Delegacja ZHP podczas uroczystości Święta Wojska Polskieg

O idei harcerskiej, naszych zasadach, Prawie...
Mysiek
Stały bywalec
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: Mysiek » 19 sie 2007, 13:33

dono pisze:Widziałem w trakcie transmisji obchodów urywki , w których było widać delegację ZHP , wyglądającą raczej jak jedna z formacji wojska , a nie jak skauci , harcerze.
Mam przez to rozumieć, że mimo niepełnego umundurowania, to reprezentacja maiła też nieregulaminowe umundurowanie?
Bowiem:
peshoo pisze:Z regulaminu:
4. Harcerze, harcerze starsi
2. Spodenki (zielone) lub długie spodnie (zielone lub czarne) wg wzorów ZHP. Dopuszcza się noszenie innych długich spodni oliwkowych, czarnych lub granatowych (o jednolitej barwie) jednolicie w całej drużynie.
"Nie kłaniać się nikomu i nigdy bez potrzeby" - J.Piłsudski

www.82odh.fora.pl

dono
Stały bywalec
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: dono » 19 sie 2007, 15:44

Harcerze których było widać w transmisji w trakcie składania wieńców mieli na sobie koszule długie spodnie , wskazujące swoim podobieństwem na wzór milicyjny z lat 80tych , poza tym buty za kostkę i getry wywinięte na buty i spodnie
Sorry , noszenie w środku lata długich spodni do munduru i okutych ciężkich butów to samobójstwo dla noszącego je i cios w wizerunek Związku . Tak jak mówię , przez takie wyskoki jesteśmy cały czas postrzegani przez społeczeństwo jak bojówka paramilitarna
<KPW>
"Przed Nami jasnych godzin noc i moc młodzieńczych cnót
Przy innym ogniu , w inną noc , do zobaczenia znów..."

Mysiek
Stały bywalec
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: Mysiek » 19 sie 2007, 15:47

dono pisze:Harcerze których było widać w transmisji w trakcie składania wieńców mieli na sobie koszule długie spodnie , wskazujące swoim podobieństwem na wzór milicyjny z lat 80tych , poza tym buty za kostkę i getry wywinięte na buty i spodnie
Sorry , noszenie w środku lata długich spodni do munduru i okutych ciężkich butów to samobójstwo dla noszącego je i cios w wizerunek Związku . Tak jak mówię , przez takie wyskoki jesteśmy cały czas postrzegani przez społeczeństwo jak bojówka paramilitarna
Masz jakieś dowody na to?
Prowadziłeś badania?

Nie wyciągałbym tak ogólnych wniosków.
"Nie kłaniać się nikomu i nigdy bez potrzeby" - J.Piłsudski

www.82odh.fora.pl

Isabell
Nowicjusz
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: Isabell » 19 sie 2007, 17:47

Wybaczcie, ale to co pokazała sobą delegacja na obchodach, to wstyd i hańba. Nie uwierzę w to, że z pośród X drużyn w Warszawie nie można było znaleźć choćby 10 osób w pełnym, nowym umundurowaniu, znających podstawy zasad musztry i zachowania w podczas takich imprez.
Ja mieszkam w niewielkiej wsi, w całej naszej gminie są tylko dwie drużyny, a mimo to, w razie potrzeby mamy komplet ludzi; wszyscy w nowym, regulaminowym umundurowaniu. Musztry potrafimy sie nauczyć w 2 dni.
Czy takim problemem było zaprezentowanie sie na obchodach klasą i nowym mundurem!? No sorry, ale to było żałosne, żeby wysłać harcerzy w jeansach i bez chusty... Po prostu brak słów...
25 Mniska Drużyna Harcerska "OGIEń"
Hufiec Ziemi Cieszyńskiej
Chorągiew Śląska

magister_71
Starszy użytkownik
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: magister_71 » 19 sie 2007, 21:51

A spojrzałaś z którego roku jest post o braku chust u reprezentacji? Po prostu brak słów...
---- www.i-militaria.com ----
Militaria, mundury historyczne, bojówki w niskich cenach dla Twojej drużyny!!!

Isabell
Nowicjusz
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: Isabell » 19 sie 2007, 22:38

Ups... <gapa>

Ale to nie zmienia faktu, iż delegacja wyglądała no.. nie najlepiej. Na takie imprezy wystawia się ludzi w pełnym umundurowaniu, najlepiej już nowym.

