Delegacja ZHP podczas uroczystości Święta Wojska Polskieg

O idei harcerskiej, naszych zasadach, Prawie...
Czarny Żuraw
Nowicjusz
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: Czarny Żuraw » 24 sie 2007, 09:13

magister_71 pisze:A spojrzałaś z którego roku jest post o braku chust u reprezentacji? Po prostu brak słów...
Obserwując tą dyskusję odnoszę wrażenie, że ktoś zapomniał co to znaczy reprezentować ZHP na oficjalnych uroczystościach. Ktoś zapomniał, ale nie wśród harcerzy stojących z sztandarem ZHP, tylko w GK. Bo to, że harcerze występujący na oficjalnej uroczystości państwowej występują w nieregulaminowym umundurowaniu i wyglądają tragicznie to nie pierwszy raz. Ja co najmniej od 4 lat obserwuję to zjawisko w telewizji - przyznam, że jest to dla mnie jako instruktora ZHP rzenujące. Jak ktoś wykazałby odrobinę zainteresowania kto stoi ze sztandarem ZHP, reprezentując 126 000 organizację byłoby miło. Przykładem dobrego rozwiązania jest Drużyna Reprezentacyjna Chorągwi Wielkopolskiej, która jest umundurowana jednolicie (kapelusze skautowe, pałatki, mundury z nowej - starej już kolekcji), jak się chce to można wyglądać jak harcerze!
dk. phm. Mateusz Kubiak HO

Chorągiew Wielkopolska im. Powstańców Wielkopolskich 1918-1919

Maciek P
Stały bywalec
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: Maciek P » 24 sie 2007, 09:20

Czarny Żuraw pisze:
magister_71 pisze:A spojrzałaś z którego roku jest post o braku chust u reprezentacji? Po prostu brak słów...
Obserwując tą dyskusję odnoszę wrażenie, że ktoś zapomniał co to znaczy reprezentować ZHP na oficjalnych uroczystościach. Ktoś zapomniał, ale nie wśród harcerzy stojących z sztandarem ZHP, tylko w GK. Bo to, że harcerze występujący na oficjalnej uroczystości państwowej występują w nieregulaminowym umundurowaniu i wyglądają tragicznie to nie pierwszy raz. Ja co najmniej od 4 lat obserwuję to zjawisko w telewizji - przyznam, że jest to dla mnie jako instruktora ZHP rzenujące. Jak ktoś wykazałby odrobinę zainteresowania kto stoi ze sztandarem ZHP, reprezentując 126 000 organizację byłoby miło. Przykładem dobrego rozwiązania jest Drużyna Reprezentacyjna Chorągwi Wielkopolskiej, która jest umundurowana jednolicie (kapelusze skautowe, pałatki, mundury z nowej - starej już kolekcji), jak się chce to można wyglądać jak harcerze!
Stołeczna robiła konkurs na drużynę reprezentacyjną, ale nie wiem, czy ktoś wygrał.
Maciej Pietraszczyk 503-664-824
hsg@zhp.pl; maciej.pietraszczyk@strazgraniczna.pl

Nad sruby korouhev zavlála, to v¹ak neznaèí, ¾e je tam sláva,
v¹em vìrným poka¾dé nesmírnou sílu a jednotu dává,
ve znaku kalich, v kalichu víra, jen pravda vítìzí, v pravdì je síla.

Czarny Żuraw
Nowicjusz
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: Czarny Żuraw » 24 sie 2007, 09:22

W Wielkopolskiej to nie jest jedna drużyna. Są to ludzie z różnych środowisk połączeni pod jedną nazwą gdy reprezentują Chorągiew Wlkp.
dk. phm. Mateusz Kubiak HO

Chorągiew Wielkopolska im. Powstańców Wielkopolskich 1918-1919

Pieczar
Użytkownik
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: Pieczar » 27 wrz 2007, 21:15

jeżeli chodzi o odpowiedzialnośc to wina leży zawsze po środku...winni są instruktorzy bo dopuścili aby tak harcerze wyśli ubrani i winni są sami harcerze , bo tak się pokazali.. nie będę juz wchodził w szczególy czy wogóle znali regulamin umundurowania czy nie... jedno jest pewno ... daliśmy plamę ale cuż człowiek uczy się na błedach.... miejmy nadzieje iż więcej to sie nie powtórzy....
"Ślubuję na Twoje ręce pełnić służbę w Szarych Szeregach, tajemnic organizacyjnych dochować, do rozkazów służbowych się stosować, nie cofnąć się przed ofiarą życia"

Zablokowany
nowoczesne kuchnie warszawa

Wróć do „Harcerskie ideały”