krótkie spodnie do mundury

O idei harcerskiej, naszych zasadach, Prawie...
recia
Nowicjusz
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: recia » 29 maja 2011, 12:40

Chciała bym tylko zauważyć żę drużyna reprezentacyjna z tego co wiem od samych zainteresowanych ma zgodę Komendanta Chorągwii żeby sobie wywijać te wywijki kiedy tylko chcą. Więc nie wypada pisać takich rzeczy ponieważ oni nie robią czego im dusza zapragnie. Warto czasami się zastanowić i dopytać u źródła nim zamieści się takie coś na forum.
pion. Renata Jażdżewska.
Przyboczna Gromady Zuchowej "Mieszkańcy czarodziejskiej planety"
II Szczep Harcerski.
http://gromada.npx.pl/news.php

endrea
Starszy użytkownik
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: endrea » 29 maja 2011, 13:18

harcerz15 to twoja wypowiedź jest dość nie na miejscu. Takie rzeczy rzuca się na priva.

Po dwa nikt nie zarzuca, że są źle umundurowani. Nikt nawet nie zarzuca, że to ta konkretna drużyna.
Wypowiedź druha wyżej też zaaakujecie, bo znacie ludzi, którzy noszą wywijki na samej górze glanów ?

Po trzy wywijki na bojówkach wyglądają śmiesznie i mam prawo tak mówić bo to moje zdanie. Tak samo dla innych śmieszne jest wyszywanie kilkucentymetrowych napisów z pseudonimem nad kieszenią munduru, czy też przyszywanie kilku plakietek z tej samej imprezy ale z różnych lat.
harcerz15 pisze:Jeśli chodzi o mundury to powiedz mi od kiedy nosi się do munduru dresy co ? i spódnice z falbankami ?
Wygoogluj galerie różnych hufców i chorągwi to zobaczysz. Pewnie też się przerazisz.

A tak w ogóle to offtop się zaczyna robić.
phm. Izabela Staszczyszyn HR
Drużynowa 20 Drużyny Harcerzy Leśnych "Czarny Wilk" ^-^
III Szczep Harcerski "Leśni"
www.lesni.pl || www.kpw.org.pl || www.haer.org

sikor
Stały bywalec
imię i nazwisko: Janusz Sikorski
stopień instruktorski: hm
stopień harcerski: HR
Hufiec: Ziemi Tyskiej
Chorągiew: Śląska
organizacja: ZHP
Kontakt:

Post autor: sikor » 29 maja 2011, 13:44

harcerz15 pisze:
sikor pisze:Sądzę, że oczodajnych wywijek na bojówkach nic nie przebije ;)
Ciekawe, z tego co mi wiadomo to Drużyna Reprezentacyjna Chorągwi Śląskiej jest najlepiej umundurowaną drużyną, więc to chyba nie na miejscu. po za tym wydaje mi się że powinien dh. patrzeć się na swoje umundurowanie a nie zazdrościć innym tego że potrafili coś osiągnąć a nie propagować same problemy i podburzać innych.
po 1. Kto określa jaka drużyna jest najlepiej umundurowana.
po 2. Co to znaczy najlepiej umundurowana, bo jakoś tam mi się wydaje że najzgodniej z obowiązującym w ZHP regulaminem mundurowym
po 3. Co ci sie nie podoba w moim umundurowaniu ?

Co do zazdroszczenia... Natupałem się w swoim życiu wystarczająco dużo by komukolwiek tego zazdrościć. Tytuł drużyny sztandarowej drużyna której byłem drużynowym miała pierwszy raz ze 25 lat temu więc kto i co tu propaguje ?

Myślę że gdyby ta drużyna od wywijek na długich spodniach pozakładała sobie jeszcze np. pawie pióra... To byłaby jeszcze lepiej umundurowana.