I mógł sobie druh darować ten sarkazm i ironię...
Ostatnio zmieniony 19 sie 2007, 22:39 przez Isabell, łącznie zmieniany 1 raz.
25 Mniska Drużyna Harcerska "OGIEń"
Hufiec Ziemi Cieszyńskiej
Chorągiew Śląska

mjacek
Nowicjusz
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: mjacek » 20 sie 2007, 09:17

Zrobiłem się cały czerwony. Serdecznie przepraszam za budzenie dawno zmarłych wątków.
Jacek i Małgorzata Misiurewiczowie - Warszawa, Szczep 88 WDHiZ "Rodło" (do 1988 r :( )
[Aktualnie rodzice takich dwóch z 40WDHiGZ]

StaryWilk
Stały bywalec
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: StaryWilk » 20 sie 2007, 10:09

Sami "przerobiliście" na własnej skórze "lekcję" dobrego dziennikarstwa w stylu Radia Erywań /Czy na Placu Czerwonym dają darmo rowery ? Tak, dają tyle że w Kijowie, na Kreszczatiku, i nie rowery a po ....buzi !/.
Po prostu, Forum jest formą interakcyjnej gazety o dużym nakładzie.... Trzeba uważać na słowa i źródła swych wypowiedzi. Jak narazie sprawności Redaktora Wam nie przyznaję......:D
Nawiasem mówiąc podobną gafę "źródłową" popełnił parę dni temu premier Gosiewski, który prócz przyznania się do bycia potomkiem hetmana Gosiewskiego /tego z Potopu/, stwierdził, że imię EDGAR jako drugie /!/otrzymał był...... na pamiątkę założyciela Skautingu, Baden Powella ! :D
Jak mawiają bracia Rosjanie "i smieszno i straszno.."
Ostatnio zmieniony 20 sie 2007, 11:03 przez StaryWilk, łącznie zmieniany 1 raz.

Magheru
Stały bywalec
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: Magheru » 20 sie 2007, 16:17

Może pan Gosiewski wie coś więcej o BP niż my? ;) No cóż, a tak ogólnie, to P.E.Gosiewski lubi błyskać intelektualnie :D
"Jeśli zobaczysz iskrę w oczach zucha dokonaj wszelkich starań by nie zgasła, gdy ujrzysz dogasający żar w spojrzeniu wędrownika pozwól mu zapłonąć na nowo"

------------------------------------------------------------------
Harcerski Krąg Akademicki "Czogori" w Olsztynie

StaryWilk
Stały bywalec
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: StaryWilk » 21 sie 2007, 08:30

Heh, tak na marginesie: Baden-Powell of Gilwell, Robert Stephenson Smyth Baden-Powell, Baron.

Maciek P
Stały bywalec
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: Maciek P » 21 sie 2007, 18:37

123a pisze:Magister_71 napisał
A mnie przeraża jak ktoś wyraża lekceważące i ksenofobiczne poglądy szufladkujące ludzi na podstawie miejsca zamieszkania - na zwrot "Warszawka" wybacz ale dostaję torsji - napisz skąd Ty jesteś, może też się pośmiejemy...

Jezeli chodziło ci o mnie to ja jestem akurat z WARSZAWY!!!
I wiem ile kosztuje całkowite umundurowanie harcerza
od ok. 150zł do ok. 250zł i wiem że to kupa kasy. Bluza mundurowa, dół (spodnie lub spódnica) getry, wiwijki(wg. starego regulaminu), sznur,chusta,ew. pagony, pas, i nakrycie głowy od furazerki po kapelusze skautowe. itd. A na defilade powinni być to starannie dobrani harcerze znający musztre !!! I teraz zadam takie małe pytanko czy weduk nowego regulaminu jest dozwolone noszenie np. czarnych jeansów jrdnolite w całej drużynie???
Masz rację. Tylko weź pod uwagę, że są wakacje, jak już ktoś napisał.

