czas się otworzyć.

O idei harcerskiej, naszych zasadach, Prawie...
Maciek P
Stały bywalec
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: Maciek P » 15 sty 2010, 12:44

Dlatego zaproponowałem poruszanie się w obrębie tych czterech aspektów:

- bezpieczeństwo wychowanka (fizyczne i psychiczne),
- spójność procesu wychowawczego,
- poczucia bezpieczeństwa odczuwanego przez wychowanków,
- reakcji społecznej na wykreowanie obrazu ZHP odmiennego, niż oczekiwany społecznie.

Takie ujęcie nie dotyczy tylko gejów, ale w ogóle każdego instruktora ZHP. Oczywiście, wyeliminuje ono z procesu wychowawczego postawy skrajne, ale wszelki postawy skrajne, także radykalnie religianckie, które w harcerstwie szukają pola do nawracania.
Maciej Pietraszczyk 503-664-824
hsg@zhp.pl; maciej.pietraszczyk@strazgraniczna.pl

Nad sruby korouhev zavlála, to v¹ak neznaèí, ¾e je tam sláva,
v¹em vìrným poka¾dé nesmírnou sílu a jednotu dává,
ve znaku kalich, v kalichu víra, jen pravda vítìzí, v pravdì je síla.

Rafał Łoziński
Użytkownik
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: Rafał Łoziński » 15 sty 2010, 13:29

StaryWilk pisze:Też tak uważam. W końcu jedną z podstaw wychowania harcerskiego jest tolerancja, równość , szacunek dla innego Człowieka. Winietkowanie i dzielenie ze względu na rasę, wyznanie, przekonania czy orientację jest obce istocie skautingu. I nie chodzi tu o jakąś koniunkturalną poprawność. Nie możemy też odpłacać komuś tą samą monetą jeśli czyni źle. I tyle.
To nie mój problem! Tolerancja równość i szacunek, pewnie i oczywiście, byle nie traktować tych słów jak wyświechtane frazesy. Poza tym nie muszę i nie powinienem tolerować równać i szanować wszystkiego tego co mnie brzydzi odstręcza czy niesmaczy. Nie jestem nietolerancyjny wobec homoseksualistów a jedynie wobec zboczenia jakim jest homoseksualizm. Szacun dla ludzi nie dla bełkotu - presji społecznej, którą chcą szarej masie wcisnąć . Tak samo jak nieznoszę rozgotowanej brukselki, dłubania w nosie, czy innego chamstwa tak nie toleruję epatowania seksualnością jaką jest m.in. homoideologia.

Bracia skauci możecie spać spokojnie, jestem pewien, że dochrapiemy się za lat kilka, naście odpowiednich projektów ustaw promujących seksualne stosunki pedofilskie a potem związki (oczywiście o ile człeczyna w porę nie opamięta się) No! Tylko proszę nie lamentować Więcej tolerancji! (Jak słyszę to słowo to aż mnie telepie :) )
"Lisy mają nory i ptaki powietrzne - gniazda, lecz Syn Człowieczy nie ma miejsca, gdzie by głowę mógł oprzeć" (Mt 8, 9-20)

http://www.puszczanstwo.pl

Rafal
Stały bywalec
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: Rafal » 15 sty 2010, 13:35

Rafał Łoziński pisze:Tak samo jak nieznoszę rozgotowanej brukselki, dłubania w nosie, czy innego chamstwa
I mimo, że chamstwa nie znosisz, to jednak uprawiasz...

Rafał
Hufiec ZHP Radom - miasto
Centrum Wychowania Morskiego ZHP w Gdyni

Maciek P
Stały bywalec
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: Maciek P » 15 sty 2010, 13:38

Rafał, mylisz pojęcie tolerancji z akceptacją. Toleruję = znoszę istnienie czegoś, co jest sprzeczne z moim przekonaniem. Np. ja toleruję ludzi jedzących ryby, chociaż sam ryb nie lubię. Ale nikogo nie zmuszam do przyjęcia mojego stanowiska.

Oczywiście, niektóre nurty ruchu gejowskiego reprezentują odmianę mentalności totalitarnej, ale nie widzę powodu, dla którego mielibyśmy odpowiadać tym samym.

Zresztą, nie tego dotyczy wątek.

Rafał Łoziński
Użytkownik
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: Rafał Łoziński » 15 sty 2010, 13:43

... sport i ziemniaki! :)

byle frazesem , banałem można zgasić każdego oskarżając go o chamstwo, prymityw etc.

Poza tym na świecie dzieją się gorsze rzeczy niż cytowanie fragmentów z pedalskich stron www.

Politycznie niepoprawny.
"Lisy mają nory i ptaki powietrzne - gniazda, lecz Syn Człowieczy nie ma miejsca, gdzie by głowę mógł oprzeć" (Mt 8, 9-20)

Rafał Łoziński
Użytkownik
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: Rafał Łoziński » 15 sty 2010, 13:48

Maciek P pisze:Rafał, mylisz pojęcie tolerancji z akceptacją. Toleruję = znoszę istnienie czegoś, co jest sprzeczne z moim przekonaniem. Np. ja toleruję ludzi jedzących ryby, chociaż sam ryb nie lubię. Ale nikogo nie zmuszam do przyjęcia mojego stanowiska.

Oczywiście, niektóre nurty ruchu gejowskiego reprezentują odmianę mentalności totalitarnej, ale nie widzę powodu, dla którego mielibyśmy odpowiadać tym samym.

