Pijany harcerz, komentarze pod tematem a wizerunek ZHP "na z

O idei harcerskiej, naszych zasadach, Prawie...
Yanek
Użytkownik
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: Yanek » 10 lip 2009, 17:58

http://wiadomosci.wp.pl/kat,1348,title, ... omosc.html

Taka informacja pojawiła się dziś rano w serwisie WP.pl . Komentarze pod tematem też nie napawają optymizmem. "Zlikwidować", "Dzikusy i chamy" itp. Aż tak źle jesteśmy postrzegani ? Mnie to poruszyło, co dałem wyraz komentując niektóre wypowiedzi. Ciekawi mnie jedno - dlaczego? Dlaczego tak niewiele osób mogło dopuścić do siebie że to "czarna owca" a nie przeciętny, statystyczny harcerz...
43 Drużyna Starszoharcerska "Matecznik" Im. Klimka Bachledy
VI Szczep im. Zdobywców Wału Pomorskiego
Hufiec Piła

---------------------
Samotny pasażer, samotna pasażerka...

kurok
Nowicjusz
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: kurok » 11 lip 2009, 07:58

dodane 2009-06-26 (21:04)
Troszke stary temat druh odkopał.

szy_mcio
Użytkownik
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: szy_mcio » 11 lip 2009, 09:54

Stary nie stary ale bardzo aktualny. Co pewien czas pojawiają się takie informacje w internecie i mediach a to na pewno nie wpływa na nasz "pozytywny" wizerunek...
phm. Szymon Piątek (szy_mcio)
Komendant Szczepu "Strażnicy Watry" - Świątniki Górne
Zespół Internetowy Chorągwi Krakowskiej
----------------------------
"... Z Praw harcerskich robimy dekalog, a to jest tylko Kodeks, którego przestrzeganie daje nam prawo do nazwy HARCERZA..."

Lucumon
Stały bywalec
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: Lucumon » 11 lip 2009, 13:02

Komentarzami na forach typu wp, onet, gazeta itd. w ogóle nie należy się przejmować, bo w ogromnej większości to kanał dla ujścia najniższych instynktów i emocji. Zajrzyj na dowolny temat, znajdziesz pełno obelg, wyzwisk, chamstwa, rasizmu, seksizmu etc. Nawet ludzkie tragedie bywają podle komentowane. Nie ma więc sensu się tym nadmiernie interesować i przejmować.
Szczep "Leśni" Poznań / 11 PDH "Tajga" www.lesni.fla.pl
"Harcerz Rzeczypospolitej" www.hr.bci.pl
Historia harcerstwa P-ń NM www.historiahpnm.jdm.pl
RPM 21 http://rpm21.socjum.pl

Maciek P
Stały bywalec
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: Maciek P » 12 lip 2009, 09:00

Tekst z punktu widzenia sztuki dziennikarskiej jest po prostu do bani. Dziennikarz, w odróżnieniu od pismaka, ustaliłby choćby taki drobiazg, jak długo delikwent był w drużynie harcerskiej. Poza tym, dopełniłby wymaganej Prawem Prasowym zasady szczególnej staranności i zasięgnąłby opinii "drugiej strony", czyli zainteresowanego i komendanta obozu.

Jesteśmy organizacją wychowawczą, a nie klubem chodzących doskonałości. Tego typu "wtopy" są nieuniknione właśnie dlatego, że wychowujemy osoby potrzebujące wychowania, a nie gromadzimy żywe okazy ideału wychowania nie potrzebujące.

Szkoda tylko, że na ten tekst nie zareagował rzecznik prasowy ZHP, bo powinien domagać się sprostowania opierając się na fakcie, że redakcja naruszyła PP.
Maciej Pietraszczyk 503-664-824
hsg@zhp.pl; maciej.pietraszczyk@strazgraniczna.pl

Nad sruby korouhev zavlála, to v¹ak neznaèí, ¾e je tam sláva,
v¹em vìrným poka¾dé nesmírnou sílu a jednotu dává,
ve znaku kalich, v kalichu víra, jen pravda vítìzí, v pravdì je síla.

Yanek
Użytkownik
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: Yanek » 12 lip 2009, 10:20

To gdzie napisać trzeba, by dorwali tego kto "popełnił" ten artykuł?
43 Drużyna Starszoharcerska "Matecznik" Im. Klimka Bachledy
VI Szczep im. Zdobywców Wału Pomorskiego
Hufiec Piła

---------------------
Samotny pasażer, samotna pasażerka...

Maciek P
Stały bywalec
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: Maciek P » 12 lip 2009, 10:23

Do redakcji Wirtualnej Polski oraz Komendy Głównej Policji. Bo info jest na podstawie informacji od Policji. Tyle, że Policja nie ma obowiązku dochowania szczególnej staranności, a pismak owszem.

