Harcerze a WOŚP

O idei harcerskiej, naszych zasadach, Prawie...
Nikt_name

Post autor: Nikt_name » 31 sie 2003, 12:39

Nie znajdziesz książkowej definicji, ponieważ jest to związek frazeologiczny luźny, a takich się w słownikach nie definiuje (bo nie ma po co, to po prostu zwykła suma znaczeń słów wchodzących w skład frazeologizmu). Związek międzyludzki to relacja zachodząca między osobnikami gatunku homo sapiens. Tyle. Jeśli koniecznie chcesz sięgać po słownik, to sprawdź definicję rzeczownika związek i przymiotnika międzyludzki.

--
Igor Kuranda HO
Szczep 7 Wieluńskich Drużyn Harcerskich

2123
Użytkownik
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: 2123 » 31 sie 2003, 14:19

Dla mnie Orkiestra jest jedyną tego typu fundacją, której efekty działania rzeczywiście widać. Nie ma szpitala czy pogotowia, gdzie nie byłoby sprzętu z czerwonymi serduszkami. W przypadku innych fundacji ciężko jest dowiedzieć się, co dzieje się z pieniędzmi tam wpływającymi. Dlatego uważam, że nasi harcerze jak najbardziej powinni angażować się w tę akcję. A że się przy tym (czy nawet przede wszystkim) bawią- to chyba dobrze? W końcu nigdzie nie jest napisane, że tego rodzaju akcje powinny być naznaczone powagą i nastrojem pełnym zadumy nad cierpieniem.

P.S.- Co do Przystanku Woodstock to nie wpadajmy w medialną paranoję- byłam, widziałam i oceniam bardzo pozytywnie!
"...gdy ty śpisz, kraju strzeże ktoś tu, by cię nikt nie zbudził ze snu"

sw_Mikolaj2
Starszy użytkownik
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: sw_Mikolaj2 » 31 sie 2003, 17:11

2123 napisał:

P.S.- Co do Przystanku Woodstock to nie wpadajmy w medialną paranoję- byłam, widziałam i oceniam bardzo pozytywnie!

no tak na wszystkich imprezach pociagi przejezdzaja uczetnikow imprezy, pokojowy patrol jest tylko w nazwie, a glowny organizator rzuca "miese" do kilkudziesieciotysiecznej publicznosci.

a tak wogole ostatnio dowiedzialem sie od mojej bliskiej znajomej, iz organizator akcji WOSP w jednym z miasteczek Srodkowej Polski zarbia 4000 zl na tej akcji. jak to mozliwe nie wiem, on sam mial jej to powiedziec.
hm. Zbigniew Paweł Skupiński HR
komendant 109 Szczepu "Wataha" w Jordanowie Śląskim
Hufiec Łagiewniki

saper
Stały bywalec
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: saper » 31 sie 2003, 20:01

Wszędzie zdażają się czarne owce. W harcerstwie również mamy przypadki kradzieży, molestowania, picia itp. Czy z tego względu ktoś chce opuścić szeregi ZHP? Wydaje mi się, że w orkiestrze bierze udział tak wiele osób, że trudno uniknąć takich incydentów, jak okradanie puszek. (nie usprawiedliwiam tu nikogo) Organizatorzy w sztabach miejskich powinni zwracać uwagę komu wydają identyfikator. W wielu miastach to właśnie harcerze zajmują się organizacją sztabów i imprez towarzyszących. Jeśli mieliby z tego zrezygnować, nie wiem czy nowi organizatorzy poradziliby sobie z tą robotą.

Jeśli chodzi o przystanek, to pokażcie mi drugą taką imprezę, gdzie bawi się tyle osób z tylu subkultur. Wtedy pogadamy!!!
pwd. Jakub Miechowiecki HO
2 Grudziądzka Drużyna Harcerska TWIERDZA im. Tadeusza Maślonkowskiego ps."Sosna"

2123
Użytkownik
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: 2123 » 31 sie 2003, 20:51

Pytanie do św_Mikołaja2 - byłeś tam, widziałeś na własne oczy?????? Czy tylko oglądałeś w TV i słuchałeś komentarzy oburzonych dewotek???

