czas się otworzyć.

O idei harcerskiej, naszych zasadach, Prawie...
ODPOWIEDZ
sikor
Stały bywalec
imię i nazwisko: Janusz Sikorski
stopień instruktorski: hm
stopień harcerski: HR
Hufiec: Ziemi Tyskiej
Chorągiew: Śląska
organizacja: ZHP
Kontakt:

Post autor: sikor » 11 sty 2010, 23:37

michalsadowski pisze:Z racji wykształcenia, doświadczeń zawodowych i podejścia do życia będę zawsze i wszędzie bronił grup społecznych które są w tym kraju dyskryminowane m.in. przez takich ludzi jak Wy druhu Sikorski i Cebula

Jesteś naprawdę przezabawny. Grupy pedofili też będziesz bronił ? Przecież są nie tylko dyskryminowani ale nawet uciskani. I to w majestacie prawa. Tu dopiero masz możliwośc walki...
hm. Janusz Sikorski HR
Redaktor Naczelny czasopisma "Harcerz Rzeczypospolitej"
lesni.pl hr.bci.pl
Przewodniczący ŚKPW

małpa10
Nowicjusz
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: małpa10 » 11 sty 2010, 23:37

Januszu oki ale co jeżeli taka osoba chce zostać drużynowym? nie ma złych zamiarów (tu mi się narzucił pośredni temat o ateizmie - czy dzieci wychowywane przez atetistę będą wyzekać się swej wiary , nie koniecznie zle tez nie można tego porównywać )
1 0 H D Ż

Pieta
Starszy użytkownik
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: Pieta » 11 sty 2010, 23:38

To co tutaj się dzieje to widzą nas osoby z zewnątrz i się śmieją. No może są tym wszytkim troszeczkę zbulwersowanie. A raczej poziomem dyskusji (a raczej tępej kłótnie) która do niczego nie prowadzi.

Michale, troszeczkę elokwencji proszę.
Pieta. Ten znad morza:)

www.koszalin.zhp.pl

karol_karol
Użytkownik
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: karol_karol » 11 sty 2010, 23:38

Szkoda pewnie energii... To co piszesz poniżej jest niezgodne z wiedzą naukową. Powołanie się na jeden link, nie czyni Twoich argumentów prawdziwymi. Pisałem już do Ciebie, że w nauce ważna jest m.in. replikowalność. Wskaż inne badania, które potwierdzałby dane, które przywołujesz.

Zakrzykiwanie innych jest również nieefektywne! Powiedziałeś, co masz do powiedzenia i nie powtarzaj się. Chyba, że swoim destruktywnym zachowaniem chcesz doprowadzić do zamknięcia tego wątku.

Przykro się czyta wypowiedzi druha drużynowego - chodzi o formę, pomijam już poglądy.

sikor pisze:
małpa10 pisze:co mnie obchodzą dane, chodzi tu o zdrowy rozsądek, ty chcesz argumenty na to że ktoś popiera czyjeś zdanie?
No właśnie chodzi o zdrowy rozsądek.
Jak dla mnie uniemożliwienie bycia drużynowym, osobie homoseksualnej w świetle tego, że zagrożenie popełnienia czynów pedofilskich jest w przypadku osoby homoseksualnej 10 razy większe, jest podejściem ze wszech miar zdroworozsądkowym.

Podobnie jest z homoseksualizmem nabytym. Jeśli przeważająca większośc opracowań naukowych wskazuje że to się może zdażać... To sorki ale musimy dmuchać na zimne.

I to właśnie jest zdrowy rozsądek.

michalsadowski
Starszy użytkownik
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: michalsadowski » 11 sty 2010, 23:39

sikor pisze:
małpa10 pisze:co mnie obchodzą dane, chodzi tu o zdrowy rozsądek, ty chcesz argumenty na to że ktoś popiera czyjeś zdanie?
Jak dla mnie uniemożliwienie bycia drużynowym, osobie homoseksualnej w świetle tego, że zagrożenie popełnienia czynów pedofilskich jest w przypadku osoby homoseksualnej 10 razy większe, jest podejściem ze wszech miar zdroworozsądkowym.

