Przystępowanie do harcerstwa

O idei harcerskiej, naszych zasadach, Prawie...
sikor
Stały bywalec
imię i nazwisko: Janusz Sikorski
stopień instruktorski: hm
stopień harcerski: HR
Hufiec: Ziemi Tyskiej
Chorągiew: Śląska
organizacja: ZHP
Kontakt:

Post autor: sikor » 11 sty 2008, 10:04

No to po raz kolejny. Napiszę wielkimi literami i podpiszę się imieniem i nazwiskiem w razie gdyby jakiś hufcowy miał cos do mnie. Proszę tej wypowiedzi nie traktować jako krzyk.
SPIS NA POZIOMIE DRUŻYNY NIE MA NIC WSPÓLNEGO ZE SKŁADKAMI. NALICZANIE OBCIĄŻENIE DRUŻYNY SKŁADKAMI NA PODSTAWIE SPISU JEST NADUŻYCIEM I TO DUŻYM.
Wyjaśnienie:
Na podstawie spisu obciążane sa hufce, nie będę się tu rozwodził czy to dobrze czy źle, tak jest i już. Natomiast drużyny NIE PŁACĄ SKŁADEK. Składki płaca członkowie ZHP. Drużynowy tylko przekazuje część składek którą zebrał od członków drużyny. Koniec.
A więc masz w tym miesiący 10 ludzi PRZEKAZUJESZ SKŁADKI (nie płacisz) za 10 w następnym 18 przekazujesz za 18 w kolejnym 16 przekazujesz za 16. To proste.

Wiem, że dla wielu hufcowych to niepojęte ALE TAKI JEST STAN PRAWNY W ZHP I WYMAGANIE ŁAMANIA PRAWA PRZEZ DRUŻYNOWYCH JEST SKANDALEM. Tym bardziej, że to dość powszechna praktyka.
hm. Janusz Sikorski HR
Redaktor Naczelny czasopisma "Harcerz Rzeczypospolitej"
lesni.pl hr.bci.pl
Przewodniczący ŚKPW

Łoś
Użytkownik
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: Łoś » 11 sty 2008, 12:59

I właśnie o tej praktyce pisałem. Można zrobic akcje zarobkową, ale takie oszustwo jest łatwiejsze w organizacji. Spieszę wyjaśnić, że takie zachowania nie aja miejsca w moim hufcu a jedynie o nich słyszałem.
drużynowy 7 GZ "Leśne Ogniki"

kobi
Nowicjusz
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: kobi » 11 sty 2008, 19:43

Łoś pisze:I właśnie o tej praktyce pisałem. Można zrobic akcje zarobkową, ale takie oszustwo jest łatwiejsze w organizacji. Spieszę wyjaśnić, że takie zachowania nie aja miejsca w moim hufcu a jedynie o nich słyszałem.
Dobrze,że wyjaśniłeś już myślałem,że jesteś "nie tego":) i =)

Magheru
Stały bywalec
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: Magheru » 11 sty 2008, 20:27

Ponadto nie odprowadzając części składki od tych " niezgłoszonych" osób blokuje się im drogę rozwoju< jeśli system działa sprawnie, a z tym jak wiemy są kłopoty> :(
"Jeśli zobaczysz iskrę w oczach zucha dokonaj wszelkich starań by nie zgasła, gdy ujrzysz dogasający żar w spojrzeniu wędrownika pozwól mu zapłonąć na nowo"

------------------------------------------------------------------
Harcerski Krąg Akademicki "Czogori" w Olsztynie

Łoś
Użytkownik
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: Łoś » 11 sty 2008, 23:12

Dlaczego? Przecież w spisie podajesz tylko ilość?

sikor
Dzisiaj 10:04:58 No to po raz kolejny. Napiszę wielkimi literami i podpiszę się imieniem i nazwiskiem w razie gdyby jakiś hufcowy miał cos do mnie. Proszę tej wypowiedzi nie traktować jako krzyk.
SPIS NA POZIOMIE DRUŻYNY NIE MA NIC WSPÓLNEGO ZE SKŁADKAMI. NALICZANIE OBCIĄŻENIE DRUŻYNY SKŁADKAMI NA PODSTAWIE SPISU JEST NADUŻYCIEM I TO DUŻYM.
Wyjaśnienie:
Na podstawie spisu obciążane sa hufce, nie będę się tu rozwodził czy to dobrze czy źle, tak jest i już. Natomiast drużyny NIE PŁACĄ SKŁADEK. Składki płaca członkowie ZHP. Drużynowy tylko przekazuje część składek którą zebrał od członków drużyny. Koniec.
A więc masz w tym miesiący 10 ludzi PRZEKAZUJESZ SKŁADKI (nie płacisz) za 10 w następnym 18 przekazujesz za 18 w kolejnym 16 przekazujesz za 16. To proste.

