krótkie spodnie do mundury

O idei harcerskiej, naszych zasadach, Prawie...
karolaaakasia
Nowicjusz
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: karolaaakasia » 26 maja 2011, 17:10

Ostatnio tak się zastanawiałam w związku z pogodą za oknem, czy skoro są krótkie spodnie mundurowe to od czasu do czasu w upał można by założyć do munduru normalne krótkie spodnie

Szczypior
Nowicjusz
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: Szczypior » 26 maja 2011, 18:00

Przepraszam, może to ja mam wyprany mózg po dzisiejszym dniu, ale nie rozumiem. Skoro są mundurowe spodnie krótkie, to po co zakładać inne?
ćwik Mateusz Wysocki
przyboczny 8 Tyskiej Drużyny Harcerzy Leśnych "Birkuty"
III SH "Leśni"
http://www.lesni.pl
http://www.woodcraft.pl

karolaaakasia
Nowicjusz
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: karolaaakasia » 26 maja 2011, 18:09

bo w większości środowisk ciężko jest zebrać po 60 zł na spodnie które założy się 2 razy do roku

MYCHAS
Stały bywalec
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: MYCHAS » 26 maja 2011, 18:30

No super jak od maja do września chodzi się 2 razy w mundurze:o
Ja mundur po sezonie muszę zmieniać nieraz bo jest zużyty.
Po za tym drużynowi, Hufcowi mogą spokojnie robić akcje zarobkowe,
a jak nie to 60 zł daje po piątaku miesięcznie więc można spoko zebrać.

Przykładów jest masa , ale najlepszy jaki mi się nasuwa po Apelu na Zlocie Lwów to harcerz na Apelu z podwiniętymi bojówkami do pół łydki stojący na baczność.
Po za tym jak stało się to było widać kontrast ZHR, Płast a ZHP - my chyba zapomnieliśmy uczyć ludzi o dbałość o mundur a uczymy narzekania na brak kasy. Płast pięknie umundurowany jednolicie, stoją równo, ZHP, każdy sobie na swój sposób stoi na swoje baczność i wygląda inaczej.
Tymczasem długi trzeba spłacać, depozyty przekazać innym. Może nikt im tego nie powiedział?”
S t e f a n M i r o w s k i „ S p ł a c i ć d ł u g ”
www.orneta.zhp.pl

hm. Michał Ludkiewicz
Chorągiew Warmińsko - Mazurska

Szczypior
Nowicjusz
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: Szczypior » 26 maja 2011, 18:51

Skoro nie używacie krótkich... Osobiście nie wyobrażam sobie biegania w lecie w długich spodniach, nawet cienkich BDU. Wszędzie gdzie tylko mogę, pokazuję się w krótkich, plus getry zwinięte na butach na wszelki wypadek.

O ile męskie spodenki dość łatwo znaleźć na portalach aukcyjnych za ułamek ceny, to z damskimi może być problem... Ale zawsze jest to jakiś sposób, i a nuż się trafią. A jeśli mowa o zwykłych spodniach, to przede wszystkim jest to kwestia dopasowania- logiczne, że np. fioletowy pasuje do munduru jak pięść do nosa.

Sposobem jest też znaleźć jakąś alternatywę za mniejsze pieniądze, a podobne do regulaminowych spodenek.
ćwik Mateusz Wysocki
III SH "Leśni"

Dyzma
Użytkownik
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: Dyzma » 26 maja 2011, 22:31

Zawsze możecie poszukać, krótkich m65 ripstopowych, wyglądają bardzo ładnie jako spodnie krótkie do munduru i są dużo wygodniejsze (chociażby większe kieszenie).

Tylko znów rozbije się o cenę sprawa, ale ja tam wolę dodać 20 zł i mieć porządne spodnie.
pwd. Tomasz Mika
Powiatowy Związek Drużyn w Świdniku
13 Świdnicka Drużyna Harcerska "Mandragora"
www.mandragora.swidnikzhp.pl

miły5
Nowicjusz
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: miły5 » 27 maja 2011, 13:45

