czas się otworzyć.

O idei harcerskiej, naszych zasadach, Prawie...
ODPOWIEDZ
karol_karol
Użytkownik
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: karol_karol » 12 sty 2010, 22:17

Jeśli chodzi o mnie, to wystarczy.

Administratorze, czy to już wszystkie osoby, których zachowanie nie było harcerskie?
Ostatnio zmieniony 12 sty 2010, 22:17 przez karol_karol, łącznie zmieniany 1 raz.

Rafal
Stały bywalec
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: Rafal » 12 sty 2010, 23:16

sikor pisze:Więc Rafale... Jak to niby jest z tym szacunkiem do innych ludzi, z krzywdzeniem dzieci i ostrożnością organizacji oraz jej odpowiedzialnościa za to jakoch ludzi dopusza do tego by zajmowali sie dziećmi.
Sikor... zajmuję się jak wiesz badaniami. W życiu nie uznałbym za prawidłowość dotyczącą całej populacji obserwacji przeprowadzonej na próbie N=3! I to z terenu jednego powiatu w Polsce!

Wiesz jaki jest błąd statystyczny dla takie próby?

Ja też nie wiem, bo mój kalkulator nie liczy tak małych wartości...

Ja mam dokładnie tyle samo pedofilów na koncie. Też poznałem trzech. Jednego osobiście wywaliłem z HSR. I wszyscy trzej byli hetero... O czym to świadczy?

Rafał
Hufiec ZHP Radom - miasto
Centrum Wychowania Morskiego ZHP w Gdyni

StaryWilk
Stały bywalec
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: StaryWilk » 13 sty 2010, 00:17

Cóż, moje doswiadczenia są trochę dłuższe w czasie i szersze obszarowo. Nie będę ich ubierał w żadne wartości statystyczne. Znałem i znam osoby o orientacji homoseksualnej, również w organizacjach harcerskich. Nigdy nie był to dla mnie i środowisk tych osób jakiś problem, czy skandal. Na przestrzeni paru lat mogę uczciwie powiedzieć, że parę osób o tej orientacji uczyniło krzywdę swym partnerom/partnerkom - ale tak samo było i jest w stosunkach damsko-męskich. Ciekawe, ale osoby mi znane i nie kryjące się przede mną ze swą orientacją, w PRZYJA¬NI były i są zawsze niezawodne, szczere i na poziomie.
Przypadki pedofilii zdarzały się w latach ubiegłych częściej, choć sporadycznie na znanym mi obszarze harcerskim, ale to wynika z wielkokrotnie większej liczebności. Chorągiew liczyła bodaj tyle, co pół ZHP dzisiaj.
O wiele częściej miałem problemy z niewłaściwym zachowaniem kadry wobec osób płci przeciwnej, mającej mniej niz 18 lat, lub pełnoletniej , uprawiającej amory na oczach wychowanków.
Reasumując, to nie problem krzywdzonych gejów i lesbijek mamy w ZHP, a problem wiedzy, zrozumienia, tolerancji i to w procesie kształcenia kadry. W wychowawczych postawach zawsze są i będą nieprzekraczalne granice. Trzeba wiedzieć, jak je stawiać i nie wolno tego robić wybiórczo, tylko wobec jednej z możliwych ludzkich postaw.
I skończcie proszę tą dyskusję. Najlepiej byłoby zwołąć konfę harcmistrzowską nt. całokształtu tej problematyki, zaczynając ją od solidnej lekcji kultury i tolerancji. I z otwartymi przyłbicami, a nie pod maskami. To nieharcerskie.
Pozdrawiam serdecznie. Dla mnie EOT !

karol_karol
Użytkownik
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: karol_karol » 13 sty 2010, 00:56

Szanowny Administratorze,

Rozpocząłeś porządki, karząc dwóch uczestników dyskusji. Zastanawiam się, jakimi kryteriami kierowałeś się, podejmując decyzję, kogo ukarać a kogo nie?

W gronie nominowanych do urlopu zabrakło - moim zdaniem - Mateusza Cebuli.

