"Być harcerzem to nie wada... to upośledzenie"

O idei harcerskiej, naszych zasadach, Prawie...
Magheru
Stały bywalec
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: Magheru » 01 sie 2007, 23:19

ojoj... zaczynam się bać... normalnie służby CIA, FBI i KGB powinny się od druhów uczyć:P

pozdro zioooom;P
"Jeśli zobaczysz iskrę w oczach zucha dokonaj wszelkich starań by nie zgasła, gdy ujrzysz dogasający żar w spojrzeniu wędrownika pozwól mu zapłonąć na nowo"

------------------------------------------------------------------
Harcerski Krąg Akademicki "Czogori" w Olsztynie

PAula:)
Użytkownik
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: PAula:) » 02 sie 2007, 12:06

Oj to tez zaczynam sie bac choc dopiero w planach mamy zalozenie stronki druzyny :D
Mozna krzyczec.... Mozna ranic.......... Mozna kogos słowem zabic......

Pion. Paulina Walczak
przyboczna 3 WDH Watra

ridicule
Nowicjusz
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: ridicule » 02 sie 2007, 12:24

Dzięki za odblokowanie strony :)

Tak, teraz przed każdą publikacją (notki,zdjęcia,filmiki...)
nasz drużynowy będzie to sprawdzał. Nieporządanych akcji już nie powinno być :)
To był nasz PRZED OSTATNI RAZ ;)
(to przed ostatni to w przeniośni) ;)

Pozdrawiam.
CZUWAJ!
"Nie jestesmy czerwonymi pionierami,
chociaż wielu za takich nas ma.
My jesteśmy Czerwonymi Beretami-
błędnymi rycerzami pośród zła..." :D

www.4dsh-paranoja.blog.onet.pl

Duncan McLain
Użytkownik
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: Duncan McLain » 02 sie 2007, 16:06

Witam.
Niestety nie widziałem tytułowego filmiku, poniewaz za pózno zacząłem obserwowac ta dyskusje, jednak uważam, że to co zrobił Bobik, to jego całkowita porażka jako osoby odpowiedzialnej za internet. No ale skoro zyjemy w kraju w którym najpierw rodzą się dzieci a potem jest slub, to widac inne rzeczy "od tyłu" też uchodzą.

Wydaje mi sie (ale to tylko moje takie prywatne subiektywne odczucie) że NAJPIERW jako osoba reprezentująca komórkę nadzorująca harcerskie strony internetowe powinienes się zwrócic do Druzynowego "Paranoi" z informacja że na stronie druzyny znajduja się treści nie harcerskie lub nieodpowiednie (z konkretnym wyszczególnieniem)oraz zasugerowac jak najszybsze ich usunięcie a DOPIERO POTEM w wypadku nie zastosowania sie do powyższego zablokowac stronę.

Z powyższej dyskusji jasno wynika że było dokładnie na odwrót.

Dla pewności sprawdziłem to sobie i z tego co wiem, czasy zarówno Wielkiej Inkwizycji jak i PRLu gdzie królowała cenzura już dawno mineły.

Pisze to min jako wieloletni instruktor a przedewszystkim jako zwykła osoba przyglądająca sie sprawie z boku.

Druhu Bobik, tak sie nie robi :( (mówiąc po ziomalowemu: skrewiłeś robotę stary... )

Pozdrawiam.
Duncan McLain
"...Ale kiedy Ojczyzna do synów swych o pomoc zawoła,to znajdzie ich do walki dobrze przygotowanych"
/Andrzej Małkowski/

orcus
Stały bywalec
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: orcus » 02 sie 2007, 16:53

Duncan w tym przypadku nie było zwyczajnie czasu na kilkutygodniową wymianę meili. W momencie gdy strona została zablokowana jasnym staje się że sprawa jest poważna i to osobie odpowiedzialnej za nią powinno zależeć bardziej niż Bobikowi.

