zhp umiera

O idei harcerskiej, naszych zasadach, Prawie...
Sanderka
Użytkownik
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: Sanderka » 28 wrz 2003, 10:20

ZHP nie podupada, nie umiera, a jedyne, o czym można tu dyskutować, to ortografia i interpuncja, a raczej jej brak (chodzi tu o post Gosi oczywiście). DBAJMY O NASZĄ POLSZCZYZNę!!!
pwd. Sandra Znoińska
13 Łomżyńska Drużyna Harcerska "AGADA"
---> www.agada.prv.pl

Sanderka
Użytkownik
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: Sanderka » 28 wrz 2003, 10:25

ZHP nie podupada, nie umiera, a jedyne, o czym można tu dyskutować, to ortografia i interpuncja, a raczej jej brak (chodzi tu o post Gosi oczywiście). DBAJMY O NASZĄ POLSZCZYZNę!!!
pwd. Sandra Znoińska
13 Łomżyńska Drużyna Harcerska "AGADA"
---> www.agada.prv.pl

Alienek
Starszy użytkownik
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: Alienek » 01 paź 2003, 22:41

ZHP nie zniknie z kart historii współczesnej Polski. Po prostu mam takie przeczucie. Jestem już trochę w tej organizacji i byłem na wielu poziomach (od szeregowego, poprzez zastępowego w drużynie młodszej, przybocznego w drużynie młodszej, drużynowego w drużynie młodszej, szóstkowego, przybocznego w zuchach i wreszcie szeregowego w starszej, przybocznego w starszej, no i teraz jestem drużynowym starszej - wędrowniczej. Tylko w żeńskiej mnie nie było - byłem w koedukacyjnej, no i komendantem szczepu nie byłem). Po tylu latach i tylu biwakach, obozach, zimowiskach, nadal znajduję dla siebie powołanie i znajduję ciekawe strony bycia harcerzem. I nadal chyba taki będę. I znam wielu którzy są podobni. Mój hufiec się rozwija w zwyż, a nie w dół. I jak tu myśleć o śmierci ZHP ??
Rafał Półbratek
191 WDW "Czarny Szlak"
Warszawa Mokotów
poza tym w HGR Bemowo

Alienek
Starszy użytkownik
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: Alienek » 01 paź 2003, 22:42

Przepraszam za rozpisanie się, ale tak jakoś wyszło:D
Rafał Półbratek
191 WDW "Czarny Szlak"
Warszawa Mokotów
poza tym w HGR Bemowo

Doro

Post autor: Doro » 20 paź 2003, 17:23

Czymię Kciuki!!!!! Dasz Radę!!!!!

--
phm. Tomasz Dorogusz-Doroszkiewicz HR 47 SDW PANGEA

seme

Post autor: seme » 08 lis 2003, 12:21

http://www.kikwarta.prv.pl/

polecam! chorągiew opolska

--
"Starajmy się pozostawić świat trochę lepszy, niż go zastaliśmy..." /Robert Baden - Powell

P.S.T.
Użytkownik
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: P.S.T. » 08 lis 2003, 19:52

odsyłam do wątku "harcerz harcerzowi wilkiem" zdaje się tak to się nazywało;)
A poza tym to witam na forum;)
bezpartyjny, emerytowany.

ludzie mnie nie lubią
nie znoszą właściwie
jak spojrzę na siebie
to im się nie dziwię

Gollum

Post autor: Gollum » 15 lis 2003, 08:37

seme napisał:
...w mojej miejscowości pewien szczep opanował tak młodzież chcącą chodzić do harcerstwa (wogóle to oni nie wiedzą do końca na czym polega harcerstwo, mimo, iż mają niezły staż!), że inne drużyny na tym cierpią. Harcerz z takiej i owakiej drużyny i harcerz z innej DH powinni wg 4 prawa harcerskiego - być sobie braćmi, a tak wcale nie jest, gdyż istnieje jakaś chora rywalizacja. Dużo drużynowych takich drużyn (mowa o podobnych do tego szczepu) jeszcze bardziej zniechęcają swoich podopiecznych do przyjaźni z innymi harcerzykami.
Dlaczego "harcerzyki"? To słowo ma w sobie coś pogardliwego... Ja nie widzę nic złego w opanowywaniu przez Szczep ludzi (chyba każdy chce mieć duży nabór), widać potrafią tak zadziałać, że "rekruci" :)sami się garną. A chora rywalizacja - w niektórych wypadkach jest zbawienna. :)

