"Być harcerzem to nie wada... to upośledzenie"

O idei harcerskiej, naszych zasadach, Prawie...
skaut5
Starszy użytkownik
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: skaut5 » 29 lip 2007, 13:17

sprawa wygląda tak:
http://www.paranoja.ovh.org/forum/portal.php?show=16
oczywiści można ten filmik znaleźć też na youtube wystarczy wpisać zhp i mamy go na 14 pozycji:
http://pl.youtube.com/watch?v=PwDHBdGE11c

szukanie wyższej jednostki w wypadku tej drużyny jakoś mi nie wyszło. nie wiem jak wy ale moim zdaniem po 1 brak tam drużynowego (zarówno na zbiórce jak i w kontrolowaniu tego co zamieszczone jest na stronie!). małym słowem nie wiem jak inni na to patrzą ale takie "upośledzenie" wedle mnie trzeba stanowczo plewić
Ostatnio zmieniony 29 lip 2007, 13:17 przez skaut5, łącznie zmieniany 1 raz.
"jeśli zobaczysz iskrę w oczach zucha, dokonaj wszelkich starań by nie zagasła lecz stała się wędrownicza watrą" /Michał Gławdel/

kl. phm skaut5

www.puszcza.net
www.drezdenko.zhp.pl

sikor
Stały bywalec
imię i nazwisko: Janusz Sikorski
stopień instruktorski: hm
stopień harcerski: HR
Hufiec: Ziemi Tyskiej
Chorągiew: Śląska
organizacja: ZHP
Kontakt:

Post autor: sikor » 29 lip 2007, 13:23

no co ty ? Jak nie ma drużynowego ?
Drużynę prowadzi mgr. Adrian Opałka - świetny pedagog, mający wieloletnie, bogate doswiadczenia jako instruktor ZHP.
hm. Janusz Sikorski HR
Redaktor Naczelny czasopisma "Harcerz Rzeczypospolitej"
lesni.pl hr.bci.pl
Przewodniczący ŚKPW

PAula:)
Użytkownik
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: PAula:) » 29 lip 2007, 14:57

Ta druzyna jest z mojego hufca niestety. Zwroce uwage druzynowemu zeby usuneli film i ten napis. Mam nadzieje ze druhowie nie maja tego bardzo za nieodpowiednie bo webmasterem tej stronki jest nastolatek. co do zachowania to nie bede wyrazac swojej opini.
Mozna krzyczec.... Mozna ranic.......... Mozna kogos słowem zabic......

Pion. Paulina Walczak
przyboczna 3 WDH Watra

kowalska
Starszy użytkownik
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: kowalska » 29 lip 2007, 16:00

Czasem śmiejąc się mówię, że harcerstwo upośledza ale mam na myśli wtedy to, że nie mogę bez niego żyć :) Jednak chyba nie to druhowie mieli na myśli..Tutaj druhów wyraźnie poniosło... Przykre ale prawdziwe.. Proponuję się zastanowić w tym momencie co robią nasi podopieczni na zbiórkach gdy nas nie ma.. Mam nadzieję, że wykorzystują czas w nieco inny sposób..

I jeszcze jedno.. Dla niektórych to może być zabawna zbiórka ale co o nas czyli ogólnie o harcerzach pomyślą już nie tylko rodzice ale i ludzie nie związani z ZHP.. Pomyślmy o wizerunku.. Ostatnio nie za dobrze z nim..
Ostatnio zmieniony 29 lip 2007, 16:01 przez kowalska, łącznie zmieniany 1 raz.
phm. Gracja Bober HR
Hufiec Łagiewniki, Chorągiew Dolnośląska
Kierowniczka Wydziału Starszoharcerskiego GK
Zapraszamy na kursy http://4zywioly.zhp.net.pl/

skaut5
Starszy użytkownik
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: skaut5 » 29 lip 2007, 17:05

ja bym radził całkowicie usunąć ten film z youtuba bo to nie tylko o nas świadczy ale i podchodzi pod przemoc.... (a może to tylko tak ja się starzeje i nie znam się na żartach?)
"jeśli zobaczysz iskrę w oczach zucha, dokonaj wszelkich starań by nie zagasła lecz stała się wędrownicza watrą" /Michał Gławdel/