O ile moge zrozumieć braki w umundurowaniu (bo np. nie każdego stać) o tyle nie bardzo rozumię nadmiary i różne choinkowatości.
hm. Janusz Sikorski HR
Redaktor Naczelny czasopisma "Harcerz Rzeczypospolitej"
lesni.pl hr.bci.pl
Przewodniczący ŚKPW

sikor
Stały bywalec
Kontakt:

Post autor: sikor » 29 maja 2011, 13:57

harcerz15 pisze:Szczypior słuchaj. jakie ty możesz mieć doświadczenie skoro ty nosa po za Leśnych nie wystawiasz co ? Jak myślisz czepu Prima została Drużyną Reprezentacyjną co ? Słabo to powinno się robić twoim przełożonym bo nie potrafisz nawet wypowiedzieć się na wymaganym poziomie. I standardowo szukasz pretekstów do pokazania że twoje zdanie coś znaczy, NIESTETY masz pecha i to że się pocisz odpisując na te posty pokazuje tylko jak traktować ciebie i osoby tobie pokrewne. Jeśli chodzi o mundury to powiedz mi od kiedy nosi się do munduru dresy co ? i spódnice z falbankami ?
No i znowu napisałeś jakieś głupoty.
po 1. Na jakiej podstawie twierdzisz, że Szczypior nie wystawia nosa poza Leśnych? To, że Ty go nie widzisz to nie znaczy, że tam go nie ma. To tylko znaczy, że patrzysz... Zbyt wąsko.

Szczypior, jak to Nazwałeś, nie wystawiając nosa poza Leśnych widzi wystarczająco dużo. Chociażby dlatego, że stale współpracujemy ze środowiskami z całej Polski. I pewnie łatwiej będzie wskazać z których chorągwi nie niż tak. A więc... Patrz szerzej a gdy widzisz jak szeroko patrzysz to znaczy... Że patrzysz za wąsko.

Jakoś nie specjalnie mi się słabo robi jako przełożonemu Szczypiora (chociaż z tym przełożonym w metodyce wędrowniczej to jest trochę inaczej, no ale niech będzie) Jego wypowiedzi trzymają dobry, ćwikowski poziom. Natomiast Twoje wypowiedzi o poceniu się czy też suponujące iż Szczypior nosi do munduru dresy a nawet spódnicę z falbankami są ... Nawet nie będe pisał na jakim poziomie.
hm. Janusz Sikorski HR
lesni.pl hr.bci.pl
Przewodniczący ŚKPW

Szczypior
Nowicjusz
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: Szczypior » 29 maja 2011, 14:02

Hm. Ciekawy pomysł, muszę od którejś druhny ze szczepu pożyczyć spódnicę z falbankami, koniecznie różową. Chyba nawet wiem która będzie miała... ;)

I jak dla mnie temat do zamknięcia. Co miało być, zostało powiedziane.
ćwik Mateusz Wysocki
przyboczny 8 Tyskiej Drużyny Harcerzy Leśnych "Birkuty"
III SH "Leśni"
http://www.lesni.pl
http://www.woodcraft.pl

sikor
Stały bywalec
Kontakt:

Post autor: sikor » 29 maja 2011, 14:04

recia pisze:Chciała bym tylko zauważyć żę drużyna reprezentacyjna z tego co wiem od samych zainteresowanych ma zgodę Komendanta Chorągwii żeby sobie wywijać te wywijki kiedy tylko chcą. Więc nie wypada pisać takich rzeczy ponieważ oni nie robią czego im dusza zapragnie. Warto czasami się zastanowić i dopytać u źródła nim zamieści się takie coś na forum.
Niestety Reciu. To nie jest takie proste. Gdyby tak było to pewnie nasze dziewczyny juz dawno nosiłyby zielone mundury (Bo tak jest nasza tradycja)

dlaczego?
Ano dlatego:

Uchwała nr 209/2005
Głównej Kwatery Związku Harcerstwa Polskiego
w sprawie Regulaminu mundurowego ZHP
z dnia 15 listopada 2005 r.
Na podstawie par. 64 pkt 9 Główna Kwatera Związku Harcerstwa Polskiego uchwala
Regulamin mundurowy ZHP, ...
... Wobec powyższego przyjmuje się następując zasady
...
3. Decyzje o wszelkich odstępstwach od regulaminu podejmuje Główna Kwatera ZHP w
formie uchwały.
...