Podobnie jest z homoseksualizmem nabytym. Jeśli przeważająca większośc opracowań naukowych wskazuje że to się może zdażać... To sorki ale musimy dmuchać na zimne.

To jest fobia, homofobia!!!

małpa10
Nowicjusz
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: małpa10 » 11 sty 2010, 23:40

pawle to prawda ze tu da się kłucic bez końca (dosłownie) ale może niektórzy maja ochotę się wygadać i dążyć swoich racji. ale fakt że muszą się pilnować żeby nie napisać głupot
1 0 H D Ż

michalsadowski
Starszy użytkownik
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: michalsadowski » 11 sty 2010, 23:40

sikor pisze:
michalsadowski pisze:Z racji wykształcenia, doświadczeń zawodowych i podejścia do życia będę zawsze i wszędzie bronił grup społecznych które są w tym kraju dyskryminowane m.in. przez takich ludzi jak Wy druhu Sikorski i Cebula

Jesteś naprawdę przezabawny. Grupy pedofili też będziesz bronił ? Przecież są nie tylko dyskryminowani ale nawet uciskani. I to w majestacie prawa. Tu dopiero masz możliwośc walki...
Człowieku APELUJę do Ciebie, idź do lekarza i zacznij się leczyć.

Nie porównuj homoseksualistów do pedofilii.
Była mowa o tym już wcześniej ale widocznie nie przeczytałeś wszystkiego co było napisane.

cebul
Stały bywalec
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: cebul » 11 sty 2010, 23:41

Ale nie wstydzę się swoich poglądów. Będę ich bronił niezależnie od tego co powiedzą druhowie Sikor, Cebula i inni...
Jedyny mój pogląd, jaki można wywnioskować z napisanych przeze mnie postów, to taki, że mam alergię na nieskończenie małe IQ, chamstwo i parę innych nie-pozytywnych rzeczy. W związku z czym mała podpowiedź, co do lokalizacji rzeczonej piaskownicy - forum onet.pl. Tam sobie możesz walczyć na barykadach swych przekonań z innymi "dyskutantami" z gimnazjum.
hm. Mateusz Cebula HR
Drużynowy 5. Dębickiej Drużyny Wędrowniczej "Sprzysiężeni" im. Dębickich Sybiraków
Komendant 7. Szczepu Drużyn Dębickich "Invicti" im. gen. Mariusza Zaruskiego
Komendant Hufca Dębica im. Dębickich Szarych Szeregów
Przewodniczący Rady Chorągwi Podkarpackiej
instruktor Wydziału Wędrowniczego GK ZHP

sikor
Stały bywalec
Kontakt:

Post autor: sikor » 11 sty 2010, 23:41

Pieta pisze:Druhowie. Skończcie tą kłótnie. To już duża przesada jest.
Nie Pawle. To nie takie proste. Widzisz ten wątek jest bardzo ważny. I przez pierwsze kilka stron dyskusja toczyła sie dośc pragmatycznie. Były różne zdania i różne odpowiedzi. Jednak w związku z tym że zacytowałem twarde dane z którymi NIE MA JAK DYSKUTOWAć a które jednoznacznie wskazują na to że homoseksualista nie może byc harcerskim wychowawcą... Zaczęła się tu zwykła pyskówka mająca chyba na celu zaciemnienie tego co wyszło z tej dyskusji...
To naprawde ważna sprawa na szali której ważą się problemy psychiczne paru gościa a z drugiej strony BEZPIECZEńSTWO DZIECI NALEŻĄCYCH DO ZHP.
W świelte cytowanych danych powinniśmy doprowadzić do wypracowania właściwych wskazówek dla KSI.
hm. Janusz Sikorski HR
lesni.pl hr.bci.pl
Przewodniczący ŚKPW

Pieta
Starszy użytkownik
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: Pieta » 11 sty 2010, 23:43