kl. phm skaut5

www.puszcza.net
www.drezdenko.zhp.pl

Ika
Nowicjusz
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: Ika » 29 lip 2007, 19:01

filmik powinien byc jak najszybciej usunięty z youtube, gdzie każdy może go zobaczyc i wydaje mi się, że ci, co za nim stoją powinni ponieśc jakieś konsekwencje. potem dziwimy się, że niezrzeszeni mają o nas zdanie, jakie mają... poza tym trudno mi ywyobrazic sobie, że to co było na filmiku to była zbiórka harcerska, bo zachowanie tych nastolatków było bardzo nieharcerskie. powiedziałabym że to raczej banda jakichś małolatów wygłupiała się w lesie i gdyby filmik nie był podpisany "zbiórka harcerska" to w życiu bym nawet nie podejrzewała, że ci chłopcy mają jakikolwiek związek z harcerstwem.
pwd. Dominika "Ika" Proszowska HO
drużynowa 111 Pilzneńskiej Drużyny Harcerzy Wędrowników
z-ca komendantki 1 PSH "Zielony Płomień" ds. programowych i kształcenia

kowalska
Starszy użytkownik
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: kowalska » 29 lip 2007, 19:18

Zgadzam się w pełni z tym co napisałaś...
phm. Gracja Bober HR
Hufiec Łagiewniki, Chorągiew Dolnośląska
Kierowniczka Wydziału Starszoharcerskiego GK
Zapraszamy na kursy http://4zywioly.zhp.net.pl/

Magheru
Stały bywalec
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: Magheru » 29 lip 2007, 20:03

Nie było drużynowego? A damski głos za kamerką?
"Jeśli zobaczysz iskrę w oczach zucha dokonaj wszelkich starań by nie zgasła, gdy ujrzysz dogasający żar w spojrzeniu wędrownika pozwól mu zapłonąć na nowo"

------------------------------------------------------------------
Harcerski Krąg Akademicki "Czogori" w Olsztynie

PAula:)
Użytkownik
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: PAula:) » 29 lip 2007, 20:34

Moze sie to komu nie spodoba co teraz napisze: rozmawialam z druzynowym i doszlismy wspolnie do wniosku ze film nie ma przemocy, poniewaz to jest zabawa w ktora harcerze z naszego hufca od lat bawia sie na obozach i roznych zbiorkach moze nie ma to miejsca na kazdej zbiorce ale okazyjnie. A wlasnie ci harcerze co sa pokazani na tym filmie przyjechali z obozu gdzie zobaczyli ta zabawe i chcieli poporstu zademonstrowac (na obozie byla tylko ekipa 4 osobowa z tej druzyny). Mysle ze jednak niektorzy uznaja to jako zabawe. JA sama nawet na obozie zostalam "wrobiona" w ta zabawe i podobalo mi sie. mam nadzieje ze ktos podzieli moje zdanie. Czuwaj!!!
Mozna krzyczec.... Mozna ranic.......... Mozna kogos słowem zabic......

Pion. Paulina Walczak
przyboczna 3 WDH Watra

endriu-zhp
Starszy użytkownik
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: endriu-zhp » 29 lip 2007, 20:57

Niestety chyba mało osób podzieli Twoje zdanie, przemocy tam nie ma - to prawda. Ale czy ten druh który był w to "wrobiony" chce żeby filmik w którym gra główną role był na YouTube ?
pwd. Andrzej Choroszkiewicz

peshoo
Stały bywalec
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: peshoo » 29 lip 2007, 21:37

Paranoja... nazwa mówi sama za siebie...
A przepraszam, to ognisko to niby zabezpieczone??
pwd. Michał Pesz HO
Żeglarski Krąg Akademicki
Harcerski Ośrodek Wodny STANICA

"Życie jest o wiele bardziej skomplikowane niż belka swobodnie podparta" dr hab. inż. R. K.

orcus
Stały bywalec
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: orcus » 29 lip 2007, 22:50

Pozdrówcie ode mnie drużynę harcerską której członkowie robią sobie nawzajem chamskie żarty i w której drużynowy uważa to za sprawę normalną...
Pozdrawiam
orcus

.: Linux is like a wigwam - no gates, no windows and Apache inside :.

ridicule
Nowicjusz
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: ridicule » 29 lip 2007, 23:38

Wizerunek harcerzy psują akcje z molestowaniami, a nie wygłupy.

