krótkie spodnie do mundury

O idei harcerskiej, naszych zasadach, Prawie...
StaryWilk
Stały bywalec
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: StaryWilk » 31 maja 2011, 13:22

roza pisze:Gratuluję dh rozmowy na „wysokim” poziomie!
????

Piszu
Użytkownik
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: Piszu » 01 cze 2011, 18:20

Michał, nie ogarniasz. Wawel to Wawel. Wiesz, ego rośnie. :p

Ja tylko wspomnę apel w KRK, właśnie na Zlocie, gdzie "Drużyna Sztandarowa" z Ch. Śląskiej zamiast prezentować się w mundurach to prezentowała polary z napisem "Chorągiew Śląska".
Ile razy stałem w Drużynie Sztandarowej tyle razy stałem w mundurze, raz w deszczu w pałatce. Przez myśl by mi nie przeszło będąc na imprezie i reprezentując cały Związek stać w bluzach z napisem "Chorągiew W-M".

Lutkowi chodziło o te zdjęcie(działający link):
http://edytakrauze.pstrykniete.pl/Msza% ... 220364.JPG
Tarhuna pisze:Ilu z was miało zaszczyt wogole dotykać Sztandar Związku, trzymać go z glorią i chwałą w rękach, ilu z was miało zaszczyt stać w trójce sztandarowej w czasie mszy na krakowskim Wawelu ??? Ja ten zaszczyt miałem.
Ale w tym miesiącu czy w ogóle?

Tak więc Druhu, z kwestią tego, kto ile razy gdzie stał i z jakim sztandarem proponuję zejść na ziemie, bo nie szpanujemy tutaj że 'stałem tam i tam, tu i tu, z tym i tym".
Tu chyba chodzi o to, żeby godnie, z szacunkiem prezentować Związek. Chyba, że znów mój 20 letni umysł staje się za stary..

A odnośnie spodenek do munduru. Bo do tematu należy wrócić.
Spodenki są jakie są, z mundurem zgrywają się dobrze, szczerze mówiąc w porównaniu w skróconymi bojówkami Milteca dla mnie wypadają lepiej, mimo, że uwielbiam Milteci.
Cena faktycznie, trochę wywindowana, no i małe kiszenie, które nie zawsze spełniają swoją rolę na służbie, ale jeśli każdy będzie chciał stosować jakieś zamienniki, to choćby i PŁASTOM z Ukrainy w umundurowaniu nie dorównamy. Mimo, że uważamy Ukrainę za bardziej zacofany kraj.

MYCHAS
Stały bywalec
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: MYCHAS » 02 cze 2011, 07:39

.
Ostatnio zmieniony 02 cze 2011, 07:41 przez MYCHAS, łącznie zmieniany 1 raz.
Tymczasem długi trzeba spłacać, depozyty przekazać innym. Może nikt im tego nie powiedział?”
S t e f a n M i r o w s k i „ S p ł a c i ć d ł u g ”
www.orneta.zhp.pl

hm. Michał Ludkiewicz
Chorągiew Warmińsko - Mazurska

endrea
Starszy użytkownik
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: endrea » 02 cze 2011, 15:03

Piszu pisze:A odnośnie spodenek do munduru. Bo do tematu należy wrócić.
Spodenki są jakie są, z mundurem zgrywają się dobrze, szczerze mówiąc w porównaniu w skróconymi bojówkami Milteca dla mnie wypadają lepiej, mimo, że uwielbiam Milteci.
Cena faktycznie, trochę wywindowana, no i małe kiszenie, które nie zawsze spełniają swoją rolę na służbie, ale jeśli każdy będzie chciał stosować jakieś zamienniki, to choćby i PŁASTOM z Ukrainy w umundurowaniu nie dorównamy. Mimo, że uważamy Ukrainę za bardziej zacofany kraj.
To tylko męskie.
Damskie (przynajmniej na dziewczynach, na których mierzyłam i na mnie) leżą lipnie, kieszeń mają jedną z tyłu i kosztują majątek.
Więc jednak lepsze te z miltecu ;/
phm. Izabela Staszczyszyn HR
Drużynowa 20 Drużyny Harcerzy Leśnych "Czarny Wilk" ^-^
III Szczep Harcerski "Leśni"
www.lesni.pl || www.kpw.org.pl || www.haer.org

recia
Nowicjusz
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: recia » 02 cze 2011, 15:54

Nie wiem dlaczego mówicie że mają 1 kieszeń. Mam te spodenki i mają 3 kieszenie, jedną z tyłu i 2 po bokach.
pion. Renata Jażdżewska.
Przyboczna Gromady Zuchowej "Mieszkańcy czarodziejskiej planety"
II Szczep Harcerski.
http://gromada.npx.pl/news.php

