homosexualizm w ZHP

O idei harcerskiej, naszych zasadach, Prawie...
Zablokowany
s00hy
Starszy użytkownik
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: s00hy » 18 lip 2007, 15:07

19kldh pisze:Przecież WHO to organizacja polityczna ! To jaka to ma niby być decyzja jak nie polityczna ?
Po pierwsze terminu "decyzja polityczna" uzyłeś w kontekście wskazującym, iż chodziło o jakies pozamerytoryczne powody. Nie odwracaj teraz kota ogonem, bo zaplączemy się w niepotrzebną polemikę na ile WHO (czy choćby UNICEF) to organizacje, które możemy nazwać "politycznymi".
Zwłaszcza, ze przymiotnik ten w naszym społeczeństwie ma negatywne konotacje.
zaburzenia wynikające z problemów rozwojowych i akceptacji własnej seksualności...".
Przykładowo, według ICD-10 (F66.x.1) zaburzenia te dzielą na:
F66.0.1 – zaburzenie dojrzewania seksualnego,
F66.1.1 – orientacja seksualna niezgodna z ego (egodystoniczna),
F66.2.1 – zaburzenie związków seksualnych.
Oczywiscie, jednym tchem dadają zaraz że zaburzenia te "mogą" występować też przy orientacji heteroseksualnej, choć praktycznie za jakiś czas okazuje się że dany przypadek jednak nie jest hetero- a biseksualny. Tylko ze to okazuje się dopiero później.
Czyli nie choroba a "zaburzenia" ?
Sam wiesz, Rafale.
Brak akceptacji własnej seksulności, to często też skutek presji społecznej. Jestem również przekonany, iz zaburzenia dojrzewania seksualnego zdarzają sie też u osób o orientacji heteroseksualnej.
Twierdzę jednak, iż w tym aspekcie nie mamy kompetencji (ani ja, ani Ty) do zabierania głosu w tej sprawie. Brak nam po prostu naukowej podbudowy. Jeśli jednak nie czujesz się przekonany, chętnie zaprosze do dyskusji znajomych seksuologów.

Jednak z powodów podanych przez Wilka - proponuje przenieść ją na priv.

Dla mnie również EOT.
Ostatnio zmieniony 18 lip 2007, 15:08 przez s00hy, łącznie zmieniany 1 raz.
phm Rafał 's00hy'Suchocki HO
www.natropie.zhp.pl
Szczep 206 WDHiGZ "WołodyjowscY"
-=[ www.citygames.pl ]=- I love this Game

19kldh
Stały bywalec
imię i nazwisko: Czesław Przybytek
stopień instruktorski: hm
stopień harcerski: HR
Hufiec: Kraków-Krowodrza
Chorągiew: Krakowska
organizacja: ZHP
Kontakt:

Post autor: 19kldh » 18 lip 2007, 15:12

OK

EOT
hm. Czesław Przybytek HR
http://19kldh.pl
tel. 519-160-185

kill3
Nowicjusz
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: kill3 » 29 lip 2007, 12:19

4 punkt prawa
Harcerz w każdym widzi bliźniego, a za brata uważa każdego innego harcerza.
jakby ktoś miał brata homoseksualistę to chyba by go akceptował takiego jakim jest

Ja myślę że to nie zależy od organizacji tylko od poszczególnych osób i ich zachowaniu wobec innej razy płci etc.
Mateusz Janus
206 WDH im. Jeremiego Wiśniowieckiego
http://www.for206.xt.pl
http://www.pragapolnoc.zhp.pl/

sikor
Stały bywalec
imię i nazwisko: Janusz Sikorski
Hufiec: Ziemi Tyskiej
Chorągiew: Śląska
Kontakt:

Post autor: sikor » 29 lip 2007, 17:18

rzeczniczka pisze:Pamiętajmy, że nasza metoda oparta jest na pozytywności - nie skupia się na słabych stronach człowieka, tylko wydobywa to, co w nim cenne. Instruktor homoseksualista może być świetnym wychowawcą, komendantem, logistykiem - każdym. Wykorzystajmy to, co w nim drzemie najlepszego.
(pogrubienie moje)
Jeżeli homoseksualizm jest normalną orientacją seksualną, dlaczego tylko od jednego do trzech procent społeczeństwa ma orientację homoseksualną, a nie 50 procent? Dlaczego jest więcej homoseksualnych mężczyzn niż kobiet? Masters i Johnson, czołowi badacze płciowość w Ameryce, twierdzą "genetyczna teoria homoseksualizmu została dziś na ogół odrzucona. [...] Żaden poważny naukowiec nie twierdzi, że zachodzi tu prosta relacja przyczynowo-skutkowa." Istnieje przeważająca ilość dowodów naukowych z ostatnich osiemdziesieciu lat, ukazujących homoseksualizm jako stan nabyty. Dr Irving Bieber, dr Charles Socarides, dr Joseph Nicolosi, dr Elizabeth Moberły dr Lawrence Hatterer, dr Robert Kronemeyer, dr E. Kapłan, dr Edith Fiore, dr Gerard van den Aardweg, dr Eari Wilson, dr Jeffrey Satinover - to tylko niektórzy z psychiatrów i psychologów, którzy udowodnili te odkrycia poprzez lata klinicznych badań i empirycznych studiów.
(pogrubienie moje)

To tak w kontekscie przykładu osobistego harcerskiego wychowawcy.
Należy pamiętać że... Mały człowiek idzie za mną... a homoseksualizm jest aspołeczny więc nie specjalnie naszym celem jest wychowywanie ludzi tak, by chcieli być homoseksualni. Wychowanek nie jest oczywiście kalką wychowawcy (na szczęście) ale może lepiej by za przykład miał inne cechy. MOIM ZDANIEM homoseksualny WYCHOWAWCA to nie jest dobry pomysł, a juz na pewno powinni o tym wiedzieć rodzice wychowywanych dzieci. Oczywiście wiedzieć i wyrazić zgodę.
hm. Janusz Sikorski HR
Redaktor Naczelny czasopisma "Harcerz Rzeczypospolitej"
lesni.pl hr.bci.pl
Przewodniczący ŚKPW

kill3
Nowicjusz
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: kill3 » 29 lip 2007, 17:52

sikor twoja teoria ma sens ale....

jak wychowawcy są hetero to ich podopieczni są też hetero bo dziecko bierze przykład
więc ta teoria nie ma sensu

jesteś na NIE (przynajmniej tak mi się wydaje) ale skoro tak daj poważne powody
Mateusz Janus
206 WDH im. Jeremiego Wiśniowieckiego
http://www.for206.xt.pl
http://www.pragapolnoc.zhp.pl/

19kldh
Stały bywalec
imię i nazwisko: Czesław Przybytek
Hufiec: Kraków-Krowodrza
Chorągiew: Krakowska
Kontakt:

Post autor: 19kldh » 29 lip 2007, 18:26

kill3 pisze:
sikor pisze:a juz na pewno powinni o tym wiedzieć rodzice wychowywanych dzieci. Oczywiście wiedzieć i wyrazić zgodę.
daj poważne powody
Wg Ciebie, rodzice nie powinni wiedzieć ?
hm. Czesław Przybytek HR
http://19kldh.pl
tel. 519-160-185

sikor
Stały bywalec
Kontakt:

Post autor: sikor » 29 lip 2007, 19:16

Hmmm, jeśli wiedza o tym że homoseksualizm może być nabyty a szanse na to wzrosną gdy naszym wzorcem jest homoseksualista nie jest POWAŻNYM POWODEM to ja odpadam.
hm. Janusz Sikorski HR
lesni.pl hr.bci.pl
Przewodniczący ŚKPW

s00hy
Starszy użytkownik
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: s00hy » 29 lip 2007, 20:07

Sikor - mam trochę kontrargumentów i chcialbym je napisać, ale z powodów podanych przez Wilka proponuje EOT - ewentualnie przenieść tą dyskusje na priv.
www.natropie.zhp.pl

peshoo
Stały bywalec
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: peshoo » 30 lip 2007, 00:07

Nabyty również w wyniku złego traktowania przez płeć przeciwną... ale o tym jakoś cicho, bo wszyscy mają "oczywiste" skojarzenia.
pwd. Michał Pesz HO
Żeglarski Krąg Akademicki
Harcerski Ośrodek Wodny STANICA

"Życie jest o wiele bardziej skomplikowane niż belka swobodnie podparta" dr hab. inż. R. K.

sikor
Stały bywalec
Kontakt:

