czas się otworzyć.

O idei harcerskiej, naszych zasadach, Prawie...
ODPOWIEDZ
sikor
Stały bywalec
imię i nazwisko: Janusz Sikorski
stopień instruktorski: hm
stopień harcerski: HR
Hufiec: Ziemi Tyskiej
Chorągiew: Śląska
organizacja: ZHP
Kontakt:

Post autor: sikor » 11 sty 2010, 22:59

michalsadowski pisze:Związek mężczyzny z mężczyzną bądź kobiety z kobietą nie jest objawem zboczenia, choroby czy deprawacji. Jeżeli rodzice taki właśnie obraz związków homoseksualnych przedstawiają swojemu dziecku to ja mam prawo i moralny obowiązek interweniować.
Inaczej to dziecko może w przyszłości zasilić szeregi "neonazistów".
i znowu bla bla bla bla...

Jak sa postrzegane przez naukowców na świecie związki homoseksualne ... Wiesz ? Czy też swoja wiedzę czerpiesz z opracowań różnych organizacyjek manipulujących faktami w celu uzasadnienia konieczności swojego istnienia. Ja nie wiem do końca jak jest. Więc nie będe zajmował stanowiska w tej sprawie. Ostrożnośc i odpowiedzialność.
hm. Janusz Sikorski HR
Redaktor Naczelny czasopisma "Harcerz Rzeczypospolitej"
lesni.pl hr.bci.pl
Przewodniczący ŚKPW

sikor
Stały bywalec
Kontakt:

Post autor: sikor » 11 sty 2010, 23:00

michalsadowski pisze:
sikor pisze:
karol_karol pisze:Michał, cieszę się, że napisałeś. Twój post był dla mnie dobrym podsumowaniem dyskusji z mojego punktu widzenia.
bla bla bla bla....

Gdzie argumenty ???
Argumenty? Posty w tym forum.
W swoich postach widzę argumenty, cytaty dane...
Po drugiej stronie tylko filozofie... Zero faktów
hm. Janusz Sikorski HR
lesni.pl hr.bci.pl
Przewodniczący ŚKPW

michalsadowski
Starszy użytkownik
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: michalsadowski » 11 sty 2010, 23:00

Druh Sikorski jesteś przykładem twardego betonu, zamkniętego na konstruktywną dyskusję.

sikor
Stały bywalec
Kontakt:

Post autor: sikor » 11 sty 2010, 23:01

michalsadowski pisze:
sikor pisze:
michalsadowski pisze:W ZHP byli, są i będą homoseksualiści. I pewnego dnia nie będą musieli się ukrywać.
Potrzeba jeszcze trochę czasu, musi przyjść nowe pokolenie.
Na zachodzie działają nawet drużyny typowo gejowskie... i nikomu one nie przeszkadzają, nikomu krzywdy nie czynią.
Przeszkadzają i krzywdę czynią. I co ? podyskutowaliśmy ?
Twoje wypowiedzi są na miarę skina z MW.
Bo co ? Bo stwierdzam że Twoje zdanie to za mało ? Że należałoby podac jakieś konkretne dane aby uprawdopodobnić to co wypisujesz ?
hm. Janusz Sikorski HR
lesni.pl hr.bci.pl
Przewodniczący ŚKPW

sikor
Stały bywalec
Kontakt:

Post autor: sikor » 11 sty 2010, 23:03

michalsadowski pisze:Druh Sikorski jesteś przykładem twardego betonu, zamkniętego na konstruktywną dyskusję.
Jeśli beton to ktoś kto oprócz haseł dopomina się FAKTÓW, DANYCH, STATYSTYK I POTWIERDZENIA W OPRACOWANIACH NAUKOWYCH TO TAK, JESTEM BETONEM

Na pewno nie jestem kimś komu sie cos wydaje i nawet choć nie ma zielonego pojęcia to wykrzykuje swoje zdanie.
hm. Janusz Sikorski HR
lesni.pl hr.bci.pl
Przewodniczący ŚKPW

sikor
Stały bywalec
Kontakt:

Post autor: sikor » 11 sty 2010, 23:05

michalsadowski pisze:A jeśli nie masz czasu przeczytać, tego co ktoś wcześniej tutaj napisął, to najlepiej nie zabieraj głosu.
I własnie to ci polecam
hm. Janusz Sikorski HR
lesni.pl hr.bci.pl
Przewodniczący ŚKPW

sikor
Stały bywalec
Kontakt:

Post autor: sikor » 11 sty 2010, 23:06

Lucumon pisze:Odnoszę wrażenie, że Wy wciąż nie rozumiecie podstawowej rzeczy - zakresu odpowiedzialności instruktora harcerskiego.
ZHP jest organizacją wychowawczą która działa w pluralistycznym społeczeństwie i ma za zadanie wychowywać w zgodzie z pewnym uniwersalnym systemem wartosci a raczej z jego częścią wspólną dla większości polskiego społeczeństwa, a przy tym szczególne wychowywać w zgodzie z światopoglądem i wyznaniem rodziców.
Mechanizm jest uniwersalny. Jeśli by np. katechetka zachęcałaby dzieci w klasie, by te zaciągnęły na katechezę dziecko nie chodzące na religię bo np. jest z rodziny ateistycznej albo innego wyznania, strasząc je np. że w przeciwnym razie pójdzie do piekła i być może będąc o pośmiertne losy takiego dziecka szczerze zatroskaną (przypadek znany mi osobiście), to byłoby to karygodne. Jeśli kapelan katolicki na obozie harcerskim nakłoniłby dziecko niewierzących rodziców do chrztu, bez ich wiedzy i zgody, to też byłoby to karygodne i to też bym to nazwał hunwejbinizmem.
I to jest kwintesencja wszystkiego.
hm. Janusz Sikorski HR
lesni.pl hr.bci.pl
Przewodniczący ŚKPW

cebul
Stały bywalec
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: cebul » 11 sty 2010, 23:06

Błagam, niech ktoś zamknie ten wątek i przy okazji zrobi porządek z trollami!
A te słowa:
Skończ (...) się głupio wymądrzać!!!
proponuję wybrać na hasło tych porządków :D
hm. Mateusz Cebula HR
Drużynowy 5. Dębickiej Drużyny Wędrowniczej "Sprzysiężeni" im. Dębickich Sybiraków
Komendant 7. Szczepu Drużyn Dębickich "Invicti" im. gen. Mariusza Zaruskiego
Komendant Hufca Dębica im. Dębickich Szarych Szeregów
Przewodniczący Rady Chorągwi Podkarpackiej
instruktor Wydziału Wędrowniczego GK ZHP

michalsadowski
Starszy użytkownik
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: michalsadowski » 11 sty 2010, 23:07

Druhu Januszu Sikorski
Nie mam ochoty z Tobą dyskutować, nie będę zniżał się do Twojego poziomu.
Do Ciebie nigdy żadne argumenty nie przemówią.
Wyrażam tutaj swoje własne poglądy i jednocześnie fakty jakimi są stwierdzenia, że homoseksualizm nie jest chorobą ani zboczeniem. Jeżeli sięmylę to ty mi to udowodnij. Ale nie uda Ci się w tym przypadku.
Nie musisz mi wierzyć na słowo. Nie zależy mi.
Życzę powodzenia w dalszym trollowaniu na forum ZHP.

karol_karol
Użytkownik
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: karol_karol » 11 sty 2010, 23:09

Mam podobne zdanie jak Michał.
Proszę, przeczytaj uważnie nasze wcześniejsze wypowiedzi.

Nie zgadzam się ze stwierdzeniem, by ZHP miało wychowywać harcerzy zgodnie ze światopoglądem i wiarą rodziców. Nikt w ZHP nie robi badań nad rodzicami, kiedy Ci przyprowadzają dzieci na pierwszą zbiórkę. Kolejność jest odwrotna - rodzic wchodzi na przykład na stronę zhp.pl, czyta, jakie wartości wyznaje nasza organizacja, do czego się zobowiązuje i wtedy może podjąć decyzję, czy chce aby jego dziecko było wychowane w zgodzie z tymi wartościami czy nie.