MYCHAS
Stały bywalec
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: MYCHAS » 02 cze 2011, 16:33

Druhno Renato! To normalne w tym kraju i Związku, ktoś przymierzy i już wie ze są nie praktyczne, nie pasują i "mają tylko jedną kieszeń" to się nazywa ekspert.
W Związku mamy ich tysiące, ale jak trzeba zostaje kilkuset.
Tymczasem długi trzeba spłacać, depozyty przekazać innym. Może nikt im tego nie powiedział?”
www.orneta.zhp.pl

hm. Michał Ludkiewicz

endrea
Starszy użytkownik
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: endrea » 02 cze 2011, 17:45

Wybaczcie brakło ",dwie małe po bokach na ręce,".

To normalne w tym kraju, a zwłaszcza w tym Związku, że jak ktoś ma swoje zdanie na dany temat to jest ekspertem od jednej przymiarki.

No ale cóż ja mogę powiedzieć :)
Przecież jestem tylko kobietą a wiadomo, że im najwygodniej to w spódnicach się wszędzie śmiga...

Proszę mi tu nie insynuować bzdur bo nigdzie nie rzuciłam hasłem o byciu "ekspertem".
Czytanie ze zrozumieniem.
Ostatnio zmieniony 02 cze 2011, 17:48 przez endrea, łącznie zmieniany 1 raz.
phm. Izabela Staszczyszyn HR
Drużynowa 20 Drużyny Harcerzy Leśnych "Czarny Wilk" ^-^
III Szczep Harcerski "Leśni"
www.lesni.pl || www.kpw.org.pl || www.haer.org

Piszu
Użytkownik
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: Piszu » 02 cze 2011, 22:22

Odnośnie kieszeni w damskich spodenkach:
http://wyborcza.pl/1,76842,2947721.html - i tyle w temacie.
Nie ogarniam dziewczyn w spodniach, nawet krótkich.. ;x

Odnośnie kieszeni w spodniach harcerskich.. hmm, dwie na ręce są, mieszczą się w nich po 3 radiotelefony, na tyłku jest jedna(?).. chyba, nie pamiętam.. plus na dole po bokach, więc mamy pięć.. nie ręczę, że na pewno, bo chwilowo spodenki mam daleko od siebie...

Kwestia tego, kto jak lubi wyglądać w spodenkach.. ja, mimo, że zwykle mam przy sobie wszystko, staram się wyglądać.. hmm, elegancko, jak facet w mundurze.. niektórzy wolą mieć wszystko i wyglądać jak by im kolana opuchły bo w kieszeniach to chyba specjalnie balony noszą...

Jestem za ujednoliceniem regulaminu mundurowego! A co!

recia
Nowicjusz
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: recia » 02 cze 2011, 23:27

No tak, chciała bym żeby druh trochę ponosił spódnicę harcerską. Zobaczymy czy był by druh dalej taki za. Nie mówię że latam w spodenkach za każdym razem kiedy muszę ubrać mundur, bo tak nie jest, zazwyczaj zakładam spódnicę bo moim zdaniem jest bardziej elegancka ale wiadomo że czasem lepiej jest ubrać spodenki bo są wygodniejsze, i tyle. Faceci nie muszą nosić spódnic i nie wiedzą jaki jest problem kiedy trzeba usiąść na ziemi i robić wszystko żeby było wygodnie ale nie było widać tego co nie trzeba.

Koza, ja tak często jak ty nie chodzę chyba w mundurze ale mi w zupełności te dwie boczne kieszenie wystarczają, natomiast mam problem z guzikami w tzw. rozporku, nie są zbyt fajne.

Sumując, nie ma to jak spódnica ale w plenerze czasami przydają się spodenki.
pion. Renata Jażdżewska.
Przyboczna Gromady Zuchowej "Mieszkańcy czarodziejskiej planety"
II Szczep Harcerski.
http://gromada.npx.pl/news.php

MYCHAS
Stały bywalec
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: MYCHAS » 03 cze 2011, 06:23

Ja tam mogę, ale nie wiem czy to sie opłaca, bo nie wiem czy któraś Druhna chciała by nosić sztandar (waży małe co nieco).
Po za tym na tym świecie jest równowaga Wy jesteście piękne - My silni! :)
www.orneta.zhp.pl

hm. Michał Ludkiewicz

ODPOWIEDZ
nowoczesne kuchnie warszawa

Wróć do „Harcerskie ideały”