I niestety to byłoby na tyle.

I dlatego należy trzymać się regulaminu. Tradycja nie może być wymówką. A szkoda.
hm. Janusz Sikorski HR
lesni.pl hr.bci.pl
Przewodniczący ŚKPW

recia
Nowicjusz
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: recia » 29 maja 2011, 14:32

Ja druhu napisałam to co dowiedziałam się od członków tej drużyny, nie będę broniła tego co napisałam bo nie znam się tak dobrze na regulaminach jak druh. Może tak jest, może nie. W każdym razie ta rozmowa moim zdaniem z różnych przyczyn przybrała zły kierunek. Chodzilo o spodenki a nie o wywijki. W każdym razie ja sama posiadam regulaminowe, spodenki damskie. Lubie je, chociaż mogły by mieć inne guziki. Bardzo podobają mi się druhowie w spodenkach a nie w spodniach. Co do choinek na mundurze, uważam że powinno na nim muś to co trzeba, sama jak byłam młoda i głupia to wieszałam co się da, teraz się opanowałam i już tak nie jest. Co do szczepu druha Sikora, uważam że nie ma się co czepiać do waszego umundurowania. Byłam z wami na kilku imprezach i uważam że jest taki jaki powinnien być. Chciała bym już zakończyć ten spór. Myśle że Adamowi nie chodziło żeby Szczypior nosił kiecke z falbanami, musiał źle coś napisać, zakładam że chodziło mu o coś innego.

W każdym razie życzę wszystkim udanej niedzieli :)
pion. Renata Jażdżewska.
Przyboczna Gromady Zuchowej "Mieszkańcy czarodziejskiej planety"
II Szczep Harcerski.
http://gromada.npx.pl/news.php

Tarhuna
Nowicjusz
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: Tarhuna » 29 maja 2011, 21:37

Temat naszych wspaniałych czerwonych wywijek był poruszany milion razy, każdy wie swoje, każdy ma swoje zdanie, więc nie mam zamiaru jakoś tu szczególnie bronić swoich racji bo to nie ma sensu, patrząc na burzliwość wypowiedzi niektórych druhen i druhów...

Życzę jedynie wszystkim tym, którzy wiecznie widzą jakieś problemy z DR, którzy "wszystko wiedzą lepiej", aby choć przez rok pełnili nasze obowiązki. Życzę wam wtedy wiele wytrwałości, bo jeśli wydaje wam się, ze jest to takie proste, ze to "zwykła musztra" i paradowanie przed publiką, albo niedaj Boże - "symulowanie wojskowości" poprzez poważne zachowanie w czasie apelów - jesteście w głębokim błędzie. DR tworzą harcerze praktycznie od 12 roku życia, i wielu z was powinno imponować to, ile te dzieciaki z siebie dają, by Chorągiew Śląska była tak wzorowo postrzegana przez władze Związku.

A myślę, że gdyby te nasze czerwone wywijki były aż tak nieregulaminowe, dh Naczelnik w czasie zlotu w Krakowie nie wystawiłaby nas ze Sztandarem Związku. I to samo było w Kielcach, w 2007 roku.

Ilu z was miało zaszczyt wogole dotykać Sztandar Związku, trzymać go z glorią i chwałą w rękach, ilu z was miało zaszczyt stać w trójce sztandarowej w czasie mszy na krakowskim Wawelu ??? Ja ten zaszczyt miałem.

NIKOMU Z WŁADZ NACZELNYCH NIE PRZESZKADZAŁ POZIOM NASZEGO UMUNDUROWANIA, ale - jak życie pokazało po Kielcach, teraz życie pokazuje po Krakowie, że zawsze znajdą sie tacy, którzy "wszystko wiedzą lepiej".