Grzegorz, chyba to chcesz powiedzieć - ZHP nie ma wpisane w swoje wartości promocję jakiejkolwiek orientacji! Ja to rozumiem i całkowicie się z tym zgadzam! Dlatego nie rozmawiamy w tym wątku o tym, czy należy harcerzy zachęcać do rozmowy o orientacji, czy maja ujawniać swoje preferencje, czy też mają akceptować takie zachowania.

Słusznie zwracasz mi uwagę, że powinienem od samego początku mieć uzupełnione dane osobowe. Zakładając ten profil, po przeczytaniu regulaminu, stanąłem przed wyborem. Zdecydowałem się nie podawać swojego imienia i nazwiska, ponieważ obawiam się przyklejenia negatywnej etykietki. Dyskusja, w której uczestniczę, pokazuje, że częściej byłbym prawdopodobnie postrzegany przez pryzmat mojej orientacji niż przez pryzmat moich kwalifikacji. Z pełną świadomością konsekwencji nie podporządkowałem się regulaminowi. Jeśli Admin zdecyduje usunąć moją osobę z tego forum, podporządkuję się. Rozumiem, że odbierz to jako niefair zachowanie.

Dlaczego używam Twojego stopnia naukowego? Ano dlatego, że wydawało mi się, że może przywołanie etosu osoby z tytułem doktora nauk humanistycznych spowoduje, że zapanujesz na swoim językiem i ograniczysz nieprzyjemne porównania.

I na koniec, jeszcze raz zgodzę się z Michałem - zacznij od siebie naukę szacunku.

małpa10
Nowicjusz
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: małpa10 » 11 sty 2010, 23:12

co mnie obchodzą dane, chodzi tu o zdrowy rozsądek, ty chcesz argumenty na to że ktoś popiera czyjeś zdanie?
1 0 H D Ż

michalsadowski
Starszy użytkownik
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: michalsadowski » 11 sty 2010, 23:14

Druhu Sikorski, nie trzeba szukać opracować wystarczy wejść na stronę WHO i się przekonasz że homoseksualizm został wykreślony z listy chorób wiele lat temu.

Boli Cię, że w ZHP są homo?
To już Twój problem, są wszędzie.
Jak Ci to przeszkadza to zawsze możesz się wypisać z ZHP, Twój wolny wybór.
Z racji wykształcenia, doświadczeń zawodowych i podejścia do życia będę zawsze i wszędzie bronił grup społecznych które są w tym kraju dyskryminowane m.in. przez takich ludzi jak Wy druhu Sikorski i Cebula

michalsadowski
Starszy użytkownik
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: michalsadowski » 11 sty 2010, 23:20

Kamil i Karol:) nic dziwnego, Sikor z kolegami już od dłuższego czasu próbują wieszać na mnie psy, byłem nawet przestrzegany przed nimi.

Pod swoimi wypowiedziami podpisuję się imieniem i nazwiskiem. Ale nie wstydzę się swoich poglądów. Będę ich bronił niezależnie od tego co powiedzą druhowie Sikor, Cebula i inni...
Wymagają żeby niczego nie narzucać ale sami to czynią.

małpa10
Nowicjusz
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: małpa10 » 11 sty 2010, 23:20

żyj i daj żyć innym, przyznam że nie nie koniecznie cieszył bym się ze spotkania z homoseksualistą w ciemnym zaułku...
ale nie mówię żeby nagle znikli. każdy ma prawo robić to na co ma ochotę (jeżeli to nie wykracza po za prawo ;p )
1 0 H D Ż

małpa10
Nowicjusz
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: małpa10 » 11 sty 2010, 23:22

ale wiesz, nie przesadzaj Michale, tu chodzi o wymianę poglądów ale nie o wojnę :P choc wim że to często idzie w parze
1 0 H D Ż

ODPOWIEDZ
nowoczesne kuchnie warszawa

Wróć do „Harcerskie ideały”