W osobistym liście do Ciebie, napisałem - ale teraz to powtórzę na forum - że jako Administrator odpowiadasz za oficjalne forum ZHP. Jeden z uczestników tego forum (mam na myśli Mateusza Cebula) łamie regulamin i Prawo Harcerskie. Uważam, że nie podejmowanie działań w związku z łamaniem przez Mateusza zasad tego miejsca, jest przyzwoleniem na kontynuowanie niekonstruktywnej i agresywnej działalności na forum dla niego i innych osób, które w podobny sposób prowadzą dyskusje.

Forum, na którym piszemy, jest dostępne szerszej społeczności. Również tutaj możemy pokazać, że braterstwo i inne harcerskie ideały, nie są tylko słowami, które śpiewamy przy ognisku.

Dziękuję za rozmowę w tym temacie wszystkim, którzy wyrazili swoje zdanie, szanując przy tym zdania innych.

Pozdrawiam,
Karol

Fedajkin pisze:Również druh Pieta dołączył do urlopowicza, ale w jego przypadku jest to tydzień.

Powody:
Pieta - rozumiem, że czasami nerwy puszczają ale druh Paweł już całkiem odleciał razem z pilotem i jego dziurom...
michalsadowski - szkalowanie i nieharcerskie zachowanie...

Czy to wystarczająca odpowiedź?

Fedajkin
Site Admin
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: Fedajkin » 13 sty 2010, 07:32

Karolu, jakbym miał karać każdego za drobne przewinienia, to za chwilę prowadziłbyś tutaj monolog... a nie przepraszam, sam również byś nic nie napisał.
Czuwaj!
phm. Sergiusz Papuga
Wydział Systemów Informatycznych
HelpDesk ESHD

sikor
Stały bywalec
imię i nazwisko: Janusz Sikorski
stopień instruktorski: hm
stopień harcerski: HR
Hufiec: Ziemi Tyskiej
Chorągiew: Śląska
organizacja: ZHP
Kontakt:

Post autor: sikor » 13 sty 2010, 10:43

Rafal pisze:Sikor... zajmuję się jak wiesz badaniami. W życiu nie uznałbym za prawidłowość dotyczącą całej populacji obserwacji przeprowadzonej na próbie N=3! I to z terenu jednego powiatu w Polsce!

Wiesz jaki jest błąd statystyczny dla takie próby?

Ja też nie wiem, bo mój kalkulator nie liczy tak małych wartości...

Ja mam dokładnie tyle samo pedofilów na koncie. Też poznałem trzech. Jednego osobiście wywaliłem z HSR. I wszyscy trzej byli hetero... O czym to świadczy?

Rafał
Tyle, że moje osobiste doświadczenia "dziwnie" korespondują z przytoczonymi wynikami badań w tym zakresie i ich wnioskami. Sprawy o których napisałem same w sobie nie są dowodem (chociaż to trochę chyba za dużo jak na zwykły zbieg okoliczności) w omawianej sprawie. Jednak w połączeniu z wynikami badań maja swój wydźwięk a już na pewno w jakiś sposób wyjaśniają moje zdanie w omawianym temacie.
hm. Janusz Sikorski HR
Redaktor Naczelny czasopisma "Harcerz Rzeczypospolitej"
lesni.pl hr.bci.pl
Przewodniczący ŚKPW

StaryWilk
Stały bywalec
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: StaryWilk » 13 sty 2010, 10:55

Janusz, bardzo proszę, pax, pax, pax i pass..... A o problemie porozmawiać możemy zapraszajac wszystkich zainteresowanych na konferencję, pod patronatem np. Zespołu Harcmistrzowskiego Wydz. Kształcenia GK ZHP, jeśli nowe kierownictwo podejmie sprawę.

sikor
Stały bywalec
imię i nazwisko: Janusz Sikorski
stopień instruktorski: hm
stopień harcerski: HR
Hufiec: Ziemi Tyskiej
Chorągiew: Śląska
organizacja: ZHP
Kontakt:

Post autor: sikor » 13 sty 2010, 11:03

Hmm może konferencja jest właściwym miejscem. Bo moim zdaniem to jest kolejna sprawa z którą trzeba coś zrobić.
hm. Janusz Sikorski HR
Redaktor Naczelny czasopisma "Harcerz Rzeczypospolitej"
lesni.pl hr.bci.pl
Przewodniczący ŚKPW

Rafal
Stały bywalec
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: Rafal » 13 sty 2010, 14:12

Sikor... co zrobisz jak się okaże, że większość pedofilów z zawodu jest informatykami?