Owszem, na Przystanku zdarzały sie różne incydenty, ale statystyka jak na ponad 300tys. tłum jest śmiesznie niska. To akurat wiem, bo oglądałam raporty policji i ratowników medycznych bezpośrednio na imprezie.

Poza tym chyba odeszliśmy od głównego tematu- włączać w akcję harcerzy czy nie. Nadal uważam, że jak najbardziej tak!!! "Harcerz jest oszczędny i ofiarny", więc niech coś zrobi dla drugiego człowieka. A że się przy tym pobawi i nasłucha muzyki? To nie jest karalne ;)
"...gdy ty śpisz, kraju strzeże ktoś tu, by cię nikt nie zbudził ze snu"

sw_Mikolaj2
Starszy użytkownik
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: sw_Mikolaj2 » 31 sie 2003, 21:54

nie nie bylem tam, ale relacjonowaly mi przebieg osoby ktore tam byly, co sie dzialo w prasie nie wiem, bo w zasadzie od poczatku lipca siedze w gluszy.

a co do obecnosci harcerzy podczas wosp to jestem przeciwny, gdyz ludzie utorzsamiaja, przynajmniej w mojej malej miescinie harcerzy z ludzmi o watpliwej kondycji moralnej. cos ala tego co opisal nikt_name, zwlasza, ze jestesmy z jednego miasta.
hm. Zbigniew Paweł Skupiński HR
komendant 109 Szczepu "Wataha" w Jordanowie Śląskim
Hufiec Łagiewniki

cadfael
Stały bywalec
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: cadfael » 31 sie 2003, 21:56

Ogólnie zasadniczo jestem "za", ale...

Zdecydowanie zawężyłbym grupę harcerzy mogących uczestniczyć do HS i wędrowników - powód prozaiczny - w minionych latach coraz bardziej wzrasta liczba napadów na kwestujących.

Poza tym faktycznie działania WOŚP widać, ale... ostatnie wyczyny J.O. niezbyt dobrze wróżą tej inicjatywie - ale odczekajmy...

Pozdrawiam!
"Chciałem, by Warszawa była wielka. Wierzyłem, że wielką będzie. (...) dziś Warszawa broniąca honoru Polski jest u szczytu swej wielkości i sławy." Stefan Starzyński, 23 września 1939 r.

Alex
Stały bywalec
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: Alex » 01 wrz 2003, 13:35

Czytam i czytam i nadziwić się nie mogę. Śmieszne są argumenty, że będziecie źle odbierani w swoich miasteczkach. Jedna impreza, w której uczestniczycie chyba nie może zepsuć waszego wizerunku wśród społeczności lokalnej? Najważniejsze jest to, co chcecie osiągnąć przez uczestnictwo w tej akcji. Chcecie się pokazać, czy chcecie zrobić coś pożytecznego? Tak to należy odbierać - to jest akcja, która służy jakiejś dobrej sprawie i tyle. Możemy w niej uczestniczyć bądź nie. No i sprawa najważniejsza - nie łączcie WOŚP z Przystankiem. To są dwie różne imprezy. I zgadzam się z tym, że wszędzie znajdą się "czarne owce" - nawet nie chodzi mi tu o picie, palenie,czy rzucanie mięsem. Znam o wiele gorsze przewinienia ludzi, którzy są członkami ZHP i jakoś te "czarne owce" nie wpływają na wizerunek całego Związku. A to, że prasa i telewizja coś "rozniesie" - hmm, taka ich rola - pogoń za sensacją. Może to być nawet malutki problem, który w oczach mediów będzie KATASTROFĄ.
Reasumując - przyczepić można się do wszystkiego, nawet do tego, że Owsiak powie na antenie, że wp...oli zbirowi, który pobił i okradł wolontariusza.
A co do uczestnictwa tylko określonej grupy harcerzy to jestem temu przeciwny. Niech dzieciaki też uczestniczą w tej akcji, ale oczywiście pod opieką dorosłych.
phm. Wojciech Cabaj
Komendant Hufca ZHP Chełmża
Drużynowy 49 Drużyny Harcerskiej im. K. Wielkiego z Chełmna,