Zresztą, nie tego dotyczy wątek.
Dokładnie tak, dlatego ja wyrażam jedynie swoją opinię popartą cytatami, które nie stanowią wyjątku od reguły a jeden z elementów szydersta i kpiny nazywanej walką z homofobią.

Takie nurty to zupełna mniejszość, która nie jest głównym nurtem głosu walki z "homofobią".

Dyskusja przybiera formę akademickiej polemiki - odpadam na łikęt w góry.

Czuwaj!
Ostatnio zmieniony 15 sty 2010, 13:49 przez Rafał Łoziński, łącznie zmieniany 1 raz.

Rafal
Stały bywalec
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: Rafal » 15 sty 2010, 13:50

Rafał Łoziński pisze:... sport i ziemniaki! :)

byle frazesem , banałem można zgasić każdego oskarżając go o chamstwo, prymityw etc.

Poza tym na świecie dzieją się gorsze rzeczy niż cytowanie fragmentów z pedalskich stron www.

Politycznie niepoprawny.
Jesteś taki odważny. Chciałbym być taki jak Ty. Zaimponowałeś mi. Do dyskusji nic nie wniosłeś - ale zaistniałeś! A czyż w dzisiejszych czasach nie to się liczy?

Brawo!

Rafał

Rafał Łoziński
Użytkownik
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: Rafał Łoziński » 15 sty 2010, 13:59

Uwierz mi druhu zyskuję przy bliższym poznaniu. :D

No cóż, nie spodziewam się abym mógł zostać klakierem pewnych postaw czy idei z którymi się nie zgadzam. Nie płynę z prądem.

Alek
Stały bywalec
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: Alek » 15 sty 2010, 14:44

A czy przy bliższym poznaniu zyskujesz również na skromności?
Per Concordia Ad Victoria

Piszu
Użytkownik
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: Piszu » 15 sty 2010, 16:12

Ładna piękna prowokacja, do dyskusji nad orientacją homoseksualną na forum ZHP.

Że prowokacja, możemy poznać standardowo, autor dyskutuje tylko przez kilka pierwszych stron wątku, potem już cisza..

Ale i tak najlepsze jest to, że kilka osób (sikor, Maciek P, StaryWilk, karol_karol, Rafał, ...) próbuje usilnie przekonać innych do swojego zdania, no może nie koniecznie przekonać, ale dawać coraz to nowe posty i przemyślenia do dyskusji...

A dzieciaki czytają... i się śmieją ;D

Maciek P
Stały bywalec
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: Maciek P » 15 sty 2010, 16:16

Mariusz, zaliczasz się do tych dzieciaków? No cóż, temat nie jest może zbyt łatwy dla dzieciaków, ale dla dorosłych stanowi istotną kwestię.

Rafal
Stały bywalec
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: Rafal » 15 sty 2010, 16:17

Ja się zgadzam z Mariuszem!

Nie dyskutować!

Przestać już!

:)

Rafał

Piszu
Użytkownik
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: Piszu » 15 sty 2010, 16:20

Tak, ale Maciek, kurcze, na forum wszyscy siedzą no :)
Zastanówmy się, że nie tylko my, instruktorzy czytamy ten temat, ale i dzieciaki też czasami zaglądają tutaj..

Wydaje mi się, że skoro juz tak daleko zaszliście, to weźcie to na "warsztat" w GK i wystosujcie odpowiednie pismo pt. "Stanowisko władz centralnych ZHP, a sprawa homoseksualistów." :D

Rafalę, dziękuję za poparcie!

EOT!
Ostatnio zmieniony 15 sty 2010, 16:21 przez Piszu, łącznie zmieniany 1 raz.

MYCHAS
Stały bywalec
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: MYCHAS » 15 sty 2010, 16:25

Te forum od wieków ma ta samą zaletę / wadę zaczynamy o pierwotniakach a kończymy na wędrówce śladami starożytnych Inków.

Gadania dużo informacji dużo mniej.

Za to potem koledzy z ZHR, SH i innych organizacji mają ubaw tłumacząc nam co to my sądzimy o tym i o tamtym, ale nikt z Władz nie wydał żadnej opinii i stanowiska, za to na forum wrzało!!!

Pora na dorosłość!

Napiszmy raz wyraźnie nasze zdanie a nie kłębimy się wokół własnego zdania, a na dole dalej ludzie patrzą z pobłażaniem i pukają sie w czoło, bo do roboty BRAK LUDZI ale na forum robi się ideologiczny obłoczek.
Tymczasem długi trzeba spłacać, depozyty przekazać innym. Może nikt im tego nie powiedział?”
S t e f a n M i r o w s k i „ S p ł a c i ć d ł u g ”
www.orneta.zhp.pl

hm. Michał Ludkiewicz
Chorągiew Warmińsko - Mazurska

MYCHAS
Stały bywalec
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: MYCHAS » 15 sty 2010, 16:27

PS
Pomóżmy zrobić dobry
Zlot...
Zbiórkę...
Impreze ...
Akcje...

Z tego każdy będzie szczęśliwy!!!
I w końcu młodzi ludzie zaczną tu zaglądac w innym celu niz poczytanie ubawu!
Tymczasem długi trzeba spłacać, depozyty przekazać innym. Może nikt im tego nie powiedział?”
S t e f a n M i r o w s k i „ S p ł a c i ć d ł u g ”
www.orneta.zhp.pl

hm. Michał Ludkiewicz
Chorągiew Warmińsko - Mazurska

ODPOWIEDZ
nowoczesne kuchnie warszawa

Wróć do „Harcerskie ideały”