Kompetencje przybocznego?

O idei harcerskiej, naszych zasadach, Prawie...
kurok
Nowicjusz
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: kurok » 07 lip 2009, 12:57

Bartłomieju tylko jest jedna rzecz godna wyjaśnienia. Opiekunem drużyny jest szczepowa.
I zeby to bylo ze nie wiedza i nie mają czasu - ale ludzie nawet sie ich nie boją, robią maniane, niszczą ZHP, bezkarnie i bez poczucia odpowiedzialności.
Właśnie dlatego, aby nie robić "maniany" i nie niszczyć ZHP jak to określiłeś nie zostałem drużynowym tej drużyny.

LukaszCK
Starszy użytkownik
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: LukaszCK » 07 lip 2009, 14:06

No widzisz... ale problem jest. Gdzie? W szczepowym ktory probuje "sklecic" kadre druzyny.
On chcial cie na druzynowego, ty nie chciales to wyszlo ze ty zawaliles i zrezygnowales... Tak?
Mysle ze dla dobra tej druzyny powinienes wyjasnic sprawe ze szczepowym i postawic sprawe jasno bo z tego co widze jest niejasna.
Czasem niestety nierobiac nic zaczyna sie dziac gorzej i tworzy sie blotko...
phm. Łukasz Kordyzon HR

Przewodniczący KSW przy 8 KSDHiZ im. Zawiszy Czarnego "Czarny Szczep"
Członek ZKK Hufca Kielce Południe

Paula
Nowicjusz
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: Paula » 07 lip 2009, 15:07

no dobra, nie chcial, byc druzynowym - szkoda, ale to bylo we wrzesniu, ale czy normalne jest ze przez rok szczepowy nie znalazl nikogo zamiast niego?

kurok
Nowicjusz
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: kurok » 07 lip 2009, 15:14

LukaszCK pisze:No widzisz... ale problem jest. Gdzie? W szczepowym ktory probuje "sklecic" kadre druzyny.
On chcial cie na druzynowego, ty nie chciales to wyszlo ze ty zawaliles i zrezygnowales... Tak?
Mysle ze dla dobra tej druzyny powinienes wyjasnic sprawe ze szczepowym i postawic sprawe jasno bo z tego co widze jest niejasna.
Czasem niestety nierobiac nic zaczyna sie dziac gorzej i tworzy sie blotko...
W gwoli ścisłości to szczepowa :-)
Ale zNią jest wyjaśnione, bo ja jej wprost powiedziałem, że nie będę drużynowym. Nie przez e-mail, czy inaczej, ale prosto w twarz, więc chyba już nie ma czego wyjaśniac?

Coenus
Nowicjusz
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: Coenus » 09 lip 2009, 07:29

Rafale, jak najbardziej nie upatruje tu "twojej" winy.
Błędy i zaniedbania dostrzegam na poziomie szczepowa-hufiec.

Jak dla mnie to ok, można mieć różne wizje, plany itd. ale cokolwiek realizujemy jako instruktorzy, to sorry ale pierwsze i najważniejsze jest dobro "dzieci" - wychowanków, harcerzy. A tu widząc posta Pauli widać że "dobro" harcerzy a przynajmniej jednej harcerki zostało "zaniedbane" ...

Zucholek^^
Nowicjusz
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: Zucholek^^ » 18 sie 2009, 20:51

Ojej... Czytam i czytam i nie mogę uwierzyć w to co widzę...

Druhno Paulino, ja osobiście Druhnie współczuję. Drużyna bez drużynowego, mało tego z jednym przybocznym (bo drugi gdzieś tam widnieje - ale chyba na papierku...). Ja z całym szacunkiem - ale gdzie jest kadra hufca? Dlaczego nikt nie chce pomóc tej drużynie? Myślę, że jeden przyboczny nie za długo pociągnie drużynę... W ogóle co ze starym drużynowym - założycielem tej drużyny? Chciałabym zapytać Waszego opiekuna, dlaczego dopuścił do takiej sytuacji? Ja proponuję, żeby przyboczny, któremu zależy na tej drużynie wybrał się na kurs drużynowych i przejął tą drużynę - co mu szkodzi? I tak już właściwie 'ciągnie' tą drużynę jak może, więc co za różnica czy będzie nosił granatowy sznur czy zielony? W gruncie rzeczy jak będzie drużynowym będzie miał więcej praw i w większym stopniu będzie mógł zająć się swoją drużyną. W ogóle co to za funkcja - Przyboczny ds programowych? Ja znam tylko takie funkcje :) Wujek GOOGLE - też: :P http://pl.wikipedia.org/wiki/Funkcje_harcerskie_ZHP

Mam nadzieję, że uda się Wam naprawić tą drużynę bo zawsze najbardziej szkoda jest tych szaraczków - harcerzy... I szkoda, że walczycie z objęciem funkcji jak z ogniem... To powinien być zaszczyt dla druha, który miał okazję zostać drużynowym. Skoro dh Szczepowa stwierdziła , że to właśnie Druh się nadaje to dlaczego Druh nie chciał spróbować? Nie od razu powstała Warszawa... Każdy uczy się przez całe życie... Nierozumiem dlaczego wiele osób się poddaje...
HO Dorota Klusaczyk
Drużynowa 1 Gromady Zuchowej "Strażnicy Gumisiowej Tajemnicy"
Nie tylko Zuchowym patrzę okiem!
===> 7 Wielopoziomowa Drużyna Harcerska "Spartakus"
===> Hufiec ZHP im. Józefa Kreta w Jastrzębiu Zdroju
'Jeśli zobaczysz iskrę w oczach Zucha dokonaj wszelkich starań by nie zgasła i stała się wędrowniczą watrą!'

ODPOWIEDZ
nowoczesne kuchnie warszawa

Wróć do „Harcerskie ideały”