Harcerze a WOŚP

O idei harcerskiej, naszych zasadach, Prawie...
g00rek
Stały bywalec
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: g00rek » 13 lis 2006, 12:03

A ja życzę takiego wizerunku - to znaczy nie takiego samego ale tak pozytywnie odebranego. Bo jeśli ktoś nie bierze udziału nawet to zazwyczaj myśli - "fajna opcja, ale ja wolę poimprezować". Chciałbym żeby o nas tak mówili :)
hm. Michał "g00rek" Górecki
I love BP

pleban
Użytkownik
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: pleban » 13 lis 2006, 14:41

19kldh pisze:"...jego władze..." ? Hmmm..... Jak to fajnie gdy "....sprawa jest prosta...."
Tu gdzie mieszkam sprawa _jest_ prosta. Rok temu znajomy ojczulek z polskiego kosciola oznajmil mi prywatnie, ze mieli zebranie swojego zakonu i zdecydowali, ze akcje charytatywne OK, ale "nie ta od pana Owsiaka".
19kldh pisze:A Ty przeczytałeś ? Bo ja tak.
Wiesz, a ja nie... Lubie gadac, bo cos tam kiedys widzialem, ale zeby dokladnie czytac...??
s00hy pisze:A krytyka? Zawsze i wszędzie się pojawi. Nic nowego na świecie
Podobno zawsze jest potrzebna, bo dzieki niej mozna trzymac najwyzszy poziom.
pwd Pleban HO
1 SHSMW "Gryf", Montreal
www.rancid.ca/gryf

19kldh
Stały bywalec
imię i nazwisko: Czesław Przybytek
stopień instruktorski: hm
stopień harcerski: HR
Hufiec: Kraków-Krowodrza
Chorągiew: Krakowska
organizacja: ZHP
Kontakt:

Post autor: 19kldh » 13 lis 2006, 14:50

pleban pisze:
19kldh pisze:"...jego władze..." ? Hmmm..... Jak to fajnie gdy "....sprawa jest prosta...."
Tu gdzie mieszkam sprawa _jest_ prosta. Rok temu znajomy ojczulek z polskiego kosciola oznajmil mi prywatnie, ze mieli zebranie swojego zakonu i zdecydowali, ze akcje charytatywne OK, ale "nie ta od pana Owsiaka".
Ano widzisz ;) Nie "władza" a demokracja.
hm. Czesław Przybytek HR
http://19kldh.pl
tel. 519-160-185

pleban
Użytkownik
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: pleban » 18 lis 2006, 06:23

19kldh pisze:
pleban pisze:
Ano widzisz ;) Nie "władza" a demokracja.
Ta demokacja nazywa sie: ojciec przelozony Franciszkanow w Montrealu [tu imie i nazwisko] - to nieoficjalnie. To tylko tak gwoli scislosci, bo ten temat przerabialem wielokrotnie i na forum WOSP i prywatnie, i nie chcialbym wracac do tego. Nauczylem sie jednego - robic swoje gdy widzi sie, ze jest to dobre i nikogo nie krzywdzi.

Tu jeszcze ciekwy link, ktory znalazlem dzisiaj nt. zaufania do WOSP, harcerstwa i innych organizacji publicznych:
http://www.wosp.org.pl/fundacja/index.php/11/2//3546
Ostatnio zmieniony 18 lis 2006, 18:33 przez pleban, łącznie zmieniany 1 raz.
pwd Pleban HO
1 SHSMW "Gryf", Montreal
www.rancid.ca/gryf

pleban
Użytkownik
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: pleban » 27 sty 2007, 05:45

Ja granie z WOSP zaczalem wlasnie dzieki harcerstwu. W moim miescie w Polsce sztab do tej pory miesci sie w hufcu. Dlatego moim marzeniem bylo organizowac finaly w mym obecnym miejscu zamieszkania, wlaczajac w to harcerzy. W tym roku sie udalo :)
pwd Pleban HO
1 SHSMW "Gryf", Montreal
www.rancid.ca/gryf

Pieczar
Użytkownik
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: Pieczar » 02 paź 2007, 20:27

ja juz 4 razy zbierałem na WOŚP i uważam iż jest to bardzo szczytny cel , który jednoczy ludzi:)
"Ślubuję na Twoje ręce pełnić służbę w Szarych Szeregach, tajemnic organizacyjnych dochować, do rozkazów służbowych się stosować, nie cofnąć się przed ofiarą życia"

Maciek P
Stały bywalec
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: Maciek P » 02 paź 2007, 20:31

No to ja się pochwalę. Od sześciu lat wspieramy sztab WOŚP na Bemowie organizując patrole interwencyjne chroniące inkasentów. Mamy "na koncie" kilka interwencji ratowniczych i kilka trafionych wskazań oszustów, grup okradających inkasentów itp. :)
Maciej Pietraszczyk 503-664-824
hsg@zhp.pl; maciej.pietraszczyk@strazgraniczna.pl

Nad sruby korouhev zavlála, to v¹ak neznaèí, ¾e je tam sláva,
v¹em vìrným poka¾dé nesmírnou sílu a jednotu dává,
ve znaku kalich, v kalichu víra, jen pravda vítìzí, v pravdì je síla.

Zablokowany
nowoczesne kuchnie warszawa

Wróć do „Harcerskie ideały”