StaryWilk
Stały bywalec
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: StaryWilk » 01 wrz 2003, 14:04

Właśnie, tak chyba trzeba to ująć. Na marginesie, jak udały się obozy, bo dawno Ciebie Druhu Wojtku nie widziałem na Forum :-)

Lissek Bartłomiej

Post autor: Lissek Bartłomiej » 01 wrz 2003, 14:22

Hmm... - ja też szukam - ale niestety - jak na razie - w naszej chorągwi się nie zapowiada...
A byłoby miło.
Pozdrawiam :)

P.S. Jak będę coś wiedział, na pewno dam znać.

[Edytowany przez Lissek Bartłomiej dnia 02.12.2003 o 17:28 ]

--
Lepiej nie mówić nic, niż mówić o niczym.

Tadeusz Kotarbiński

saper
Stały bywalec
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: saper » 01 wrz 2003, 20:29

U nas w Grudziądzu ludzie kojazą WOŚP z ZHP i są bardzo dobrze postrzegani, jako dobrzy organizatorzy. Dzieciaki zawsze biorą udział w zbiórce pod opieką rodziców lub starszych harcerzy. Panowie ze starszych drużyn organizują patrole w mieście, które czuwają nad bezpieczeństwem zbierających i kilka razy sprawdzili się w działaniu...teraz nikt puszek nie zabiera zuchom, które dostają najwięcej pieniędzy! :D
pwd. Jakub Miechowiecki HO
2 Grudziądzka Drużyna Harcerska TWIERDZA im. Tadeusza Maślonkowskiego ps."Sosna"

rumianek
Stały bywalec
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: rumianek » 01 wrz 2003, 22:33

Sama 5 lat temu korzystałam ze sprzętu ufundowanego przez WOŚP... Z mojej perspektywy ta akcja jest potrzebna i to bardzo. Jeśli ktoś ma wątpliwości - niech przejdzie się chociażby po oddziałach Centrum Zdrowia Dziecka w Warszawie i zobaczy ilość sprzętu ufundowanego przez WOŚP. Nie wiem ilu osobom uratował on życie ale na pewno wiele tysięcy osób z niego skorzystało, ułatwił on także moje leczenie i dlatego jestem "ZA" :)

A jeśli chodzi o "przystanek" to boję się tam jechać :D
Hej, ha! Szumi stary bór, a my za nim wtór chylimy kornie głowy
Niech do tańca huczą nam sowy i cały leśny dwór!

Nikt_name

Post autor: Nikt_name » 02 wrz 2003, 16:34

Nie znajdziesz książkowej definicji, ponieważ jest to związek frazeologiczny luźny, a takich się w słownikach nie definiuje (bo nie ma po co, to po prostu zwykła suma znaczeń słów wchodzących w skład frazeologizmu). Związek międzyludzki to relacja zachodząca między osobnikami gatunku homo sapiens. Tyle. Jeśli koniecznie chcesz sięgać po słownik, to sprawdź definicję rzeczownika związek i przymiotnika międzyludzki.

--
Igor Kuranda HO
Szczep 7 Wieluńskich Drużyn Harcerskich

Alex
Stały bywalec
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: Alex » 03 wrz 2003, 11:54

Stary Wilku. Obóz super. 130 dzieciaków. No i od internetu się odpoczęło. Pozdrawiam
phm. Wojciech Cabaj
Komendant Hufca ZHP Chełmża
Drużynowy 49 Drużyny Harcerskiej im. K. Wielkiego z Chełmna,

StaryWilk
Stały bywalec
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: StaryWilk » 04 wrz 2003, 08:20

To jest to. 130 szczęśliwych dzieciaków.
Warto działać w takim harcerstwie. Pozdrawiam !!!

Zablokowany
nowoczesne kuchnie warszawa

Wróć do „Harcerskie ideały”