I tutaj Sikor masz rację.
Pieta. Ten znad morza:)

www.koszalin.zhp.pl

sikor
Stały bywalec
Kontakt:

Post autor: sikor » 11 sty 2010, 23:44

małpa10 pisze:Januszu oki ale co jeżeli taka osoba chce zostać drużynowym? nie ma złych zamiarów (tu mi się narzucił pośredni temat o ateizmie - czy dzieci wychowywane przez atetistę będą wyzekać się swej wiary , nie koniecznie zle tez nie można tego porównywać )
A jak my mamy to ocenić ? Proponujesz np badanie z wykożystaniem wykrywacza kłamstw ? Ja nie widzę możliwości.
Nie wiemy jakie ma zamiary to po pierwsze a po drugie. Niestety bywa homoseksualizm NABYTY. I mozna go nabyć spokojnie pracując w drużynie, podziwiając wspaniałego drużynowego. Przykład osobisty może mieć wpływ na orientacje seksualną niektórych jednostek. Niestety.
hm. Janusz Sikorski HR
lesni.pl hr.bci.pl
Przewodniczący ŚKPW

małpa10
Nowicjusz
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: małpa10 » 11 sty 2010, 23:47

a jak by zrobić ankietę, ciekawe co by wyszło
1 0 H D Ż

sikor
Stały bywalec
Kontakt:

Post autor: sikor » 11 sty 2010, 23:48

michalsadowski pisze:
sikor pisze:

To jest fobia, homofobia!!!
Jesli mam fobię to raczej w temacie bezpieczeństwa dzieci powierzonych ZHP przez rodziców. I to raczej nazywa się ostrożnośc i odpowiedzialność.
No tak ale ja mam dwójke swoich dzieci więc może lepiej czuję o co chodzi. Bo jak widzę szafowaniem cudzym życiem łatwo Ci przychodzi, druhu Pilocie chorągwi...
hm. Janusz Sikorski HR
lesni.pl hr.bci.pl
Przewodniczący ŚKPW

michalsadowski
Starszy użytkownik
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: michalsadowski » 11 sty 2010, 23:48

cebul pisze:
Ale nie wstydzę się swoich poglądów. Będę ich bronił niezależnie od tego co powiedzą druhowie Sikor, Cebula i inni...
Jedyny mój pogląd, jaki można wywnioskować z napisanych przeze mnie postów, to taki, że mam alergię na nieskończenie małe IQ, chamstwo i parę innych nie-pozytywnych rzeczy. W związku z czym mała podpowiedź, co do lokalizacji rzeczonej piaskownicy - forum onet.pl. Tam sobie możesz walczyć na barykadach swych przekonań z innymi "dyskutantami" z gimnazjum.
Powtarzam, chamstwa szukaj nie w moich wypowiedziach!

michalsadowski
Starszy użytkownik
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: michalsadowski » 11 sty 2010, 23:50

sikor pisze:
Pieta pisze:Druhowie. Skończcie tą kłótnie. To już duża przesada jest.
Nie Pawle. To nie takie proste. Widzisz ten wątek jest bardzo ważny. I przez pierwsze kilka stron dyskusja toczyła sie dośc pragmatycznie. Były różne zdania i różne odpowiedzi. Jednak w związku z tym że zacytowałem twarde dane z którymi NIE MA JAK DYSKUTOWAć a które jednoznacznie wskazują na to że homoseksualista nie może byc harcerskim wychowawcą... Zaczęła się tu zwykła pyskówka mająca chyba na celu zaciemnienie tego co wyszło z tej dyskusji...
To naprawde ważna sprawa na szali której ważą się problemy psychiczne paru gościa a z drugiej strony BEZPIECZEńSTWO DZIECI NALEŻĄCYCH DO ZHP.
W świelte cytowanych danych powinniśmy doprowadzić do wypracowania właściwych wskazówek dla KSI.
Jakie argumenty przedstawiłeś?
To nie są żadne argumenty!
To są oszczerstwa z Twojej strony.

ODPOWIEDZ
nowoczesne kuchnie warszawa

Wróć do „Harcerskie ideały”