Tak zwani "instruktorzy" - pozerzy, zakłamańcy, oszuści,

O idei harcerskiej, naszych zasadach, Prawie...
mr.X
Nowicjusz
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: mr.X » 03 mar 2011, 15:02

W przygotowaniu lista nazwisk z opisami dlaczego nie warto mieć z nimi styczności itp. CZEKAM NA WASZE PROPOZYCJE!!!! mr.x326@interia.pl - Niby warto wypowiadać swoje zdanie oficjalnie... Ja oczywiście też się z tym zgadzałem ale praca w tej organizacji pokazała mi że nie do końca jest tak kolorowo - zostałem usunięty po cichu. Jeśli ten post zostanie usunięty z oficjalnego forum pojawi się na niezależnym serwerze. pozdrawiam

mr.X
Nowicjusz
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: mr.X » 03 mar 2011, 15:15

Jeśli ktoś zdecyduję się napisać i wyrazi zgodę to podam środowisko z którego nadszedł mail ograniczając się do Chorągwi. Jeśli o mnie chodzi to możecie pomijać mnie w tej korespondencji i zachęcam do wpisywania informacji bezpośrednio na forum. zachęcam!!!! może nawet powstanie TOP 10 lub coś w tym stylu choć jak zerkam na składy centralnych rad i komisji to już nasuwa mi się przynajmniej 25 nazwisk. przepraszam za defetyzm...

mr.X
Nowicjusz
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: mr.X » 03 mar 2011, 15:48

Będę chciał Was namówić do tego aby przeciw najbardziej spektakularnym postacią z Waszej organizacji wytoczyć procesy przed sądem koleżeńskim jaki posiada prawie każda jednostka organizacyjna zaczynając od poziomu hufca w górę. Może to otworzy oczy prawdziwym instruktorom i pomoże odświeżyć harcerstwo - TO CEL DLA WAS !!! a ja bede usatysfakcjonowany jeśli zauważę minimalny wzrost sprawiedliwej oceny. :)

akhsi
Użytkownik
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: akhsi » 03 mar 2011, 16:40

postaciom, drogi kolego. Bez komentarza
pwd. Igor Sikora
50 Harcerska Drużyna Wodna
Hufiec Chorzów

mr.X
Nowicjusz
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: mr.X » 03 mar 2011, 19:08

bez komentarza... a co obawiasz się o własną osobę. Masz czego w sumie pochodzisz z jednego z najbardziej patologicznych środowisk ;)

Alek
Stały bywalec
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: Alek » 03 mar 2011, 22:18

widzisz Igor... no wreszcie ktoś powiedział nam prawdę... :) no ja wiedziałem - przez tyle lat coś mi nie pasowało
nie wiem ale coraz częściej mam wrażenie że na tym forum zaciął się kalendarz 1 kwietnia :D

to ja proponuje moje nazwisko na tą listę - za co? za to że NIE WSTYDZę SIę SWOJEGO IMIENIA I NAZWISKA......
Ostatnio zmieniony 03 mar 2011, 22:21 przez Alek, łącznie zmieniany 1 raz.
Per Concordia Ad Victoria

sikor
Stały bywalec
imię i nazwisko: Janusz Sikorski
stopień instruktorski: hm
stopień harcerski: HR
Hufiec: Ziemi Tyskiej
Chorągiew: Śląska
organizacja: ZHP
Kontakt:

Post autor: sikor » 03 mar 2011, 23:07

Macieju... Nie powinieneś kpić czy dezawuować takich wypowiedzi. Świadczą one że gdzieś w naszej organizacji coś się komuś stało. Powinieneś rozumieć, że nie każdy ma dość siły by wystąpić z otwartą przyłbicą.
Moim zdaniem reakcja na jakieś zdarzenie nie jest do końca właściwa. Ale czasem brakuje siły i ma się dość i chce się po prostu krzyczeć. Dobrze wiemy że wiele rzeczy w naszej organizacji nie działa jak należy. Równie dobrze wiemy, że jest w niej sporo osób których nie powinno być.
Więc może warto ochłonąć i nie walczyć z rzeką. Ona i tak popłynie. Może warto popracować nad jej korytem...
hm. Janusz Sikorski HR
Redaktor Naczelny czasopisma "Harcerz Rzeczypospolitej"
lesni.pl hr.bci.pl
Przewodniczący ŚKPW

Alek
Stały bywalec
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: Alek » 04 mar 2011, 07:24

to nie jest kpina Sikorze - ja niestety obawiam się że właśnie obawa przed otwartym powiedzeniem co jest nie tak jest naszą największą związkową bolączką... przemilczanie w miejsce korzystania z otwartych metod rozwiązywania konfliktu powoduje że robi się coś za czyimiś plecami lub anonimowo - co tylko powiększa konflikt pomiędzy osobami w danym środowisku

ja niestety nie akceptuję takich metod oczywiście są pewne spraw w którch osobie poszkodowanej gwarantuje się anonimowość - ale chyba nie dotyczy to jednak spraw związkowych i problemów na linii kadra - przełożony
tym bardziej trudno zaakceptować robienie jakichś czarnych list czy nawet nawoływanie do tego

zatem rozumiem że ktoś mógł zostać niewłaściwie potraktoway w swoim środowisku - ale takie posty niestety niczemu dobremu nie służą
jeśli chce się prowadzić walkę przeciwko innym których zachowanie ocenia się za niewłaściwe (a do oceny ma prawo każdy - nawet krytycznej) niestety trzeba samemu zachować się w sposób nie budzący wątpliwości (żona cezara powinna być poza wszelkimi podejrzeniami-tak się chyba mawia - prawda?)

