Co zrobić?

O idei harcerskiej, naszych zasadach, Prawie...
ODPOWIEDZ
kobi
Nowicjusz
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: kobi » 03 sty 2008, 15:47

Mam trzy chodzące stale osoby, co zrobić żeby było ich więcej ?

Stary Wedrowiec
Stały bywalec
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: Stary Wedrowiec » 03 sty 2008, 16:05

Sproboj moze poczta pantoflowa ona zawsze dziala my tez zaczynalismy od 4 osob a teraz jest nas 17 osob i ludzie dalej dochodza... a moze problem tkwi w tym ze zbiorki sa nieciekawe bo musi byc jakis powod dlaczego ludzie nie przychodza na spotkania... postaraj sie go wybadac i wyeliminowac... a wtedy pojdzie juz z gorki a co do sposobow naboru byl juz taki tema poruszany na forum wystarczy tylko dobrze poszukac i nie tworzmy duplikatow... pozdrawiam...
pwd. Piotr Winiarski ćw.
Drużynowy 21 KWDW Grot
Członek KH
Hufiec Pionki

Radek
Starszy użytkownik
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: Radek » 03 sty 2008, 16:22

kobi pisze:Mam trzy chodzące stale osoby, co zrobić żeby było ich więcej ?
Odwieczny problem drużynowego.. Ale druh to chyba zastępowym jest, zatem gratuluję. Jasne, w Czarnych Stopach było 8 gości, ale 4 osoby to też całkiem fajna ekipa :)

pozdrawiam,
Paweł Dobosz

kobi
Nowicjusz
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: kobi » 03 sty 2008, 16:24

jeszcze jedno pytanie. Czym różni się zastępowy z patentem od tego bez patentu.

orcus
Stały bywalec
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: orcus » 03 sty 2008, 16:30

tym że ten z patantem ma patent...

Trafniejszym pytaniem jest czym się różni zastępowy po kursie od tego bez przeszkolenia. Otóż tym że ten drugi musi do wiedzy dochodzić sam(lub z pomocą drużynowego) a to jest o wiele trudniejsze niż skorzystanie z cudzych doświadczeń.
Pozdrawiam
orcus

.: Linux is like a wigwam - no gates, no windows and Apache inside :.

Radek
Starszy użytkownik
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: Radek » 03 sty 2008, 17:14

kobi pisze:jeszcze jedno pytanie. Czym różni się zastępowy z patentem od tego bez patentu.
Ten pierwszy uznany został (przez kogoś bardziej doświadczonego) za przygotowanego do pełnienia funkcji zastępowego. Ten drugi nie ma papierka, ale to wcale nie oznacza, że się nie nadaje.. Wręcz przeciwnie, może sobie nawet radzić lepiej niż ten z patentem.
Paweł Dobosz

Wilczyca
Nowicjusz
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: Wilczyca » 03 sty 2008, 22:57

Jesli masz na zbiorki 3 osoby - po prostuj pracuj z nimi, robcie fajne zbiorki, poczujcie sie "fajni", niech zastep nabedzie ducha... to przyciaga ludzi. U mnie tez zastepy w duzej mierze z naboru 'znajomy-znajomego".

Powodzenia:)

A pojsc na kurs i zdobyc patent warto nawet juz prowadzac zastep... (przynjamniej ja tak mysle - systematyzuje wiedze, dodaje nowych pomyslow)
Drużynowa 127 LDSh "Trop"

kamara
Nowicjusz
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: kamara » 15 sty 2008, 11:05

U mnie w druzynie bylo ok.5-6 osob gdy ja przejmowalem... trzeba pracowac bez wzgledu na wszystko:)

A zastep...bedac dobry i dzialaljac jak najbardziej aktywnie przyciagnie ludzi...

Jesli ekipa jest wporzadku to uda sie wszystko:)

Patent...hmmm...jakbym mial okazje tez bym go sprobowal zdobyc (mimo, ze pelnilem funkcje druzynowego;) )

ODPOWIEDZ
nowoczesne kuchnie warszawa

Wróć do „Harcerskie ideały”