StaryWilk
Stały bywalec
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: StaryWilk » 12 lip 2009, 18:07

Janku, pisanie o "dorwanie" jest bezprzedmiotowe. Po prostu nie ma cenzury, każdy może pisać..... według swego poziomu. Oczywiście, jeśli naruszy nasze dobra osobiste to można go pozwać do sądu powszechnego z tytułu ich naruszenia, lub jeśli złamane zostanie Prawo w zakresie ściganym z urzędu, taką publikacją może zająć się Prokurator.
Czyli, czytajmy i ogladajmy to, co jest tego warte. Zaś jeśli chodzi o nasze, harcerskie oblicze, to tworzymy je sami - zaś w przypadku opisanym jedynym remedium jest błyskawiczna, rzetelna i bezstronna reakcja Rezecznika Prasowego ZHP, możliwie szeroko
zaprezentowana poważnym "publikatorom".

kowlak
Stały bywalec
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: kowlak » 13 lip 2009, 07:27

Maciek P pisze:Tekst z punktu widzenia sztuki dziennikarskiej jest po prostu do bani. Dziennikarz, w odróżnieniu od pismaka, ustaliłby choćby taki drobiazg, jak długo delikwent był w drużynie harcerskiej.
A Ty Maćku wiesz jak długo był? Bo rozumiem, że to jakiś argument jest, że krótko tak? I, że może wcale nie był harcerzem tak?
Kowlak
------------------------
http://www.zhp24.net - ciekawe teksty, ciekawi ludzie, czytaj, komentuj, pisz
http://www.kowlak.blox.pl

Maciek P
Stały bywalec
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: Maciek P » 13 lip 2009, 07:53

Piotrze, nie wiem. Gdybym wiedział, to bym napisał. A skoro pytam, to logicznym wydaje się, że nie wiem.
A owszem informacja jest o tyle istotna, czy jest to ktoś, nad kim pracujemy od 5-6 lat, czyli rzeczywiście mamy do czynienia z porażką, czy też jest to nowicjusz, jeszcze nie do końca rozumiejący co to znaczy być harcerzem. Jest zasadnicza różnica między wychowankiem a adeptem i jest dla każdego wychowawcy oczywiste, że od nowicjusza nie wymaga się tyle, ile od doświadczonego członka społeczności.
I w polemice z mediami ten argument może być istotny.

A jakie działanie ty proponujesz?

StaryWilk
Stały bywalec
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: StaryWilk » 13 lip 2009, 12:56

kowlak pisze:
Maciek P pisze:Tekst z punktu widzenia sztuki dziennikarskiej jest po prostu do bani. Dziennikarz, w odróżnieniu od pismaka, ustaliłby choćby taki drobiazg, jak długo delikwent był w drużynie harcerskiej.
A Ty Maćku wiesz jak długo był? Bo rozumiem, że to jakiś argument jest, że krótko tak? I, że może wcale nie był harcerzem tak?
Wiele można wywnioskować z przytoczonej notatki. Jeśli zdęcie harcerza jest autentyczne, to nawet wiemy z jakiego jest środowiska i ....grupy wiekowej i.....rozwojowej ;)
Dla mnie jedno jest jasne. Postawa komendy tej kwaterki/obozu jet poniżej wszelkiej krytyki - nawet tej prasowej.

Maciek P
Stały bywalec
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: Maciek P » 13 lip 2009, 13:00

StaryWilk pisze:
kowlak pisze:
Wiele można wywnioskować z przytoczonej notatki. Jeśli zdęcie harcerza jest autentyczne, to nawet wiemy z jakiego jest środowiska i ....grupy wiekowej i.....rozwojowej ;)
Dla mnie jedno jest jasne. Postawa komendy tej kwaterki/obozu jet poniżej wszelkiej krytyki - nawet tej prasowej.
Może mam coś z oczami, ale... jakie zdjęcie?

kowlak
Stały bywalec
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: kowlak » 13 lip 2009, 13:40

Maciek P pisze:A jakie działanie ty proponujesz?
Nie, nie. Ja nie o działaniach chciałem. Zetknąłem się z koncepcją, że ten chłopak to tak naprawdę nie harcerz, był krótko w ZHP i w ogóle i to była doskonała linia obrony. Tyle, że... fałszywa. W zeszłym roku był uczestnikiem Silesii.
Kowlak
------------------------
http://www.zhp24.net - ciekawe teksty, ciekawi ludzie, czytaj, komentuj, pisz
http://www.kowlak.blox.pl

Maciek P
Stały bywalec
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: Maciek P » 13 lip 2009, 14:46

kowlak pisze:
Maciek P pisze:A jakie działanie ty proponujesz?
Nie, nie. Ja nie o działaniach chciałem. Zetknąłem się z koncepcją, że ten chłopak to tak naprawdę nie harcerz, był krótko w ZHP i w ogóle i to była doskonała linia obrony. Tyle, że... fałszywa. W zeszłym roku był uczestnikiem Silesii.
No i to jest b. ważna informacja, oczywiście pogrążająca to środowisko. Rzecz jasna może się zdarzyć, że ktoś do tej pory w porządku nagle zaczyna świrować. Sam mam taki problem u siebie i wszyscy są w szoku, kto okazał się łajdakiem. I w tym miejscu pytanie, jakie podjęto środki zaradcze, gdzie popełniliśmy błąd i czy popełniliśmy.
Niemniej, rzecznik powinien się w tej sprawie jakoś odezwać zamiast czekać aż przyschnie. Przyschnięte fekalia śmierdzą tak samo, a trudniej je usunąć.

StaryWilk
Stały bywalec
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: StaryWilk » 14 lip 2009, 05:47

Maciek P pisze:
StaryWilk pisze:
kowlak pisze: A Ty Maćku wiesz jak długo był? Bo rozumiem, że to jakiś argument jest, że krótko tak? I, że może wcale nie był harcerzem tak?
Może mam coś z oczami, ale... jakie zdjęcie?
Ta info była już na kilku portalach, na jednym z nich było zdjęcie chłopaka - nie chce mi się szukać linka.....

ODPOWIEDZ
nowoczesne kuchnie warszawa

Wróć do „Harcerskie ideały”