a jeśli zdarzyło się coś nazwijmy to "niewłaściwego" w jakimś środowisku i ma się osobistą obawę przed powiedzeniem tego wprost to należy anonimowo przekazać taką informacje przełożonym a nie zbierać "złe nazwiska"

nawoływanie do wskazywania osób które negatywnie oceniamy - i to jeszcze bez wskazania precyzyjnych kategorii w oparciu o które takiej oceny się dokonuje jest bezzasadne - po pierwsze jest czysto subiektywne a po drugie nie wnosi komletnie niczego
jednocześnie osoba która ten wątek uruchomiła czyni to w sposób dla mnie zupełnie nie akceptowalny - w tym również obraża środowisko z którego ja się wywodzę a w którym Igor dziś działa - znam swoje środowisko, wiem też że ma swoje problemy jak każde - ale sądzę że określanie naszego środowiska jako patologiczne jest całkowicie nieuprawnionym pomówieniem - to jest jedna z silniejszych drużyn wodnych jakie mamy w naszej chorągwi - jeśli to jest patologia to ja życzę każdemu takiej patologii

zatem ani cel jaki przyświeca autorowi, ani podejmowane niego środki nie są dla mnie do przyjecia i tylko prawo harerskie nakazuje zachowanie podody ducha i potraktowanie tego z humorem (a nie kpiną)
Per Concordia Ad Victoria

sikor
Stały bywalec
imię i nazwisko: Janusz Sikorski
stopień instruktorski: hm
stopień harcerski: HR
Hufiec: Ziemi Tyskiej
Chorągiew: Śląska
organizacja: ZHP
Kontakt:

Post autor: sikor » 04 mar 2011, 10:03

Ano... Gwizdać należy w każdym przypadku. Trzeba tylko zdawać sobie sprawę że nie każdy ma dość siły na otwartą konfrontację. Nie każdy również ma takiego przełożonego do którego może iść z trudną sprawą. To oczywiście nie powoduje iż wybranie drogi typu anonimowe rzucanie niepotwierdzonych oskarżeń było właściwe. Nie znaczy również iż robienie W TEN SPOSÓB czarnej listy uważałbym za właściwe. Oczywiście nie.
Pierwsze konkretne podpisane zarzuty, później sprawa a ewentualnie dopiero później czarna lista.
Ale przede wszystkim potrzebne są konkrety. Jak chłopak ma... To niech znajdzie w sobie dość odwagi i przedstawi co ma. Być może trzeba mu pomóc. A być może tylko wyjaśnić co i dlaczego.
hm. Janusz Sikorski HR
Redaktor Naczelny czasopisma "Harcerz Rzeczypospolitej"
lesni.pl hr.bci.pl
Przewodniczący ŚKPW

akhsi
Użytkownik
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: akhsi » 04 mar 2011, 12:12

Tak, od wielu lat nie śpię po nocach obawiając się postawienia przed Sądem Harcerskim. A tak serio - takie działanie niczemu nie służy, bo wygląda mi to na jakiś taki początek Rewolucji ZHPowej, będziemy czekać na strzał z Aurory, a potem ruszymy przeciwko naszym ciemiężycielom. Nie mówię, że cała nasza organizacja jest OK - jest wiele problemów, z którymi się borykamy. Ale nie uważam, aby proponowana przez kolegę X metoda była dobra - bo wydaje mi się, że w chwili obecnej na drodze normanej rozmowy i "pokojowych" ustaleń jesteśmy w stanie znacznie więcej osiągnąć.
pwd. Igor Sikora
Hufiec Chorzów

słonko
Stały bywalec
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: słonko » 04 mar 2011, 12:45

A ja jestem ciekaw efektu. Jak jeszcze autor się podpisze, to już w ogóle będzie klasa.
Zimowa Akcja Szkoleniowa KOSMOS 2013 - www.kursykosmos.pl

mr.X
Nowicjusz
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: mr.X » 04 mar 2011, 13:05

Służy Służy.... nawiązaniu dialogu jaki powinien zaistnieć już bardzo dawno temu... wprost mogę przyznać się do tego że faktycznie nie mam dość siły by "dziś" rozmawiać otwarcie - to jeszcze nie ten czas. Powinniście wiedzieć iż mam również listę konkretnych osób - użytkowników owego forum - które chciałbym zainteresować tą rozmową. Puki to nie nastąpi pozostanę raczej anonimowy... zamierzam w jak najbardziej wyrazisty sposób opisać swoją sytuację a może ktoś z was będzie chciał się podzielić swoimi przemyśleniami
Mam na imię Marcin i w ZHP służbę zakończyłem będąc w stopniu podharcmistrza. pozdrawiam

mr.X
Nowicjusz
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: mr.X » 04 mar 2011, 13:28

Muszę wam powiedzieć iż dostałem już 27 wiadomości pod wskazany adres... cześć korespondencji jest anonimowa. ale ku pokrzepieniu serc jest też wiadomość powiedzmy ze "środka samej góry " naszej organizacji i o dziwo ze wskazaniem nazwiska w okół którego taką dyskusję można by zawiązać... hehehe. zastanawiam się jeszcze czy je zamieszczę i namawiam autora to samodzielnego zamieszczenia postu.

słonko
Stały bywalec
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: słonko » 04 mar 2011, 15:17

A powiedz mi Marcin, skoro zakończyłeś swoją służbę, dlaczego boisz się ujawnić konkretnie? I tak chyba juz nie masz nic do stracenia?
Zimowa Akcja Szkoleniowa KOSMOS 2013 - www.kursykosmos.pl

akhsi
Użytkownik
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: akhsi » 05 mar 2011, 02:12

To ja czekam na wystrzał z Aurory.
pwd. Igor Sikora
Hufiec Chorzów

ODPOWIEDZ
nowoczesne kuchnie warszawa