Ursus
Starszy użytkownik
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: Ursus » 01 gru 2003, 11:03

A ja się całkowicie zgadzam z Gosią. Sam jestem tu od 7 lat i nie ma porównania do tego co było kiedyś! To może nie jest tak dosłownie umieranie, ale napewno zanik tak wielu wspaniałych rzeczy, jakie przyświecały hercerzą od lat. Znam przypadki, gdzie ZHP to okazja do robienia pieniędzy. Wyższość celów materialnych i własnych korzyści wzięła górę nad pracą społeczną i bezinteresownością, a to chyba potrafi zniszczyć bardzo szybko każdą ogranizację. Walka jest z tym trudna, ale możliwa, tylko trzebaby ją zacząć od samej góry i położyć nacisk na dyscyplinę i podporządkowanie się ogólnym zasdą jednakowych dla wszystkich. Czuwaj!
Ursus
Przyboczny 36HDCzB"Kombinatorzy"
Chorągiew śląska Hufiec Jastrzębie Zdrój
"Prawdziwa ambicja to ciągłe dążenie do celu, którego nigdy nie osiągamy, bo ciągle dźwigamy poprzeczkę...!"

śruba

Post autor: śruba » 01 gru 2003, 11:15

zajrzyj na zhp.org.pl, w dziale dokumenty w serii piątej jest system stopni.
Poza tym zaszły zmiany jeśli chodzi o metodykę, opisy metodyk poszczególnych grup wiekowych są w dziale program i kształcenie -> informacje (pliki pdf). Z tych dokumentów możesz się sporo dowiedzieć...

--
pwd. Magdalena Karolak
Zastępca Komendanta Hufca Nowy Dwór Maz.
Namiestniczka Zuchowa - 0 Namiestnictwo Zuchowe "eNZet"

Molcia

Post autor: Molcia » 04 gru 2003, 20:35

Mysle, ze taki problem moze byc spowodowany mowieniem na "ty" do kadry. Poprostu czasami mlodsi harcerze nie znaja granicy, tego co im wolno, a czego nie. Prowadzi to do wielu nieporozumien,moze tez byc powodem malego zachwiania autorytetow.A mysle, ze starsi dla mlodszych autorytetami jednak byc powinni!

--
Życie jest piękne:)

kowal230

Post autor: kowal230 » 24 kwie 2004, 13:39

Tak z czystej kobiecej ciekawości , czy ktoś jest w stanie powiedzieć ile rzeczywiście jest harcerek i harcerzy w zhp? Oczywiście nie liczymy tych którzy jeżdżą na obozy nie będąc harcerzami .8)

cadfael
Stały bywalec
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: cadfael » 24 kwie 2004, 14:00

Myślę, że niebawem ukażą się oficjalne dane z tegorocznego spisu harecrskiego.
Będzie to wówczas jakiś wskaźnik tego, ilu nas jest.

Pozdrawiam!
"Chciałem, by Warszawa była wielka. Wierzyłem, że wielką będzie. (...) dziś Warszawa broniąca honoru Polski jest u szczytu swej wielkości i sławy." Stefan Starzyński, 23 września 1939 r.

Mroofczyk

Post autor: Mroofczyk » 24 kwie 2004, 16:07

Dzięki za wszystko! :D

Pozdrawiam i czuwaj!

--
ćwik Mateusz Grzyb,11 KDH Kajman hufiec Kłodzko chorągiew Dolnośląska

kowal230

Post autor: kowal230 » 26 kwie 2004, 16:08

Problem w tym , że podaje się w spisie także osoby biorące udział w wypoczynku metodą harcerską . Poza tą formą nie mające nic wspólnego z harcerzowaniem.:p
Kowal

Zablokowany
nowoczesne kuchnie warszawa

Wróć do „Harcerskie ideały”