Trzech z którymi ja się spotkałem byli zawodowcami bądź amatorami -a el specami od informatyki...

Będziesz postulował odsunięcie wszystkich informatyków od funkcji wychowawczych?

Jakbyś się czuł, gdyby wszyscy Polacy dostali bana na wjazd do Niemiec, bo statystycznie częściej kradną samochody?

Nie widzisz jawnej niesprawiedliwości związanej z odpowiedzialnością zbiorową? Nic dla Ciebie nie znaczą osiągnięcia ludzkości w dziedzinie Praw Człowieka?

Rafał

Maciek P
Stały bywalec
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: Maciek P » 13 sty 2010, 14:23

Sikor i Rafał.

Po części przyznaję rację każdemu z was. Oczywiście, odpowiedzialność zbiorowa jest czymś niewłaściwym (co najmniej), a z drugiej strony w dziedzinie bezpieczeństwa (a o to chodzi Sikorowi) właśnie często się ją stosuje. I nawet nie mam tu na myśli amerykańskich przepisów dotyczących bezpieczeństwa lotów, ale zwykłe, spotykane na codzień zasady dotyczące tzw. grup ryzyka. Np. zakaz oddawania krwi dla osób z grup szczególnie narażonych na kontakt z wirusem HIV.

Prawa człowieka i bezpieczeństwo są często w sprzeczności. I dlatego trzeba znaleźć jakiś punkt równowagi.
Maciej Pietraszczyk 503-664-824
hsg@zhp.pl; maciej.pietraszczyk@strazgraniczna.pl

Nad sruby korouhev zavlála, to v¹ak neznaèí, ¾e je tam sláva,
v¹em vìrným poka¾dé nesmírnou sílu a jednotu dává,
ve znaku kalich, v kalichu víra, jen pravda vítìzí, v pravdì je síla.

Fedajkin
Site Admin
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: Fedajkin » 13 sty 2010, 14:25

Pijesz do ostatniej afery z bramkami bezpieczeństwa na lotniskach, co to pokazywały ludzi nago? :D
Czuwaj!
phm. Sergiusz Papuga
Wydział Systemów Informatycznych
HelpDesk ESHD

Rafal
Stały bywalec
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: Rafal » 13 sty 2010, 14:35

Maciek P pisze:Sikor i Rafał.
Np. zakaz oddawania krwi dla osób z grup szczególnie narażonych na kontakt z wirusem HIV.
A jest taki zakaz? Przecież każda krew jest badana na HIV. Bez względu na to kto oddaje...

Rafał

Maciek P
Stały bywalec
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: Maciek P » 13 sty 2010, 14:55

Fedajkin: mówię o tym, że władze USA wytypowały 17 państw, których obywatele będą szczególnie kontrolowani.

Rafał: w postępowej Szwecji jest, a w każdym razie był.
http://new-arch.rp.pl/artykul/643290_Sz ... _krew.html

Maciek P
Stały bywalec
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: Maciek P » 13 sty 2010, 14:58

Zresztą, żeby zejść z tematu gejów. A czym innym, niż odpowiedzialnością zbiorową jest karanie całych klubów za wybryki kilku pijanych kibiców?

Maciek P
Stały bywalec
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: Maciek P » 13 sty 2010, 15:24

I link bardziej aktualny:

http://www.rmf.fm/fakty,161280,Jestes,h ... ,krwi.html

Jeżeli mężczyzna miał stosunki seksualne z innym mężczyzną, to nie może być dawcą - mówi rzecznik belgijskiego Czerwonego Krzyża, Olivier Bertrand.

Zakaz nie dotyczy jednak lesbijek, ale wyłącznie mężczyzn. Według rzecznika takie same zasady obowiązują we wszystkich krajach Unii Europejskiej. Chodzi o zwiększone ryzyko zakażenia wirusem HIV, syfilisem i żółtaczką. Bertrand twierdzi, że obecnie zakażenie biorcy krwi zdarza się średnio raz na 10 lat. Gdyby homoseksualiści oddawali krew, do zakażenia dochodziłoby częściej - nawet co 2-3 lata.

ODPOWIEDZ
nowoczesne kuchnie warszawa

Wróć do „Harcerskie ideały”