BTW. obawiam się, że marzenia regulaminowe zweryfikuje rzeczywistość.
Maciej Pietraszczyk 503-664-824
hsg@zhp.pl; maciej.pietraszczyk@strazgraniczna.pl

Nad sruby korouhev zavlála, to v¹ak neznaèí, ¾e je tam sláva,
v¹em vìrným poka¾dé nesmírnou sílu a jednotu dává,
ve znaku kalich, v kalichu víra, jen pravda vítìzí, v pravdì je síla.

g00rek
Stały bywalec
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: g00rek » 21 sie 2007, 23:12

OCzywiście że jest dozwolone noszenie dżinsów. Czy to niejasno napisane?
hm. Michał "g00rek" Górecki
I love BP

Maciek P
Stały bywalec
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: Maciek P » 22 sie 2007, 11:20

g00rek pisze:OCzywiście że jest dozwolone noszenie dżinsów. Czy to niejasno napisane?
Niektórym trzeba rysunkowo ;)

BTW przydałby się regulamin w wersji plansz z obrazkami.

A najsmutniejsze w tym, co piszecie jest to, że do 13 sierpnia moja całkiem dobrze umundurowana (choć jeszcze nie według nowego regulaminu) i znająca ceremoniał drużyna była w gotowości do służby, tylko od nikogo nie mogłem się niczego dowiedzieć. :(
Ostatnio zmieniony 22 sie 2007, 14:04 przez Maciek P, łącznie zmieniany 1 raz.

StaryWilk
Stały bywalec
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: StaryWilk » 22 sie 2007, 14:11

dono pisze:Czuwaj!

Oglądając w telewizji obchody tegorocznego Święta Wojska Polskiego można było być pod wrażeniem . Ciekawe i rzeczowe przemówienie prezydenta Kaczyńskiego , pokaz paradnej muszty , defilada pojazdów wojskowych i helikopterów . Jednej rzeczy nie byłem tylko pod wrażeniem ... . Harcerzy naszej organizacji ....

Stali sobie dziarsko druhowie ze sztandarami w pięknym umundurowaniu :) . Jak pięknym ? Musztardowych bluzach . Nie miałbym nic do zarzucenia , gdyby nie to że ci delikwenci nie mieli nawet do nich chust . Hmm... , jak na ironię kamera pokazała tylko raz jedną osobę w nowym mundurze ZHP . Tą osobą była druhna Naczelnik...

Jeansy do munduru to moje kolejne przerażenie... . Mój Boże , temat był wałkowany już po raz enty . Widać komuś w Warszawie bardzo zależało na ośmieszeniu ZHP i wypuścił szanownych druhów "sztandarowych" w jeansach

Jestem tylko ciekaw , kto jest odpowiedzialny za to ośmiesznie ZHP... . Jeśli ktoś jest podobnie zażenowany i oburzony wypuszczeniem tych "cieciów" na obchody państwowe , zapraszam do dyskusji w temacie...

Pozdrawiam
TO było ROK TEMU :D

Maciek P
Stały bywalec
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: Maciek P » 22 sie 2007, 14:17

StaryWilk pisze:
dono pisze:Czuwaj!

Oglądając w telewizji obchody tegorocznego Święta Wojska Polskiego można było być pod wrażeniem . Ciekawe i rzeczowe przemówienie prezydenta Kaczyńskiego , pokaz paradnej muszty , defilada pojazdów wojskowych i helikopterów . Jednej rzeczy nie byłem tylko pod wrażeniem ... . Harcerzy naszej organizacji ....

Stali sobie dziarsko druhowie ze sztandarami w pięknym umundurowaniu :) . Jak pięknym ? Musztardowych bluzach . Nie miałbym nic do zarzucenia , gdyby nie to że ci delikwenci nie mieli nawet do nich chust . Hmm... , jak na ironię kamera pokazała tylko raz jedną osobę w nowym mundurze ZHP . Tą osobą była druhna Naczelnik...

Jeansy do munduru to moje kolejne przerażenie... . Mój Boże , temat był wałkowany już po raz enty . Widać komuś w Warszawie bardzo zależało na ośmieszeniu ZHP i wypuścił szanownych druhów "sztandarowych" w jeansach

Jestem tylko ciekaw , kto jest odpowiedzialny za to ośmiesznie ZHP... . Jeśli ktoś jest podobnie zażenowany i oburzony wypuszczeniem tych "cieciów" na obchody państwowe , zapraszam do dyskusji w temacie...

Pozdrawiam
TO było ROK TEMU :D
A to sorki :)

Zablokowany
nowoczesne kuchnie warszawa

Wróć do „Harcerskie ideały”