Ja na miejscu Bobika zrobiłbym to samo, bo jakoś nie widzi mi się żeby w przeciwnym wypadku sprawa została wyjaśniona w ciągu miesiąca.

Zauważ że strona była zablokowana ze względu na treść a nie np. nie spełnienie minimów stron. Weź pod uwagę to że to drużynowy powinien się troszczyć o zawartość strony a ja Bobika bym nie obarczał wymogiem czytania wszystkich treści na stronach na których znajduje się coś nieodpowiedniego bo zwyczajnie są inne rzeczy do roboty.

Do tego jeszcze fakt że pojawił się przedstawiciel drużyny na forum który podszedł do sprawy tak jak podszedł.
Pozdrawiam
orcus

.: Linux is like a wigwam - no gates, no windows and Apache inside :.

Duncan McLain
Użytkownik
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: Duncan McLain » 02 sie 2007, 20:03

Witam.
Orcusie, zaprzeczasz sam sobie - skoro chodziło o TREŚć powinno się owa TREŚć przejrzec, aby nie było niejasności, to chyb alogiczne.Skoro ktos wyznaczył sobie za cel walke z "nieharcerskimi treściami" na harcerskich stronach to powinien podejśc do tego rzetelnie.

A co do "kilku tygodniowych meili" :

Hufiec Żmigród ul. Wrocławska 12,
55-140 Żmigród tel.: 0692138221

znalezienie tej informacji zajeło mi 15 sekund. Zamiast @ wystarczy telefon do komendanta z powyższą informacją oraz sugestią.

Swego czasu Orcusie dyskutowalismy na forum proobronnym w topicu o harcerskich stronach militarnych.Tam WŁAŚNIE W TEN SPOSÓB przebiegła akcja ze strona bodaj 80PDH
(ale tu moge sie mylić)

Żadnego niepotrzebnego blokowania stron, hurabura itp. To po pierwsze, a po drugie, jeżeli komendant danego hufca dostanie sygnał o ewentualnych treścach "nie harcerskich" itp na stronach swoich druzyn, na pewno zwróci w przyszłości większą uwagę na tego typu rzeczy.

Tyle z mojej strony.
Pozdrawiam(w szczególności wszystkich Hanysów)

Duncan McLain
"...Ale kiedy Ojczyzna do synów swych o pomoc zawoła,to znajdzie ich do walki dobrze przygotowanych"
/Andrzej Małkowski/

ridicule
Nowicjusz
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: ridicule » 02 sie 2007, 21:16

Duncan McLain masz rację.
Mogli napisac do naszego drużynowego a nie od razu dyskusję na forum oraz blokowanie stron, no ale cóż.

A co do tego,że się pojawiłam podczas dyskusji, to jestem dłużej zalogowana na tym forum, tak więc nie 'wkroczyłam do akcji'tak o, tylko żeby napisać jak jest itp.

A co do Komendanta, drużynowy odbył z Nim rozmowę i wszystko jest już załatwione.

Pozdrawiam
"Nie jestesmy czerwonymi pionierami,
chociaż wielu za takich nas ma.
My jesteśmy Czerwonymi Beretami-
błędnymi rycerzami pośród zła..." :D

www.4dsh-paranoja.blog.onet.pl

bobik
Stały bywalec
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: bobik » 02 sie 2007, 22:13

może ja wyjaśnię - dyskusja na forum rozpoczęła się niezależnie od interwencji o jej toku dowiedziałem się później kiedy sprawy były w toku,

kontakt z drużynowym był jak udało mi się uzyskać do niego kontakt, kontakt z komendantem był natychmiast jak to było możliwe czyli w poniedziałek, strona została zablokowania ze względu na treści jakie się na niej znajdują,

myślę że sprawa jest jasna i nie ma już co roztrząsać, zostało wyjaśnione odpowiednie osoby otrzymały odpowiednie informacje w odpowiednim czasie,

Zablokowany
nowoczesne kuchnie warszawa

Wróć do „Harcerskie ideały”