Post autor: sikor » 30 lip 2007, 05:56

peshoo pisze:Nabyty również w wyniku złego traktowania przez płeć przeciwną... ale o tym jakoś cicho, bo wszyscy mają "oczywiste" skojarzenia.
Taaaa, ja piszę o badaniach naukowych a Ty wyjeżdżasz ze śniegiem w lipcu. Dane, statystyki, wyniki a nie hasło rzucone ot tak, bo to zachacza o "wydaje mi się" a nie o "jest tak" To forum w żadnym razie nie służy roztrząsaniu tego typu problemów psychologicznych. Od tego są inne fora skierowane do ludzi zajmujących się tego typu problemami. Tu możemy jedynie, w tym temacie, stwierdzać fakty i używać ich w dyskusji służącej wyrobieniu sobie stanowiska przez instruktorów a czasem doprowadzającej do odpowiednich zapisów w naszych przepisach wewnętrznych.
Musiałem zabrać głos w dyskusji dopiero teraz bo wcześniej siedziałem w lesie ale EOT to chyba dobra propozycja.
hm. Janusz Sikorski HR
lesni.pl hr.bci.pl
Przewodniczący ŚKPW

dominik jan domin
Stały bywalec
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: dominik jan domin » 02 sie 2007, 15:08

dominik pisze:po drugie - instrukcja ktora przytoczyles jest instrukcja kosciola katolickiego - a to oznacza ze dotyczy kosciola nie nas - jezeli zaczniemy sotsowac koscielne przepisy - to zostaniemy organizacja katolicka a nie harcerska.
Niekoniecznie.

ZHP jest ZHP, ale ja jako JA (DJD) jestem członkiem i ZHP i KK. Z tym, że szybciej wystąpie z ZHP niż z KK.

I ja, jako człowiek, postepuje zgodnie z okreslonymi zasadami. Zawartymi m. in. w tej instrukcji. Nie zamierzam oddzielać moich poglądów osobistych od "harcerskich".
phm. Dominik Jan Domin HR

Klerycki Krąg Harcerski WICEK im. bł. ks. phm. Stefana Wincentego Frelichowskiego
Hufiec ZHP Toruń

dominik jan domin
Stały bywalec
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: dominik jan domin » 02 sie 2007, 15:09

s00hy pisze:
19kldh pisze:Z tym że było to decyzja polityczna, z czym się nieoficjalnie zbytnio nie kryto
Czesiu - powtórz proszę, żeby była jasność. Twierdzisz, iż usunięcie homoseksualizmu z listy chorob miało tylko polityczne podstawy?
Rafale - co to jest CHOROBA? Może warto zdefiniowac to słowo?

Klerycki Krąg Harcerski WICEK im. bł. ks. phm. Stefana Wincentego Frelichowskiego
Hufiec ZHP Toruń

s00hy
Starszy użytkownik
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: s00hy » 02 sie 2007, 15:15

Dominiku - EOT - moje gg znasz.
www.natropie.zhp.pl

dominik jan domin
Stały bywalec
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: dominik jan domin » 02 sie 2007, 15:15

kill3 pisze:4 punkt prawa
Harcerz w każdym widzi bliźniego, a za brata uważa każdego innego harcerza.
jakby ktoś miał brata homoseksualistę to chyba by go akceptował takiego jakim jest
A co ma piernik do turbiny parowej?

Uważać za brata, to wcale nie oznacza akceptacji i promocji wszelkich poglądów i czynów.

Hufiec ZHP Toruń

dominik jan domin
Stały bywalec
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: dominik jan domin » 02 sie 2007, 15:19

s00hy pisze:Dominiku - EOT - moje gg znasz.
Wiem.

Ja się tylko pytam o znaczenie słowa "choroba".

Bo jest strasznie dziwnie używane. Co z tego, czy homoseksualizm jest czy nie jest chorobą? Skoro zaraźliwy nie jest, to nie podlega przymusowi leczenia. A nie mozna by się skarżyć i przesladować homoseksualistów, bo to byłoby jak znęcanie się nad osobą na wózku inwalidzkim.

A skoro nie jest chorobą, tylko stanem, to czy można zabronić np. aktów homoseksualnych?

I skoro żadna orientacja seksualna nie jest chorobą, to co to jest "orientacja"? Czy odczuwalny pociąg do psów jest orientacją?

Hufiec ZHP Toruń

Zablokowany
nowoczesne kuchnie warszawa

Wróć do „Harcerskie ideały”