Wiem, że dla wielu hufcowych to niepojęte ALE TAKI JEST STAN PRAWNY W ZHP I WYMAGANIE ŁAMANIA PRAWA PRZEZ DRUŻYNOWYCH JEST SKANDALEM. Tym bardziej, że to dość powszechna praktyka.

Czyli twoim zdanie mskładki płaca hufce a potem dopiero poszcze gólni członkowie? Słuchaj, albo w prawo, albo w lewo. Jeżeli zaś chodzi o druzyne licząca 10 osób to taka jednostka nie może istnieć co wynika z Instrukcji Drużyny.

sikor
Stały bywalec
Kontakt:

Post autor: sikor » 11 sty 2008, 23:51

Rozdziel sobie sprawę płacenia skłądek przez członkó i przez hufiec bo to wbrew pozorom dwie różne sprawy. Nie ja to wymyśliłem tak po prostu jest. 10 osób do sytuacji wstawiłem hipotetycznie, jak Ci przeszkadza to dopisz tam sobie zero i miej 100. To bez znaczenia dla opisywanej sytuacji.
Drużynowy płaci składki tylko za siebie czyli składki instruktorskie. W przypadku cżłonków pobiera składki i przekazuje ich część do hufca, niczego nie płaci. PRZEKAZUJE. Widzisz róznicę ?
hm. Janusz Sikorski HR
lesni.pl hr.bci.pl
Przewodniczący ŚKPW

Magheru
Stały bywalec
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: Magheru » 12 sty 2008, 00:05

Łoś pisze:Dlaczego? Przecież w spisie podajesz tylko ilość?
Ilość, jednak KAŻDY członek ZHP musi posiadać opłacone składki członkowskie by być członkiem ZHP. W ten sposób pozbawiasz członkostwa w ZHP.
"Jeśli zobaczysz iskrę w oczach zucha dokonaj wszelkich starań by nie zgasła, gdy ujrzysz dogasający żar w spojrzeniu wędrownika pozwól mu zapłonąć na nowo"

mariuszm
Stały bywalec
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: mariuszm » 12 sty 2008, 00:07

Pragnę jedynie zauważyć, że osoba, która rozpoczęła ten wątek, znalazła już sobie środowisko harcerskie i dawno się nie wypowiadała. Wy za to "kłócicie się" na tematy składkowe... Może warto... ale może w innym wątku?
phm. Mariusz Milka
Harcerski Klub Krótkofalowców Podróżników "ZORZA"
http://www.zorza.eu
od stycznia 2007 do września 2008 - Szef Inspektoratu Łączności GK ZHP
http://lacznosc.harcerz.com (dawniej http://lacznosc.zhp.pl)

Magheru
Stały bywalec
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: Magheru » 12 sty 2008, 00:26

A po co? Tu mi dobrze, tu mi ciepło, tu będę sobie pisać :P
Ostatnio zmieniony 12 sty 2008, 00:26 przez Magheru, łącznie zmieniany 1 raz.

Łoś
Użytkownik
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: Łoś » 12 sty 2008, 21:10

Madzia popieramy!!!!!!!!
Mi też tu ciepło
Na tej zasadzie możesz też powiedziec, że hufiec odprowadza częśc składek do chorągwi, a częśc zostawia sobie, a płaci według spisu.

sikor
Stały bywalec
Kontakt:

Post autor: sikor » 12 sty 2008, 23:40

Tak w przypadku hufca jest tak, że odprowadza składki według spisu a nie według faktycznie pobranych składek. Taka jest konstrukcja przepisów w ZHP.
hm. Janusz Sikorski HR
lesni.pl hr.bci.pl
Przewodniczący ŚKPW

ODPOWIEDZ
nowoczesne kuchnie warszawa

Wróć do „Harcerskie ideały”