
Użytkownik
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: Daniel » 21 mar 2006, 19:24

Dzieki ale juz dostalem info z hufca wegorzewo.
pwd. Daniel Laskowski HO
59 Białostocka Wodna Drużyna Wędrownicza
"Czemu By Nie" im. Władysława Wagnera
Hufiec Białystok

Quality is important, not quantity.

Zablokowany
nowoczesne kuchnie warszawa

Wróć do „Wodniacy i Żeglarstwo”