Pijany harcerz, komentarze pod tematem a wizerunek ZHP "na z

O idei harcerskiej, naszych zasadach, Prawie...
dominik jan domin
Stały bywalec
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: dominik jan domin » 28 sie 2009, 12:51

To ja może nie będę dalej pisał, bo się zbiją Twoje różowe okulary i ujrzysz rzeczywistość...

Mój zuch (dawno już temu, około 1994) RZUCIŁ palenie w 3 podstawówki, gdy się dowiedział, ze uważamy palenie za godne smarkaczy, a nie mężczyzn...

Najmłodszy uczestnik ODWYKU od alkoholu (nie nasz, to wiadomość od kierowniczki ośrodka) miał 9 lat. Z przyzwoitej, dobrze sytuowanej rodziny... ale rodzice nie zamykali barka...

A przykład "palących instruktorów na obozie" to smutna prawda. Cieszę się, że w Twoim środowisku tego nie ma, ale w skali całej Polski problem jest.
phm. Dominik Jan Domin HR

Klerycki Krąg Harcerski WICEK im. bł. ks. phm. Stefana Wincentego Frelichowskiego
Hufiec ZHP Toruń

Rafal
Stały bywalec
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: Rafal » 28 sie 2009, 14:58

A ja myślę, że ustawa o harcerstwie, powinna zabronić pisania czegokolwiek złego na temat Harcerstwa.

Harcerstwo jest Dobrem Narodowym i powinno być pod ochrona Państwa, jak Pan prezydent. I każdy, kto w komentarzach źle się wypowiedział o harcerstwie powinien być przez policję zidentyfikowany po IP i powinien siedzieć 3 lata w więzieniu.

Rafał
Hufiec ZHP Radom - miasto
Centrum Wychowania Morskiego ZHP w Gdyni

Zucholek^^
Nowicjusz
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: Zucholek^^ » 28 sie 2009, 15:10

dominik jan domin pisze:To ja może nie będę dalej pisał, bo się zbiją Twoje różowe okulary i ujrzysz rzeczywistość...

Mój zuch (dawno już temu, około 1994) RZUCIŁ palenie w 3 podstawówki, gdy się dowiedział, ze uważamy palenie za godne smarkaczy, a nie mężczyzn...

Najmłodszy uczestnik ODWYKU od alkoholu (nie nasz, to wiadomość od kierowniczki ośrodka) miał 9 lat. Z przyzwoitej, dobrze sytuowanej rodziny... ale rodzice nie zamykali barka...

A przykład "palących instruktorów na obozie" to smutna prawda. Cieszę się, że w Twoim środowisku tego nie ma, ale w skali całej Polski problem jest.
Wszystko zależy od wychowania takiego Zucha czy Harcerza, a jeśli instruktor pali na obozach czy w obecności harcerza to nie wiem czy moze nazywać się instruktorem Związku Harcerstwa Polskiego - może najwyżej instruktorem grania na skrzypcach :]

Rafal pisze:A ja myślę, że ustawa o harcerstwie, powinna zabronić pisania czegokolwiek złego na temat Harcerstwa.

Harcerstwo jest Dobrem Narodowym i powinno być pod ochrona Państwa, jak Pan prezydent. I każdy, kto w komentarzach źle się wypowiedział o harcerstwie powinien być przez policję zidentyfikowany po IP i powinien siedzieć 3 lata w więzieniu.

Rafał
No dokładnie :)

Pan Prezydent może być w ten sposób chroniony, to dlaczego i harcerstwo nie może być postrzegane w ten sposób? Skoro wychowuje dzieci i młodzież na dobrych obywateli?
HO Dorota Klusaczyk
Drużynowa 1 Gromady Zuchowej "Strażnicy Gumisiowej Tajemnicy"
Nie tylko Zuchowym patrzę okiem!
===> 7 Wielopoziomowa Drużyna Harcerska "Spartakus"
===> Hufiec ZHP im. Józefa Kreta w Jastrzębiu Zdroju
'Jeśli zobaczysz iskrę w oczach Zucha dokonaj wszelkich starań by nie zgasła i stała się wędrowniczą watrą!'

pleban
Użytkownik
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: pleban » 28 sie 2009, 18:50

Myślę, że harcerstwo i tak dobrze sobie radzi bez tej absurdalnej "ochrony". Zamiast oglądać się na Państwo, niech np. zadba o w miarę normalne stosunki między związkami (co jest jednym z powodów takiego, a nie innego postrzegania przez społeczeństwo), a będzie naprawdę dobrze.
Ostatnio zmieniony 28 sie 2009, 18:52 przez pleban, łącznie zmieniany 1 raz.
pwd Pleban HO
1 SHSMW "Gryf", Montreal
www.rancid.ca/gryf

StaryWilk
Stały bywalec
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: StaryWilk » 28 sie 2009, 20:57

Oj Rafał, Rafał, kpinki i "ustawa" , znowu. W każdym wątku. Obsesja. Naprawdę miałem lepsze zdanie o Twoim dowcipie, a i o sposobie dyskusji też. Ale faktycznie, Pana Prezydenta trzeba chronić, własnie tu w Kraku na plantach sobie jakis pijaczek Z GITARĄ wyspiewywał o P.T. Głowie Państwa brzydkie przyśpiewki. Ma dozór policyjny. :/

Rafal
Stały bywalec
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: Rafal » 29 sie 2009, 12:18

Wilku, Ale co proponujesz?

Pijany uczestnik obozu jechał żukiem. Zatrzymała go Policja. Media mają o tym nie donosić? Zabronić im? Jaka jest Twoja propozycja?

Rafał
Hufiec ZHP Radom - miasto
Centrum Wychowania Morskiego ZHP w Gdyni

StaryWilk
Stały bywalec
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: StaryWilk » 29 sie 2009, 13:54

Oczywiście że media MAJĄ pisać, po to są i taka jest ich rola / między innymi/.
Tyle że współpracy z mediami trzeba się "naumieć" . W tym konkretnym przypadku jedynie rzetelne i uczciwe podanie faktów to sposób na uratowanie "twarzy". Szybko, rzetelnie i jednoznacznie - bez zamiatania "pod dywanik" . I konsekwencje wobec delikwenta, i tych co dopuścili się zaniedbań - nie do końca "podchowany" małolat wszak "na gazie" dorwał się do tego auta, gdzie jakieś zabezpieczenia ? Porządna reakcja na taką wpadkę - to i wychowawczo i piarowo najlepsze wyjście.
Ostatnio zmieniony 30 sie 2009, 13:58 przez StaryWilk, łącznie zmieniany 1 raz.

ODPOWIEDZ
nowoczesne kuchnie warszawa

Wróć do „Harcerskie ideały”