Gorąco pozdrawiam wszystkich "sceptycznych" :)
Ostatnio zmieniony 29 maja 2011, 21:38 przez Tarhuna, łącznie zmieniany 1 raz.
phm. Tomasz Porada H.O.
drużynowy, 2 RGDH im. W. Jagiełły w Rudzie Śląskiej
z-ca komendanta szczepu ds. organizacyjnych, I RMSzDHiZ "PRIMA" w Rudzie Śląskiej

sikor
Stały bywalec
Kontakt:

Post autor: sikor » 29 maja 2011, 22:21

Tak, tak, służba wyzwanie, trudy. Oczywiście. Poznałem to dobrze. Jednak całą sztuką jest używanie tego wszystkiego do osiągnięcia celów jakie mamy w ZHP. To wielka sztuka by nie mylić środków z celami... I rzecz w tym, że nonszalanckie traktowanie przepisów które nas obowiązują na pewno nie pomaga w wychowywaniu prawych obywateli. I nikt tu nie przywoływał takiej czy śmakiej drużyny. Samo wyszło na zasadzie "uderz w stół a nożyce się odezwą" Jeśli chcemy być skuteczni w wychowaniu to stosujmy się do zasad które obowiązują, jeśli nam te zasady nie odpowiadają ... To trzeba podjąć działanie by je zmienić i np. wpisać w regulaminie mundurowym, że drużyna reprezentacyjna chorągwi ma prawo nosić wywijki na długich spodniach camo i okrywać się namiotami...
I wówczas, jeśli przekona się do tego GK-ę będzie to dobrym przykładem wychowawczym właściwego działania.

A co do Twojego ostatniego stwierdzenia Druhu... To TAK, WIDOCZNIE W TYM PRZYPADKU WIEM LEPIEJ. Potrafię czytać ze zrozumieniem i staram się stosować do obowiązujących w ZHP zasad. Bo na tym polega odpowiedzialne dorosłe życie. I nie życzę sobie takiego protekcjonalnego tonu.
Puki co w ZHP obowiązują regulaminy i inne przepisy a nie to czy coś komuś przeszkadza. Chociażby tym kimś była i Druhna Naczelniczka.

Doprowadźcie do zmiany przepisów lub uzyskajcie odpowiednią Uchwałę GK-i. Wtedy sprawa będzie jasna i czysta.
hm. Janusz Sikorski HR
lesni.pl hr.bci.pl
Przewodniczący ŚKPW

endrea
Starszy użytkownik
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: endrea » 29 maja 2011, 23:07

Druhu Tarhuna, nikt nie pisze, że drużyna reprezentacyjna chorągwi śląskiej jest be.
Po prostu czerwone wywijki na bojówkach wyglądają zabawnie.
Równie zabawnie jak harcerze owinięci w pałatki albo berety w pełnym słońcu i temperaturze +30 . Albo białe buty do munduru.

W przypadku pałatek i beretów to dość nieprzyjemna forma dręczenia harcerzy.

Tak żeby zostać dobrze zrozumianym:
Nie wiem czy drużyna reprezentacyjna stosuje berety, pałatki, kapelusze, czy też owija się folią fluorescencyjną. Nie mam nawet pojęcia, która to jest drużyna i skąd.
Przykłady biorę z tego co widziałam w różnych miejscach i na tym opieram swoją wypowiedź.
Nie piję do żadnej konkretnej jednostki.
phm. Izabela Staszczyszyn HR
Drużynowa 20 Drużyny Harcerzy Leśnych "Czarny Wilk" ^-^
III Szczep Harcerski "Leśni"
www.lesni.pl || www.kpw.org.pl || www.haer.org

StaryWilk
Stały bywalec
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: StaryWilk » 30 maja 2011, 10:19

harcerz15 pisze:Szczypior słuchaj. jakie ty możesz mieć doświadczenie skoro ty nosa po za Leśnych nie wystawiasz co ? Jak myślisz czepu Prima została Drużyną Reprezentacyjną co ? Słabo to powinno się robić twoim przełożonym bo nie potrafisz nawet wypowiedzieć się na wymaganym poziomie. I standardowo szukasz pretekstów do pokazania że twoje zdanie coś znaczy, NIESTETY masz pecha i to że się pocisz odpisując na te posty pokazuje tylko jak traktować ciebie i osoby tobie pokrewne. Jeśli chodzi o mundury to powiedz mi od kiedy nosi się do munduru dresy co ? i spódnice z falbankami ?
Druhu Adamie, abstrahując od prezentowanych racji, styl Druha wypowiedzi nie licuje z "duchem i godnością harcerską". Pozwalam sobie zauważyć, że taki sposób dyskusji z Bratem Harcerzem stawia pod znakiem zapytania sens bycia członkiem naszego kręgu harcerskiego. Muszę Druha surowo napomnieć, niestety, jeśli tego nie robią moderatorzy :(

sikor
Stały bywalec
Kontakt:

Post autor: sikor » 30 maja 2011, 11:04

Spokojnie Wilku. Adam już zrozumiał i zmitygował się.
hm. Janusz Sikorski HR
lesni.pl hr.bci.pl
Przewodniczący ŚKPW

roza
Nowicjusz
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: roza » 30 maja 2011, 16:24

Gratuluję dh rozmowy na „wysokim” poziomie!

sikor
Stały bywalec
Kontakt:

Post autor: sikor » 30 maja 2011, 19:23

A może tak konkretniej ? Co się druhowi nie podoba ? Cytowanie przepisów ? Zwracanie uwagi na "miny" wychowawcze ? Czy może jeszcze jakiś inny aspekt ?
hm. Janusz Sikorski HR
lesni.pl hr.bci.pl
Przewodniczący ŚKPW

MYCHAS
Stały bywalec
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: MYCHAS » 31 maja 2011, 09:14

Jak zwykle na tym forum mówi się o jednym kończy się na zupełnie innym.

¬le będzie z umundurowanie dopóki nie zlikwidujemy ostatniej części z zapisu:
"8. Dobór dolnej części umundurowania powinien uwzględniać warunki atmosferyczne. Podwijanie rękawów w koszuli mundurowej powinno uwzględniać warunki atmosferyczne, oraz zwyczaje przyjęte w drużynie."
na ten zapis każdy się powołuje i wszystko jest ok, no bo nie ma się do czego przyczepić i na apelach każdy ma co innego:D i wygląda jak choinka.
Tarhuna pisze:Ilu z was miało zaszczyt wogole dotykać Sztandar Związku, trzymać go z glorią i chwałą w rękach, ilu z was miało zaszczyt stać w trójce sztandarowej w czasie mszy na krakowskim Wawelu ??? Ja ten zaszczyt miałem.
Zawsze myślałem ze służba to działanie, którym nie trzeba się chwalić i gloryfikować tylko zwykła harcerska codzienność.
Moi ludzie stoją ze Sztandarem Związku Harcerstwa Polskiego, ja od 3 lat mam go dość często w rękach, ale stosuje podstawę ze dumą jest dobrze spełniony obowiązek i dorównanie oddziałom wojskowym na placach apelowych. Dla mnie nagrodą jest stać tam gdzie inne organizacje nie stoją, usłyszeć po apelu: na Was zawsze można liczyć, uścisk dłoni zadowolonych Władz Naczelnych i Państwowych.
Nie wiem czym Wawel różni się od Placu Zamkowego, Placu Piłsudskiego, Parku w Muzeum PW, Pól Grunwaldu.

Co do DR Ch.Ś widziałem ja 2 razy właśnie w Krakowie i stwierdzam że Mi się czerwone wywijki do bojówek nie podobają, ale zaznaczam ze to moje zdanie:)

Myślę że lepiej podyskutujmy co zrobić by nie wyglądać każdy po swojemu.

A w ramach ciekawostek dotyczących pocztów sztandarowych to wspomnienie z Lwowa http://edytakrauze.pstrykniete.pl/Msza% ... 220364.JPG
Tymczasem długi trzeba spłacać, depozyty przekazać innym. Może nikt im tego nie powiedział?”
S t e f a n M i r o w s k i „ S p ł a c i ć d ł u g ”
www.orneta.zhp.pl

hm. Michał Ludkiewicz
Chorągiew Warmińsko - Mazurska

ODPOWIEDZ
nowoczesne kuchnie warszawa

Wróć do „Harcerskie ideały”