To nie są żadne chamskie żarty, lecz wygłupy. Kolega,któremu zrobili dowcip, wcale nie ma nic przeciwko, razem się z tego śmiejemy, tylko Wy szukacie w tym agresji,przemocy i w ogóle... Wy pewnie najchętniej byście siedzieli w kółeczkach i zajmowali się pląsami....

Co do naszego drużynowego, to wiele drużyn nam Go zazdrości, bo to wyluzowany, ale i bardzo odpowiedzialny człowiek. Jest w harcerstwie od 26 lat i zdobył tytuł Instruktora, więc nie piszczie mi,że nie mamy drużynowego :/

A co do chłopaków, tak jak napisała Paulina (porozmawiamy sobie na odnowieniu Przyrzeczenia ;) ) : 4 naszych kolegów wróciło właśnie z obozu, gdzie podpatrzyli tą zabawę. No i pokazali nam ją na zbiórce,co w tym złego?! Nauczyli się jej NA OBOZIE, nie pod blokiem czy gdzieś tam, właśnie na OBOZIE ZHP.

A z Youtube tego nie usunę, bo nie widzę w tym nic złego.

Co do naszej nazwy: 'Paranoja' o tak,ta nazwa mówi sama za siebie.

Czuwajcie.
Ostatnio zmieniony 29 lip 2007, 23:49 przez ridicule, łącznie zmieniany 1 raz.
"Nie jestesmy czerwonymi pionierami,
chociaż wielu za takich nas ma.
My jesteśmy Czerwonymi Beretami-
błędnymi rycerzami pośród zła..." :D

www.4dsh-paranoja.blog.onet.pl

orcus
Stały bywalec
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: orcus » 29 lip 2007, 23:50

To właśnie jest chamski dowcip, który część osób przeboleje i później będzie się z tego śmiała a część zwyczajnie nie będzie chciała mieć z ludźmi robiącymi im takie dowcipy nic wspólnego.

nie znam konkretnie okoliczności ale wyobrażam sobie miny osób nie wtajemniczonych w ten żart i to jak czuł się ten młody człowiek jak na niego patrzyli. To bynajmniej nie był śmieszne ani zabawne tylko głupie i chamskie... a tak nie powinni zachowywać się harcerze w ogóle nie mówiąc już o jednej drużynie.

Niestety znam to z autopsji i wiem jak taka atmosfera wpływa na ludzi.
Pozdrawiam
orcus

.: Linux is like a wigwam - no gates, no windows and Apache inside :.

peshoo
Stały bywalec
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: peshoo » 30 lip 2007, 00:04

Oglądając ten film miałem tylko jedno odczycie: ZGROZA
Ja rozumiem, że na obozie ma się różne "fazy" i rzeczy conajmniej dziwne wydają się super zabawne i fajne. Znam to z autopsji. ALE wyrwane z kontekstu śmieszne zabawy stają się czymś okropnym, strasznym i niestrawnym. Macie coś takiego jak chrzest obozowy? Wyrwijcie z kontekstu i pokażcie rodzicom. Ciekawe ilu będzie miało coś przeciw. To wyrwane z kontekstu zdarzenie wygląda tak jak wyrwane z kontekstu jamy brzusznej jelita. Niepięknie. Nie jest to coś czym można by się pochwalić przed całym światem. Chyba, że przed fanami Jackass'a...
pwd. Michał Pesz HO
Żeglarski Krąg Akademicki
Harcerski Ośrodek Wodny STANICA

"Życie jest o wiele bardziej skomplikowane niż belka swobodnie podparta" dr hab. inż. R. K.

Zablokowany
nowoczesne kuchnie warszawa

Wróć do „Harcerskie ideały”