W moim szczepie ( 10 drużyn, 2 kluby i krąg instruktorski ) letnie umundurowanie - w tym krótkie spodenki - noszone jest od 1 maja do 30 września, w tym oczywiscie cały obóz. Co do kasy to wg mnie wymówka, istnieje multum sposobów na ich zdobycie. Prawdziwy powód to "przekonanie" by "nie nosić krótkich spodenek bo to nie męskie". Pokutuje on jeszcze z czaów, gdy spodenki były naprawdę krótkie. Dodam, że nosimy regulaminowe spodenki - bo taki jest regulamin i należy go przestrzegać. Jak ten fakt nie dotrze do wszystkich to będziemy wygladać byle jak.

endrea
Starszy użytkownik
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: endrea » 27 maja 2011, 17:58

MYCHAS pisze:...Hufcowi mogą spokojnie robić akcje zarobkowe...
Zwłaszcza, że pieniędzy z akcji zarobkowych nie wolno przeznaczać na umundurowanie bo to są CELE STATUTOWE co się już przez forum i listę czuwaja przewijało wielokrotnie.

Co do krótkich spodenek: jest to czysta kpina, że za taki kiepski gatunkowo i kiepsko uszyty kawałek materiału trzeba dać 60 zł.

No ale można odkładać 5 zł miesięcznie.
Po to mam cały rok zbierać żeby wydać na krótkie spodenki do munduru ?
A kolejne półtora roku zbierać na bluzę ?
Ach, i jeszcze spódnica przecież !

3 lata zbierać na pełen mundur ?

Szukaj sposobów a nie powodów, ale ceny obecnego oficjalnego umundurowania to czysta kpina.
Osobiście kupiłam sobie krótkie spodenki BDU czy jakieś inne, skróciłam je i przeszyłam i poza faktem, że są z lepszego materiału, lepiej na mnie leżą i mają normalne kieszenie z boku a nie tylko jedną z tyłu to zapłaciłam za nie 32 zł.

MYCHAS pisze:Przykładów jest masa , ale najlepszy jaki mi się nasuwa po Apelu na Zlocie Lwów to harcerz na Apelu z podwiniętymi bojówkami do pół łydki stojący na baczność.
Niestety takich przykładów na praktycznie wszystkich dużych imprezach jest cała masa.
A drużynowi nie zdają sobie sprawy jak bardzo nie PR-owo wyglądają ich podopieczni, często gęsto strasząc niechlujnym wyglądem, mundurem założonym na dres czy też starymi zuchowymi beretami koniecznie zawiązanymi pod brodą, itp.
Przykład idzie z góry, więc czego się spodziewać skoro nawet komendanci chorągwi nie potrafią się ubrać porządnie w mundur.
phm. Izabela Staszczyszyn HR
Drużynowa 20 Drużyny Harcerzy Leśnych "Czarny Wilk" ^-^
III Szczep Harcerski "Leśni"
www.lesni.pl || www.kpw.org.pl || www.haer.org

piotrrodzoch
Użytkownik
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: piotrrodzoch » 28 maja 2011, 12:13

ja do dziś nie mam "regulaminowych" spodenek bo nie było na mnie rozmiarówki. Poza tym wygodniej i TANIEJ było mi kupić zwykłe bojówki i obciąć. Kolor materiału ten sam do tego 2 boczne kieszenie cargo. lepszy materiał, szybciej schnie, nie mechaci się i nie przeciera w kroku... Na jakimś zlocie nawet ludzie pytali czy to nowy model :) harcerskich spodenek.
To chyba lepsze rozwiązanie tylko żeby było jednolicie w drużynie. Nie zawsze ale w pewnych przypadkach ekonomia wygrywa z regulaminami.
endrea pisze:drużynowi nie zdają sobie sprawy jak bardzo nie PR-owo wyglądają ich podopieczni, często gęsto strasząc niechlujnym wyglądem, mundurem założonym na dres czy też starymi zuchowymi beretami koniecznie zawiązanymi pod brodą, itp.
Przykład idzie z góry, więc czego się spodziewać skoro nawet komendanci chorągwi nie potrafią się ubrać porządnie w mundur.
To co powiesz na to :) .... nie powiem gdzie, ale znam środowiska, gdzie dziołchy noszą getry na kozakach :D albo noszą glany wysokości 30cm i na szczycie buta wywijka wystaje ;)
Ostatnio zmieniony 28 maja 2011, 12:20 przez piotrrodzoch, łącznie zmieniany 1 raz.
phm. Piotr Rodzoch
KSI Hufca Puławy, RCH Lubelskiej
www.pulawy.zhp.pl

czas lasu różni się od czasu miasta

sikor
Stały bywalec
imię i nazwisko: Janusz Sikorski
stopień instruktorski: hm
stopień harcerski: HR
Hufiec: Ziemi Tyskiej
Chorągiew: Śląska
organizacja: ZHP
Kontakt:

Post autor: sikor » 28 maja 2011, 17:34

Offtop:
piotrrodzoch pisze:To co powiesz na to :) .... nie powiem gdzie, ale znam środowiska, gdzie dziołchy noszą getry na kozakach :D albo noszą glany wysokości 30cm i na szczycie buta wywijka wystaje ;)
Sądzę, że oczodajnych wywijek na bojówkach nic nie przebije ;)
hm. Janusz Sikorski HR
Redaktor Naczelny czasopisma "Harcerz Rzeczypospolitej"
lesni.pl hr.bci.pl
Przewodniczący ŚKPW

harcerz15
Nowicjusz
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: harcerz15 » 29 maja 2011, 11:10

sikor pisze:Sądzę, że oczodajnych wywijek na bojówkach nic nie przebije ;)
Ciekawe, z tego co mi wiadomo to Drużyna Reprezentacyjna Chorągwi Śląskiej jest najlepiej umundurowaną drużyną, więc to chyba nie na miejscu. po za tym wydaje mi się że powinien dh. patrzeć się na swoje umundurowanie a nie zazdrościć innym tego że potrafili coś osiągnąć a nie propagować same problemy i podburzać innych.

milka77
Użytkownik
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: milka77 » 29 maja 2011, 11:14

Hm, każda drużyna ma swoje zwyczaje i tradycje i powinniśmy je szanować ! Tymbardziej, że tak jak wspomniał druh wyżej drużyna reprezentacyjna jest dobrze umundurowana i bardzo jednolicie co jest dużym plusem bo rzadko się zdarzają takie drużyny!
HO Sandra Dyks
Zastępca komendantki II Tyskiego Szczepu Harcerskiego "Horyzonty"
Drużynowa GZ "Mieszkańcy czarodziejskiej planety"

harcerz15
Nowicjusz
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: harcerz15 » 29 maja 2011, 11:28

Tak! każda drużyna każdy szczep każde środowisko ma swoje tradycje i wydaje mi się że jako harcerze szczególnie jako instruktorzy nie powinniśmy marudzić na ten temat.

Szczypior
Nowicjusz
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: Szczypior » 29 maja 2011, 11:29

Zwyczaje zwyczajami, regulamin regulaminem. Jeśli drużyna jedzie na (przykładowo) światowy zlot, na który wybierają się różne środowiska z ZHP, i każde z nich wygląda po swojemu, to jaką opinię będą mieli o nas skauci z innych części świata? Zwyczajowo to można biegać sobie na obozie, kiedy drużyna/szczep jedzie sam. Na biwaku również. Gdzieś, gdzie mamy się w dużej mierze prezentować, powinniśmy wyglądać regulaminowo. Za druhną endreą- szukaj sposobów, nie powodów.

Mi osobiście brakuje określonych długich spodni mundurowych, ale jak myślę o cenie jaką prawdopodobnie by narzucono, to mi się słabo robi.
ćwik Mateusz Wysocki
III SH "Leśni"

harcerz15
Nowicjusz
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: harcerz15 » 29 maja 2011, 12:02

Szczypior słuchaj. jakie ty możesz mieć doświadczenie skoro ty nosa po za Leśnych nie wystawiasz co ? Jak myślisz czepu Prima została Drużyną Reprezentacyjną co ? Słabo to powinno się robić twoim przełożonym bo nie potrafisz nawet wypowiedzieć się na wymaganym poziomie. I standardowo szukasz pretekstów do pokazania że twoje zdanie coś znaczy, NIESTETY masz pecha i to że się pocisz odpisując na te posty pokazuje tylko jak traktować ciebie i osoby tobie pokrewne. Jeśli chodzi o mundury to powiedz mi od kiedy nosi się do munduru dresy co ? i spódnice z falbankami ?

ODPOWIEDZ
nowoczesne kuchnie warszawa

Wróć do „Harcerskie ideały”